Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 05 lipiec 2016 - 10:46

Tylko właśnie w jednoskładzie, a wolałbym dwu -zapomnialem o tym wspomnieć

#242 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 05 lipiec 2016 - 12:28

Mam Finezze 3-12 i nada się do takiego łowienia. 194 cm nie jest trudne w transporcie.

#243 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 05 lipiec 2016 - 13:21

Rowerem ;) ?

#244 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 05 lipiec 2016 - 13:44

Chyba że...

#245 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 05 lipiec 2016 - 13:53

A jak wygląda podbicie 4 calowego cannibala na powiedzmy 10g główce? W przypadku modelu 3-12

#246 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1273 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 05 lipiec 2016 - 14:32

Początkującym castingowcom polecam obejrzeć nowe Dragony CXT-bardzo sympatyczne,dobre wykonanie i cenka coś lekko ponad 4 stówek-miałem je dzisiaj w łapie w CWM

w Gdańsku,warto zobaczyć :)



#247 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 lipiec 2016 - 15:00

Ja też rozglądam sie za czymś seryjnym i w miare tanim do UL, na chwile obecną posiadam T.Dragon cast 5-18 i myśle że w takich pieniądzach warto (na alledrogo jest w promo za 250zł nówka). Szkoda ze lżejszej wersji nie ma w tej cenie bo pewnie bym już kupił. Z tym że jest trochę dluższy niż chcesz (230cm).
Jak lubisz troche ryzyka to zobacz na Aliexpress, tam można kupić kijki do super-ul castingu za małe pieniądze ale raczej o opinie w necie ciężko. Ja kupiłem tam swój multik do lekkiego łowienia i jestem bardzo zadowolony więc i o kijku od chińczyków myśle np. taki: http://s.aliexpress.com/aqYVziAv
Dodatkowo leci do mnie lekka szpulka od nich. Co do trwałości tej maszynki to wypowiem sie po jakimś czasie bo narazie ma za sobą kilka miesiecy

Wysłane z mojego Letv X500 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik lukastrance edytował ten post 05 lipiec 2016 - 15:03


#248 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 05 lipiec 2016 - 19:13

Dobra rada dla początkującego castingowca)) Jeżeli chcesz się wyleczyć z casta,polecam wobler 5/6 gr.przy wiaterku w buźkę,))).Jak można polecać przygodę z castem od 5 gr.?

Użytkownik Marioo edytował ten post 05 lipiec 2016 - 19:44


#249 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 lipiec 2016 - 20:35

Ale tu nikt nikogo do tego nie namawia, kolega sam pisał że chce spróbować takiego a nie innego łowienia, prosił o porady co do kijka więc dostał ;-)

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Letv X500 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik lukastrance edytował ten post 05 lipiec 2016 - 20:36


#250 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 05 lipiec 2016 - 21:06

A jak wygląda podbicie 4 calowego cannibala na powiedzmy 10g główce? W przypadku modelu 3-12


Da radę.

#251 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 05 lipiec 2016 - 23:06

A jak to jest z tymi castami - pewnie gorzej się podbija takim 230 niż 190 ? Co lepsze na początek - krociak czy trochę dłuższy patyk?

#252 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 08:48

Witam, chciałbym spróbować casta z opadu. Głównie sandacz 8-23g + 3cale, i koguty 25g. Prosiłbym o podanie fajnego zestawu wędka i multik do 500-700Zł zestaw tylko nowy. Pozdrawiam.

#253 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 06 lipiec 2016 - 09:42

Dobra rada dla początkującego castingowca)) Jeżeli chcesz się wyleczyć z casta,polecam wobler 5/6 gr.przy wiaterku w buźkę,))).Jak można polecać przygodę z castem od 5 gr.?

Bez przesady,da radę tylko trzeba mieć troszę większy budżet na sprzęt i najlepiej doświadczonego kolegę który pomoże,go odpowiednio dobrać.Sam od niedawna zacząłem i stanęło najniżej na 7g...inny kij inny multik,zszedłem na 5g...a wczoraj zaczęło latać już 3g,ale znowu inny kij i ''podrasowany'' multik i wcale nie mówię tu o sprzęcie za 2k zł i więcej,multik za około 700zł z podrasowaniem (używany model) i kij za około 450zł (komponenty).Trudniej zacząć od lżejszych 7-10g przynęt,ale przejście do większych gramatur następuje automatycznie...w drugą stronę wydaje mi się nie jest już tak kolorowo.


  • biker1 i elradeo lubią to

#254 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 06 lipiec 2016 - 10:00

Witam :) od dłuższego czasu męczyła mnie chęć łowienia wędką z krowim rogiem w uchwycie :) Wbrew wskazaniom bardziej doświadczonych kolegów chciałem zacząć bardziej od "lajta" niż "hewi". Nadarzyła się okazja- kupiłem Curado 101d. Naczytałem się, że da radę z dość lekkimi przynętami. Teraz wystarczy dokupić kij. I tu jest pies pogrzebany. Potrzebuję szybkiego (może być i bardzo :) ) kija który machnie maksymalnie 15 gramową główką, a 5 gramową pośle na fajną odległość. Bardzo zależy mi na tym, by szczytówka była czuła. Kij ma służyć, jak już się pewnie domyślacie :) , do opadingu za sandaczem na lekko, okoniem na średnio.Długość maks. 7 stóp (213cm).  

Jeśli chodzi o seryjniaki, nie chce wydać więcej niż 400zł. Jako że mam już drobne doświadczenia z rodbuildingiem myślę, że dałbym radę uskrobać casta. Tutaj cena blanku też maks 400zł.

Czekam na wszelkie propozycje, podpowiedzi :) Pozdrawiam

Tak na początek stare Curado to fajny wybór i jak zamierzasz łowić lżej niż max 20g,to na początek proponuję pogrzebac trochę przy łozyskach szpuli...tzn.wyjąć wypłukać i zalać jakimś bardzo leciutkim rzadkim olejkiem,będzie troszkę głośniej,ale współpraca z lżejszymi przynętami będzie widoczna.

Jeśli już strugałeś jakieś kijki ,to na początek fajnym wyborem blanku będzie jakiś nie drogi IM6 z serii SpinJig,wystarczająco szczytowy do podbijania gumek i ładnie ładujący się podczas rzutu,ze względu na użyty średnio-modułowy materiał.Co do długosci to każdy ma inne preferencje,wydaje mi się,że na poczatek 6'6'' jest uniwersalnym wyborem.Jak chcesz to udeżaj na mój priv. to pokombinujemy z komponentami na piewszego casta ;) .


  • biker1 lubi to

#255 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 06 lipiec 2016 - 17:41

[quote name="Paavo" post="1934538" timestamp="1467794529"]

Bez przesady,da radę tylko trzeba mieć troszę większy budżet na sprzęt i najlepiej doświadczonego kolegę który pomoże,go odpowiednio dobrać.Sam od niedawna zacząłem i stanęło najniżej na 7g...inny kij inny multik,zszedłem na 5g...a wczoraj zaczęło latać już 3g,ale znowu inny kij i ''podrasowany'' multik i wcale nie mówię tu o sprzęcie za 2k zł i więcej,multik za około 700zł z podrasowaniem (używany model) i kij za około 450zł (komponenty).Trudniej zacząć od lżejszych 7-10g przynęt,ale przejście do większych gramatur następuje automatycznie...w drugą stronę wydaje mi się nie jest już tak kolorowo.😊😊😊Jak kolego poczytasz troszkę wątki, to będziesz wiedział o co mi chodzi.👍

#256 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 11 lipiec 2016 - 18:16

To ja tak dziebko grubiej. Szukam zestawu pod poppery, ew czasem male wegorze sg, najmniejszy sweeper. Czyli tak do 40 gr. Kijek powyzej lub 2 m. Myslalem nad Caperlanem Hyoko(multik), inne propozycje? Fajnie by bylo gdyby niek0niecznie uzywki, ale w ostatecznosci...

Użytkownik Kuballa44 edytował ten post 11 lipiec 2016 - 18:23


#257 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 11 lipiec 2016 - 19:45

To ja tak dziebko grubiej. Szukam zestawu pod poppery, ew czasem male wegorze sg, najmniejszy sweeper. Czyli tak do 40 gr. Kijek powyzej lub 2 m. Myslalem nad Caperlanem Hyoko(multik), inne propozycje? Fajnie by bylo gdyby niek0niecznie uzywki, ale w ostatecznosci...

Kuba do castingu trzeba podejsć bardziej bezkompromisowo,aby się nie zrazić na samym początku,więc markowa nawet kilku-letnia używka (dobry multik nie jest tak łatwo zajechać),będzie lepsza niż chińczyk o mało miarodajnych parametrach.Także warto przemyśleć wszystko na nowo.



#258 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 13 lipiec 2016 - 08:43

Citica 201 jest do wyrwania za około 5 stówek nówka.
  • Kuballa44 lubi to

#259 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 13 lipiec 2016 - 15:33

Wlasnie zastanawiam sie miedzy Citica a Tatula. Warto dokladac do Tatuli?

#260 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 13 lipiec 2016 - 18:36

[quote name="Kuballa44" post="1938553" timestamp="1468420401"]

Wlasnie zastanawiam sie miedzy Citica a Tatula. Warto dokladac do Tatuli?....Tatulka 100hl ogarnia mi przynęty do 75 gr.bardzo fajny multik polecam😊
  • Kuballa44 i biker1 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych