Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 10:57

Helix 10 CHIRP MEGA SI GPS G2N z materiałów, które widziałem zapowiada się rewelacyjnie, szczególnie w zakresie szczegółowości widoku SI. A Onixy podejrzewam, że w przyszłym roku wyjdą nowe, bo zdaje się od 2013 nie było liftingu.



#602 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:43

Podejrzewam raczej, że Onixy zostaną wycofane. Było sporo z nimi kłopotów szczególnie z wersją która miała ekran dotykowy. Podobno dosyć słabo się sprzedawały.



#603 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:56

Możliwe, chociaż w dobie ekranów dotykowych taka marka jak Humminbird raczej nie zrezygnuje z tej technologii. Dlatego stawiam, że będzie następca, bądź nowa dotykowa seria.



#604 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:58

Musze przyznać , że zdiecia z obrazowania sprzętu hm 2gn  na stronie hm  są. Naprawdę dobre. Zapewne Tez  ,dużo w tym marketingu . Jak u wszystkich producentów. Jednak robią wrazenie



#605 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 12:12

Jeżeli porównujemy obrazy z sonaru bocznego Helixa 10 do np. Elite Ti czy HDS to trzeba też wziąć pod uwagę, że od Helixa 9 w górę one mają 1000 watowe przetworniki, podczas gdy Lowrance ma tam 500 watów. Dlatego już w 1 generacji obraz SI był na korzyść dużych Helixów.

 

Ale zgadzam się, że druga generacja przynajmniej w teorii miażdży jeszcze mocniej. Oprócz zdjęć są już też pierwsze filmy na YT. Zobaczymy tylko jak będzie cenowo kiedy trafią już na stałe do wszystkich dystrybucji, bo te oferty które widzę obecnie to konkretna masakra jeżeli chodzi o Helixa 10.



#606 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 grudzień 2016 - 12:22

Podejrzewam raczej, że Onixy zostaną wycofane. Było sporo z nimi kłopotów szczególnie z wersją która miała ekran dotykowy. Podobno dosyć słabo się sprzedawały.

Coś w tym jest, problemy z softem bywały również, drogie toto było. Zastanawia mnie jedna sprawa- czy HB rezygnując z Onixów wepchnie na tę półkę Helixy - dodatkowe technologie w G2N  już są, a wypuści niższe ficzerowo modele na zasadzie  Hook - HDS, czy zostawi Helixy a zapoda coś nowego - wyższego. Nie sądzę, że HB odda segment tańszych modeli i zostanie z samymi Helixami, straciliby dużo rynku.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 18 grudzień 2016 - 12:24


#607 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 18 grudzień 2016 - 13:06

Helixów jest bardzo dużo w różnych rozmiarach i wersjach. Od taniutkich piątek do dosyć drogich dwunastek. Z bardzo zaawansowanych jest ION, który budujemy na zasadzie modułów i rozwijamy w stronę która jest nam wygodna.



#608 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 18 grudzień 2016 - 13:12

Helixów jest bardzo dużo w różnych rozmiarach i wersjach. Od taniutkich piątek do dosyć drogich dwunastek. Z bardzo zaawansowanych jest ION, który budujemy na zasadzie modułów i rozwijamy w stronę która jest nam wygodna.

 Ja z helixów zbudowałem :).

Mnie ciekawi, czy nowy przetwornik da się dopasować do starego Helixa i czy dadzą upgrade softu ;)


Użytkownik wilk325 edytował ten post 18 grudzień 2016 - 13:13


#609 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 18 grudzień 2016 - 13:15

Tadeusz, ja też.



#610 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 grudzień 2016 - 13:15

A co tam u Garmina . Zapowiedział już coś ?

#611 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 grudzień 2016 - 14:16

Helixów jest bardzo dużo w różnych rozmiarach i wersjach. Od taniutkich piątek do dosyć drogich dwunastek. Z bardzo zaawansowanych jest ION, który budujemy na zasadzie modułów i rozwijamy w stronę która jest nam wygodna.

Twoja racja, zapomniałem o Ionku.

 

A co tam u Garmina . Zapowiedział już coś ?

Mieli zrobić upgrade panoptixa - wydłużyć zasięg, ktoś chyba na forum wspominał.



#612 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 14:20

Wat watami jednak nie każdemu one są potrzebne zwłaszcza gdy nie łowi na 100m głębokości . Bardziej odbiornik ma tu znaczenie niż moc sygnału ,to odbiornik decyduje jaki obraz nam się wyświetli . W przetworniku jest coś jak głośnik i coś jak mikrofon . Jakby HB  zrobił przetworniki z szerszym kątem a nie 60 st i to przy spadku o 10db  to nie trzeba by szukać u konkurencji . Jednak polityka jest tak prowadzona aby sobie krzywdy nie zrobić .



#613 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 14:33

Nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc o mocy przetworników , uwierz mi że jest zauważalna różnica między przetwornikami 350W,500W i 1 kW, już na kilku metrach głębokości.



#614 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 18 grudzień 2016 - 14:36

Moje obserwacje są dokładnie takie same. Parametry przetwornika (zasięg, kąty) 500 watt i 1000 watt są takie same ale nawet już na kilku metrach jakość odczytu jest znacząco różna na korzyść 1000 watt.



#615 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 18 grudzień 2016 - 15:13

Również potwierdzam. 1kw robi znaczną różnicę.
  • chak lubi to

#616 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 18 grudzień 2016 - 16:09

Ja ostatnio do SI korzystam z 360; to tez robi duzą róznicę :)



#617 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 grudzień 2016 - 16:25

A jak masz ten 360 zamontowany ? Na przodzie czy przy silniku? Jak z zasięgiem tego cuda na wodach do 10m? . 



#618 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 18 grudzień 2016 - 16:34

A jak masz ten 360 zamontowany ? Na przodzie czy przy silniku? Jak z zasięgiem tego cuda na wodach do 10m? . 

Z tyłu przy silniku, zasięg sobie sam ustawiasz; ja mam na 40m bo dalej nie rzucam ;).

Dokładnie tak jest zamontowane:
rUO6CG.jpg
 



#619 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 grudzień 2016 - 17:28

Nie chodzi mi jak ustawiasz zasięg.  Tylko jak to cudo obrazuje . Na si tez można zasięg ustawiać tylko i tak czytelny jest do jakiegoś momentu. Jeśli chcesz zobaczyć np co się dzieje z przodu to musisz lajbę obrócić czy w echu wskazujesz która często wody ma pokazywać . Czy też jest cały czas obraz  koła o promieniu zdefiniowanym? Używasz z hm czy lowrance ? Możesz jakieś fotki wstawić tu bądź w watku o obrazowaniu.



#620 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 18 grudzień 2016 - 17:50

Nie chodzi mi jak ustawiasz zasięg.  Tylko jak to cudo obrazuje . Na si tez można zasięg ustawiać tylko i tak czytelny jest do jakiegoś momentu. Jeśli chcesz zobaczyć np co się dzieje z przodu to musisz lajbę obrócić czy w echu wskazujesz która często wody ma pokazywać . Czy też jest cały czas obraz  koła o promieniu zdefiniowanym? Używasz z hm czy lowrance ? Możesz jakieś fotki wstawić tu bądź w watku o obrazowaniu.

Generalnie pokazuje cały czas 360 stopni wokół łodzi; więc nie musisz się ruszać. Mozesz tez wybrać sobie wycinek koła o określonej wielkości i do tego skierować tam gdzie łowisz. On jest dokładniejszy od standardowego SI. Do tego mozesz jak pisałem wykorzystać go jako przetwornik SI do normalnego widoku SI.
Czytelny jest cały zakres czyli 150ft ( to jakieś 45m ) wokół; czyli w kazdym kierunku.
Mam połączone to za pomocą sieci od razu do trzech echosond; wszystkie HB






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych