Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ile na wejście?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Arturro

Arturro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Lokalizacjakoło Chojnic

Napisano 24 luty 2008 - 21:22

Witajcie,
Ostatnio często przeglądam forum i coraz to częściej zastanawiam się nad spróbowaniem łowienia jerkami. Tylko ile trzeba mieć żeby sobie kupić przyzwoity sprzęt. Na forum głównie są polecane multiplikatory Daiwa, Shimano czy Abu ale one są dość drogie, a ja jestem na razie uczniem a nie chcę odkładać XX miesięcy żeby sobie kupić jakiś sprzęt a z marszu te 500zł się nie pociągnie. Więc ile trzeba mieć kasy żeby mozna było sobie kupić multi+wędka?
Pozdrawiam
Artur

#2 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 24 luty 2008 - 21:29

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 08:02


#3 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 24 luty 2008 - 21:30

To zależy od wagi przynęt jakie chcesz sie posługiwać.

W 500/700zł powinieneś sie zmieścić jeszcze można jaki używany sprzęt dostać. Ja tak samo jestem uczniem i tez mam zamiar kupić swój pierwszy sprzęt.

Pozdrawiam
Slider

#4 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 24 luty 2008 - 21:45

@ slider@ :lol: :lol: :lol: :unsure:

#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2008 - 22:05

Tak bedac na Twoim m-cu to zanim zaczalbym liczyc kase, ktora zainwestuje, zastanowilbym sie nad celem, jaki przyswieca przedsiewzieciu.
Jezeli tym celem jest lowienie wiekszej ilosci ryb i ryb wiekszych to kluczowa sprawa jest znalezienie miejsca, gdzie te ryby wystepuja.
Samo posiadanie jerkow, wymyslnego sprzetu nie zapewni niczego.

Rozsadnie wybrawszy przynety (nie przesadzajac z ich waga i rozmiarami) mozna rownie dobrze radzic sobie bez multiplikatora, zas fundusze przeznaczyc na wyjazdy i przynety(rozne).

A pisze o tym dlatego bo dla mnie klasyczne jerki a do tego adekwatny sprzet castingowy jest, zwlaszzca w polskich warunkach, wybitnie nieuniwersalny.

Gumo

#6 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 24 luty 2008 - 22:08

@ slider@ :lol: :lol: :lol: :unsure:


O co chodzi? :unsure: :blush::D

Pozdrawiam
Slider :D

#7 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 luty 2008 - 22:30

Gumofilc nie ma co kolegi zbijać z tropu tak od razu - ja np łowię w jeziorach tylko na casta zarówno lżejszego jak i cięższego, łowi się super także............
A tak poza tym to w naszym kraju trzeba również szukać miejsc gdzie są średnir ryby a nie tylko olbrzymy. Pomijam również sytuację w której kolega złowił na 6cm gumkę szczupaka 90cm a ja na jerka 20cm szczupka 40...........Reasumujac. Łowi się fajnie i warto spróbować . Jeszcze lepiej jak można połowić sprzętem kolegi, oddać pierwsze rzuty itp.

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2008 - 22:59

...Jeszcze lepiej jak można połowić sprzętem kolegi..

Tak jest zdecydowanie najlepiej, gorzej jak rzecz rozpatruje sie na swoim organizmie. Cos mi na ten temat wiadomo, poza wedkami byly to w moim przypadku kolowrotki, jak rowniez przynety.

Nie wiem czemu pomijasz te sytuacje, bo to oznacza ze nie ma zadnych pewnych regul.

To nie ja stwierdzilem, ze w polsce jest okolo 50-ciu ludzi lowiaaych na casting....ale jezeli zalozyc, ze ta liczba jest bliska prawdy to nie sadzisz, ze balamutna jest rada dla kogos, kto dysponuje kwota pareset zl, zeby za to kupil sobie wedke z pazurem i kolowrotek z ruchoma szpula?

Moim zdaniem powinien to zbierac na wyjazd do Szwecji.

Gumo

#9 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 25 luty 2008 - 00:31

Mnie castingiem bardzo dobrze sie lowi i moge rzucac caly dzien i to nie przeszkadza na spining to zonie dawalem lowic bo nie lubilem ale jak moja sie dowie ile wydalem na moj pierwszy sprzt castingowy to mam rozwod pewny :mellow:

#10 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 25 luty 2008 - 07:17

Cześć

Myślę, że na najtańszy zestaw 500-600PLN powinno wytarczyć. Daiwa Procaster i Dragon Mystrey do 60g 195cm ~140PLN, Dragon Milenium do 60g 195cm ~220PLN. Można też pomyśleć o Okuma VS - jest kilka propozycji w 'sprzedsm/kupię' za niezłą kasę. Będzie to zestaw do jerków 20-70g, ale myślę że na początek całkiem niezły.


Dokładnie jak piszesz ,ja dorzuciłbym jeszcze ABU 4601 - trafiają się na allegro poniżej 300 pln .Czyli starczy Ci jeszcze na plecionkę i kilka jerków B)

#11 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2952 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 25 luty 2008 - 09:08

Procaster + Mystery = 320zł
Abu C3 używkę można spokojnie upolować za 200-250zł, a ciągnąc z USA to nówka poniżej 200 wyjdzie.

#12 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 luty 2008 - 09:36

...Jeszcze lepiej jak można połowić sprzętem kolegi..

Tak jest zdecydowanie najlepiej, gorzej jak rzecz rozpatruje sie na swoim organizmie. Cos mi na ten temat wiadomo, poza wedkami byly to w moim przypadku kolowrotki, jak rowniez przynety.

Nie wiem czemu pomijasz te sytuacje, bo to oznacza ze nie ma zadnych pewnych regul.

To nie ja stwierdzilem, ze w polsce jest okolo 50-ciu ludzi lowiaaych na casting....ale jezeli zalozyc, ze ta liczba jest bliska prawdy to nie sadzisz, ze balamutna jest rada dla kogos, kto dysponuje kwota pareset zl, zeby za to kupil sobie wedke z pazurem i kolowrotek z ruchoma szpula?

Moim zdaniem powinien to zbierac na wyjazd do Szwecji.

Gumo


Z całym szacunkiem ale nie chce mi się wdawać w jałowe dyskusje nie raz już prowadzone na forum, przy okazji kilku wątków.
Widzę, że ktoś chce spróbowac - taka jak ja 2 lata temu, więc nie widzę sensu zbijania go z tropu. Jak ktoś chce spróbować takiego łowienia -niech próbuje mnie - się podoba, łowi się wygodnie. Nikogo na siłę nie muszę przekonywać. POłowiłem godzinkę zestawem Hermana(dzięki Kolego) i postanowiłem zakupić zestaw. To tyle. Wtórny rynek tego forum jest bardzo atrakcyjny i można wyposażyć się w sprzęt.

#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2008 - 09:54

Dobra, przekonales mnie....mnie sie tez nie chce B)

Gumo

#14 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 luty 2008 - 09:59

Dwie rzeczy.
Casting, czy łowienie na jerki.
Już takie dyskusje były na formu. Potwierdziły jedynie, że na lżejsze jerki, da się łowić skutecznie zwykłym zestawem spinningowym o odpowiedniej mocy. Np kijek Mystery Slider Jerk + młynek wielkości 3000-4000 z odpowiednim nawojem plećki o mocy 17-20 lb.
To wyjdzie taniej

Jeśli naprawdę casting, myślę, że na początek dobrze byłoby gdybyś kupił sprzęt używany. Będzie taniej.
Jeszcze lepiej abyś spróbował castingu u kogoś, kto takowy sprzęt ma i łowi. w pobliżuMoże ktoś w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania.

Kupując nowy sprzęt jerkowy również możesz zmieścić się w kwocie do 500 zł
Np. wspomniany już Mystery Slider Jerk w wersji castingowej + np. ABU C3 4601.
Piszę tu o Mystery Slider, ponieważ miałem to wędzisko. Innych w tym przedziale cenowym nie znam.
Napewno są również takie/podobne w ofertach wielu innych firm:
- Tica Bela Jerkbait 6`6 2,0m 20-80g ok. 180 zł.
- Mystery Slider Jerk Cast 1,95m 30-80g ok. 120zł
- ABU C3 - http://www.allegro.pl/item313013070_nowy_abu_4601_c3_najtani ej_.html


#15 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 25 luty 2008 - 11:19

Ewentualnie możesz kupic taki zestaw - http://www.kogutoman...roducts_id=6262 .
Ale nie wiem ,czy ten multik długo pociągnie jerkowanie :wacko: ,jednak chyba wybrałbym rounda takiego jak @Popper zaproponował :D

#16 OFFLINE   traker

traker

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaokolice Stargardu Szcz.

Napisano 25 luty 2008 - 19:07

Zgadzam się z popperem. Wędzisko http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=17& ;assortment=180&producer=819&kind=4163, multik można trafić używany, niedawno na naszym forum była duuuuuża wyprzedaż, plecionka PP na Allegro, kilka jerków i zestaw gotowy i wcale nie tak dużo kasy. Kwestia jakimi przynętami chcesz łowić, bo z tego co się dotychczas zorientowałem, to im lżej chcesz łowić, tym więcej będzie cię to kosztować.

#17 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 25 luty 2008 - 22:21

Daiwa Procaster 100 Hl i St.Croix Premier 280 zł + 270 zł.Do tego PP 15 lbs i parę jerków ja tak zaczynałem i tak łowie dalej leci od 12 gr górna granica to slider 10.
pozdrawiam i miłego szukania :D

#18 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 25 luty 2008 - 22:32

Ja tam na swój pierwszy zestaw castingowy zapłaciłem ok. 240zł i mi narazie w zupełności wystarczy <_<

#19 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 26 luty 2008 - 07:57

@Suchy
Proszę ... bo Twój avart strasznie bije po oczach. To czysta kryptoreklama.

#20 OFFLINE   benjam87

benjam87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • Lokalizacjacentralna Wisła

Napisano 18 grudzień 2009 - 16:54

Witam,

reanimuje trochę temat ponieważ od przyszłego sezonu chciałbym porzucać trochę lekkimi jerkami max Slider 10 jednak nie chciałbym od razu kupować typowego zestawu castingowego bo jeszcze nie wiem co z czym się je dlatego chciałbym (wydaje mi się słusznie ) pogodzić wędkę, która ma mi do tego służyć z wędką do cięższego opadu mam tu na myśli coś takiego http://www.allegro.pl/item835974533_dragon_millenium_hd_zand er.html do tego Spro red 300 + PP15Lb (łowie głównie na dużej rzece Wisła) dobrze kombinuje?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych