Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4177 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 13 marzec 2016 - 14:45

Szczerze mowiac nie interesowałem sie jeszcze żadnym gpsem ani mapami na androida ale nie zakładałem nawet ze ich nie ma bo na androida jest chyba wszystko...
Co do samej echosondy, to rozumiem ze warto jednak troche dołożyć i kupic elite/hook 4 z możliwością tworzenia własnych map?

#222 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 13 marzec 2016 - 14:57

1.osmAnd Nautical to nie mapy batymetryczne tylko nautyczne(widać np. szlaki wodne)
2.chcesz robić mapy batymetryczne= ekran> 5 cali

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
  • ati lubi to

#223 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 13 marzec 2016 - 15:02

Prosiłbym o pomoc w wyborze echa
Co musi mieć moje echo ?
1-ekran 5 -7 cali z przewaga na 7
2- kolorowy monitor
3-GPS
4-Lowrance lub Humminbird

Bede plywal po -starorzeczach,,rzeki Narew ,Bug Wisla ,Zalew Zeg. głębokość max 15-20m ,
Bede łowił spod lodu
Bede pływał za sumem verticalnie
W gre wchodzi tez zakup w USA -warunek nie moze mięć blokady regionalnej ew jesli można będzie ja usunąć to i owszem, moze być taka opcja
Może być używka
Przedział cenowy za same echo - 2-tys zl - jesli sie da -))

Elite 7 bo HDS a w tych pieniądzach chyba nie dorwiesz. A o zakupach w US to sobie poczytaj na forum.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik nick edytował ten post 13 marzec 2016 - 15:10


#224 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 13 marzec 2016 - 15:19

Ale co mam czytać o zakupach .?

Kupuje w USA ,ot cala dla mnie filozofia w tym temacie.Chyba ze jest cos o czym powinienem wiedzieć a nie wiem a Ty wiesz .

 

Ważniejszy dla mnie aspekt to które  elite 7 -,hds.hdi,chrip  

z jakim przetwornikiem i czy one  maja  blokadę regionalna 

 

 Mikolaj a jaka  masz Elite 7?


  • mariusz79 lubi to

#225 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 13 marzec 2016 - 15:33

A na przykład poczytaj sobie co to geofencing w echosondach z GPS zza wielkiej wody.

http://jerkbait.pl/t...-usa-–-blokada/

#226 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 13 marzec 2016 - 15:42

Dzięki za linka ,wcześniej nie znalazłem tego .

 

edycja:

 

Czyli z tego tematu wychodzi na to, ze wszystkie echa Elite ,ogólnie wszystkie ze stajni Lowrance  z GPS maja blokady. ale do obejścia -)

 

 

Ciekawe jak jest   z blokada u Humminbirda 


Użytkownik robisum1 edytował ten post 13 marzec 2016 - 16:21


#227 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 13 marzec 2016 - 17:04

Jedni piszą ze maja blokade , drudzy  ze nie maja .

Jak to wreszcie z nimi jest?.I nie odsyłajcie mnie już do tematów z 4 lat do tylu ,tylko niech się wypowie ktoś kto teraz ma ew kupił, używa i nic nie przerabiał a jak przerabial to poprosze o info na PW bo z tego co czytam to temat cichociemny 

Oczywiście chodzi mi o Elite 7 z gps 



#228 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 13 marzec 2016 - 18:24

Czyli jak rozumiem Elite/Hook 4 to tez średnie rozwiazanie bo zeby korzystać z map musi byc większy ekran? A wiec albo tańsza opcja z ekranem 4' i ewentualnie podstawowym gpsem jak striker 4dv albo w o gole bez gps albo jezeli pełny gps to ekran minimum 5',a wiec i koszt ok 2000pln, zgadza sie?

#229 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 13 marzec 2016 - 19:20

to czy warto to może być kwestia ceny do możliwości. Napisz czego się spodziewasz po echosondzie, gdzie jej chcesz używać to może ktoś coś podpowie. Co do zasady firmowe echosondy działają



#230 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 13 marzec 2016 - 19:34

Nie musi być większy. Zaznaczam, że nie mam doświadczeń z 4", ale funkcjonalność między Elite 4/5/7 jest ta sama, zmienia się tylko wielkość ekranu, co przekłada się na komfort. Tylko tyle. I aż tyle.



#231 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 13 marzec 2016 - 19:38

miałem Elite 4 z GPS, przy podziale ekranu słabo to wyglądało, 5 cali na pewno będzie wygodniej, ale to nie znaczy że się ie da tego używać



#232 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 13 marzec 2016 - 19:47

Koledzy dziekuje za odpowiedzi ale czy nie czytacie moich preferencji 

MA byc min 5 cali -bo ja slepy jestem  <_< i ma być GPS  żebym do domu wrócił  :)



#233 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 13 marzec 2016 - 19:55

Koledzy dziekuje za odpowiedzi ale czy nie czytacie moich preferencji 
MA byc min 5 cali -bo ja slepy jestem  <_< i ma być GPS  żebym do domu wrócił  :)


Kolego a czy Ty wiesz, że nie jesteś tu sam? Masz wiele roszczeń co do forumowiczów ale nie dostrzegasz, że kolega PatLove pytał przed Tobą i cześć osób jemu odpowiada...

Użytkownik coma edytował ten post 13 marzec 2016 - 19:58


#234 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 13 marzec 2016 - 20:07

@robisum1

w tej cenie do zdobycia nowe 5 cali z GPS

Garmin Striker 5dv (nowe od ok 1500 zł) tu nie wgrasz mapy ale do domu wrócisz po śladzie

Garmin 50dv (nowe ok 2000 zł)

 

siódemka nie będzie łatwa do zdobycia w tej kasie, chyba że ktoś sprzeda używkę za pół ceny skoro nowe 7 calowe kosztują od 3 tysięcy w górę


Użytkownik wuran edytował ten post 13 marzec 2016 - 20:07


#235 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 13 marzec 2016 - 20:48

Dzieki za odpowiedz, pozostaje mi zatem kwestia zastanowienia sie, przeliczenia i wyboru pomiędzy garminem striker 4dv, a droższym Elite/Hook 4 bo wiecej nie chciałbym wydawać. Tak właściwie to Elite/Hook 4 juz sa poza założonym przeze mnie pierwotnie budżetem ale byc moze rzeczywiście warto miec możliwość tworzenia własnych map i pozniej korzystania z nich, tym bardziej ze lowie praktycznie tylko w Szwecji, a tam obszary wód sa na prawde ogromne.
Jezeli nie ma gotowych map, to zastanawia mnie tylko jak wyglada taki proces tworzenia własnej mapy? Jezeli miałbym pływać z echo raz koło razu np po takim Malaren to dziekuje bardzo, zrobienie mapy zajęłoby mi chyba ze 2 lata...

Użytkownik PatLove edytował ten post 13 marzec 2016 - 21:31


#236 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 13 marzec 2016 - 21:12

Kolego a czy Ty wiesz, że nie jesteś tu sam? Masz wiele roszczeń co do forumowiczów ale nie dostrzegasz, że kolega PatLove pytał przed Tobą i cześć osób jemu odpowiada...

@coma mam na imie Robert :)  .powiadasz ze mam wiele roszczen ,hm niech Ci będzie ja tego nie wiem ,wiele to wiecej niz jeden a nawet wiec niz 2,3,4,5 choć to pojecie względne  . :D

Oczywiście masz racje nie załapałem tekstu kolegi PatLove ,mea coulpa ,ale wybacz ,ja nie mam do niego żadnych   roszczeń .

 

Wracając do tematu 

@wuran  na rynku z za wielkiej wody może bym cos wyhaczył za te kasę ,zwłaszcza ze transport mam za free i oplat 0 - dla tego tak sie przy echu z tamtego rynku upieram 

Myślę ze jak echo u nas  stoi ok 3tysie to tam wyrwę za 2 

A co z echami Humminbirda ,bo z tego co wiem to  echa HDS  Lowrance z  rynku USA  maja blokady a w Humminbirdach sa  dwie opcje  - wersję domestic  na rynek USA  oraz wersję international  na rynek europejski.

Wiele dobrego czytam na temat  598. To już nie jest najnowszy model i bliźniaczy do 798 (różnica tylko w trzech przyciskach - skrótów). Pomimo, że weszły nowe modele 698 to są one gorsze parametrami jak 598 taki marketing 


Użytkownik robisum1 edytował ten post 13 marzec 2016 - 21:13


#237 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 13 marzec 2016 - 21:21

Z tymi roszczeniami chodziło mi o to, że wyglada jakbyś wymagał by wszyscy odpowiadali tylko Tobie w wątku. Ale dobrze, że już wszystko wyjaśnione ;) Udanych wyborów echosondy Robercie życzę.

#238 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 13 marzec 2016 - 21:31

Dzieki za odpowiedz, pozostaje mi zatem kwestia zastanowienia sie, przeliczenia i wyboru pomiędzy garminem striker 4dv, a droższym Elite/Hook 4 bo wiecej nie chciałbym wydawać. (...). Poza tym jak to jest z tymi mapami? Nie ma gotowych zeby wrzucić do echo?

mapy sa, zajrzyj do działu batymetria, jak znajdziesz swoje jezioro to znaczy że możesz kupić mapy Navionics. Zwykle "pakiet" map to 600-1000 zł (Navionicm C-Map itp). Dla Lowrance są jeszcze social maps np tutaj http://www.gofreemar...nesis/community


  • tom3 lubi to

#239 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 13 marzec 2016 - 21:50

Spox @coma ,z wasza pomoca na pewno cos wybiorę damy rade .Ale powiem ze im wiecej zglebam temat tym jestem glupszy aczkolwiek wiem  wiele więcej ,

 

Co do Lowrance z serii 7 trochę już wiem teraz muszę obeznać sie z Humminbyrdach , ale to już nie dziś  ,na  dziś mam dość echoooo..Dzięki wszystkim za pomoc.cdn



#240 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 13 marzec 2016 - 21:56

wuran w zestawie z echo nie ma żadnego pakietu map?

Użytkownik PatLove edytował ten post 13 marzec 2016 - 21:59