Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobrzyca zagrożona ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lorbas

lorbas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaZłocieniec

Napisano 05 marzec 2008 - 13:06

Wczoraj szukałem kropek na Dobrzycy w górę od Iłowca(górna Dobrzyca)Cały lewy brzeg co jakieś 25 m opalikowany pomalowanymi fluo pomaranczową farbą i dodatkowo na tych palikach zawiązane kawałki taśmy foliowej.Nadto co jakies 100m przy paliku wkopany typowy ,betonowy bloczek mierniczy z krzyżykiem na górze.Czy ktos może wie o co tu chodzi.Może ktoś z Wałcza wie ??.Czyżby znów melioranci chcieli naprawiać rzeczkę.Szedłem w górę wędkując 2 godz.(wolno)Nie było temu końca !! :angry: :(

#2 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 06 marzec 2008 - 10:50

nie ma pojęcia po co to, ale kiedyś podobne coś widziałem w pobliżu ujścia Pilawki. Lecz po jakimś czasie nic znacznego sie nie wydarzyło. Dla wszelkiej pewności warto jednak chuchać na zimne i dowiedzieć się w starostwie lub odpowiednim RZGW

#3 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 06 marzec 2008 - 12:59

Witaj @lorbas.
A od którego miejsca łowiłeś, od progu przy parkingu koło zajzdu
czy od mostu na drodze Czaplinek-Wałcz, i czy są tam jeszcze bobry.
Pozdro Jachu

#4 OFFLINE   lorbas

lorbas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaZłocieniec

Napisano 06 marzec 2008 - 16:45

@ janusz walaszewski
Od mostu na drodze Czaplinek Wałcz w górę.(to jest nieco powyżej tego miejsca gdzie jest zajazd przy szosie i ten próg)W zeszłym roku było tam dużo bobrów.Obecnie widać stare miejsca żerowania bobrów,ale żadnych swieżych.Być może wyniosły się z powodu mocowania tam tych palików i reperów ??Zbyt duży niepokój?Od kilku lat zauważyłem że tam gdzie były bobry rzeczka robiła sie ciekawsza(dolki,głęboczki,zawałki) ale też nie było w tych miejscach pstrągów.Może kojarzą się pstrągom z wydrami?Ciekaw jestem czy inni koledzy zauważyli może też taką zależność. :wacko:

#5 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 06 marzec 2008 - 18:10

twierdze podobnie, mam pare miejscówek gdzie zawsze coś było, teraz bobry przyjszły, nokosiły drzew, rozpierducha kompletna a pstrungów niet. Mam znajomego który twierdzi wręcz odwrotnie, ale chyba ma na myśli stare bobrowiska. Tam gdzie świeża ścinka, białe badyle w wodzie, a na brzegu autostrady do wody normalnie mi nigdy nic.

#6 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 06 marzec 2008 - 23:13

Postaram się w najbliższych dniach dowiedzieć czy RZGW Szczecin wydało decyzje w sprawie uregulowania Dobrzycy. Dam znać.
Lubię tę rzeczkę i jeśli są jakieś niecne zamiary to warto o nią powalczyć.
Pozdrawiam

#7 OFFLINE   Gemba

Gemba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN

Napisano 07 marzec 2008 - 12:13

Coś podobnego widziałem w zeszłym roku nad Wartą, z rozmowy z miejscowym wynikało że to jakaś firma poszukująca złóż ropy rozstawia. Nie wiem czy nad Dobrzycą jest podobnie, ale jak piszą koledzy lepiej dmuchać na zimne. Nie byłem jeszcze nad Dobrzycą, a chciałbym zobaczyć naturalną rzekę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych