Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 listopad 2017 - 00:04

Zerknij tutaj:
http://jerkbait.pl/t...14#entry2256119

Tak na szybko to masz lexe na olx albo okrąglak Calcutta 201d u mefisto w dobrej cenie(warto dołożyć )

Użytkownik erqgth edytował ten post 15 listopad 2017 - 00:05

  • Fly^Fishing lubi to

#1002 ONLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 grudzień 2017 - 23:28

Miał ktoś okazję łowić DAM Eff Zet X-ZIBIT Bait Cast o długości 2m i c.w. 30 - 80gr ? Czy opis producencki jest trafny?

Interesuje mnie jaki jest realny dolny i górny ciężar stosowanych przynęt...



#1003 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 grudzień 2017 - 06:35

Jaki multik w cenie ~700zł proponujecie do Abu Garcia Volatile Pike ?

TATULA CT. Wyjdzie taniej, a maszynka na bardzo dobrym poziomie.



#1004 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 grudzień 2017 - 11:23

TATULA CT. Wyjdzie taniej, a maszynka na bardzo dobrym poziomie.

A nie bardzo.Do takiego kija,jeśli będą latać przynęty z górnego zakresu,nawinąłbym co najmniej 30lb. linkę.Będzie trochę mało miejsca na szpuli.



#1005 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 04 grudzień 2017 - 11:32

Mam podpiętego Curado 301E do w/w kija . Rozważałem jeszcze Lexę 300 lub Prorex 300 . Właśnie z myślą o górnej granicy przynęt. Tatula może być za mała i lekka- kij może też lecieć lekko na pysk .

#1006 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2017 - 17:52

A nie bardzo.Do takiego kija,jeśli będą latać przynęty z górnego zakresu,nawinąłbym co najmniej 30lb. linkę.Będzie trochę mało miejsca na szpuli.

Pojemność do linki 30 lb wystarczy. Mam 100HSL z tą samą pojemnością i linki PP 4x 30 LB wchodzi delikatnie ponad 100 metrów + trochę podkładu.

Tylko że jak dla mnie do przynęt 70-90 gramów to linka 40 Lb i ta Tatulka nie dość że mało pojemna to i trochę słabowita.


Użytkownik godski edytował ten post 04 grudzień 2017 - 18:26

  • drag lubi to

#1007 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 grudzień 2017 - 18:16

Pojemność do link 30 lbwystarczy. Mam 100HSL z tą samą pojemnością i linki PP 4x 30 LB wchodzi delikatnie ponad 100 metrów + trochę podkładu.

Tylko że jak dla mnie do przynęt 70-90 gramów to linka 40 Lb i ta Tatulka nie dość że mało pojemna to i trochę słabowita.

Zgoda.Dlatego napisałem że co najmniej 30lb-to takie absolutne minimum a w zasadzie za mało.Ja próbowałem nawijać 38lb.,z ciekawości.Weszło zdecydowanie za mało.Poza tym,też uważam że Tatula CT to tak do 60g.



#1008 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1756 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 04 grudzień 2017 - 20:27

Nie róbcie z tej CT takiego uniwersała. W życiu bym nie przypiął do takiego kija. Bob przy M1 ma zapiętą Lexę 300. I to się zajebiście komponuje.


  • BOB lubi to

#1009 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2017 - 20:37

Nie róbcie z tej CT takiego uniwersała. W życiu bym nie przypiął do takiego kija. Bob przy M1 ma zapiętą Lexę 300. I to się zajebiście komponuje.

Piszemy o kijku do 90 gramów a M1 to cięższa artyleria co nie zmienia faktu że nawet do 90 gramów Tatulka to marny wybór.



#1010 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 grudzień 2017 - 20:41

Nie róbcie z tej CT takiego uniwersała. W życiu bym nie przypiął do takiego kija. Bob przy M1 ma zapiętą Lexę 300. I to się zajebiście komponuje.

Lexę 300 ma podpiętą Manieq  ;) Ja do swojej M1 teraz na Drużnie podpiąłem Tatulę 200  HD ;) ale też się zajebiście komponuje ...zestaw przeszedł godny test na rybie :D


  • ManieQ lubi to

#1011 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 04 grudzień 2017 - 20:44

Wg mnie o ile zwykła tatulka np. 100hsl jest idealnym multi do zestawu 20-25lb z górną granicą powiedzmy 60-70gr to tatulka ct jest o wiele delikatniejsza i górną granicę bym stawiał na 30-40gram absolutnie max, to miniatura podstawowej wersji.



#1012 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2017 - 20:50

Wg mnie o ile zwykła tatulka np. 100hsl jest idealnym multi do zestawu 20-25lb z górną granicą powiedzmy 60-70gr to tatulka ct jest o wiele delikatniejsza i górną granicę bym stawiał na 30-40gram absolutnie max, to miniatura podstawowej wersji.

Miniaturka jak miniaturka. Z różnic węższa ale głębsza szpulka o tej samej pojemności i boczne panele z grafitu w CT.

Ja bym obstawiał 40-50 w CT ale to kosmetyczne różnice.



#1013 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:00

Miniaturka jak miniaturka. Z różnic węższa ale głębsza szpulka o tej samej pojemności i boczne panele z grafitu w CT.

Ja bym obstawiał 40-50 w CT ale to kosmetyczne różnice.

 

CT z lekką szpulką z ali i ceramikami rzuca główką 1,5gr + paproch czyli niecałe 2gr, to, że szpula jest głęboka to jedno, nie widziałem oryginalnej na żywo, druga sprawa, że to delikatniejsza konstrukcja od zwykłej, trzeba połowić tym żeby się przekonać jak jest w rzeczywistości a mam porównanie ze wszystkimi chyba modelami tatuli w praktyce.



#1014 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:14

Co oznacza dla Ciebie Tomku "rzuca"? Czytam o tych niecałych 2 gramach i się zastanawiam jaki jest sens inwestować w T3 Air, SS Air, Aldebarana BFS? O wszelakich tunningach za niebagatelną kasę nie wspomnę. Sławek Sobolewski nakręcił filmik o możliwościach Aldka i tak lekkich przynęt. Serio Tatula ze szpulką z Ali też tak potrafi?



#1015 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:24

Tak, ale jest to trudniejsze technicznie niż choćby w nowszych shimano bfs. Tatulka już 1gr nie rzuci a tamte multiki rzucą i komfort co za tym idzie przy przynętach 2-3gr czy nawet 5gr jest inny. Dla mnie tak naprawdę te okolice 2gr to okolice minimum komfortu, ale pewnie nie dla każdego. Była natomiast założona szpula 10gr a jest na ali jeszcze lżejsza, która ma 8,5gr i z tą trzeba by było przetestować i na lepszych łożyskach i sądzę, że byłoby jeszcze lepiej. Najważniejsza różnica to średnica szpuli 34mm w tatuli ct vs średnice multikach ul, które mają około 31mm, dla osób, które się znają wiedzą co to oznacza, ja wolę większe średnice, chociaż jest trudniej technicznie to można dalej machnąć. 

Nie mniej jednak stanowi to tańszą alternatywą dla osób, które chcą popraktykować z UL castem a nie chcą wydać na początek 1500-2000zł za multik, jeśli chodzi o mnie to jedyny słuszny na chwilę obecną to calcuta conquest bfs mimo, że tatka ct startuje całkiem nisko.



#1016 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 04 grudzień 2017 - 22:04

Hmmmm, zaczynałem od Tatuli z lekką szpulką i moje odczucia były trochę inne. No ale wciąż się uczę... Jednakże byłbym bardziej ostrożny w tak swobodnym opisywaniu jej możliwości. Chodzi właśnie o ten komfort. Chociaż Twój może się znacząco różnić od mojego. Obawiam się, że wiele osób chcących zacząć przygodę z UL w wersji cast może się mocno sfrustrować jak po przeczytaniu Twojego postu zderzy się z rzeczywistością. :)


  • godski lubi to

#1017 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2017 - 22:39

To moze pozwole sobie oderwac Panow od "Tatulowych rozkminek". Tak na chwile chociaz  :) Dzis moj pierwszy dzien z castem nad woda. Co prawda bez ryby ale za to bez brody (choc bylo blisko) oraz bez odstrzelonej przynety ale moze troche historii na poczatek. Multiki kupilem rok temu: 2 x TD 103/105HVL. W lecie tego roku wypadl pierwszy trening w ogrodku po ktorym juz wiedzialem ze cast u mnie zagosci na dluzej. A dlaczego? Powod rzeklbym dosc prozaiczny-pragmatyczny. Moge rzuty wykonywac jedna reka bez koniecznosci angazowania drugiej reki do otwierania i zamykania kablaka  :lol: Po kilku miesiacach czyli jesienia nastapila koleja rogrzewka polegajaca tym razem na rzutach przez korytarz do salonu. Okazalo sie ze takie cwiczenie mnie uspokaja. Prosze nie pytac jak i dlaczego bo nie wiem :)

 

W koncu dwa tygodnie temu przyszedl kij Berkley Urban Camo ND 694 2,06m 12-38g ale dopiero dzis bylo w miare cieplo i bezwietrznie zeby rozpoczac testy. Zaczalem miotac glowkami 10-12 g z 4 calowymi ripperami. Calkiem calkiem pomyslalem. Potem poszybowal 36 gramowy Sebile Magic Swimmer a potem znow zmniejszalem wage az doszedlem do 11g wirowki. Tu juz trzeba bylo sie wysilic zeby przyneta doleciala blizej drugiej strony kanalu czyli ok 20-25m. Wiadomo nie za kazdym razem poleciala w wybranym kierunku. Potem znow kopyto 4 calowe plus 10g olowiu i przyneta swobodnie laduje pod przeciwnym brzegiem :)

 

Warunki rzutowe mam dosc trudne. Pelno nawisow ktore utrudniaja rzut znad glowy, sciezka po ktorej bez przerwy jezdza rowery, wozki, maszeruja piesi i biegaja psy tak ze musze sie ogladac caly czas zeby kogos do wody nie zgarnac. Do tego barki. Mnostwo barek. Normalnie cud, ze ktorejs nie odbilem dzis troche farby z burty. Z tego podwodu najpraktyczniejsze sa rzuty spod siebie i czasem dosyc krotkie ale takie okazaly sie najtrudniejsze. Coz moge jeszcze dodac...czekamy na pierwsza rybe :)

 

Ps Nie wiedzialem czy przelozenie 6.3:1 bedzie ok ale wg mnie do wolnego prowadzenia pod szczupaka w sam raz.

Załączone pliki


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 04 grudzień 2017 - 23:06

  • Sławek Oppeln Bronikowski, sucks_one, Koincydencja i 2 innych osób lubią to

#1018 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 05 grudzień 2017 - 07:24

Hmmmm, zaczynałem od Tatuli z lekką szpulką i moje odczucia były trochę inne. No ale wciąż się uczę... Jednakże byłbym bardziej ostrożny w tak swobodnym opisywaniu jej możliwości. Chodzi właśnie o ten komfort. Chociaż Twój może się znacząco różnić od mojego. Obawiam się, że wiele osób chcących zacząć przygodę z UL w wersji cast może się mocno sfrustrować jak po przeczytaniu Twojego postu zderzy się z rzeczywistością. :)

 

Abstrachuje od umiejętności tylko opisuje możliwości co potrafi urządzenie. Dół tatuli ct, bo o tej była mowa znacząco się różni od zwykłej tatuli. 

Rzucaliśmy na zlocie takim zestawem, gapowe się traci jak się nie pilnuje co potrzeba tylko grill i sok z gumijagód   :D  ;)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 05 grudzień 2017 - 07:24

  • Koincydencja lubi to

#1019 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 grudzień 2017 - 06:10

No i znowu mętlik. Tomek pisze że Tatula daje radę już od 2g, Hubert ma wątpliwości, a ja myślę, że to nie tylko zależy od multiplikatora, ale i od dynamiki wędziska, grubości linki, a przede wszystkim od umiejętności wędkarza. Jestem przekonany, że obaj rzucicie celniej i dwukrotnie dalej ode mnie, bo jestem "zielony", ale jeśli tylko aura pozwoli pojadę w piątek popróbować mój nowy zestaw. Nawet jeśli niczego nie złowię, to przynajmniej potrenuję. ;)


  • Koincydencja lubi to

#1020 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4947 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 grudzień 2017 - 06:29

Remku, ten typ multiplikatora jest u nas mało popularny, bo pochodzi z czasów przed castingową eksplozją,  jest trochę wyższy od low profile.. ale podzielam Twój zachwyt.. :)  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych