Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zarybienie (Nowe pomysły forumowiczów)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 17 styczeń 2008 - 16:23

Przyszedł mi taki pomysł w sprawie zbiorki pieniążków na zarybianie,co byście powiedzieli na to żeby każdy chętny z forumowiczów wpisywał kwotę w miarę możliwości jaka mógłby przeznaczyć na zarybianie,na koniec terminu takiej zbiorki każdy kto zadeklarował sie do pomocy w zarybianiu przesłałby pieniążki na podane konto,żeby zweryfikować czy każdy z zadeklarowanych osób wpłacił pieniążki w tytule przelewu powinien wpisać swój nick z forum Jerkbait.pl,i jeszcze jedna sprawa kto by sie tym wszystkim zajął,tak sobie pomyślałem ze w ten sposób można niezla sumke zebrać na zarybienie jakiegoś akwenu,jeśli by to sie przyjęło można by było takie zbiorki przeprowadzac z dwa razy do roku ,co myślicie na mój pomysł???

#2 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 17 styczeń 2008 - 16:26

pomysł całkiem sympatyczny, z tym że lepiej by było, podać numer kąta i każdy chętny jak ma ochotę wpłaci.

#3 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 17 styczeń 2008 - 16:28

Jestem za.Zawsze chetnie pomoge,oby jak najwiecej takich pomysłów :D

#4 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 17 styczeń 2008 - 16:31

Jakie rybki wchodzily by w gre?

#5 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 17 styczeń 2008 - 23:56

I ja uważam że pomysł jest świetny - jak wszyscy wiemy, na jerkbait cyklicznie pojawiają się licytacje, z których dochód jest przeznaczony na zarybianie. SUPER SPRAWA oczywiście.

W licytacjach nie wszyscy biorą udział bo nie każdego stać na zapłacenie wygranego przedmiotu z licytacji - obojętnie czy to jest 200 czy 1000 zł.

Nie wiem co inni powiedzą na taki pomysł - aby wszyscy wspólnie ustalili sposób zbiórki pieniędzy na zarybianie - ja widzę to tak:

Na OGóLNYM podane zostanie konto bankowe jerkbait-a wraz z danymi do wpłaty i wpłacać można tak:

Pomysł 1
- wspólnie ustalimy tzw. składkę miesięczną, którą każdy z nas będzie wpłacał na konto

Pomysł nr 2 - dobrowolne wpłaty comiesięczne - może to być np. 5 zł czy 100 zł - ile kto może

Uważam że w ten sposób uzbieramy naprawdę więcej pieniędzy - siła tkwi nie w jakości, lecz ilości a na JERKBAIT jest nas ILOśCIOWO ponad 1000 członków :D Rocznie uzbiera się naprawdę DUżO!!!

Jeśli chodzi o późniejsze zarybianie, to aby było sprawiedliwie, wspólnie typujemy w różnych rejonach Polski akweny czy rzeki, które zostaną zarybione. I tu zdecydujemy jakim gatunkiem zarybimy daną wodę. Uważam to naprawdę za ciekawy pomysł. Składka miesięczna nie musi być duża - załóżmy że będzie to 10 zł miesięcznie (woblerki czasami są droższe :mellow:) co w skali roku da 120 zł na forumowicza razy załóżmy 1000 forumowiczów = sporo kaski na zarybianie :D

Ja jestem gotów na taki pomysł i myślę że wielu z nas myśli podobnie. Proszę SZEFOSTWO jerkbait o opinię :D

Z góry dziękuję oraz liczę na wasze poparcie pomysłu - nie żałujmy kaski na ratowanie naszych wód

Na 100 % POPIERAM


#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 styczeń 2008 - 08:47

Witam,
Myślę, że jednak akcje typu licytacja są najlepszym rozwiązaniem. Podawanie konta bankowego, a już konta, na które będzie się wpłacało stałe składki to niestety nie najlepszy pomysł bowiem ma to znamiona działalności gospodarczej.

Panowie ... powoli. Była akcja w zeszłym roku, były już licytacje na ten roku, będą następne więc nie ma co od razu rzucać się na uzdrowienie sytuacji w polskich wodach. Jeśli zarybimy w tym roku dwie rzeki (z tego co Rognis proponował) w zupełności wystarczy. W następnym kolejne itd. Tak więc kierujmy się proszę w kierunku licytacji, a nie regularnej działalności. Zawsze można zadekarować, że kwota, którą się podało w licytacji będzie przekazana na ten cel.

Pozdrawiam
Remek

#7 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 18 styczeń 2008 - 08:56

Zawsze można zadekarować, że kwota, którą się podało w licytacji będzie przekazana na ten cel.

Myślę, że jest to najlepsze rozwiązanie na etapie, w którym jesteśmy (nieśmiałe początki). Podczas aukcji na zarybienie Pasłęki (grudzień 2007) jeden z Kolegów zaproponował takie rozwiązanie i nieskromnie powiem, że wpłaciłem na ich konto kwoty, które wylicytowałem. Pozostaje pytanie do Rognisa, jak to zrobić z naszymi licytacjami? :unsure:

#8 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 18 styczeń 2008 - 11:00

Witam,
Myślę, że jednak akcje typu licytacja są najlepszym rozwiązaniem. Podawanie konta bankowego, a już konta, na które będzie się wpłacało stałe składki to niestety nie najlepszy pomysł bowiem ma to znamiona działalności gospodarczej.

Panowie ... powoli. Była akcja w zeszłym roku, były już licytacje na ten roku, będą następne więc nie ma co od razu rzucać się na uzdrowienie sytuacji w polskich wodach. Jeśli zarybimy w tym roku dwie rzeki (z tego co Rognis proponował) w zupełności wystarczy. W następnym kolejne itd. Tak więc kierujmy się proszę w kierunku licytacji, a nie regularnej działalności. Zawsze można zadekarować, że kwota, którą się podało w licytacji będzie przekazana na ten cel.

Pozdrawiam
Remek


Faktycznie - pojawia się problem - wpłaty na konto to już działalność gospodarcza - trza chyba potem od tego płacić podatki itp :/ Jest może jakiś sposób na dobrowolne wpłaty? Jeśli np. nie będę w stanie za pomocą licytacji wpłacić np. 250 zł a chcę i mogę np. 100 zł - gdzie i komu? Bedą w jakiś sposób pieniądze zbierane oprócz licytacji??

#9 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2008 - 12:43

Koledzy,

proszę o cierpliwość.
Sprawy zarybienia, które są przeprowadzane na łamach jerkbait.pl proszę zostawić w moich rękach.
Ja to zapoczątkowałem i ja chciałbym to prowadzić.
Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, itp. dotyczace zbiórki pieniędzy na zarybienia to zapraszam do mnie na prv.

Przepraszam, ale pomysł z comiesięczną zbiórką pieniędzy, zupełnie mi się nie podoba.
Nie będziemy też zbierali pieniędzy na żadne konto, ponieważ później mogą być z tego problemy...
Prowadzę tzw. skarbonkę, która ma zaklejone wieczko i wszystkie zebrane pieniądze są w niej składowane. Dopiero przed zakupem ryb, otworzę tę skarbonkę i wyjmę z niej pieniądze.
Do skarbonki jest dołączona lista - kto, co i ile mógł zaoferować na zarybienia.

Pomysł ze wspólnym wyborem łowiska, które będziemy zarybiali także mi się nie podoba. To wcale nie jest takie proste. Wybór miejsc, które będziemy zarybiali został dokładnie ustalony z ichtiologami. To nie jest praca na jeden-dwa dni, tylko nawet na cały sezon.
Poprzednia zbiórka pieniędzy trwała prawie dwa lata, a wybór miejsca do zarybienia, zupełnie nie był przypadkowy.

Zbiórkę pieniędzy, wybór miejsca do zarybienia, zakup ryb - to wszystko trzeba zrobić z głową i musi to być przemyślane.


Zbiórka pieniędzy na tegoroczne zarybienia trwa i jest przeprowadzana na dwojaki sposób. Pieniądze są zbierane poprzez licytacje, które są przeprawdzane na forum jerkbait.pl oraz poprzez dobrowolne datki, które są wrzucane do skarbonki, która pojawia się na naszych spotkaniach, zlotach, itp.

Możemy umówić się tak, że jeżeli ktoś nie chce brać udziału w licytacjach i jeżeli jest ktoś chętny, aby dać pieniądze na zarybienia to proszę o kontakt na prv. Tam ustalimy sposób przekazania pieniędzy. :D



#10 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 19 styczeń 2008 - 19:48

a np. gdyby ktoś z użytkowników mógł przekazać coś na licytację? lub sam, po konsultacji z redakcją założył taką licytację?

#11 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 20 styczeń 2008 - 09:47

a np. gdyby ktoś z użytkowników mógł przekazać coś na licytację? lub sam, po konsultacji z redakcją założył taką licytację?


No właśnie, świetny pomysł z przekazaniem czegoś na licytację. Jakaś pierdółka, gadżet wędkarski. Niech osiągnie tylko cenę 50 zł.Przy większej ilości gadżetów uzbiera się spora kaska. Nie stać mnie obecnie na wylicytowanie czegoś z kilkaset złotych, ale jakąś pamiątkę za kilkadziesiąt chętnie bym posiadł.
Bo te akcje z zarybianiem to wspaniała sprawa!!

#12 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 20 styczeń 2008 - 20:16

[quote]
a np. gdyby ktoś z użytkowników mógł przekazać coś na licytację? lub sam, po konsultacji z redakcją założył taką licytację?
[/quote]

No właśnie, świetny pomysł z przekazaniem czegoś na licytację. Jakaś pierdółka, gadżet wędkarski. Niech osiągnie tylko cenę 50 zł.Przy większej ilości gadżetów uzbiera się spora kaska. Nie stać mnie obecnie na wylicytowanie czegoś z kilkaset złotych, ale jakąś pamiątkę za kilkadziesiąt chętnie bym posiadł.
Bo te akcje z zarybianiem to wspaniała sprawa!!
[/quote]

@ Rognis,

Myślę, że Koledzy mają dobry pomysł, godny rozpatrzenia. Co o tym myślisz?

#13 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 21 styczeń 2008 - 16:47

Zawsze można zadekarować, że kwota, którą się podało w licytacji będzie przekazana na ten cel.

Myślę, że jest to najlepsze rozwiązanie na etapie, w którym jesteśmy (nieśmiałe początki). Podczas aukcji na zarybienie Pasłęki (grudzień 2007) jeden z Kolegów zaproponował takie rozwiązanie i nieskromnie powiem, że wpłaciłem na ich konto kwoty, które wylicytowałem. Pozostaje pytanie do Rognisa, jak to zrobić z naszymi licytacjami? :unsure:


Tak, przyznam nieskromnie że to byłem ja Embarassed
Jednocześnie jeszcze raz dziękuję wszyskim za udział w tamtej licytacji.Widzałem się z Jackiem Rząsą (który dowodził aukcją)na trociach i był bardzo mile poruszony faktem,że wszyscy uczestnicy wpłacili zadeklarowane kwoty, a nie tylko wynikające z regulaminu Allegro.
Gratuluję koledzy!!!

#14 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 styczeń 2008 - 17:09

Jeśli chodzi o gadżet na licytację, można np. zamówić u Stefana
błystki z logo jerkbait z kolejnymi numerami, np. od 1 do 10
robił już takie błystki, z okazji Pucharu Wierzbickiego, były
z polerowanego srebra, miedzi lub mosiądzu z pozłacanymi kotwicami i z odpowiednim napisem adekwatnym do okazji. Jest
to jakiś pomysł i do zrealizowania.
Pozdro Jachu

#15 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 21 styczeń 2008 - 17:14

Ja bym chętnie taka nabył :mellow:

A może by zrobić Jerka np slidera z logiem JerkBait.pl :D

Pozdrawiam
Slider

#16 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 styczeń 2008 - 17:19

Pewnie ze slliderem też dobry pomysł, trzeba by się uśmiechnąć
do Sławka, pewnie by zrobił

#17 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 21 styczeń 2008 - 17:25

@@Slider@ i @Janusz Walaszewski,

Jak dla mnie, to rewelacyjne pomysły! Gratuluję! :mellow:

#18 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 21 styczeń 2008 - 18:22

Pewnie ze slliderem też dobry pomysł, trzeba by się uśmiechnąć
do Sławka, pewnie by zrobił

Glidera takowego mógłbym zrobić - pomyślę o tym :D, ale slidera takowego nie zrobię - to mogłaby zrobić firma która posiada do niego prawa :D

#19 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 21 styczeń 2008 - 18:39

Szkoda tylko, że za pieniądze z licytacji nigdy nie trafiają ryby do Odry :(

#20 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 21 styczeń 2008 - 19:14

Szkoda tylko, że za pieniądze z licytacji nigdy nie trafiają ryby do Odry :(


Jeżeli akcja się rozszerzy to jak najbardziej powinna sięgnąć różnych łowisk, oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad zarybiania min. konsultacji ze ichtiologami itp.

Mam też pytnie.
Jedna z aukcji tyczy się Pasłęki.
Czy, rybki mają trafić na powszechnie dostępny odcinek ,czy jakiś zamknięty, klubowy?





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych