Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Maszynki proxxon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   trimer

trimer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaMiasto pokoju

Napisano 01 listopad 2013 - 14:18

Witam mam takie pytanko do was Panowie czy nada sie takie urzadzonko do wycinania kształtek woblerow http://swiatnarzedzi...i za odpowiedzi



#2 OFFLINE   trimer

trimer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaMiasto pokoju

Napisano 01 listopad 2013 - 14:24

chodzi mi dokładnie o wyrzynarke ds 230/e oraz piłe do ciecia na rowki pod stelaze piła tarczowa ks 230 i szlifierka talerzowa do szlifowania korposow tg 125/e czy nadadza sie te maszynki do tych celów z hory dzieki za odpowiedzi



#3 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 01 listopad 2013 - 17:07

Nadadzą się, ale szlifierkę to możesz sobie odpuścić, jeżeli chcesz przyoszczędzić. Można wiertarką lub szlifierką taśmową zastąpić - jest dużo lepsza do kształtowania zgrubnego



#4 OFFLINE   trimer

trimer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaMiasto pokoju

Napisano 01 listopad 2013 - 18:56

Fajnie sie prezentyje ta szlifierka ale własnie nie wiem czy spełni zadanie a tasmowa jest duzo tansza no fakt 



#5 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 01 listopad 2013 - 19:12

Spełni zadanie, ale duzo wygodniej robi się to taśmową (szlifuje praktycznie na gotowo)

W przypadku taśmowych, najlepiej poszukać tych o jak najwężyszch pasach ściernych. Ja sam zrobilem sobie takie 4w1 i zaprojektowałem ją pod 9 i 24mm pasy. Super Sprawa.

Na rynku, z tego coś orientuję, to któraś Dedra ma szerokość pasów 35mm.


Użytkownik krzychun edytował ten post 01 listopad 2013 - 19:14


#6 OFFLINE   trimer

trimer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaMiasto pokoju

Napisano 01 listopad 2013 - 19:21

No własnie teraz patrzyłem na ta dedre nie droga i 2 w 1 taśmowa i talerzowa ciekawe czy sie nie zepsuje po miesiacu 



#7 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 01 listopad 2013 - 20:44

No własnie teraz patrzyłem na ta dedre nie droga i 2 w 1 taśmowa i talerzowa ciekawe czy sie nie zepsuje po miesiacu 

Nie jest to najniższy sort chińczyków.



#8 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 01 listopad 2013 - 21:28

No własnie teraz patrzyłem na ta dedre nie droga i 2 w 1 taśmowa i talerzowa ciekawe czy sie nie zepsuje po miesiacu 

 

Mam tę Dedrę, ma też Maciej - wobler129.

Sprawuję się dobrze, przez prawie rok trochę oszlifowała.

Za te pieniądze - warto.



#9 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 listopad 2013 - 06:07

chodzi mi dokładnie o wyrzynarke ds 230/e oraz piłe do ciecia na rowki pod stelaze piła tarczowa ks 230 i szlifierka talerzowa do szlifowania korposow tg 125/e czy nadadza sie te maszynki do tych celów z hory dzieki za odpowiedzi

Jeszcze jedno zagadnienie  mi się przypomniano. Dotyczy pilarki KS230.

Nie zrobisz nią łatwo nacięć na ster - nie ma możliwości uniesienie osi frezu powyżej płaszczyzny stołu, więc raz po frezie nie będzie symetryczny w kształtce woblera.

Przyda się ona praktycznie wyłącznie do robienia nacięć na stelaż, a po niewielkiej praktyce nacięcia te zrobisz też którąś z ręcznych szlifierek (a i powiercisz przy okazji nią i poszlifujesz sobie).



#10 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 02 listopad 2013 - 10:42

Co byście polecili, wyżej wspomnianą wyżynarkę proxona czy może Dremel Moto Saw?

Na stronie proxon ma napisane - Głębokość cięcia: drewno miękkie do 40mm, drewno twarde do 10mm,
Czy ktoś wie jak sie to ma w dremelu?

Poszukuję czegoś to by dało radę pokroić listewki bukowe 20mm. Wycięcie jednego kształtu piłką ręczną zajmuje nawet i 1,5h!

Pozdrawiam Melek
 



#11 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 02 listopad 2013 - 10:43

Bierz Proxxona.



#12 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 listopad 2013 - 11:29

Moim zdaniem najmniejszy proxxon nie potnie komfortowo 20mm drewna bukowego (tak btw. Pamiętaj, że pył po cięciu buku jest mocno niezdrowy).



#13 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 listopad 2013 - 11:29

Trudno wypowiadać mi się na temat wycinania kształtów wyrzynarkami. Gdybym miał się decydować na wyrzynarkę to DSH dwubiegowa. Ma coś takiego wobek, więc jak tu zajrzy to może się wypowie. To jest mocna maszyna i można sprawnie ciąć łuki i zgrabnie wcinać się pod stery. Du łukowych cięć wymagana jest praktyka. Poszarpana powierzchnia to standard i trzeba będzie równać papierem lub szlifierką. Dlatego niektórzy wolą od razu robić obrysy szlifierką na grubym papierze.

Co nieco mogę napisać o pile taśmowej. Wystartowałeł z Metabo Basf 260 Swift, tylko dlatego, że kupiłem ją sporo taniej okazyjnie. przez Allegro, a rozważałem też proxxona. Wiedziałem, że docelowo będę robił większe bez stery i potrzebowałem sporego prześwitu do cięcia szerszych listew. W tym modelu, chociaż można ciąć 10cm deski, to idealne cięcia są do max 7cm. Cięcie łuków jest możliwe nawet w 5cm woblerach, wymaga jedynie węższej dostępnej piły. Praktyka również jest potrzebna.

To dobra piła dla tych, który potrzebują ciąć zarówno deski na listewki oraz wycinać pojedyncze kształty. Ja potrzebuję tak ciąć, bo trudno o listwę na konkretny wymiar tak od ręki. Z tą piłą jestem niezależny. Jeśli mam grubszą kantówkę, potnę ją sobie jak chcę. Do nacinania rowków na ster ta maszyna się nie nadaje.

Do produkcji na większą skalę kupiłbym na pewno piłę taśmową "profi" Górną półkę Metabo lub Jet , np coś takiego

http://www.youtube.c...h?v=5EexhzUmXL4



#14 OFFLINE   trimer

trimer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaMiasto pokoju

Napisano 02 listopad 2013 - 11:33

No własnie ta pilarka to tylko do rowkow pod stelaze by służyła a myślałem że da rade nia wyciac rowki pod ster ale przecież nie ma takiej opcji żeby naciecie było równe przy takiej pile



#15 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 listopad 2013 - 11:38

Piłą taśmową, lub stołową tarczową wytniesz idealny rowek pod ster, ale nie takimi jakie tu rozważamy. Te o których tu piszemy po prostu poszarpią drewno od spodu.


Użytkownik joker edytował ten post 02 listopad 2013 - 11:39


#16 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 listopad 2013 - 12:04

Piłą taśmową, lub stołową tarczową wytniesz idealny rowek pod ster, ale nie takimi jakie tu rozważamy. Te o których tu piszemy po prostu poszarpią drewno od spodu.

Nie wiem, jak można komfortowo, symetrycznie wyciąć rowek pod ster pila tarczową, w której nie ma możliwość wysunięcia frezu powyżej stołu na wysokość większą niż jego promień. To już lepiej włosową nacięcie robić (założyć możliwie szeroki brzeszczot i 3-4 razy przejechać.

 

A to, czy ci włosowa poszarpie drewno czy nie, zależy od brzeszczotu, obu prędkości i wprawy.



#17 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 listopad 2013 - 12:17

Nie wiem, jak można komfortowo, symetrycznie wyciąć rowek pod ster pila tarczową, w której nie ma możliwość wysunięcia frezu powyżej stołu na wysokość większą niż jego promień. 

 

Co ma możliwość wysuwania piły lub brak takiej możliwości do symetrycznego cięcia? 



#18 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 02 listopad 2013 - 14:28

Co byście polecili, wyżej wspomnianą wyżynarkę proxona czy może Dremel Moto Saw?

Na stronie proxon ma napisane - Głębokość cięcia: drewno miękkie do 40mm, drewno twarde do 10mm,
Czy ktoś wie jak sie to ma w dremelu?

Poszukuję czegoś to by dało radę pokroić listewki bukowe 20mm. Wycięcie jednego kształtu piłką ręczną zajmuje nawet i 1,5h!

Pozdrawiam Melek
 

MotoSaw-a odpuść sobie - ma problem z cięciem lipy  powyżej 15mm. Mam i głównie leży w kącie. Kupiłem ponieważ myślałem, że będzie można wycinać kształty z listewek, ale niestety nie daje rady.



#19 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 listopad 2013 - 14:34

Popatrz na zdjęcia.

Tutaj frez piłkowy jest wysunięty jak we wszystkich pilarkach:

Załączony plik  SAM_3941.JPG   103,5 KB   10 Ilość pobrań

 

a tutaj w mojej maszynie:

Załączony plik  SAM_3942.JPG   102,9 KB   10 Ilość pobrań

 

Mam nadzieję, że wiesz już o co mi chodziło.

 

Poniżej kilka fotek całości ustrojstwa. Tnie, szlifuje, frezuje, wierci itp. Czyli nic wielkiego, ale pozwala wszystko robić z dużą powtarzalności. Wystarczy kilka narzędzi i szablonów. Ale co najważniejsze, to mieć kształtki z drewna jak na zdjęciach.

 

Załączone pliki


  • Dagon, dzerwys i Zwierzu lubią to

#20 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 02 listopad 2013 - 14:48

Piękne to Twoje wielonarzędziowe ustrojstwo - był pomysł jest i wykonanie, super @krzychunie