Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek na Tajmienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 26 styczeń 2008 - 22:05

Kuba

Ja złowiłem sporo mniejsze z tej rodziny i też mnie ganiały z 15 min -bardzo silna ryba :D

Rocky
8lb to mono 0,25 pasuje do kijka 10- 12 lb , do 17lb to już znacznie grubsza-przy takiej akuratności wykorzystuje się całą moc kija. Oczywiście nie wszędzie taki zestaw się nada.

Pozdrawiam Łukasz

#62 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 26 styczeń 2008 - 22:21

Ja złowiłem sporo mniejsze z tej rodziny i też mnie ganiały z 15 min -bardzo silna ryba :D


Lowili go z downriggerem z duzych glebokosci. Ja mu 5m - on mi 20. Trzeba bylo zacisnac zeby i ciagnac ile wlezie. Dopiero jak go oderwie sie od dna i dostanie kesonówki, idzie jak worek z piachem. Mój byl taki sredniawy-ten byl najwiekszy:

Oczywiscie o C&R nie bylo mowy, to sa juz zwloki.

Załączone pliki



#63 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 26 styczeń 2008 - 22:48

Wędkarstwo to wiele możliwości nie tylko skrajne przypadki.


Brawo- oto właśnie chodzi.Warunki są różne, przynęty są różne- to i sprzęt bywa różny. Daleki jestem od tego by komuś udzielać rad nie znając warunków na łowisku, ryb, przynęt i całego otoczenia w jakim odbywa się połów (np. serwis jedynie w Ułan Bator- od godz.15-15.25 :D ). Dlatego porady może udzielić wymieniony Mariusz Aleksandrowicz, a nie @Standerus(nie znam człowieka, ale podobno jestem w loży - to wymienię :mellow: ).
Życzę miłej niedzieli, jadę na pstrągi, drżyjcie trzydziestaki- sprzęt mam akuratny :D .



#64 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 styczeń 2008 - 23:07

Ja nie udzielam porad
Ja sobie piszę w wolnych chwilach :mellow:

#65 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 26 styczeń 2008 - 23:11

Piotrek, Pasłęka czy Ł.....k?
Tarłoś

#66 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 styczeń 2008 - 23:28

Mnie się zdaje , że mijamy się lekko w ocenach i kategoryzowaniu .
Jak Łukasz sprecyzował , 8 lb to nasza 25 . Dużo to i mało , zależy do czego użyte będzie . I w jakim zestawie . Do noodle'a w sam raz . Ale po drodze mój ulubiony wtręt ..
Mam dręczące wrażenie , że większość poglądów ma pogłos dość głębokiego okopu . Moim subiektywnym zdaniem , zasób technik i metod uprawianych na krajowym podwórzu jest dość nędzny . Awans sprzętowy jest widoczny i niezaprzeczalny . Świetnie że tak się dzieje . Jednak zaawansowany tackle to tylko wstęp , przygrywka do podstawowej treści .
Jak i do czego tego używać ?
Na tą chwilę , zamiast bogactwa metodologii mamy nieprawdopodobne skróty i zlepki . Akurat nie o wobki mi idzie ..
Jigging z jego różnorodnościa sprzętową i przynetową sprowadzony do opadu . Pyszny termin .
Carolina , texas , drop , paternoster , tyrolska paleczka , back bounce skwitowaliśmy instrukcją ; zawiąż pętle , przetnij w jednej trzeciej .. Trok ludowy .
Jerking , jak powszechnie wiadomo - baryła .
Krajowe wiano oryginalnością mnie nie powala . Może za dużo mi się roi w starym łbie .
Ale skoro bierzemy kij czy kołowrotek dedykowany czemuś , weżmy i resztę filozofii . Leży na tacy i czeka od dawna . Bo tak , miziamy się naszymi zabawkami jak Bambo perkalem i paciorkami . I tragikomedie , i farsy , i łamańce wiecznie gramy ..

Nie ja sparowałem noodle'a z crankiem .







#67 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 styczeń 2008 - 19:12

Fajny artykuł o łowieniu morskich ryb.
Wg tekstu okazuje się że sprzęt klasy #8 za słaby, robi dopiero w #10-#13, ciężko przełożyć to na moc w spinerze, jak dla mnie 8 to przynajmniej te 20lb, 10 to myślę między 30 a 40. Ryby po 3-4 kilo :unsure: , odjazdy po ponad 100metrów.

http://www.namuche.pl/wyprawy.php?mode=show&id=45&st art=1

#68 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 28 styczeń 2008 - 10:52

@Sławku O.B. myślę, że już dawno odbiegliśmy od tematu.
Moim zdaniem najblizszy kraj gdzie spinning jest na takim poziomie i gdzie stosowana jest taka różnorodność przynęt i technik to USA. Tydzień temu byłem z 2 wędkarzami z Norwegii (zajmującymi się profesjonalnie wędkarstwem) w paru sklepach warszawskich. Powiedzieli, że były to najlepiej zaopatrzone sklepy w sprzęt spinningowy jakie do tej pory widzieli.
Swoją drogą jedną z najpopularniejszych metod na łososie w Stanach jest: ustawić się w rządku i walić do wody zestawem uzbrojonym w spławik wielkości buraka. Przy czymś takim sceny z centrum Słupska to szczyt finezji.
Łów głowacice na kluchę, jeśli przynosi to efekty i Cię bawi - Twoja sprawa. Czy to ważne kto z kim śpi, byleby dzieci zdrowe były- życzę Ci tego, nie tylko na polu wędkarskim :D .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych