Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

P.C. Hand Made Lures


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 10 wrzesień 2013 - 20:25

Po krótkiej przerwie wracam w nowej, nieco odświeżonej odsłonie :)  Na pierwszy ogień idzie mój mały prototyp pod okonia - ,,Poppek". Jest to typowy popper, tyle tylko że w wersji zminimalizowanej. Jego głównym przeznaczeniem są łowiska mocno zarośnięte i bardzo płytkie czyli krótko mówiąc wszędzie tam gdzie grube pasiaki obżerają się drobnicą, a my nie jesteśmy w stanie poprowadzić im żadnej przynęty. Woblerek przeszedł już testy i pracuje zadowalająco. Przy podszarpywaniu odjeżdża w prawo lub w lewo, rozbryzgując wodę w charakterystyczny dla tego typu przynęt sposób. Podczas zwijania idzie wężykiem i kolebie się lekko na boki. Mimo niewielkiej wagi jest dosyć lotny, ale prowadzenie go podczas wietrznej pogody jest raczej mało komfortowe. Wrzucam dwie fotki pierwszego egzemplarza. Na skończenie czekają jeszcze dwa kolejne...Przy sprzyjających warunkach skręce jakiś filmik z pracą woblerka i na pewno wrzucę ;)

 

Typ: pływający

Głębokość pracy: powierzchnia

Długość: 37 mm

Waga: 2,2g

Materiał: Lipa

Zbrojenie: Drut 0,6mm, dwie kotwiczki nr 14

 

8z2p.jpg

 

sb3h.jpg

 


  • Maciek Rożniata, Dienekes i Del Toro lubią to

#2 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 11:55

W oczekiwaniu na resztę Poppków, wrzucam swoje dotychczasowe robactwo. Wszystkie robale są już przetestowane i większość z nich okazała się bardzo skuteczna głównie na jazie i klenie. Dwa pierwsze czyli biedronka i chrabąszcz ze złotymi skrzydłami mają ok 2cm długości i ważą ok. 1g. Są to typowe smużaki o bardzo drobnej, ale ładnie wyczuwalnej na kiju pracy. Okazały się bardzo skuteczne w przypadku jazi, a ostatnio również kleni. Na biedronkę udało mi się złowić mojego dotychczas największego spinningowego jazia (45cm) i kilka niewiele mniejszych.

Nieco większy chrabąszcz (ten z ciemnobrązowymi skrzydełkami) jest trochę większy od dwóch poprzednich, ma 2,5cm i 1,5g wagi. Pracuję podobnie do mniejszych i jest równie skuteczny, zwłaszcza na klenie. Moje jazie zdecydowanie preferują mniejsze przynęty. Oba modele: ,,żuk 2" i ,,żuk 2,5" z pewnością będą powielane i zostanie stworzona z nich seria na przyszły sezon. Woblerki wykonane są z lipy i zbrojone drutem 0,6mm, oraz kotwiczkami nr 14.

Pozostałe trzy woblerki to już eksperymenty i raczej nie będą kontynuowane. Zrobiłem je raczej w celu sprawdzenia swoich założeń i umiejętności. Wyszły nieźle i jakieś wyniki zanotowałem, ale ich praca jakoś mnie nie przekonuję dlatego też skupię się raczej na żukach.

 

6qpr.jpg

 

97bf.jpg

 

qmek.jpg


  • Maciek Rożniata i bryka lubią to

#3 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 11 wrzesień 2013 - 12:19

Piotrku zapowiada się bardzo ciekawie, ładnie zaprezentowane woblerki. Ciekawy pomysł z fotami na mokrym kamieniu.


  • czerwcowy0520 lubi to

#4 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 12:21

No dzięki wielkie za miłe słowo, wcześniej wrzucałem fotki bez większej dbałości o prezentację. Dlatego też poprosiłem admina o usunięcie poprzedniego wątku, ponieważ chciałem zacząć w nowej bardziej dopracowanej odsłonie. :) Woblerki jeszcze nie są super idealnie wykończone. Nie do końca malowanie idzie mi tak jakbym chciał, ale stopniowo się uczę nowych technik itd. Najważniejsze że wobki są skuteczne, a przecież o to głównie chodzi :)  ostatnio bawię się z łuską z siatki i efekty są w miare... ;)


Użytkownik czerwcowy0520 edytował ten post 11 wrzesień 2013 - 12:27


#5 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 30 wrzesień 2013 - 19:57

Mała próbka z oddziału ,, picków" przygotowującego się do walki w przyszłym sezonie:) . Oprócz klasyków - czarne z żółtymi/czerwonymi/zielonymi kropkami, postanowiłem spróbować swoich sił z naturalnym malowaniem. Nie mam jeszcze tylu kolorków ile bym chciał mieć, aero też jest narazie poza zasięgiem, dlatego pokombinowałem trochę z pędzelkami i srebrnym sprayem...miał być kiełbik, a jak wyszedł oceńcie sami...smile.png Daleko mu (baaa lata świetlne)do kiełbików Pana Świderskiego które przekręciły mi mózg do góry nogami:), ale jakoś tam wygląda...jest to mój bodajże 13 albo 14 wobek w mojej hand made'owej karierze i nauczył mnie jednego: hand made trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, bo najzwyczajniej w świecie wychodzi się z wprawy, o czym się przekonałem (niestety) na własnej skórze...

 

2nc6.jpg



#6 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:03

popperek wygląda bardzo apetycznie :lol:  robale zresztą tez :)



#7 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:14

Ćwicz , ćwicz bo to co robisz to jest właśnie - ręczna robota . Z chwilą gdy zaczniesz robić pianki i będziesz oklejał je kalkomanią to już nie będzie typowe hand made . Wtedy zacznie się klepanie sztuki dla sztuki . Korpus możesz zrobić z czego chcesz , ale jak się wysilisz w inwencji twórczej aby z ręki pokolorować wobka to wtedy będziesz prawdziwym twórcą . Jak pójdziesz na łatwiznę z kalko to będziesz powielaczem . Jest tu na forum wielu kolegów którzy potrafią cuda wyczarować przy pomocy wacików i pędzelka i to właśnie od nich powinieneś zbierać pomysły . Pozdrawiam wszystkich prawdziwych twórców .


  • czerwcowy0520 i Bany lubią to

#8 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:25

Nie obrażając oczywiście nikogo, ale pianka to nie dla mnie. Panie Pawle oczywiście przyznaję rację. Na forum jest naprawdę wielu którzy czarują cuda...Trochę podpatruję, trochę kombinuję sam, mam nadzieję że zmierzam we właściwym kierunku...



#9 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:46

moim zdaniem przynęta ma być SKUTECZNA,a czy ona jest z pianki ,drewna czy z mydła, to dla ryby nie ma znaczenia, chyba chodzi o to aby stworzyć łowną przynętę ...następnie powielanie jej z pianki czy z żywicy w moim odczuciu nie ujmuje znaczeniu słowa TWÓRCA.

 

ładne przynęty...powodzenia


  • Santiago lubi to

#10 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:50

W sumie racja :)  po prostu do mnie tylko lipa jakoś przemawia. Sporo roboty, ale satysfakcja większa :)



#11 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 30 wrzesień 2013 - 21:01

moim zdaniem przynęta ma być SKUTECZNA,a czy ona jest z pianki ,drewna czy z mydła, to dla ryby nie ma znaczenia, chyba chodzi o to aby stworzyć łowną przynętę ...następnie powielanie jej z pianki czy z żywicy w moim odczuciu nie ujmuje znaczeniu słowa TWÓRCA.

 

ładne przynęty...powodzenia

Zgadzam się z Tobą . Chodzi mi po prostu o klepanie prostych wzorców , piana - kalko , piana  - kalko . Następną czynnością jest ogłoszenie na giełdzie , super łowny i tp. Ble , ble . Już od lat we wszystkich wędkarskich  sklepach oglądam takie masowe produkcje i śmiem twierdzić , że to nie jest prawdziwe hand made . Dla mnie prawdziwe hand made to ? A zresztą po co to beblanie i spamowanie komuś w wątku . Z chwilą gdy zaczyna się prosta masówka kończy się hand made .


  • Piotrek Milupa, miras1983 i Krystekwolf lubią to

#12 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 01 październik 2013 - 08:52

Zgadzam się z Tobą . Chodzi mi po prostu o klepanie prostych wzorców , piana - kalko , piana  - kalko . Następną czynnością jest ogłoszenie na giełdzie , super łowny i tp. Ble , ble . Już od lat we wszystkich wędkarskich  sklepach oglądam takie masowe produkcje i śmiem twierdzić , że to nie jest prawdziwe hand made . Dla mnie prawdziwe hand made to ? A zresztą po co to beblanie i spamowanie komuś w wątku . Z chwilą gdy zaczyna się prosta masówka kończy się hand made .

Spoko Panie Pawle, ja tam się nie obrażę :)



#13 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 01 październik 2013 - 10:20

Strugaj Piotrek te picki bo zostawiłem dla nich miejsce w pudełku ;)

#14 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 01 październik 2013 - 10:31

Mała próbka z oddziału ,, picków" przygotowującego się do walki w przyszłym sezonie:) . Oprócz klasyków - czarne z żółtymi/czerwonymi/zielonymi kropkami, postanowiłem spróbować swoich sił z naturalnym malowaniem. Nie mam jeszcze tylu kolorków ile bym chciał mieć, aero też jest narazie poza zasięgiem, dlatego pokombinowałem trochę z pędzelkami i srebrnym sprayem...miał być kiełbik, a jak wyszedł oceńcie sami...smile.png Daleko mu (baaa lata świetlne)do kiełbików Pana Świderskiego które przekręciły mi mózg do góry nogami:), ale jakoś tam wygląda...jest to mój bodajże 13 albo 14 wobek w mojej hand made'owej karierze i nauczył mnie jednego: hand made trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, bo najzwyczajniej w świecie wychodzi się z wprawy, o czym się przekonałem (niestety) na własnej skórze...

 

2nc6.jpg

Można maznąć dwa trzy paski w odpowiednim kolorze na konkretne łowisko i będzie to samo co pięknie pomalowany wobek :-) grunt żeby praca była niestandardowa i to jest tak na prawdą najważniejsze a malowanie to już takie prywatne zboczenie danego osobnika :-)


  • Maciek Rożniata lubi to

#15 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 01 październik 2013 - 10:47

Strugaj Piotrek te picki bo zostawiłem dla nich miejsce w pudełku ;)

Oczywista oczywistość :)



#16 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 01 październik 2013 - 10:57

Można maznąć dwa trzy paski w odpowiednim kolorze na konkretne łowisko i będzie to samo co pięknie pomalowany wobek :-) grunt żeby praca była niestandardowa i to jest tak na prawdą najważniejsze a malowanie to już takie prywatne zboczenie danego osobnika :-)

fakt, praca to podstawa :)  ale osobiście uważam że nie ma lepszego koloru nad czarny w żółte kropki, przynajmniej na mojej wodzie... :)



#17 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 02 październik 2013 - 18:11

Nie wytrzymałem i polakierowałem woblerka i wkleiłem ster. Po wyschnięciu wyskoczyłem na testy. Uzyskałem taką pracę jak chciałem. Woblerek ma nieco inny kształt od poprzednich ,,Picków 2,5", przesunięte obciążenie, oraz nieco inny ster. Dzięki tym zabiegom schodzi głębiej, jest stabilny, a przy wolnym prowadzeniu ma tendencję do delikatnych odjazdów na boczki z pokazywaniem brzuszka. Super sprawa, a co najważniejsze bardzo skuteczna :) poniżej fotka w dziennym świetle, oraz krótki filmik z pracą (jakość niestety nie powala)

 

m0qk.jpg

 


Użytkownik czerwcowy0520 edytował ten post 02 październik 2013 - 18:17

  • Maciek Rożniata i kowalek87 lubią to

#18 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 16 luty 2015 - 12:25

Wracam po dłuższej przerwie do strugania. W zeszłym sezonie chciałem sprawdzić cały ten fenomen wobków z jajcami i okazało się że są niesamowicie skuteczne, a sama ich konstrukcja daje spore możliwości prezentacji. Zrobiłem je po swojemu, odpowiedni kształt steru i rozmieszczenie obciążenia pozwoliło mi uzyskać typową pracę X niezbyt szeroką i nie za słabą, taką w sam raz-świetnie czuć wobka na kiju. Dodatkowo woblerki bardzo ładnie lusterkują i bez problemu można je przytrzymywać w nurcie. Schodzą do jakiś 0,8m, ale bez problemu można je prowadzić nawet w wodzie 0,5m i to zarówno przy dnie jak i smużąc powierzchnię.

Próbowałem bawić się z akrylami i bardzo popularną transparentnością, ale dałem sobie spokój z racji braku zadowalających efektów...z moich obserwacji wynika, że jaśkom bardziej podoba się praca niż sam kolor, o czym miałem się okazję przekonać na własnej skórze...kilka ryb z jednego miejsca na ten sam woblerek, ale w różnym malowaniu to najlepszy dowód...

Ostatnio znajomy pokazał mi prostą i bardzo fajną technikę oklejania korpusów piórkami..oczywiście musiałem ją nieco zmodyfikować i z pewnością będę ją kontynuował, gdyż w bardzo szybki i prosty sposób można uzyskiwać niesamowite efekty, a materiału jest pod dostatkiem:)

 

Gotowe pesteczki, jeszcze tylko stery...

 

Załączony plik  1.jpg   490,59 KB   7 Ilość pobrań

 

Długoś: 2cm

Waga: ok. 1,5g

Materiał: Lipa

 

 

Pierwsza próba z oklejaniem piórkami...

 

Załączony plik  2.jpg   372,82 KB   7 Ilość pobrań

 

Załączony plik  3.jpg   385,37 KB   7 Ilość pobrań

 

 

 

 


Użytkownik czerwcowy0520 edytował ten post 16 luty 2015 - 12:27

  • zibi, Maciek Rożniata i Del Toro lubią to

#19 OFFLINE   marceli

marceli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 16 luty 2015 - 14:02

Masz zacięcie do tych mikrusów :P


  • czerwcowy0520 lubi to

#20 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 16 luty 2015 - 18:57

Tworzenie najmniejszych wobków daję mi najwięcej satysfakcji:) poniżej część zeszłorocznej produkcji...z tego zestawu zostały mi dwie sztuki...reszta rozdana:)

 

Załączony plik  9a6c2b911b1f8ea7 copy.jpg   305,1 KB   7 Ilość pobrań


  • Maciek Rożniata i Spawciu lubią to