Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

porównanie Shimano i Ugly Stik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 16 luty 2008 - 14:06

witam
chciałbym na łamach naszego forum przeprowadzić małe porównanie pomiędzy Shimano Beastmaster , a Shakespeare Ugly Stik .
Zwracam się do wędkarzy , którzy mieli okazję łowić tymi kijami :
piszcie co wam się w nich podoba , a co nie
i wreszcie , który kij polecacie :D

#2 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 16 luty 2008 - 15:34

Według mnie Ugly jest bardziej sztywny niż Shimano.Na Ugly przy plecionce małe ryby często mogą spadać,ale jak weżmie coś większego to pracuje idealnie.Jestem fanem tego kija.Shimano jest bardziej elastyczne,wygina się cały kijek.Jeszcze dobrze by było jakbyś podał konkretne typy wędek (ciężar wyrzutu,długość itd).Według mnie jeden i drugi są dobre,tylko do nieco innych zastosowań.

#3 OFFLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 16 luty 2008 - 16:36

Ugly 2.70m cw. do 25g
Shimano 2.70m cw. do 30g


#4 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 17 luty 2008 - 07:05

A jakie rybki chcesz nimi łowić?

#5 OFFLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 luty 2008 - 11:39

przede wszystkim szczupaki i bolenie , sporadycznie sandacze :D

#6 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 17 luty 2008 - 15:48

Jestem posiadaczem kijka Ugly Stik 2.70m c.w. 10-40g,
Napisze kilka zdań tylko o nim bo Shimano Beastmastera nie trzymałem w reku.
Zacznę od wad
Otóż dolnik u tej wędki jest zbyt długi w porównaniu z kijkami Shimano,trochę to przeszkadza w łowieniu,brak zaczepu przy wędce na przynętę.

Zalety:
Dobry korek,kijek solidnie wykonany
Bardzo mocny i gruby blank(kompozyt włókna i grafitu)
Przelotki jak i uchwyt Fuji
Jest to kij typowy do ciężkiej orki na rzece,dobrze sie zgrywa z kołowrotkiem 4000
Przelotki mocowane są na dwóch stopkach a nie na jednej tak jak w kijkach Shimano

Z czystym sumieniem mogę Ci go polecić Ugly Stik :D

#7 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 17 luty 2008 - 16:26

Ja niedawno miałem podobny dylemat i też zdecydowałem się na zakup ugly - w sumie sporą zasługę w tym mają Panowie wpisani wyżej :lol:

Z tym że narazie nie moge o kiju nic powiedzieć bo nad wodą miałem go dopiero raz i wykonałem dosłownie 5 testowych rzutów :D

ja mam 3m 10-25g

Zgadzam sie co to tego że dolnik jest zdecydowanie za długi i brak zaczepu na przynętę, pozatym wszystko pozytywnie :D

#8 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 17 luty 2008 - 16:28

Ja jestem posiadaczem 3 metrowego Ugly Stik-a (15-40g). Wedkę tą użytkuje już kilka sezonów i jestem z niej bardzo zadowolony. Wprowadziłem jedną zmianę zaraz po kupnie wędki obciołem kilka centymetrów dolnika, bo jak dla mnie był za długi. Uważam, że za te pieniądze to fajny patyk, ma dość czyłą szczytówkę i odpowiedni zapas mocy. Pozdrawiam.

#9 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 17 luty 2008 - 16:31

Również polecam Ugly Stika 2,7 15-40.
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej to napisz na PW bo nie chcę reklamować innego forum.Napisałem fajną recenzję i myślę, że się przyda w wyborze tego kija :D

#10 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 17 luty 2008 - 16:32

ja również poproszę ten link jeśli można :D

#11 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 17 luty 2008 - 16:34

Ja jestem posiadaczem 3 metrowego Ugly Stik-a (15-40g). Wedkę tą użytkuje już kilka sezonów i jestem z niej bardzo zadowolony. Wprowadziłem jedną zmianę zaraz po kupnie wędki obciołem kilka centymetrów dolnika, bo jak dla mnie był za długi. Uważam, że za te pieniądze to fajny patyk, ma dość czyłą szczytówkę i odpowiedni zapas mocy. Pozdrawiam.


@SaNdAcZ
Tez myślałem nad taka obcinka dolinka,sam to zrobiłeś czy może jakiś fachura Ci to wykonał?,nie szpeci wędki taka obcinka??

#12 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 17 luty 2008 - 16:36

wydaje mi się ze bez powodu tak długiego dolnika nie robili i takie obcięcie zniszczy wyważenie kija :D Ja nawet teraz mam wrażenie że kij troche leci do przodu


A jeszcze jedno do autora teamtu: jakbyś sie zdecydował na zakup Ugly to polecam Ci sklep www.wobek.pl ja i inni koledzy tam kupowali i wszyscy jesteśmy zadowoleni :D

#13 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 17 luty 2008 - 16:45

wydaje mi się ze bez powodu tak długiego dolnika nie robili i takie obcięcie zniszczy wyważenie kija :D


Wyważenie kijka i akcje :D (tak mi sie wydaje :unsure: )

Jak jest zbyt długi dolnik to nie lepiej zerwać cały i dać trochę krótszy w ten sposób unikniemy oszpecenia kija a kijek będzie miał te same walory użytkowe i będzie miał taka sama długość.

Sam posiadam taki kij który dolnik i jest zbyt długi 25cm :D Cała rękojeść ma długość około 65cm jeśli nie trochę więcej. Nawet nie mam zamiaru tego kijka przerabiać gdyż to taka wyrzutnia rakiet ziemia - woda.

Pozdrawiam
Slider


#14 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 17 luty 2008 - 18:00

Długość dolinka w Ugly Stik wynosi 61cm ,myślę ze jest o 10cm za długi,ale raczej nie będę go przerabiał,zapewne zeszpeciłbym cała wędkę :D

#15 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2008 - 18:27

jakbyś sie zdecydował na zakup Ugly to polecam Ci sklep www.wobek.pl ja i inni koledzy tam kupowali i wszyscy jesteśmy zadowoleni :D

Mam nadzieję, że z tym zadowoleniem Wam nie przejdzie po kilku sezonach użytkowania, a na jerkbaicie pokaże się wiele okazów wydłubanych dzięki tym kijkom :D
BTW ceny Ugly Stików ze sklepu są do negocjacji. Jerkbaitowiczom daję duży rabat na te kije.



#16 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 17 luty 2008 - 18:31

[quote]
jakbyś sie zdecydował na zakup Ugly to polecam Ci sklep www.wobek.pl ja i inni koledzy tam kupowali i wszyscy jesteśmy zadowoleni :D
[/quote]
Mam nadzieję, że z tym zadowoleniem Wam nie przejdzie po kilku sezonach użytkowania, a na jerkbaicie pokaże się wiele okazów wydłubanych dzięki tym kijkom :D
BTW ceny Ugly Stików ze sklepu są do negocjacji. Jerkbaitowiczom daję duży rabat na te kije.


[/quote]

Wiemy Arku wiemy i jesteśmy z tego powodu wielce uradowani :D

#17 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 17 luty 2008 - 18:45

[quote]
jakbyś sie zdecydował na zakup Ugly to polecam Ci sklep www.wobek.pl ja i inni koledzy tam kupowali i wszyscy jesteśmy zadowoleni :D
[/quote]
Mam nadzieję, że z tym zadowoleniem Wam nie przejdzie po kilku sezonach użytkowania, a na jerkbaicie pokaże się wiele okazów wydłubanych dzięki tym kijkom :D
BTW ceny Ugly Stików ze sklepu są do negocjacji. Jerkbaitowiczom daję duży rabat na te kije.


[/quote]
Ja polecam Ugly,bo to dobry kij.Co do rybek złapanych na ten kij to mogę wstawić zdjęcia na życzenie :mellow: A dolnik jest faktycznie za długi i zgadzam się z kolegami.Shimano ma zupełnie inne ugięcie,ale moim zdaniem to jeden z lepszych i bardziej trwałych kijków Shimano za taką kasę.

#18 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 17 luty 2008 - 19:20

[quote]
jakbyś sie zdecydował na zakup Ugly to polecam Ci sklep www.wobek.pl ja i inni koledzy tam kupowali i wszyscy jesteśmy zadowoleni :D
[/quote]
Mam nadzieję, że z tym zadowoleniem Wam nie przejdzie po kilku sezonach użytkowania, a na jerkbaicie pokaże się wiele okazów wydłubanych dzięki tym kijkom :D
BTW ceny Ugly Stików ze sklepu są do negocjacji. Jerkbaitowiczom daję duży rabat na te kije.


[/quote]
Muszę to sobie gdzieś zapisać, bo być może na jesieni się zgłoszę po Ugly Stika :D

#19 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 17 luty 2008 - 19:27

Mam go kilka sezonów i ten kij podoba mi się coraz bardziej.Jest jak wino,im starszy tym lepszy :mellow: :mellow: :mellow:

#20 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 17 luty 2008 - 19:29

Mam go kilka sezonów i ten kij podoba mi się coraz bardziej.Jest jak wino,im starszy tym lepszy :mellow: :mellow: :mellow:



Wow jakie to romantyczne :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych