Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomaso

Tomaso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Tomek

Napisano 01 marzec 2008 - 22:13

Witam wszystkich forumowiczów oraz wędkarzy. Mam taki problem chciałbym kupić ponton , wybrałem trzy są to (kolibri KM300, Forsage 300, HSS280M) który z nich waszym zdaniem byłby najlepszy? ceny wszystkich trzech są porównywalne , bardziej chodzi mi o wytrzymałość ,użycie praktyczne zachowanie na wodzie. Podłoga w nich jest półsztywna , czy jest jakaś różnica w tych 3 na której lepiej się stoi? A może dołożyć ok. 1000zł i kupić ponton ze sztywną podłogą np. Bush Kayman K285R. Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam. Aha co sądzicie o elektrycznych pompkach do pontonów , zdaje to egzamin??

Załączone pliki



#2 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 marzec 2008 - 22:27

Witaj. Powiem tak, jeżeli łowisz stojąc to polecam ponton ze sztywną. Sam użytkuję Kaimana 330R, jest bardzo stabilny i mozna na nim stać bez żadnego problemu ( ja spinninguję praktycznie cały czas stojąc ). Co do pompek elektrycznych, polecam pompkę Minnkoty. Koszt koło 350-400pln, ale masz możliwość nastawy ciśnienia pompowania ( w przypadku Busha i Kolibri cos koło 0.25MPa). Skraca to do minimum czas potrzebny na rozłożenie pływadła. Pozdrawiam

#3 OFFLINE   Tomaso

Tomaso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Tomek

Napisano 01 marzec 2008 - 22:46

Dzięki Patryk za odpowiedż i poradę :D , a co sądzisz o tych pozostałych pontonach , rozumiem że do wędkowania na stojąco wchodzi w grę tylko ponton ze sztywną podłogą.

#4 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 marzec 2008 - 22:52

Raczej tak, użytkowałem i jedne i drugie... te ze sztywną podłogą są o wiele stabilniejsze nie mówiąc już o funkcjonalności...myśle, że Kolibri i Bush`e sa podobne co do materiału. Kolibri ma bardziej zadarty dziób i chyba minimalnie większe burty ( ale mogę się mylić)

#5 OFFLINE   Tomaso

Tomaso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Tomek

Napisano 01 marzec 2008 - 23:11

Dzięki za pomoc , a jeszcze jedno pytanko , piszesz że masz ponton Bush 330R jak to się ma z jego rzeczywistymi rozmiarami? ,ile miejsca zajmuje , można samemu z nim poradzić sobie nad wodą.

#6 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 marzec 2008 - 23:21

Rozłozysz sam, choć w dwoje jest szybciej. Waga całkowita to coś ponad 50kg rozmieszczona w dwóch torbach, ponton-podłoga. Samemu raczej ciężko go zwodować :wacko:

#7 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 01 marzec 2008 - 23:25

Witam. To i ja dodam cos od siebie, bo też mam kaimana 330R. Ponton jest stabilny i całkiem dobrze radzi sobie na fali. Sam dasz radę go zwodować, ale musisz mieć łagodny brzeg i bez ostrych przedmiotów. Teraz jest całkiem spory wybór różnych pontonów, więc jest w czym wybierać. Najlepiej zrobisz jak kupisz coś z twardą podłogą, sklejka albo aluminium.

Poczytaj jeszcze ten temat
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4141& ;prevloaded=1&&start=0

#8 OFFLINE   Tomaso

Tomaso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Tomek

Napisano 01 marzec 2008 - 23:27

:D Dzieki serdeczne Partyk za odpowiedzi i pomoc Dobrego Wędkarskiego 2008 roku życzę.Pozdro!

#9 OFFLINE   Tomaso

Tomaso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Tomek

Napisano 01 marzec 2008 - 23:43

Dzięki za odpowiedzi i pomoc ten link był bardzo pomocny , szkoda że nie było fotki złożonego pont. ale widzę żę zdania są podzielone , jedni piszą że da radę sobie samemu z nim poradzić nad wodą inni że jednak przydałaby się pomoc, hmy ułomkiem nie jestem 185 wzrostu 90kg wagi , myślę że bym sobie poradził ale gdześ dalej go przeniesć byłby pewnie problem. :(

#10 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 02 marzec 2008 - 00:17

Z tym wodowaniem to napisałem, że można samemu ale musi być łagodny brzeg najlepiej z trawą, to da się go zepchnąć. O podnoszeniu i przenoszeniu w pojedynkę napompowanego pontonu to zapomnij. Jestem podobnych gabarytów i nawet z kolega jest nam niewygodnie go nieść. Co do fotek, to rozłożony jest na pierwszej stronie w linku co podałem, a złożony na drugiej.

#11 OFFLINE   Tomaso

Tomaso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Tomek

Napisano 02 marzec 2008 - 00:49

Tak , przeoczyłem drugą stronę. Wszystko jasne ,dzęki za pomoc.Pozdrawiam. :D

#12 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 02 marzec 2008 - 12:57

:D Dzieki serdeczne Partyk za odpowiedzi i pomoc Dobrego Wędkarskiego 2008 roku życzę.Pozdro!

Nie ma za co :D... również życzę samych sukcesów, nie tylko wędkarskich B)

#13 OFFLINE   seba77

seba77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 23:57

Posiada ,może ktoś ponton ukraińskiej firmy Skipper?prosił bym o opinie...dzięki



#14 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 styczeń 2016 - 00:18

7 lat minęło. Ale dobrze że nie zakładałeś nowego tematu. Wart odgrzebania.


  • suhhar lubi to

#15 OFFLINE   Irekkato

Irekkato

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:IREK

Napisano 26 styczeń 2016 - 14:16

Z moimi kolegami posiadamy 3 pontony et marine special edition. jeden 2.90 i dwa 3.20 .niema jak sztywna podłoga najlepiej aluminiowa bo drewno się rysuje.Pompka elektryczna ,wspaniała rzecz .mam bezprzewodową polecam.



#16 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 27 styczeń 2016 - 18:18

Irek możesz opisać tą pompkę bezprzewodową , mam elektryczną ale ma przewody. Z bezprzewodowych rzeczy mam tylko drukarkę , ale i tak ma przewód zasilający.


  • G_rzegorz lubi to

#17 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2016 - 18:40

Irek możesz opisać tą pompkę bezprzewodową , mam elektryczną ale ma przewody. Z bezprzewodowych rzeczy mam tylko drukarkę , ale i tak ma przewód zasilający.

Ma wbudowany akumulator pewnie  ;) .



#18 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 styczeń 2016 - 20:56

z firmy Brawo pompki byly z aku 7 ah



#19 OFFLINE   Irekkato

Irekkato

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:IREK

Napisano 27 styczeń 2016 - 21:21

Tak mam pompkę brawo 12 na akumulator żelowy 7A 12V super rzecz. Przy dobrze naładowany akumulatorze napompuje prawie 2pontony
  • bony20 lubi to

#20 OFFLINE   Irekkato

Irekkato

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:IREK

Napisano 27 styczeń 2016 - 21:26

Tylko trzeba pamiętać akumulator nie może mieć napięcia mniejszego niż bodajże 12V bo pomimo mój ma już prawie 5lat i pora na wymiane
  • Sławek77 lubi to