Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 06 grudzień 2016 - 22:57

Witam wszystkich, chcial bym rozpoczac swoja przygode z zestawem baitcastingowym. Jako ze nie lubie "bladzic" bo z doswiadczenia wiem ze kosztuje to wiecej potrzebuje porady w wyborze ostatecznego zestawu...jedyne co bym chcial to lekki zgrabny komplet obslugujacy przynety do około 40g...kij optymalnie jak najbardziej uniwersalny...
Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Napisałeś, że zaczynasz dopiero przygodę z baitcastingiem, więc nie możesz założyć, czy przypadnie Ci on do gustu. Wydawać gruuuubą kasę bez pewności, że warto... hmmmmm, ja bym się nie odważył. Może warto kupić tańszy zestaw (np. używany), potrenować techniki rzucania, pokombinować z różnymi przynętami, różną gramaturą tychże i dopiero szukać św. Graala? 

 

Im dłuższa gra wstępna, tym efekt końcowy lepszy. Nawet "sprzęt"  :ph34r:                                 nie będzie aż tak ważny!


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 06 grudzień 2016 - 23:12


#422 OFFLINE   hubertpaa

hubertpaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 23:09

Napisałeś, że zaczynasz dopiero przygodę z baitcastingiem, więc nie możesz założyć, czy przypadnie Ci on do gustu. Wydawać gruuuubą kasę bez pewności, że warto... hmmmmm, ja bym się nie odważył. Może warto kupić tańszy zestaw (np. używany), potrenować techniki rzucania, pokombinować z różnymi przynętami, różną gramaturą tychże i dopiero szukać św. Graala? 

Cwiczylem to wczesniej kiedy zaczynalem przygode ze spiningiem...paradoksalnie szukanie jest drozsze od zakupów docelowych...najwiekszy problem jednak jest z wedka...szczególnie ta na zamówienie...musisz polegac na opinii rodbuildera z czym bywa róznie...co by nie bylo od przybytku glowa nie boli ;)

A czy przypadnie do gustu ? Przeciez to wedkarstwo... ;)



#423 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 06 grudzień 2016 - 23:21

...paradoksalnie szukanie jest drozsze od zakupów docelowych...najwiekszy problem jednak jest z wedka...szczególnie ta na zamówienie...musisz polegac na opinii rodbuildera z czym bywa róznie...co by nie bylo od przybytku glowa nie boli ;)

A czy przypadnie do gustu ? Przeciez to wedkarstwo... ;)

No dobra, ja się nie znam, więc tym bardziej się odezwę. Tak samo możesz polegać na opinii forumowiczów, jak i rodbuilderów (a są tu tacy, co tyle wędek przerobili, że nie potrafię do tylu liczyć). Mogę się założyć, że co byś teraz nie kupił i tak prędzej czy później zechcesz zmienić.


  • biker1 lubi to

#424 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 06 grudzień 2016 - 23:23

...Co do uniwersalności zestawu castingowego będzie ciężko.Jak zaczynałem w maju tego roku to też roiłem sobie o uniwersalności,efekt jest taki że mam już trzy zestawy castingowe a czwarty w drodze...

Ja z kolei od ponad miesiąca jestem posiadaczem swojego pierwszego multika- T3 sv tw, wody jeszcze nie widział, gdyż kij do niego jest oczekiwany pod koniec Grudnia, a już mi się marzy jakiś Aldebaran i patyk UL :D To hobby to niekończące się poszukiwania i zakupy :)



#425 OFFLINE   hubertpaa

hubertpaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 23:41

Ja z kolei od ponad miesiąca jestem posiadaczem swojego pierwszego multika- T3 sv tw, wody jeszcze nie widział, gdyż kij do niego jest oczekiwany pod koniec Grudnia, a już mi się marzy jakiś Aldebaran i patyk UL :D To hobby to niekończące się poszukiwania i zakupy :)

Podjedz do mnie jak ogarniesz temat...Obejrze kijek i kreciol i przy okazji pokaze Ci gdzie podrzucic ;)



#426 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 07 grudzień 2016 - 07:08

Przyjacielu gdyby bylo duzo lektury na temat takich kolowrotków pewnie by mnie tu nie bylo...
Generalnie zaczalem od lektur angielskojezycznych ale oni nie bardzo zajmuja sie wyjasnianiem spraw technicznych...troche inna mentalnosc...dla tego zaczalem szukac tutaj...nie wiem o tym kompletnie nic.

Chodziło mi o forum :) jest katalog multiki :) jest x tematów na forum - jak w sumie pisałeś sporo tego i aby cos znaleść troche trzeba poczytać ale warto :)

Co do wchodzenia z wysokiego I w klasę sprzętu, tez bym troche niżej zaczął ale to Twoja sprawa :-)

Jak cos pytaj, postaramy sie odpowiedzieć :-)
  • MarcinZet lubi to

#427 OFFLINE   Fly^Fishing

Fly^Fishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaKotlina Kłodzka

Napisano 07 grudzień 2016 - 08:44

Za jaki zestawem do casta rozglądać się w kwocie ~1000zł [wędka +kołowrotek] do połowu na jigi >25g ?

 

Miał ktoś możliwość porównania: Shimano Caenan 151 A i Team Dragon SHS200iL ?

 

Co sądziecie o Dragon Guide Select Chucky Cast 213/25g -wart jest kwoty 300zł ?


Użytkownik Fly^Fishing edytował ten post 07 grudzień 2016 - 09:29


#428 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 grudzień 2016 - 10:06

Team Dragon jest mało trwały.Moim zdaniem nie jest wart zakupy.

#429 OFFLINE   Fly^Fishing

Fly^Fishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaKotlina Kłodzka

Napisano 07 grudzień 2016 - 10:17

Za jaki zestawem do casta rozglądać się w kwocie ~1000zł [wędka +kołowrotek] do połowu na jigi >25g ?

 

Wkradł się mały błąd. Chodziło mi o ciężar główek mniejszych lub równych 25g. Zatem powinien byc znak "<"

 

@MARIUSZ 69- w których miejscu pęka, gdzie się rozlatuje? :) Zatem jaki trwalszy polecasz?



#430 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 grudzień 2016 - 10:31

Miałem na myśli multika, po sezonie można go zjechać ,szczęście w nieszczęściu że jest na gwarancji.Myślę że multiki to zaczynają się od Daiwy Tatuli, te tańsze potrafią skutecznie zniechęcić do tej metody.
  • biker1 i Fly^Fishing lubią to

#431 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 07 grudzień 2016 - 10:44

Wkradł się mały błąd. Chodziło mi o ciężar główek mniejszych lub równych 25g. Zatem powinien byc znak "<"

@MARIUSZ 69- w których miejscu pęka, gdzie się rozlatuje? :) Zatem jaki trwalszy polecasz?

Do 1K skompletujesz poczatkowy solidny zestaw bez problemu. Zacznij tak jak Mariusz napisał od Tatuli albo Revo, kij czasami na gieldzie trafi się w sam raz - obserwuj, zdarzają się fajne propozycje.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • Fly^Fishing lubi to

#432 OFFLINE   Fly^Fishing

Fly^Fishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaKotlina Kłodzka

Napisano 07 grudzień 2016 - 11:04

Super, więc zacznę od Tatuli.

Nie wiem tylko czym różni się Tatula 100HSL od Tatula 100XSL Type R ?

 

Co do kija wcześniej zasugerowanego przeze mnie to macie jakieś zastrzeżenia?



#433 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 07 grudzień 2016 - 11:36

Wersja R jest ciutkę lepsza - troszkę lżejsza szpula chyba ekstra łożysko czy tez dwa no i inne kolory :) cos jak golf i golf R :) aaa no i przełożenie :-)

Co do kijow kiedyś miałem Guide selecty - nawet fajne choc dla mnie wyważenie do bani :)
  • Fly^Fishing lubi to

#434 OFFLINE   Fly^Fishing

Fly^Fishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaKotlina Kłodzka

Napisano 07 grudzień 2016 - 11:45

To może  w tej cenie lepiej kupić Daiwa Ballistic-x Baitcast 2.10m 7-28g?

Z 100XSL Type R pownna tworzyć fajną parę i zmieszczę się w tysiaku.


Użytkownik Fly^Fishing edytował ten post 07 grudzień 2016 - 11:46


#435 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1911 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 07 grudzień 2016 - 13:16

To może w tej cenie lepiej kupić Daiwa Ballistic-x Baitcast 2.10m 7-28g?
Z 100XSL Type R pownna tworzyć fajną parę i zmieszczę się w tysiaku.


Poszukaj daiwe powermesh, przyzwoity kijek.

#436 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 07 grudzień 2016 - 16:40

Guide Select Bandit Cast i Chucky - warte są tych 300zł, zwłaszcza Bandit

#437 OFFLINE   moorecki1994

moorecki1994

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 19:17

Ja  tydzień temu kupiłem  Daiwe Tatule CT 100 HSL type R Powiem Tak  multiplikator  super  bez najmniejszego problemu rzucałem  główka 7g + guma (na spore odległości 30m+) mniejszymi narazie nie próbowałem. Wędkę jaka  mam  to Dragon MS-X 2,28m 2,5-16g Bardzo fajna,  no  ale 25 g  plus  guma  to bym się bał tym rzucać za całość dałem 1200 zł z plecionka :)



#438 OFFLINE   hubertpaa

hubertpaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 17:48

Chodziło mi o forum :) jest katalog multiki :) jest x tematów na forum - jak w sumie pisałeś sporo tego i aby cos znaleść troche trzeba poczytać ale warto :)

Co do wchodzenia z wysokiego I w klasę sprzętu, tez bym troche niżej zaczął ale to Twoja sprawa :-)

Jak cos pytaj, postaramy sie odpowiedzieć :-)

 

OK wracam do tematu...

Steez zamówiony...

Dostalem taka propozycje: NFC MB 666 IM , ktos cos wie na ten temat ?


  • Paavo lubi to

#439 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 19 grudzień 2016 - 21:15

Witam

Od nowego sezonu mam chęć poskładać pierwszy zestaw castingowy, troche poczytałem i wybór padł na ten multik:

- Daiwa Tatula 100XSL Type R, szukam jeszcze kija pod gumy ważące 25-30gr + główki 15-20gr - czyli CW 50 gram max.

co byście polecili długości ok 2,0m do 500zł?


Użytkownik bony20 edytował ten post 19 grudzień 2016 - 21:17


#440 OFFLINE   mattor

mattor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 grudzień 2016 - 15:52

Witam kolegów, w 2017roku planuję rozpocząć przygodę z castingiem co za tym idzie trzeba sie zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt. I tu rodzi się pytanie jaki kij a jaki do niego multiplikator. Kij bym chcial z cw do 75-90g koszt do 350 zł, multiplikator do 250 zł.

Wstępnie już coś szperałem i myślałem nad kijem Dragon Guide Select Skinner cast 1,95m  cw 40-80g ale czekam na inne propozycję,

Co do multi to kompletnie nie wiem co, myślałem nad czymś ze stajni Okumy,Spro, Abu Garcia. Niestety kompletnie się nie orientuję które multi są dobre tzn wytrzymałem i który będzie odpowiedni do casta z takim wyrzutem co za tym idzie ze sporymi przynętami ;) 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc ;)

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych