Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#2621 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 16 luty 2020 - 22:19

nie no kup dragonflaya 4 cale na początek, fajne echo



#2622 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 17 luty 2020 - 06:54

Kolega nie ma zamiaru wydać więcej niż 400 pln a Dragonfly to jednak trochę więcej



#2623 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 17 luty 2020 - 08:16

Z mojego doświadczenia wynika że lepiej będzie dołożyć i kupić nawet na początek leprze echo , dragonflay 4 jest bardzo fajny , miałem co prawda 5 ale mogę to echo polecić . Teraz mam tą samą stajnie ale Element 7

#2624 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 luty 2020 - 10:30

Bardziej mi zależy na sondzie bezprzewodowej, ta to widzę standard za 1,5 tys :(

#2625 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 17 luty 2020 - 12:19

nowa owszem ale używaną widziałem ostatnio za 800zł komplet. Jak bezprzewodową to pewnie deeper będzie najlepszy, ale cenowo też więcej...



#2626 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 luty 2020 - 13:52

Dlatego pisałem czy deeper start wystarczy na początek :)

#2627 OFFLINE   turek16

turek16

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjanowa sol

Napisano 22 luty 2020 - 10:59

Witam wszystkich forumowiczów :)  Noszę się z  zamiarem kupna echosondy, powiedzmy, że budżet max. do 4 000zł. Ważne dla mnie, aby miała funckję jak w tytule, czyli po powrocie do domu - możliwość przeglądnięcia trasy i jednocześnie to, co pod wodą, najlepiej z bocznym sonarem. Wiem, że można poznaczyć sobie waypointy, ale nie do końca o to mi chodzi.. chciałbym w domowym zaciszu, po zakończonym sezonie, odtworzyć sobie ławicę uklei na moim zbiorniku - ich miejsce przebywania w poszczególnych porach roku oraz głębokość. Podobnie ze strukturą dna - chciałbym się temu poprzyglądać w  domu, jak sonar zobrazował ciekawe miejsca, a nie polegać tylko na opisie waypointa, a człowiek młodszy nie będzie i pamięć zawodna też potrafi być... :) Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie ;)



#2628 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 luty 2020 - 12:32

Witam wszystkich forumowiczów :)  Noszę się z  zamiarem kupna echosondy, powiedzmy, że budżet max. do 4 000zł. Ważne dla mnie, aby miała funckję jak w tytule, czyli po powrocie do domu - możliwość przeglądnięcia trasy i jednocześnie to, co pod wodą, najlepiej z bocznym sonarem. Wiem, że można poznaczyć sobie waypointy, ale nie do końca o to mi chodzi.. chciałbym w domowym zaciszu, po zakończonym sezonie, odtworzyć sobie ławicę uklei na moim zbiorniku - ich miejsce przebywania w poszczególnych porach roku oraz głębokość. Podobnie ze strukturą dna - chciałbym się temu poprzyglądać w  domu, jak sonar zobrazował ciekawe miejsca, a nie polegać tylko na opisie waypointa, a człowiek młodszy nie będzie i pamięć zawodna też potrafi być... :) Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie ;)

 

Zanim mod-tem scali temat z tym: http://jerkbait.pl/t...ybór-echosondy/

To krótko odpowiem- każdy model obecnie produkowanych Lowrance/Humminbird GPS daje taką możliwość, zapis na kartę SD, trzeba go uruchomić na wodzie.

Raymarine nie daje takiej możliwości, Garmin - nie wiem .


  • S.N. lubi to

#2629 OFFLINE   turek16

turek16

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjanowa sol

Napisano 22 luty 2020 - 13:38

Dzięki za odzew :) Czyli mam rozumieć, że echosonda typu Lowrnce hook reveal 7 z GPS, bądź inna w obecnym standardzie z GPS i możliwością użycia kart SD, po wrzuceniu karty SD z zapisem na kompa, będę miał do wglądu swoją trasę wraz z jednoczesnym  podglądem  structure scan(?).



#2630 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 luty 2020 - 14:25

Nie, loga będziesz mógł obejrzeć w echosondzie - odtwarzając plik - w tym przypadku .sl2. 

Płatny program Sonar Viewer od Reefmaster- pozwoli ci obejrzeć w domu te logi na komputerze. 

Tak - każda  z echosond nagrywająca loga- Lowrance/Humminbird- pozwala na odczyt jego albo w echu, albo w Sonar Viewerze od Reefmaster. 

Dla humminbirda istnieje archaiczny ,ale darmowy Humviewer- który pozwala na odtworzenie danych od Humminbirdów.



#2631 OFFLINE   turek16

turek16

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjanowa sol

Napisano 22 luty 2020 - 15:11

Ooo to właśnie mi chodziło Macieju :D .. tu jednak rodzą się kolejne dwa pytania, a mianowicie:

1. Czy nie ma tańszej aplikacji, która pozwoli na przeglądanie loga na komputerze? Szczerze mówiąc, nie znam możliwości programu Sonar Viewer Reefmastera, ale cena 740 zł nieco mnie zaskoczyła.

2. Na co muszę zwrócić uwagę przeglądając specyfikację danej echosondy, aby mieć pewność, że nagrywa ona loga?



#2632 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 luty 2020 - 15:47

To nie będzie tak drogo, znalazłeś program do tworzenia map z logów, on zawiera viewera ale  hook i hb nie obsługują formatu map generowanych przez Reefmaster. Tutaj musiałbyś kupić Ti2 elitę.

Sam viewer jest tu, cena ok 200zł https://reefmaster.c...ts/sonar-viewer

dla Lowrance jest jeszcze zabytkowa aplikacja: https://lowrance-son...zne-pobieranie/

nie bawiłem się nią, nie wiem jak z waypointowaniem itp. Jest darmowa i na początek pewnie wystarczy 

Specyfikacje urządzeń muszą zawierać informacje o czujniku GPS, slocie na kartę SD, najlepiej, by pojawił się w niej format pliku wyjściowego, by sprawdzić, czy da się otworzyć w w/wym. programach.

Lowrance Hook- zapisuje log sonaru w formacie .sl2

Humminbird zapisuje w formacie .dat

Te formaty są w pełni obsługiwane przez programy o których mówiłem i nie ma problemów. 

Jeżeli chcesz kupować echo za 4tys, skieruj się w stronę Ti2 7'  trzy rodzaje zapisywanych map, ekran dotykowy, bardzo dobry sonar boczny, prosta obsługa, z danych, które zapiszesz możesz zrobić mapy w kilku wariantach, które bardzo pomogą w rozpoznaniu wody i zwyczajówj jej mieszkańców. Poczytaj wątek o wyborze echosondy- wiem, że długi - ale zawiera mnóstwo informacji o tym co można uzyskać z danego echa, jakie są możliwości rynkowe i możesz uzyskać informacje od kolegów, który używają tego sprzętu. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 22 luty 2020 - 15:48


#2633 OFFLINE   turek16

turek16

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjanowa sol

Napisano 22 luty 2020 - 17:23

Wielkie dzięki za rozjaśnienie tematu :) odnośnie tematu na forum z  wyborem echosondy, dla kogoś, kto ma mieć z nią styczność pierwszy raz - można dostać bólu głowy :P

Zapoznałem się nieco z  tematem i wnioskuję, że nawet echosonda z GPS Lowrance HOOK2 5" tripleshot (2 500zł), po wrzuceniu z niej loga do wykupionego programu Sonar Viewer od Reefmaster, wskaże mi takie cudo, jak w załączonym linku? -> jak dla mnie bajka... Potrzebuję zeskanować od A do Z i prowadzić analizy jednego jeziora o pow. niespełna 100 ha, gdzie tylko tam łowię. Głębokość max. 7m, więc wnioskuję, że kąt stożka w/w echa, będzie w porządku? :)

 

#2634 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 luty 2020 - 17:44

Nie zgłębiałem hook2 5' - chodzi o zapis logów, chyba ma, natomiast hook reveal- ma zdecydowanie. Weź ten nowszy model, przyda się bardziej na wodzie, porysuje ci bezpłatnie dwa rodzaje map- w tym tą z sonaru bocznego oraz 2d w GenesisLive- chociaż bez kolorów.

Na płytką wodę kąty w hooku jak najbardziej.


  • turek16 lubi to

#2635 OFFLINE   Zagur

Zagur

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 luty 2020 - 20:30

Które echo lepsze na płytkie zbiorniki do 5m, Helix 9 G3n czy Elite 9Ti2. 



#2636 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 22 luty 2020 - 22:47

Nie zgłębiałem hook2 5' - chodzi o zapis logów, chyba ma, natomiast hook reveal- ma zdecydowanie. Weź ten nowszy model, przyda się bardziej na wodzie, porysuje ci bezpłatnie dwa rodzaje map- w tym tą z sonaru bocznego oraz 2d w GenesisLive- chociaż bez kolorów.

Na płytką wodę kąty w hooku jak najbardziej.

Gość z wodomanii pokazuje na filmiku że kolory w genesis live są dostępne na revealu:
https://youtu.be/xlYjctk0vCg?t=427


Użytkownik Og2 edytował ten post 22 luty 2020 - 22:47


#2637 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 luty 2020 - 06:39

Chodzi mi o brak przypisywania kolorów do głębokości. To jest przydatne, mapa jest czytelniejsza.



#2638 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 23 luty 2020 - 11:27

Myślałem że funkcja "paleta głębokości" to właśnie przypisywanie kolorów do głębokości? W takim razie jak to działa w revealu, bo na filmie wyraźnie widać że kolor mapy zmienia się co dziesięć stóp.



#2639 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 luty 2020 - 11:52

Ale masz odcienie niebieskiego i biel. Nie wyedytujesz sobie czerwieni, zieleni itp. 



#2640 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 23 luty 2020 - 12:01

Ok to wszystko jasne.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych