Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#1581 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 grudzień 2018 - 13:20

Może i tak jest, ale ja używam 4X również przy linkach 40-50Lb. Nie zawiodłem się i tyle... ;)



#1582 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 grudzień 2018 - 13:25

Można do nich napisać i ich spytać castingu 8 splotowego na stronce nie mają a jak do nich napisałem się okazało że na magazynie tak. A czemu nie używasz 8 splotow ?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Było o tym pisane wielokrotnie w innych watkach. Przy cienkich plecionkach 8X miałem zbyt wiele problemów (brody, odstrzały) wymieniam na 4X i problem znika ... może brak mi umiejętności, wyczucia i doświadczenia? Może trochę bardziej szumią, może rzuty są o 10% bliższe? nie przejmuję się tym. Przyzwyczajenia przenoszę na grube plecionki i tyle ;)



#1583 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 22 grudzień 2018 - 18:32

Było o tym pisane wielokrotnie w innych watkach. Przy cienkich plecionkach 8X miałem zbyt wiele problemów (brody, odstrzały) wymieniam na 4X i problem znika ... może brak mi umiejętności, wyczucia i doświadczenia? Może trochę bardziej szumią, może rzuty są o 10% bliższe? nie przejmuję się tym. Przyzwyczajenia przenoszę na grube plecionki i tyle ;)

Ja również mam odstrzały na plecionce 8-io splotowej,lecz w moim przypadku to bardziej brak doświadczenia. ;)



#1584 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 22 grudzień 2018 - 20:21

Trzeba dać nieco grubszą 8-mio splotową i nie będzie strzelać :)
Aha, nie należy wierzyć w lbs-y podane na opakowaniach japońskich plecionek, będzie mniej rozczarowań :)

#1585 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 grudzień 2018 - 20:26

...proszę Cię. Ja nie pisze o "wierze" tylko o praktyce :) I nie piszę o kimś tylko o sobie i swoich doświadczeniach ;)


  • Alexspin lubi to

#1586 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 22 grudzień 2018 - 20:36

Trzeba dać nieco grubszą 8-mio splotową i nie będzie strzelać :)
Aha, nie należy wierzyć w lbs-y podane na opakowaniach japońskich plecionek, będzie mniej rozczarowań :)

 

 

...proszę Cię. Ja nie pisze o "wierze" tylko o praktyce :) I nie piszę o kimś tylko o sobie i swoich doświadczeniach ;)

Śmiem twierdzić, że obaj macie rację. Osobiście też używam czterosplotówek. A jak kupuję plecionkę mierzoną po "japońsku", to dodaję 4-6 lb w zależności od potrzeb i jest ok.


  • maykel, BOB i Alexspin lubią to

#1587 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 grudzień 2018 - 20:43

Postępuję tak samo i w dalszym ciągu nie dogaduję się z ośmoisplotówką


  • Koincydencja i Alexspin lubią to

#1588 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 22 grudzień 2018 - 20:54

Się nie dziwię. Jak zobaczyłem Twoje przynęty, to wpadłem w kompleksy, bo myślałem, że to Twoje trofea. A tak dużych ryb, to nieczęsto zdarza mi się łowić!


  • BOB i Alexspin lubią to

#1589 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 grudzień 2018 - 20:57

...zniszczyłeś wątpliwe resztki mojej reputacji :huh:  :(


  • szczupak1 i Alexspin lubią to

#1590 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 grudzień 2018 - 21:03

Się nie dziwię. Jak zobaczyłem Twoje przynęty, to wpadłem w kompleksy, bo myślałem, że to Twoje trofea. A tak dużych ryb, to nieczęsto zdarza mi się łowić!

 

To się Hubert nazywa selektywne łowienie :D A tak poważniej to w mojej ocenie 8 splotowe plecionki są bardziej wrażliwe na uszkodzenia przy tej samej średnicy w stosunku do 4 splotowych także hmmm ... co kto lubi, a wybór zawsze będzie bardzo subiektywny.



#1591 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 22 grudzień 2018 - 21:04

Zaraz, zaraz, kto ma 124 na rozkładzie? Ja musiałbym swojego zawinąć w gazetę, bo jak wiadomo prasa wszystko wyolbrzymia!

 

PS Ale o plecionkach wszak toczy się rozmowa...



#1592 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 22 grudzień 2018 - 21:54

Daiwa Tatula 100HSL sparowana z Major Craft GEC-66MH i fundament jerkowy jak Slidery 7-12, Fatso 10 czy Sweeper 10-14 latają pod horyzont B)

 

Jaki ma CW ten MC? Mam rozumiec, ze slidery to jego zywiol? :)
 



#1593 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 grudzień 2018 - 22:27

Też miałem tego MC.Opisany od 7-28g.Faktycznie może więcej niż w opisie ale powiem szczerze że nie myślałem że aż tyle.Ja machałem max.40g,Slidera 12 się nie odważyłem zapiąc:-)Ale skoro kolega macha to widocznie daje radę,mimo że to przeciążenie górnego cw.więcej niż 2x.

Użytkownik drag edytował ten post 22 grudzień 2018 - 22:37

  • Luckyguliver lubi to

#1594 ONLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 grudzień 2018 - 21:35

dubel😐

Użytkownik elpojo edytował ten post 23 grudzień 2018 - 21:59


#1595 ONLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 grudzień 2018 - 21:43

Też miałem tego MC.Opisany od 7-28g.Faktycznie może więcej niż w opisie ale powiem szczerze że nie myślałem że aż tyle.Ja machałem max.40g,Slidera 12 się nie odważyłem zapiąc:-)Ale skoro kolega macha to widocznie daje radę,mimo że to przeciążenie górnego cw.więcej niż 2x.

Mówiąc o Sliderze 12 miałem na myśli pływaka. Natomiast 10 w obu wersjach, pełen komfort☺
Najciężej łowiłem Busterem 15 Shallow Runner (64,5gr) i o ile dało się rzucić to brakowało "mięsa" do zacięcia...

Użytkownik elpojo edytował ten post 23 grudzień 2018 - 21:59


#1596 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 23 grudzień 2018 - 22:16

Mówiąc o Sliderze 12 miałem na myśli pływaka. Natomiast 10 w obu wersjach, pełen komfort☺
Najciężej łowiłem Busterem 15 Shallow Runner (64,5gr) i o ile dało się rzucić to brakowało "mięsa" do zacięcia...

To moze wersja travel ktora oznaczona jest do poltora uncji da rade ogarnac 15 cm Bustera? Moja wedeczka daje rade sliderom 10 ale to juz bedzie dla niej limit. Mozesz mi jeszcze podac dlugosc od stopki multika do konca rekojesci?



#1597 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 24 grudzień 2018 - 13:20

Mówiąc o Sliderze 12 miałem na myśli pływaka. Natomiast 10 w obu wersjach, pełen komfort☺
Najciężej łowiłem Busterem 15 Shallow Runner (64,5gr) i o ile dało się rzucić to brakowało "mięsa" do zacięcia...

No jakby nie patrzeć Slider pływak 12 to 60g.Jak dla mnie to dla tego kija zdecydowanie za dużo ale ja nie lubię za bardzo przeciążać kijów-właśnie dlatego że czuję wtedy dyskomfort.5-10g.,jeśli czuję i jestem pewien że można,to jest max.Z mojego małego doświadczenia z japońskimi kijami(MC,Graphiteleader)czasami moc w dole(większośc to kije bassowe),można pomylić z możliwościami przeciązenia gornego cw. i zawsze jest to ryzyko.Nie dyskutuję jednak i nie podważam-jeśli rzucałeś i ogarnia to rozumiem :) .Ocena każdego z nas jest subiektywna i ja subiektywnie nie czułbym się komfortowo rzucajac uncjówką 60g.


  • elpojo i S.N. lubią to

#1598 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 styczeń 2019 - 16:22

Mam tego MC i bardzo go cenię,ale moim zdaniem komfort dla tego kija to max 35g później to już plumkanie i mity .A dodam jeszcze że marka została stworzona owszem w Japoni ale z ukierunkowaniem na rynek zachodni( Rosyjski) i nie są to typowe basówki

#1599 ONLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 styczeń 2019 - 18:07

Jeszcze w Sylwestra ciepałem komfortowo Sliderem 10 w obu wersjach, ale ja się dopiero uczę casta i z czasem może dojdę do innych wniosków...

#1600 OFFLINE   TyberxSpin

TyberxSpin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Imię:Tyberiusz

Napisano 04 styczeń 2019 - 15:26

Witam, jakoś 3 lata temu złapałem zajawke na casting jednak ze względu na koszty nie było mnie na niego stac jako ucznia. Od maja chciałbym już napewno ruszyć z tym tematem, jakąś skromną wiedzę na ten temat już mam ale do rzeczy... Prosiłbym kolegów o wskazanie najlepszego sprzętu pod moje potrzeby i budżet. Śledząc niektóre tematy widzę że niezmiennie króluje daiwa tatula i shimano curado ewentualnie Abu revo s/sx. Mam w planach wydać na multi (może być używany) tak do najlepiej 450zl i do tego z 200zl na kij ale to sprawa drugorzędna. Nie ukrywam najbardziej zależy mi na długości rzutów ponieważ łowię z brzegu i każdy metr dla mnie się liczy. Używał będę przynęt w przedziale 15-50g.ciezej lowil nie będę raczej napewno. Widziałem parę filmików i dobrych słów o Abu garcia revo X winch. Cena dla mnie przystępna no i byłby to nowy sprzęt. Czy multik do takiego typu łowienia musi być niskoprofilowy? Co do samego kija nie chciałbym sztywnej miotly, a raczej jak na kij castingowy dość miękkie wedzisko. Z góry dziękuję za odpowiedzi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych