Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pytanie Do Eletryka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 29 październik 2013 - 01:17

Cześć :)

Tytułem wstępu - dawno dawno temu trafiłem na jerkbaicie na artykuł o samodzielnej budowie kompresora nadającego się do malowania aerografem. To były piękne czasy, kiedy to spałem spokojnie, nie dręczony wizjami złego rozłożenia obciążenia albo reagowania lakieru z farbami. Innymi słowy wsiąkłem w lurebuilding, a to zmusza do inwestowania kasy, której oczywiście wolalbym nie inwestować więcej niż to konieczne. A przynajmniej moja kobieta by tak wolała, a przecież jej zdanie jest ważne, szanuję je, zgadzam się z nim, poważam je etc itd. Grunt ze nie psioczy za dużo na przemienienie znacznej części powierzchni mieszkalnej w warsztat stolarsko-malarsko-odlewniczy z funkcją składowiska odpadów w zamian za nie wykraczanie poza ramy zdrowego rozsądku. ;) Problem zaczął się w momencie określenia przez moje bejbe nabywania kompre jako wykroczenie poza wzmiankowane granice zdrowego rozsądku. Bo drogi, bo można taniej.

 

Wracając do meritum -  od 1,5 miesiąca walczę z różnymi problemami związanymi z budową kompresora ze sprężarki lodówkowej. Uparcie rozwiązuję coraz nowe problemy tylko po to, żeby odkryć nowe ;) Przeszedłem przez naprawianie schrzanionego (zgniecionego) gwintu, gwintowanie przejściówek na wymiar, wszelkie ekscesy związane z zamawianiem części, których nie miałem jak przymierzyć, precyzyjnie określić etc. :)

No w każdym razie po połączeniu wszystkiego w całość, uszczelnieniu i odpaleniu radość trwała jakoś około 5 minut. Po tym czasie sprężarka sie efektownie sfajczyła, wysadzając korki w całym mieszkaniu. Butlę nabiła do 4Bar, więc wnioskuję że była źle podłączona (dostałem już gotową do użycia, tylko wetknąć kabel do gniazdka). Na szczęście .....eeee..to znaczy pechowo w tym czasie wysiadła mi lodówka  :D I to tak szczęśliwie, że sprężarka (dwie sprężarki!) powinna działać.

 

Nowa sprężarka charakteryzuje się tym, że nie umiem jej podłączy do prądu ani ja, ani zaprzyjaźniony elektryk :)  Wygląda toto jak na zdjęciach:

nnjkptk2wdir_t.jpg

tftz3onx4z6n_t.jpg

ufxp8sa8sgcq_t.jpg

 

Czy jest na sali ktoś dysponujący wiedzą jak to draństwo uruchomić? Model sprężarki to GL50AA. 

 

 

pozdrawiam,

Night Walker


Użytkownik Night_Walker edytował ten post 29 październik 2013 - 01:19


#2 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 29 październik 2013 - 07:21

Witam ztego co widze to napięcie podajesz na góre nad stycznikiem,zerknij na elektrode lub spryciaze pl tam jest pokazane co i jak.

#3 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 29 październik 2013 - 09:36

Próbowałem szukać, ale albo robiłem to źle, albo mam jakiś nietypowy sprzęt ;)  Tzn mam 5 kabli - czerwony, żółty, czarny, brązowy i niebieski, a we wszystkich tematach na elektrodzie które znalazłem kabli jest max 4. Pokopie jeszcze na spryciarzach, bo tam faktycznie nie sprawdzałem, chociaż wujek google troche pochodził ;)



#4 OFFLINE   piterek

piterek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów

Napisano 29 październik 2013 - 19:53

Ja coś słabo widzę ,bo na zasileniu jest chyba cztery przewody.Jeden uziemnienie i 3 fazowe ,bo to pewnie stary klamot trzy fazowy.Kiedyś takie ponoć były. Oblukaj na elektrodzie temat -trzy fazowa sprężarka w lodówce.



#5 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 29 październik 2013 - 20:08

Ja miałem podobną ale zdemontowałem całkiem tą "puszkę" i tam zostały trzy bolce, do których podłączyłem kable metodą prób i błędów - niech zaprzyjaźniony elektryk spróbuje.



#6 OFFLINE   cezar80

cezar80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • Lokalizacjaokolice Płocka

Napisano 30 październik 2013 - 22:37

trochę mało czytelne te zdjęcie ale pomogę. Oczywiście na tym drugim jest wtyczka. Te ucięte to zasilanie podświetlenia lodówki oraz termostat. Musisz odciąć te przewody które idą na zasilanie tego podświetlenia. Idą one do tych samych styków co zasilanie z wtyczki, czyli faza i 0 (dochodzą do tego miejsca gdzie wchodzi kabel niebieski i czarny bądź brązowy z kabla z wtyczką) następnie jeśli ten żółty idzie też do tego miejsca gdzie żółty z zasilania też go wytnij. Zostaną ci wtedy 2 kable termostatu które ze sobą skręć. Jak będzie ok to ten zabieg możesz już zrobić w puszce wtedy nie będą dyndać te kable.

Mam nadzieję że pomogłem

zaś jeśli coś ktoś kombinował z kablami i na tym drugim nie ma wtyczki mogę opisać jak krok po kroku to podłączyć.



#7 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 31 październik 2013 - 09:15

Wykręć wszystkie przewody, kup w sklepie przewód zasilający 3 przewodowy z wtyczką i podłącz do zacisków. Nie wycinaj żółtozielonego jest to przewód ochronny i powinien być podłączony do każdego urządzenia, bo w razie pojawienia się napięcia na obudowie zadziała wyłącznik różnicowoprądowy i nie dojdzie do porażenia prądem elektrycznym . Połącz je w tabliczce zaciskowej, tylko pamiętaj by ochronny był jak jest teraz.Faza i zero nie maja znaczenia. Jeden podłączasz do środkowego zacisku, drugi na 99% tam gdzie masz czerwony. U mnie działa.

Jeśli nie masz pojęcia to proponuje wybrać się do najbliższego serwisu AGD i tam podłączą Ci za parę groszy.


Użytkownik Andru77 edytował ten post 31 październik 2013 - 09:40

  • pacek222 lubi to

#8 OFFLINE   cezar80

cezar80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • Lokalizacjaokolice Płocka

Napisano 31 październik 2013 - 20:17

o żółto-zielonym to pisałem tym co idzie do tego wyciętego kabla a nie do wtyczki. Ten od wtyczki musi być.



#9 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 02 listopad 2013 - 16:38

Dzięki wielkie Panowie.

 

Dzisiaj pojawi sie u mnie elektryk i jeszcze raz spróbujemy to ogarnąć korzystając z Waszych rad. :)