Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka czy zyłka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Arek Gdańsk

Arek Gdańsk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 luty 2008 - 14:37

Witam wszystkich.
Chciał bym usłyszeć Wasze fachowe rady, co lepiej stosować przy trollingu po Zatoce Gdańskiej. Kupiłem 1200 m plecionki a mój kolega na to , że mało kto używa plecionki , większość łowi na żyłki. Jednym z powodów jaki mi wymienił jest, to że po wjechaniu w zaczep żyłka strzeli ,a plecionka może nawet połamać kija. Jakie są Wasze opinie na ten temat ? Pozdrawiam Arek Gdańsk

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 luty 2008 - 16:14

Witam wszystkich.
Chciał bym usłyszeć Wasze fachowe rady, co lepiej stosować przy trollingu po Zatoce Gdańskiej. Kupiłem 1200 m plecionki a mój kolega na to , że mało kto używa plecionki , większość łowi na żyłki. Jednym z powodów jaki mi wymienił jest, to że po wjechaniu w zaczep żyłka strzeli ,a plecionka może nawet połamać kija. Jakie są Wasze opinie na ten temat ? Pozdrawiam Arek Gdańsk



moim zdaniem kazdy odpowiednio zlozony zestaw sklada sie jeszcze z kolowrotka, ktory ma - a przynajmniej powinien - hamulec. wbrew wielu obiegowym pogladom aborygenow - nie sluzy on po to by go zakrecic na beton :mellow:

#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 luty 2008 - 16:40

moim zdaniem kazdy odpowiednio zlozony zestaw sklada sie jeszcze z kolowrotka, ktory ma - a przynajmniej powinien - hamulec. wbrew wielu obiegowym pogladom aborygenow - nie sluzy on po to by go zakrecic na beton :mellow:

nic dodac nic ujac


#4 OFFLINE   traker

traker

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaokolice Stargardu Szcz.

Napisano 17 luty 2008 - 17:58

Co experci, to experci. :D

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 luty 2008 - 18:01

Co experci, to experci. :D

:blush::blush:Embarassed

#6 OFFLINE   Arek Gdańsk

Arek Gdańsk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 luty 2008 - 18:23

Faktem oczywistym jest że hamulec podczas trollingu należy dobrze wyregulować. W praktyce wychodzi to różnie, sam nieraz podczas holu
dużej ryby i po wielu odjazdach dokręciłem mocno hamulec , który zapomniałem odkręcić. Pytałem o Wasze opinie użytkowe co do plecionki i żyłki. Osobiście będę stosował plecionkę , mimo to ciekaw jestem Waszych uwag i opinii.

#7 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 17 luty 2008 - 18:46

Cześć

Trolowałem na zbiorniku kilkuset hektarowym przez trzy sezony stosując na początku żyłkę i po kilku niezaciętych rybach tylko plecionkę. Wydaje mi się, że plecionką wyłapiesz wszystkie brania i potrącenia łącznie z czytaniem dna. Kontroluj tylko hamulec - dobra regulacja i po sprawie. W przypadku twardych zaczepów zastosuj przypon z żyłki (1 - 1.5 m) słabo rozciągliwej o parametrach słabszych jak plecionka. W sytuacji zaczepu zerwiesz tylko zestaw bez uszczerbku dla plecionki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych