Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningowy kołowrotek ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 27 luty 2008 - 13:35

Do dziś mam jedną Okume kupioną na aukcjach za niewielkie pieniądze. Korpus wydawał mi sie bardzo lichy, ale do dziś kręci i nie zamierza zdechnąć.

#22 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 luty 2008 - 13:47

Taką dwudziestkę kupiłem do odległościówki.
Myślę, że trzydziestka spełni Twoje oczekiwania.

#23 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 27 luty 2008 - 15:58

Padly tu propozycje jak dla mnie ,troche dziwne :unsure: (sensowne tylko wtedy, gdy sie chce jakosc zastapic wielkoscia).Moze sie nie znam, ale kolowrotek do wedki 5-20g w rozmiarze 4000 to troche duzo i taki kolowrotek do lekkich nie nalezy .Przypomia mi sie zaraz moj pierwszy kolowrotek kupiony na targu w Mragowie u kolegow z za wschodniej granicy. :mellow: Ale byl lekki, bo z plastyku i nic sie nie psulo ,bo byl bez lozysk itp. .To takie stare wspomnienia i nie koniecznie nie mile. :D W powyzszych postach jest kilka ciekawych propozycji. Wybor nalezy do ciebie.
Pozdrawiam :D

#24 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 luty 2008 - 18:25

Padly tu propozycje jak dla mnie ,troche dziwne :unsure: (sensowne tylko wtedy, gdy sie chce jakosc zastapic wielkoscia).Moze sie nie znam, ale kolowrotek do wedki 5-20g w rozmiarze 4000 to troche duzo i taki kolowrotek do lekkich nie nalezy .Przypomia mi sie zaraz moj pierwszy kolowrotek kupiony na targu w Mragowie u kolegow z za wschodniej granicy. :mellow: Ale byl lekki, bo z plastyku i nic sie nie psulo ,bo byl bez lozysk itp. .To takie stare wspomnienia i nie koniecznie nie mile. :D W powyzszych postach jest kilka ciekawych propozycji. Wybor nalezy do ciebie.
Pozdrawiam :D


Tak???? Nie rozumiem Twoich intencji ale NIC z tych rzeczy.
Otóż jeśli znasz wyroby np. Okumy, powinieneś być świadom tego, że rozmiar 2000/200/20 tej własnie firmy, w większości nowych modeli nadaje się do podlodówki, wędeczki do paproszka, czy odległosciówki.
Do spinningu (w standardowym wydaniu) raczej bym tego rozmiaru nie polecał.
Tym bardziej do 3 metrowego wielkorzecznego wędziska.
Zamocowanie, do takiego wędziska, kołowrotka mniejszego niż 2500 (Daiwy czy Shimano), osobiście uważam co najmniej za nieporozumienie.



#25 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 27 luty 2008 - 21:04

Czesc Popper
Jezeli 4000 innych producentow odpowiada rozmiarowi +/- 2500 shimano lub daiwie, to masz 100% racje.
Pozdrawiam

#26 OFFLINE   gringo15

gringo15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2008 - 16:15

witam i dziękuje za liczne odpowiedzi :D
apropo wielkości kołowrotka...mam pytanie..czy kołowrotek klasy 4000 do wędki , którą na początku tematu wymieniłem nie będzie za duży do przynęt na jakie łowie ( tylko woblery dł. do 7cm. i ciężar do 12 gr.) ??? mówie o kołowrotkach w granicy 200 - 250zł ??? bo zdaje mi sie że chyba troche za duży bedzie...dlatego myślałem o klasie 2000 - 2500.
pozdrawiam :D

#27 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 16:50

nie sugeruj sie ciezarem wyrzutowym kija, tylko jego dlugoscia i waga wedki, jezeli masz dlugasny kij i do tego ciezki, to rozmiar 4000 moze byc nawet lepszy niz np. 2500, bo wedka bedzie lepiej lezala w dloni ...

to takie latwe, zamiast czytac posty i czekac az rozwiazanie problemu samo z nieba spadnie, zabieram wedke do sklepu wedkarskiego i dopasowuje mlynek na miejscu

#28 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 02 marzec 2008 - 19:42

TomCast sprzedaje Okumę Espinę za 200pln. Luknij na dział sprzedam/kupie/oddam.

#29 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 06 marzec 2008 - 21:14

Penn Slammer 260tka lub 360tka z systemem live line.Trwały i mocny na Wisłę idealny.

#30 OFFLINE   Tomaso

Tomaso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Tomek

Napisano 12 marzec 2008 - 00:52

Witam. Może ja powiem dwa słowa , proponowny już wyżej kołowrotek Okuma Epix a dokładniej EPIX PRO FD ,spełnił by twoje oczekiwania wilelkość: 40 ,aluminiowa szpula oraz dwie grafitowe są w komplecie ,posiada 9 łożysk kulkowych + 1 rolkowe, nawój żyłki 0.30-200m , cena ok.190 zł. nowy w sklepie występują z przednim jak i tylnym hamulcem. Na zdjęciu poniżej akurat Okuma Epix Pro 30 RD 0.25-130m ale ten by był raczej za mały cena to 168zł.
Aha do biosteron ,dlaczego piszesz że catany i nexave to złom mam jednego nexave 2000 ok. 5 lat z tylnym hamulcem i do tej pory spisuje się znakomicie :D , chyba że wtedy dokładniej robili.

Załączone pliki



#31 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 12 marzec 2008 - 09:00

Witam. Może ja powiem dwa słowa , proponowny już wyżej kołowrotek Okuma Epix a dokładniej EPIX PRO FD ,spełnił by twoje oczekiwania wilelkość: 40 ,aluminiowa szpula oraz dwie grafitowe są w komplecie ,posiada 9 łożysk kulkowych + 1 rolkowe, nawój żyłki 0.30-200m , cena ok.190 zł. nowy w sklepie występują z przednim jak i tylnym hamulcem. Na zdjęciu poniżej akurat Okuma Epix Pro 30 RD 0.25-130m ale ten by był raczej za mały cena to 168zł.
Aha do biosteron ,dlaczego piszesz że catany i nexave to złom mam jednego nexave 2000 ok. 5 lat z tylnym hamulcem i do tej pory spisuje się znakomicie :D , chyba że wtedy dokładniej robili.


Witam

Oczywiście ze młynki tego typu jak shimano nexave czy catana to złom,bylem użytkownikiem tych dwóch młynków i sie nie sprawdziły,może dlatego ze nie oszczędzałem ich nad woda,spinninguje co dziennie po 4h a czasem dłużej,nie jestem niedzielnym wędkarzem aby tego typu młynki wytrzymywały przez 5 lat,mi nexave siadło po miesiącu

#32 OFFLINE   Tomaso

Tomaso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Tomek

Napisano 12 marzec 2008 - 10:04

Witam.

Oczywiście ze młynki tego typu jak shimano nexave czy catana to złom,bylem użytkownikiem tych dwóch młynków i sie nie sprawdziły,może dlatego ze nie oszczędzałem ich nad woda,spinninguje co dziennie po 4h a czasem dłużej,nie jestem niedzielnym wędkarzem aby tego typu młynki wytrzymywały przez 5 lat,mi nexave siadło po miesiącu[/quote]
Ok. Nie będziemy się kłócić czy złom czy nie dla jedych tak dla drugich nie , fakt że nie używam tego kołowrotka 4h dziennie , może przy takim częstym użytkowaniu coś z nimi jest ,ale wydaje mi się że wystarczyło napisać że po prostu nie polecasz i tyle ,bo setki wędkarzy ma na pewno te kołowrotki , i pewnie wszyscy nie myślą że to złomy.

#33 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 12 marzec 2008 - 10:16

To chyba normalne ze nie będę czegoś polecał z czego jestem niezadowolony,jeśli u ciebie ten młynek kreci już 5 rok to tylko sie cieszyć :D

#34 OFFLINE   gaDza

gaDza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 12 marzec 2008 - 14:38

Ja wczoraj stałem się posiadaczem Spro Red Arc 1020.Kupiłem go za 275zł B) W sobote pierwszy test!! :mellow:

#35 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 12 marzec 2008 - 17:27

Biosteron ma racje!Z resztą za te pieniądze,trudno wymagać żeby to był wytrzymały młynek.Może do paproszków.

#36 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2008 - 22:47

Ja jestem zwolennikiem Shimano z serii Aero GT i GTM np. 3010. Nie dość że są dobre to jeszcz nie wyglądają jak srebrzysty festyn. Dla mnie design też jest istotny.
Obecne kołowrotki zalatują dla mnie chińszczyzną.

#37 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 12 marzec 2008 - 23:15

Zgadza się,te starsze kołowrotki shimano były o wiele lepsze i ładniejsze niż te dzisiejsze świecidełka.Te czarne aero to są lepsze niż dzisiejszy twinpower FB
Te starsze twinpowery F były spoko,Fa w miarę,a ten Fb to Mi klęknął po roku!

#38 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 13 marzec 2008 - 00:02

No i dlatego warto szukać czarnych perełek na allegro lub w sród znajomych :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych