Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 18 grudzień 2005 - 17:56

Chciałbym Serdecznie podziekować za pomoc w zakupie echosondy kolegom z Forum jerkbaita : Rafałowi vel Mifek i Robertowi vel Xavi ! Rafał odnalazł na allegro to piekne urządzenie, uzbroił i wyposażył w akumulatory. Robert spotkał się z klientem z Warszawy, który pozbywał się tego cacka i zorganizował zakup ( kontrolowany ).
Ekipa ze Świnoujsćia jest już wyposażona w FishMarka 320 - to echosonda z dobrą rozdzielczością i z dużym ekranem, który mozna podzielić na okna. Pozwala to na bardzo precyzyjny podgląd podwodnej rzeczywistości oraz jej wszechstronną interpretację. Posiada zestaw funkcji umożliwiającym prace praktycznie w każdych warunkach.
Tym samym czekamy na pierwszą wyprawę z echosondą. Pierwsza nie oznaczona miejscówka bedzie nosiła nazwę Mifka i Xaviego !

#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2005 - 18:10

Gratuluję zakupu!
Myślę, że dokonałeś dobrego wyboru. Ten model jest wystarczająco dobry. :mellow:

#3 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 18 grudzień 2005 - 18:13

Kiedys na poczatku podchodzilem z niefnoscia do wszelkich elektronikow , myslalem ze te maszynki popsuja mi sama istote wedkarstwa , jego piekno . Po kilku latach uzywania nie wyobrazam sobie plywania bez echa , uzaleznilem sie jednym slowem :mellow: . Na duzych zbiornikach jest to nieodzowne urzdzenie . W tym roku dojdzie mi w koncu GPS [moze teraz na gwiazdke ] przymierzam sie do wody ktorej nie znam , a zgubic sie tam to zaden problem . I tak pomalu przelamuje moje niecheci wzgledem elektronicznych pomyslow , nie ma innego wyboru , trzeba sie z nimi zaprzyjaznic :mellow: . Szczegolnie troling z echem to piekna dyscyplina .....i caly czas nauka , nauka , nauka....chcialoby sie tak codzien . Szkoda ze w szkole nie uczyli wedkowania to by bylo pieknie ...kochal bym taka szkole ...dlaczego tak nie jest ? :mellow:

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 grudzień 2005 - 18:48

Komancz ja to nawet już mam swój typ co do miejscowek i wszystkie je znasz... Generlanie mam na mysli te dwie nowe rynna pod brzegiem ciagnaca sie baaaaardzo dlugo oraz rozlegla plycizna z fantastycznym dolem do 10 m - tez wiesz gdzie. tylko czekac az padna tam pierwsze fishe :mellow: miejscowki sa dwie. pomocnikow tez... no chyba ze chcwecie nazwac zupelnie nowo odkryte miejscowki :mellow:

#5 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 18 grudzień 2005 - 18:57

A pro po....ja od pierwszej wyprawy posiadam mape moich jezior w Kanadzie . To nie jest mapa normalna czyli wydana przez urzad topograficzny . Moja mapa jest jak mapa piracka ze skarbami . Na tej mapie juz od startu nanosze wszystkie punkty zlowienia ciekawych ryb , niebezpiecznych skal podwodnych ,miejsc wystepowania roslin , sa tez sciezki lesne jak przejsc z jeziora na jezioro [ a mozna sie naprawde zgubic , do dzis na drzewach sa wstazeczki oznaczajace sciezki :huh: ]. Proponuje Komanczu o postaranie sie o mape Zalewu Szczecinskiego i nanoszenie na nia swoich punktow . Po kilku latach taka mapa stanie sie piracka mapa skarbow :mellow:

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 grudzień 2005 - 19:46

@Komanczu, ja też gratuluję bardzo dobrego zakupu! Myślę, że to bardzo fajna elektronika. Sam, jeśli będę kupował to wezmę coś w tej klasie. Dla mnie najważniejsze to głębokość i struktura dna. Bardzo udany zakup ... no i nareszcie macie trzecie oko :mellow:

Cieszy mnie to, że forumowicze tworzą grupę i pomagają sobie nawzajem. Fajnie!

Pozdrawiam
Remek


#7 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2005 - 12:25

@Jurek,

czy możesz zeskanować swoją kanadyjską mapę i pokazać ją nam na stronie?
Chciałbym zobaczyć, tak z czystej ciekawości. :D

#8 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 19 grudzień 2005 - 12:48

@Komanczu i cala ekipo Świnoujska.
Ciesze sie ze w jakis sposob moglem pomoc zrealizowac Wasze marzenia :D Polecam sie na przyszlosc.

Pozdrawiam

#9 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 19 grudzień 2005 - 13:48

A dlaczego klient sie pozbywał tego czegoś? Było fabrycznie nowe, czy tez uzywane? :huh:

#10 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 19 grudzień 2005 - 14:10

Echosonda, fabrycznie nowa, oryginalnie zapakowana i za bardzo rozsądne dukaty.

#11 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 19 grudzień 2005 - 14:47

Echosonda, fabrycznie nowa, oryginalnie zapakowana i za bardzo rozsądne dukaty.

To w porzo. Ktos normalnie sprowadzil zza wielkiej wody celem uplynnienia, a nie wyprzedawal wadliwy egzemplarz :mellow:
Kiedys myslalem, ze im wieksza rozdzielczosc, tym lepiej. Obecnie jednak tak nie mysle, bo lowie glównie w zanieczyszczonych wodach i tu wysoka rozdzielczosc bardzo przeszkadza. 320x320 to w sam raz na krajowy freshwater.

#12 OFFLINE   Grisza

Grisza

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 19 grudzień 2005 - 18:50

Jeszcze raz serdeczne dzięki za echosonde szczególnie dla Xaviego i Mifka. Właśnie siedze i sie bawię... jest super !! zaraz ją chyba w wannie sprawdzę haha :mellow: :mellow: :mellow:

#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2005 - 20:31

Wybor modelu bardzo trafny. Jednak jezeli jest to sprowadzane to potrzebne jeszcze pudelko z zasobnikiem na akumulator (standardowo jest miejsce na zelowy 7 Ah) i uchwyt zaburtowy, ktory jest chyba najlepszym rozwiazaniem, jezeli sie korzysta z roznych lodzi.
Mozna zaadaptowac inne pudelko, zakupic zestaw portable albo zastosowac specjalny uchwyt na sonde, umieszczany na burcie lodzi..
Gumo

#14 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 19 grudzień 2005 - 20:43

@KOmancz i chłopaki ze Świnoujścia - gratulacje (czemu tak późno ten zakup?!?) :wacko: :lol: <_< . Teraz to już się boję pomyśleć co się bęzie działo. Niedługo koledzy nas wykoszą w pień ze swoimi życiówkami, czego im w nadchodzącym Nowym Roku życzę.
Co do wyboru, to uważam to za doskonałą zabawkę. Jestem szczęśliwym posiadaczem identycznej i nie wyobrażam sobie łowienia bez tego ustroistwa np. na Mietkowie i innych zbiornikach. Nawet na znanych mi jeziorach często odczyty z echa przesądzały o sukcesie. Teraz Zalew zacznie zdradzać swoje tajemnice. Dziś znacie już kilka szczupakowych miejscówek, niedługo może poznacie ciekawe dołki sandaczowe itd. POwodzenia w odkrywaniu podwodnego świata...

#15 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 20 grudzień 2005 - 06:46

Rognis sprobuje , ale gdyby sie nie udalo [ skaner mam nie podlaczony juz dwa lata no i chlopcy musza mi pomoc ] to podrzuce xero Remkowi na poczatku lutego . Czekaj wiec cierpliwie :mellow:

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 grudzień 2005 - 08:56

Jurku, rognis i cierpliwość :lol: :lol: :lol:
Oczywiście żartuję. Przekażę :D

Pozdrawiam
Remek


#17 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 20 grudzień 2005 - 09:28

Ja posiadam takie pudelko na echo i akumulator z LEI Extras (akcesoria do Lowrance'a), jest mi zbedne, bo do kazdej echosondy pasuje inne pudelko. Moje bylo do LMS-240, wiec proponuje sprawdzic czy pasuje i chetnie za naprawde drobna oplata przekaze.

#18 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 20 grudzień 2005 - 09:40

Echosonda jest gotowa do pracy, tak jak wczesniej napisałem , Mifek wykonał uchwyt zaburtowy, podarował akumulatory żelowe itd. itp. Kuba, mysle, że dogadamy się - szczegóły ustalimy na priv - serdecznie dziękuje.
Mam nadzieje, że jeszcze w tym roku zameldujemy o kolejnych pieknych rybach.

#19 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 20 grudzień 2005 - 11:35

Kiedys myslalem, ze im wieksza rozdzielczosc, tym lepiej. Obecnie jednak tak nie mysle, bo lowie glównie w zanieczyszczonych wodach i tu wysoka rozdzielczosc bardzo przeszkadza. 320x320 to w sam raz na krajowy freshwater.


Mógłbyś Kuba rozwinąć? Czy 480 daje za bujne odczyty czy w czym leży problem? Sam noszę się z zamiarem kupna FishMarka, ale celowałem raczej w 480 i to nie tylko z powodu większej rozdzielczości, ale także 16 a nie 10 jak w 320 stopniom szarości.

Czy FishMark 320/480 ma możliwość zmiany jednostek miary z pozycji menu? Czy może są one wgrane na amen i jak się kupi z US to trzeba się męczyć ze stopami i farenheitami?
Pzdr

#20 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 grudzień 2005 - 12:00

@Jurek,
ogólnie jestem mało cierpliwy ale w tym przypadku wszystko na luzie... :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych