Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowa lustrzanka Nikona- Df


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 05 listopad 2013 - 17:19

Cześć.

    Trwa niesamowity wyścig między firmami produkującymi sprzęt fotograficzny, między systemami, jesteśmy wciąż zaskakiwani, pojawia się nowość za nowością (trochę, na mój gust, to za szybko się dzieje). Rozwinął się rynek bezlusterkowców micro 4/3, są już kompakty z matrycami APSC, są i bezlusterkowce z matrycami małoobrazkowymi. Lustrzanki profesjonalne świetnie sprawdzają się w roli kamer filmowych na planach znanych filmów. Są aparaty wyróżniające się szczególnie w tym wyścigu, faktycznie innowacyjne (poza oczywiście flagowcami Canona i Nikona)- Sony RX1, Sony A7, Olympus OMD-M1. Dziś oficjalnie została przedstawiona nowa lustrzanka- Nikon Df. Wg zapowiedzi miał być to aparat stylizowany na retro. I jest retro. Ale jest też nowoczesnym, pięknym sprzętem. Nie spodziewałem się, że okaże się aż tak ładnym aparatem.

 

http://www.optyczne....mm_f_1.8G_.html

 

 



#2 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 listopad 2013 - 17:34

Bajka. Dopełnieniem wężyk spustowy :)



#3 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 05 listopad 2013 - 17:39

Czyli kolejny amatorski pełnoklatkowiec. Nikon wyraźnie chce trochę zarobić na drogiej szklarni.

Bardzo ładny aparat. Tylko po co?



#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 listopad 2013 - 17:42

Ten srebrny - poprostu bajka :) .


  • czocho lubi to

#5 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 05 listopad 2013 - 17:45

Myślę, że jeśli ktoś chce się przesiąść z DX na FX to ma teraz fajny wybór- D600, D800 albo właśnie Df. "Tęsknota" za pełna klatką jest jednak dość powszechna, tak wynika z wypowiedzi na naszych forach foto.



#6 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 05 listopad 2013 - 17:45

Pomarudzę jeszcze trochę.

Mam obawy co do gripa. Mały jakiś taki. Ciekawe jak się toto będzie trzymało z jakimś okazałym obiektywem?



#7 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 listopad 2013 - 18:11

Pomarudzę jeszcze trochę.

Mam obawy co do gripa. Mały jakiś taki. Ciekawe jak się toto będzie trzymało z jakimś okazałym obiektywem?

Zaraz tam trzymać... on ma dobrze wyglądać wisząc na szyi w czasie spaceru na deptaku! ;)

 

PS. Ja na razie do spacerów po molo w Sopocie zostawiam sobie X100, a do pracy w terenie 1D :lol:



#8 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 05 listopad 2013 - 21:59

Z przodu muzeum, z tyłu liceum, jakby dwa różne aparaty, nie podoba mi się.



#9 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 05 listopad 2013 - 22:34

Czyli kolejny amatorski pełnoklatkowiec. Nikon wyraźnie chce trochę zarobić na drogiej szklarni.

Bardzo ładny aparat. Tylko po co?

Gdybyś się nie zorientował to sprzęt jest raczej gadzeciarsko-kolekconerski...czyli skierowany do osob, które na niego stac  czyli powiedzmy użytkowników leici .....lub maniaków fotograficznego olskulu :) , którzy daliby obciać sobie lewą ręke za takiego srebrnego...z wężykiem spustowym ;) mam takiego pracownika :D a będą go kupowac zapewne hipsterzy :D  :D  :D



#10 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 23:18

Gdybyś się nie zorientował to sprzęt jest raczej gadzeciarsko-kolekconerski...czyli skierowany do osob, które na niego stac  czyli powiedzmy użytkowników leici .....lub maniaków fotograficznego olskulu :) , którzy daliby obciać sobie lewą ręke za takiego srebrnego...z wężykiem spustowym ;) mam takiego pracownika :D a będą go kupowac zapewne hipsterzy :D  :D  :D

 Dlatego poważnie się nad nim zastanawiam :)

 

Co z tego że full frame możesz już kupić za 3 tys zł jak się dobrze poszuka, 1/3 ceny nikona DF .... Ale połączenie starej mechaniki z pełno klatkową matrycą jest tego warte. Jeszcze niech opracują matrycę pełnoklatkową która dorówna jakości obrazka wyplutego z analogowego pełnego obrazka, dajmy na to z Mamiyi RB67 czy Pentaxa 645, to jestem w stanie zapłacić dwa razy więcej niż kosztuje nikon df.

 

 

Hipsterstwo hmmm wątpię bardziej jak kupienie muscle cara i wsadzenie do niego nowego silnika :)


  • Apioo lubi to

#11 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 05 listopad 2013 - 23:38

...pomijając ten cały design i patrząc na jego parametry to po prostu "deczwórka"...tylko  w starym stylu... wiec wiecej niz zajebisty sprzęt i cena bardzo adekwatna ;)



#12 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 06 listopad 2013 - 17:00

...pomijając ten cały design i patrząc na jego parametry to po prostu "deczwórka"...tylko  w starym stylu... wiec wiecej niz zajebisty sprzęt i cena bardzo adekwatna ;)

Z de czwórką to jego nie ma co porównywać. Choćby deklarowany przebieg migawki: 150 tyś do 400 tyś. Czyli bardzo ładny amator kontra absolutny profesjonalista.



#13 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 listopad 2013 - 19:54

Co pełna klatka to pełna klatka. W pracy używam d700 i wkurza mnie jego nieomylność i doskonałość. Wizjer duży, zdjęcia naświetlone prawidłowo, ostro tam gdzie chciałem . Porażka! Obdarty z uczuć sprzęt. A co do jakości zdjęć boję się że analogowe 6x6 nie ma tu szans. Stylizacja na stare nowych aparatów a głównie kompaktów ma wielki plus. Wszystkie pokrętła są na wierzchu a nie w menu. Pokrętła dla których miejsce ustalano przez dziesięciolecia i przez to są ergonomiczne.

#14 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 06 listopad 2013 - 21:11

...pomijając ten cały design i patrząc na jego parametry to po prostu "deczwórka"...tylko  w starym stylu... wiec wiecej niz zajebisty sprzęt i cena bardzo adekwatna ;)

 

Raczej D600 a cena sporo wyższa.



#15 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 06 listopad 2013 - 21:48

Z de czwórką to jego nie ma co porównywać. Choćby deklarowany przebieg migawki: 150 tyś do 400 tyś. Czyli bardzo ładny amator kontra absolutny profesjonalista.

Myślę tu o bebechach a nie ogólnie o materiałąch wykonaniu itp....wiadomo, że nie bedzie to  flagowy model z szybkoscia 20 kl. i żywotność tez nie ta...ale i jego praca nie jest przewidziana do tych najcięższych warunkow, do czego z kolei został stworzony d4...tutaj nie ma co porównywać inny segment ;) i inny target.... inna bajka... :)

...z tymi przebiegami bywa różnie... osobiście zrobiłem na dwóch różnych 5dmkII po ponad 250 tys. a znam przypadek ponad 300 tys. ( nie padła migawka tylko płyta głowna ;)  :P ) gdzie deklarują żywotność na 150 tys...to ten de4 pewnie bańke może zajechać ;) 

 

Raczej D600 a cena sporo wyższa.

dlaczego tak sądzisz?



#16 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 07 listopad 2013 - 17:00

Czas 1/4000 zamiast 1/8000, seria 5.5 zamiast 9, 39 punktów af zamiast 51. Z ważniejszych rzeczy tylko matryca jest z D4, reszta to bebechy d600, albo  d610 - to się okażem czy będzie chlapał olejem ;)



#17 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 07 listopad 2013 - 17:46

Czas 1/4000 zamiast 1/8000, seria 5.5 zamiast 9, 39 punktów af zamiast 51. Z ważniejszych rzeczy tylko matryca jest z D4, reszta to bebechy d600, albo  d610 - to się okażem czy będzie chlapał olejem ;)

Właśnie o matrycę mi chodziło :P ...jak dla mnie to najważniejszy "bebech"  ;) ...Canon też robi takie zabiegi z adaptacją flagowej matrycy w niższy segment i body... :)  i nie wychodzi to źle

...przecież nikt nie spodziewa się tu rewelacji w szybkości, bo nie do reporterki został stworzony ten sprzęcik ;) a obrazek napewno daje piękny B) pozdrawiam



#18 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 07 listopad 2013 - 18:01

Tylko, że matryca d600 wypada lepiej od d4. Jeśli oczywiście df nie chlapie po niej olejem jak d600.

 

http://www.dxomark.c.../(brand3)/Nikon


Użytkownik Rebort edytował ten post 07 listopad 2013 - 18:03