Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dragon HM Steel Guard Leader - post ku przestrodze.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 31 sierpień 2013 - 17:06

Witam.

 

Na wstępie napiszę, że nie jest moim zamiarem publiczne smażenie producenta/ dystrybutora sprzętu (marki Dragon), a jedynie podzielenie się z Szanownymi Kolegami dzisiejszą przygodą i wynikającą zeń konkluzją, iż... tytułowy produkt jest o kant rzyci potłuc i że należy omijać go szerokim łukiem  :angry:  :lol:

 

Coby nie przedłużać i nie pozostać gołosłownym - rzućcie okiem jak wygląda ("zapięta") agrafka, stosowana w przyponie "Dragon HM Steel Guard Leader Braid 7 x 7" o wytrzymałości 10 kg (!!!), po holu szczupaka o masie ok. 2,5-3 kg (max):

 

20130831_114732_zpsdccdfb5e.jpg

 

Rybę wyholowałem, jak widać, cudem. Ten sam cud ocalił szczupaka przed odpłynięciem z 10cio centymetrową gumą na 20tu gramach ołowiu, przytwierdzoną hakiem do podniebienia.

 

Rzeczony produkt jest "nowością", więc jeśli ktoś z Was jeszcze nie miał z nim do czynienia... Cóż, wnioski nasuwają się same :rolleyes: 

 

Pozdrawiam,

 

Radek

 



#2 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2537 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 sierpień 2013 - 18:25

Czy przyponowi po holu też coś dolegało czy ucierpiała jedynie agrafka?



#3 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 31 sierpień 2013 - 18:27

Agrafki w przyponach dragona są do wymiany, to nie nowość ale reszta moim zdaniem "wypada" znośnie.



#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 sierpień 2013 - 18:29

Radku, w power lockach to norma. Mi się ciągle rozpinają przy jerkowaniu gumą. Mają tendencję do "okręcania" się o oczko główki. Pod obciążeniem oczko naciska na agrafkę i klops gotowy. Ale w trollu nie narzekam.



#5 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2537 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 sierpień 2013 - 18:30

Agrafki w przyponach dragona są do wymiany, to nie nowość ale reszta moim zdaniem "wypada" znośnie.

Mam podobne spostrzeżenia. W swoich fabryczniakach Dragona pomontowałem Spinwale. Przypony są przyzwoite ale mają jedną zasadniczą wadę - są za krótkie :)



#6 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 31 sierpień 2013 - 18:40

@ Pumba: Ku memu rozczarowaniu, stalowy przypon poległ równie szybko, co pierwszy lepszy (kilkakrotnie tańszy!) wolfram. Kolejne rozczarowanie - stalka zdemolowana, poskręcana i powyginana na stałe:

 

20130831_114745_zps73bb2833.jpg

 

@ Sławku, dla mnie to nowość - używam przyponów Dragona od lat (głównie tytanowe) i nigdy, nawet przy znacznie większych i silniejszych rybach, a także zaczepach i przeciąganiu łodzi w górę rzeki i pod wiatr :lol:  coś takiego mi się nie przytrafiło.

 

@ Krzyśku, jak wyżej ;) Wcześniej nie miałem z nimi problemów, a ten typ jest też w tytanach i innych "stalkach".



#7 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 31 sierpień 2013 - 19:05

Ja podobnie jak Łukasz wymieniam na spinwalki, mi plecione 7x7 skręcają się nieco mniej, tytanowe prawie wcale.



#8 OFFLINE   karolmax

karolmax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 31 sierpień 2013 - 19:46

Uzywalem tych o ktorych mowa w poscie, classic oraz big game.

We wszystkich agrafki sa do wymiany.

Przypon w "classicach" oraz w tych, o ktorych mowa w poscie zuzywa sie szybko.



#9 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 31 sierpień 2013 - 19:58

Do jerków i gum używam pojedynczego drutu z tytanu albo tej nieco rozciągliwej mieszanki. Ideał jeśli chodzi o trwałość i pracę jerków. Dziś stwierdziłem, że czas potestować coś miękkiego i... miała baba prawie placek ;D

#10 OFFLINE   karolmax

karolmax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 31 sierpień 2013 - 20:23

Te Big Game 7x7 do 30kg sa OK, tylko trzeba te agrafki wymienic.

Od roku uzywam specjalnych przyponow (stalowe) do trollingu... tak mi doradzil sprzedawca w sklepie ale jak sie nazywaja nie powiem...ale sa bardzo wytrzymale no i agrafki super.



#11 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1401 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 sierpień 2013 - 20:36

Uważaj bo zostaniesz pozwany jak za tatar z Sokołowa :)



#12 OFFLINE   karolmax

karolmax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 31 sierpień 2013 - 20:42

sie nie boje :D Tatara...ale krzeslo komputerowe na te przypony raz zdarzylo mi sie zaciac :D ...i wylowic...ryba zycia myslalem...



#13 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 01 wrzesień 2013 - 11:00

trochę przesadzasz.wydaje mi się raczej że to efekt ataku ryby.szczupaki potrafią rozpinać,wyginać a nawet zmasakrować tego typu agrafki jeśli trafią na jego zęby.ja doświadczyłem takie rzeczy właśnie na spinwalach.nie żebym bronił dragona ale jak na razie agrafka spin lock w rozmiarach większych jest dla mnie nr 1.  



#14 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 01 wrzesień 2013 - 11:12

Nie wiem, czy powyższe było kierowane do mnie, ale... jak już pisałem wcześniej, tego typu agrafki, w innych przyponach,wcześniej mnie nie zawiodły mimo większych ryb na haku i ostrzejszej walki. Przypadek? Być może. Tego nie mogę wykluczyć, lecz jeśli przypon (jako całość) ma wytrzymałość 10 kg, a nie jest w stanie podołać rybie trzykrotnie lżejszej, to ja wolę nie ryzykować i w przyszłości nie wiązać go na końcu zestawu. Dla dobra ryb i mego wędkarskiego ego ;) Inni niechaj czynią, co im się podoba. Warto jednak by znając mój przypadek, dokonywali świadomego wyboru.

Pozdrawiam

Radek

#15 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 01 wrzesień 2013 - 11:56

Do jerków i gum używam pojedynczego drutu z tytanu albo tej nieco rozciągliwej mieszanki. Ideał jeśli chodzi o trwałość i pracę jerków.

Dienekes, a jakiego konkretnie drutu używasz ?



#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 wrzesień 2013 - 12:47

@pepso

nie wiem czego uzywa dienekes, osobiscie z single strand polecam terminator, bft i stamine, z plecionych stamine

 

Radku, w power lockach to norma. Mi się ciągle rozpinają przy jerkowaniu gumą. Mają tendencję do "okręcania" się o oczko główki. Pod obciążeniem oczko naciska na agrafkę i klops gotowy.

 

jest na to lekarstwo ;)  mozna zrobic tak, jak ponizej, ten kawalek, stosunkowo twardej, koszulki silikonowej nie pozwala aby agrafka owinela sie wokol oczka i dzieki temu nie rozpina (rozgniata) sie ... u mnie pomaga :)


Załączony plik  P1010174.JPG   294,54 KB   59 Ilość pobrań



#17 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 01 wrzesień 2013 - 14:22

Dienekes, a jakiego konkretnie drutu używasz ?

Big Game Titanium Leader Dragona (o długości 30 lub 40 cm, moc 18 kg) lub, gdy łowię zdecydowanie lżej Titanium Ni-Titanium Wire tegoż samego producenta (długość 40 cm, moc 15 kg). Te drugie to nowość, ale kilka ryb już poskramiały, razem z resztą zestawu i wciąż wyglądają jak nowe. Do tego walka z wrednymi zaczepami itp. Z kolei "stare" druty sprawdzają się u mnie już od dłuższego czasu. Przy wyborze kieruję się przede wszystkim zadowoleniem z dotychczasowego użytkowania i dostępnością. Obym nie musiał szukać alternatywy... :P

 

@ Pitt: Dobra wskazówka, dzięki :)



#18 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 wrzesień 2013 - 14:28

Pitt, niezły patent :)



#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 10:02

patent jest prosty i na prawde skuteczny :)



#20 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 02 wrzesień 2013 - 10:29

jeśli nie chcesz w to uwierzyć twoja sprawa-dla mnie to przypadek.agrafka nie została rozerwana i nie pękła więc czemu czepiasz się wytrzymałości.plusem jest to że wyholowałeś rybę,ja przy rozpięciach już nie zobaczyłem ryby i przynęty bo agrafka była całkiem rozgięta.takich rozpięć doświadczyłem kilka przy agresywnych uderzeniach szczupaka szczególnie jak trafiał zębami na agrafkę,a także przy wyskoku ryby ponad powierzchnię wody. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych