Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#2741 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 09 czerwiec 2020 - 11:55

Cytuje pana co  tak napisał: jest też możliwość kupna ze starym dobrym przetwornikiem HDI 83/200 ,o mocy 500 W , i taka konfiguracja chyba miałaby największy sens bo przetworniki tripleshot i splitshot są słabe w 2D a w bocznym również d..y nie urywa... Macie już możliwość na sklepie kupna nowego reveal ale nie z tripleshot/splitshot ? , co o tym sądzisz?



#2742 OFFLINE   Lucky_1

Lucky_1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 09 czerwiec 2020 - 12:04

Witam wszytkich, doradzcie cos co kupic Lovrance hooh reveal 7 83/200 bez triple czy z triple czyli z bocznym sonarem, slyszalem opinie ze slaby boczny w revealu i nie ma co sie pakowac i ze lepiej sprawdzony 82/200 ??? ma ktos z was ktores z wyzej wymienionych ? prosze o porade??

 

Reveal 9 to moje pierwsze echo po 15 letnim rozbratem z wędkowaniem. Więc nie wiem, czy boczny jest dobry, czy zły. Na tym etapie jest dla mnie wystarczający. Częstotliwość 455, głębokość wody ok. 1 m.

 

 

 

Załączony plik  boczny1.png   402,55 KB   24 Ilość pobrań

 



#2743 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 09 czerwiec 2020 - 13:07

Lowra

 

Standardowy przetwornik do sonaru 2D i  2D w TS są takie same.

Sonar boczny w revealu słaby? A ktoś jakieś argumenty podał? Palety kolorystyczne lepsze niż w Garminach czy Elemencie, spokojnie pozwalają na rozpoznanie miejscówek jak i świecenie ryb. W razie późniejszej odsprzedaży łatwiej sprzedasz z tripleshotem niż wersję podstawową, to też weź pod uwagę. 

 Lowrance hook reveal 7 83/200    : Przetwornik 83/200 HDI z Med / High CHIRP i DownScan Imaging

Lowrance hook reveal 7 tripleshot  : Przetwornik Tripleshot

 

jest też możliwość kupna ze starym dobrym przetwornikiem HDI 83/200 ,o mocy 500 W , i taka konfiguracja chyba miałaby największy sens bo przetworniki tripleshot i splitshot są słabe w 2D a w bocznym również d..y nie urywa... Macie już możliwość na sklepie kupna nowego reveal ale nie z tripleshot/splitshot ?

 


#2744 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 czerwiec 2020 - 13:24

Jak nie używasz sonaru bocznego - to weź ten z hdi, a jak bardzo głęboko łowisz, to ten 50/200. Ja nadal nie wiem jaki jest punkt odniesienia z tym sonarem bocznym- bo powinien odnosić się do strikera garminowskiego , a nie wyżej- elite, helix, etc. To nie te pieniądze. 



#2745 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 09 czerwiec 2020 - 13:41

Jak nie używasz sonaru bocznego - to weź ten z hdi, a jak bardzo głęboko łowisz, to ten 50/200. Ja nadal nie wiem jaki jest punkt odniesienia z tym sonarem bocznym- bo powinien odnosić się do strikera garminowskiego , a nie wyżej- elite, helix, etc. To nie te pieniądze. 

Poużywałbym , ale nie kosztem słabszego 2D, To własnie moje pytanie czy ktos wie czy to prawda , Pytanie do użytkowników jak spisuje sie boczny w lowrance hook reveal 7?? czy ospuscic i wziasc niewiele tansza bez bocznego(tripleshota). Chce hooka ze wzgledy na nowa opcje fish revel.



#2746 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 09 czerwiec 2020 - 13:43

Poużywałbym , ale nie kosztem słabszego 2D, To własnie moje pytanie czy ktos wie czy to prawda , Pytanie do użytkowników jak spisuje sie boczny w lowrance hook reveal 7?? czy ospuscic i wziasc niewiele tansza bez bocznego(tripleshota). Chce hooka ze wzgledy na nowa opcje fish revel.

Jestes posiadaczem hook reveal?



#2747 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 czerwiec 2020 - 13:53

@etahetakombajna odnoszę wrażenie że chyba nie bardzo wiesz co piszesz. Zacznij moze od tego jakiego.obrazowania potrzebujsze. Hdi czy splitshot to jest ten sam.kwiatek inaczej nazwany. Chcesz jakości w 2d to kup airmar z serii TM o czestotliwosciach które chcesz. Z tym że one kosztują połowę Hook2 reval albo tyle co kilka hook2 . Jak Ci Się marzą ładne widoki to kup HB bądź 3w1 od.navico. budżet w tym wypadku ma znaczenie jakościowe

#2748 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 09 czerwiec 2020 - 14:07

@etahetakombajna odnoszę wrażenie że chyba nie bardzo wiesz co piszesz. Zacznij moze od tego jakiego.obrazowania potrzebujsze. Hdi czy splitshot to jest ten sam.kwiatek inaczej nazwany. Chcesz jakości w 2d to kup airmar z serii TM o czestotliwosciach które chcesz. Z tym że one kosztują połowę Hook2 reval albo tyle co kilka hook2 . Jak Ci Się marzą ładne widoki to kup HB bądź 3w1 od.navico. budżet w tym wypadku ma znaczenie jakościowe

Pisze czy ktos ma i uzywa hook fish reveal:) ehhe??



#2749 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 09 czerwiec 2020 - 14:08

Jesli ktos ma i używa to mam pare pytań , pozatym nic wiecej nie chce wiedziec panowie:)



#2750 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 09 czerwiec 2020 - 14:09

@etahetakombajna odnoszę wrażenie że chyba nie bardzo wiesz co piszesz. Zacznij moze od tego jakiego.obrazowania potrzebujsze. Hdi czy splitshot to jest ten sam.kwiatek inaczej nazwany. Chcesz jakości w 2d to kup airmar z serii TM o czestotliwosciach które chcesz. Z tym że one kosztują połowę Hook2 reval albo tyle co kilka hook2 . Jak Ci Się marzą ładne widoki to kup HB bądź 3w1 od.navico. budżet w tym wypadku ma znaczenie jakościowe

Jest takie cos jak hook 2 reval?



#2751 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 czerwiec 2020 - 14:19

Masz rację jest hook2 i hook reval

#2752 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 09 czerwiec 2020 - 14:26

wg mnie wybiereraj reveal, masz opcje mapowania i wez sonar boczny, lepiej miec sonar bocznyz nie największym zasięgiem niz go nie mieć. Nawet jesli ma słaby zasięg to zobaczysz np, że 10 metrów od Ciebie po prawej stronie jest głaz czy krzak, a na zwykłym DI czy 2D będziesz musiał nad tym przepłynąć aby zobaczyć


Użytkownik wedkarski365 edytował ten post 09 czerwiec 2020 - 16:26

  • cabage lubi to

#2753 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 09 czerwiec 2020 - 17:13

wg mnie wybiereraj reveal, masz opcje mapowania i wez sonar boczny, lepiej miec sonar bocznyz nie największym zasięgiem niz go nie mieć. Nawet jesli ma słaby zasięg to zobaczysz np, że 10 metrów od Ciebie po prawej stronie jest głaz czy krzak, a na zwykłym DI czy 2D będziesz musiał nad tym przepłynąć aby zobaczyć

Dzieki za rade, tylko szukam uzasadnienia dlaczego w tripleshot jest slabsze 2D niz w 83/200 bez tripleshota, moze ktos podpowie??



#2754 OFFLINE   Gar4field

Gar4field

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Kot

Napisano 09 czerwiec 2020 - 20:41

A skąd pewność, że jest słabsze 2D?

Kiedyś dawno temu, jak przesiadałem się z Mark4 na Elite Chirp, byłem błędnie przekonany, że Elite się do niczego nie nadaje........

 

Otóż byłem w błędzie, chwila spędzona nad ustawieniami i wszystko było ok.....

Później były inne echa, różne przetworniki i z samym 2D można mieć tylko i wyłącznie problem z ustawieniami..... Zwyczajnie nie ma uniwersalnych.

 

Dopóki nie pływamy po wodach o głębokości ponad 30 metrów, moc jest zawsze wystarczająca i większa moc na płytkiej wodzie niczego nie zmienia.

No chyba tylko tyle, że czym większa moc tym trudniej nieco wszystko wyregulować.

Na ilu echach nie pływałem, odkąd nauczyłem się je regulować nigdy nie narzekałem na 2D.

 

Może nawet chciałbym zobaczyć na jakimś filmie, na czym może polegać słabość 2D


  • cabage lubi to

#2755 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 10 czerwiec 2020 - 09:10

A skąd pewność, że jest słabsze 2D?

Kiedyś dawno temu, jak przesiadałem się z Mark4 na Elite Chirp, byłem błędnie przekonany, że Elite się do niczego nie nadaje........

 

Otóż byłem w błędzie, chwila spędzona nad ustawieniami i wszystko było ok.....

Później były inne echa, różne przetworniki i z samym 2D można mieć tylko i wyłącznie problem z ustawieniami..... Zwyczajnie nie ma uniwersalnych.

 

Dopóki nie pływamy po wodach o głębokości ponad 30 metrów, moc jest zawsze wystarczająca i większa moc na płytkiej wodzie niczego nie zmienia.

No chyba tylko tyle, że czym większa moc tym trudniej nieco wszystko wyregulować.

Na ilu echach nie pływałem, odkąd nauczyłem się je regulować nigdy nie narzekałem na 2D.

 

Może nawet chciałbym zobaczyć na jakimś filmie, na czym może polegać słabość 2D

Pewnosci nie  ma , gdzyby byla nie bylo by tematu:)



#2756 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 10 czerwiec 2020 - 10:54

Dzieki za rade, tylko szukam uzasadnienia dlaczego w tripleshot jest slabsze 2D niz w 83/200 bez tripleshota, moze ktos podpowie??

Tutaj szukasz uzasadnienia ?  Zapytaj tego kto spłodził taką opinię.

Zdziwiony jestem, że po jednym zdaniu kogoś kto być może widział echo tylko na obrazku można wyciągać takie wnioski.



#2757 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 10 czerwiec 2020 - 14:16

To nie wnioski , szukałem kogos kto ma ten model i znalazłem( Dzieki Lucky) i juz wszytko wiem a ci co maja echa za 10 kola i nie uzywali nowego hooka reveala  najwiecej pisali:) , wiadomo ze nie ma co rownac tej echosondy z wyzsza pulka i tego nie robilem, Pozdro sumiarze!! hahahahah



#2758 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 czerwiec 2020 - 14:33

Wojtuś... poprostu sa tu uzytkownicy ktorzy mieli/maja przetwornik rozne od najtanszych typu HDI po airmary . Naczytales sie jakis pierdol o wyzszosci hdi nad splitshot i tyle :) hook reval to nic innego jak przypudrowany hook2 o funkcje fihsh reval. Przy wodach plytkich i slodkich do 30m jak slusznie kolega @garfield zauwazyl szalu nie bedzie na 2d , tym bardziej na klasie przetwornika splitshot...Zaraz zapewne odkryjesz CHIRP w nim i doszukasz sie roznic w obrazowaniu...:) moze nawet uda sie odroznic plotke od uklei . Troche wiecej pokory polecam i poczytania o przetwornikach . Polamania kija



#2759 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 10 czerwiec 2020 - 15:47

Mam reveal 9 ts i zwykły sonar, to fakt szału nie ma bardziej czytelny wg mnie jest w moim starym elite 4 w tym taki bardzo rozciągnięty może kwrstia przyzwyczajenia, ale mam ten kofort ze pracuja oba i nie dziele ekranu, w bocznym bez wodotrysków ale obrazowanie poprawne patrząc na cenę, plywalem z kolegi hb 9 msi, tam boczny piękny ale cena x2 w porównaniu do reveal. Jeśli miałbym brać 7 zwykła, a tripleshot to bralbym z bocznym i to 9 a nie 7.

Użytkownik dolot edytował ten post 10 czerwiec 2020 - 15:48


#2760 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 10 czerwiec 2020 - 15:51

 

hook reval to nic innego jak przypudrowany hook2 o funkcje fihsh reval  : skąd takie wnioski?? używałeś hook fish reveal?

Przy wodach plytkich i slodkich do 30m jak slusznie kolega @garfield zauwazyl szalu nie bedzie na 2d  : a powyzej 30 bedzie szał? gdzie granica szału jest:)?

tym bardziej na klasie przetwornika splitshot: a wiec te pierdoly ktore czytalem maja znaczenie? splitshot gorszy od 83/200??

moze nawet uda sie odroznic plotke od uklei : na pewno kiełbika od kocura hahahaha

 

Pokora od zawsze prezesie , pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych