Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#2761 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 10 czerwiec 2020 - 15:54

Mam reveal 9 ts i zwykły sonar, to fakt szału nie ma bardziej czytelny wg mnie jest w moim starym elite 4 w tym taki bardzo rozciągnięty może kwrstia przyzwyczajenia, ale mam ten kofort ze pracuja oba i nie dziele ekranu, w bocznym bez wodotrysków ale obrazowanie poprawne patrząc na cenę, plywalem z kolegi hb 9 msi, tam boczny piękny ale cena x2 w porównaniu do reveal. Jeśli miałbym brać 7 zwykła, a tripleshot to bralbym z bocznym i to 9 a nie 7.

konkretnie , to samo powiedzila mi inny uzytkownik 9 , Dziekowa za konstruktywna opinie, Pozdro


  • TomMar lubi to

#2762 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 10 czerwiec 2020 - 15:55

konkretnie , to samo powiedzila mi inny uzytkownik 9 , Dziekowa za konstruktywna opinie, Pozdro

a co powiesz o tym fishing reveal? jakos to wygląda??



#2763 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 czerwiec 2020 - 10:17

Reveal 7 i 9 też są tak masakrycznie wolne jak 5? Po wejściu w menu jakieś zwiechy nawet 2 sekundowe a sam zwykły sonar klatkuje i echo włącza się około 30 sekund?

#2764 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 czerwiec 2020 - 10:31

Reveal 7 i 9 też są tak masakrycznie wolne jak 5? Po wejściu w menu jakieś zwiechy nawet 2 sekundowe a sam zwykły sonar klatkuje i echo włącza się około 30 sekund?

Mój simrad Nss9 evo 3 również tyle się wyłącza/włącza.

Szybkość menu wymaga mocy obliczeniowej, a reveal to pudrowany softem hook2, nie może być więc inaczej ,a nawet gorzej- z tego samego powodu. 

Sonar klatkuje?



#2765 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 czerwiec 2020 - 10:41

Przesiadłem się z Humminbird Piranha Max 4 tam włączał się bardzo szybko i nic nie klatkowało a tutaj niby wszystko ok, robi te mapy, ma waypointy, GPS ale żeby coś włączyć to trzeba mieć cierpliwość. Tak sonar klatkuje niestety, tzn obraz nie przesuwa się płynnie tylko rwie.

#2766 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 czerwiec 2020 - 11:07

Przesiadłem się z Humminbird Piranha Max 4 tam włączał się bardzo szybko i nic nie klatkowało a tutaj niby wszystko ok, robi te mapy, ma waypointy, GPS ale żeby coś włączyć to trzeba mieć cierpliwość. Tak sonar klatkuje niestety, tzn obraz nie przesuwa się płynnie tylko rwie.

Deal with that. 

Im więcej funkcji, tym dłużej to trwa. Pocieszę ciebie, że klatkowanie jest zauważalne także w najmocniejszych sonarach Lowrance, jest to widoczne na sonarze bocznym, który szarpie, a nie jedzie równo- nawet w wariancie z dodatkowym modułem/softem/zasilaniem. Ot, taka uroda. 


  • wicher_dziki_koń lubi to

#2767 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 czerwiec 2020 - 11:16

Trochę guano jak stare smartfony. :) O ile włączę sobie mapę i sonar to ok ale jak chce się mapę przybliżyć lub oddalić to wolę sobie darować to samo wyszukać waypoint.

#2768 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 czerwiec 2020 - 18:57

Na dniach prawdopodobnie będę kupował nową echosondę.  Wybór ograniczyłem do dwóch modeli Garmin Striker Plus 7sv oraz Lawrance Hook Reveal Tripleshot.  Zależy mi głównie na jakości obrazu, sonarze bocznym i możliwości robienia oraz czytania map. Na chwile obecną Lawrance wydaje mi się ciekawszą opcją.  Jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym?



#2769 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisano 11 czerwiec 2020 - 20:45

Zdaje się, że niewielki margines zostawiłeś, bo jak nie jeden to drugi
Tomek

#2770 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 czerwiec 2020 - 20:54

Znaczy się ww modele to najlepsze opcje w tym segmencie?

#2771 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 czerwiec 2020 - 21:08

Znaczy się ww modele to najlepsze opcje w tym segmencie?

Alternatywą mogłaby być Elita ti pierwszej generacji- w używce z totalscanem. 

Co prawda screeny z HR są niezłe, pokazują po 40m na stronę czytelnie na bocznym, ale overall Ti też nie będzie głupie - kwestia pieniędzy, za które można ją kupić. 



#2772 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 14 czerwiec 2020 - 10:25

Witam ponownie, juz mialem kupowac lowrance hook reveal 7 , ale odezwal sie ktos kto poradzil mi w tych samych pieniadzach garmin strikera sv plus z gt-40 , i ze na moje lowienie bedzie odpowiedni ( gt-52 sie nie nada) , jedyny minus to brak fishing reveal , co o tym myslicie czy ten fish reveal pomaga ???  bylem nastawiony na tego fish revel a teraz metlik ...



#2773 OFFLINE   Gar4field

Gar4field

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Kot

Napisano 14 czerwiec 2020 - 10:43

Jeśli masz w planach robienie własnych map, to z Garminem nie poszalejesz.

Nie wiem jak z przeglądaniem własnych nagranych logów w długie zimowe wieczory.

Dla mnie urządzenie, które ma tak zakodowane wszystko, że bez specjalistycznego oprogramowania nie jestem w stanie zobaczyć co sam nagałem, bez możliwości wstawienia własnoręcznie zrobionej mapy jest bezużyteczne.

Cała reszta to kosmetyczne różnice jak dla mnie.

Garmin niech jeszcze zakoduje możliwość kupowania ich urządzeń i będzie spokój.



#2774 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 14 czerwiec 2020 - 10:50

Jeśli masz w planach robienie własnych map, to z Garminem nie poszalejesz.

Nie wiem jak z przeglądaniem własnych nagranych logów w długie zimowe wieczory.

Dla mnie urządzenie, które ma tak zakodowane wszystko, że bez specjalistycznego oprogramowania nie jestem w stanie zobaczyć co sam nagałem, bez możliwości wstawienia własnoręcznie zrobionej mapy jest bezużyteczne.

Cała reszta to kosmetyczne różnice jak dla mnie.

Garmin niech jeszcze zakoduje możliwość kupowania ich urządzeń i będzie spokój.

Swoich map raczej nie bede robil, łowiska to srednia rzeka i niegłęboki zalew do 8m



#2775 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 14 czerwiec 2020 - 11:09

garmin striker 9sv plus z 40-gt ma ktos po dobrej cenie  ? jak cos to priv narazie u nas za 3100 znalazlem



#2776 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 czerwiec 2020 - 11:53

garmin striker 9sv plus z 40-gt ma ktos po dobrej cenie  ? jak cos to priv narazie u nas za 3100 znalazlem

Alternatywnie zacznij sprawdzać helixy, bo jak ktoś ci nagada, że sonar boczny w Garminie jest słaby, to powrócisz z pytaniami....



#2777 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 14 czerwiec 2020 - 12:16

 

Alternatywnie zacznij sprawdzać helixy, bo jak ktoś ci nagada, że sonar boczny w Garminie jest słaby, to powrócisz z pytaniami....

 

Alternatywnie zacznij sprawdzać helixy, bo jak ktoś ci nagada, że sonar boczny w Garminie jest słaby, to powrócisz z pytaniami....

 Nikt nic nie gada narazie ahhahaha, jak nagada to popytam fachowców ....



#2778 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 14 czerwiec 2020 - 12:18

Alternatywnie zacznij sprawdzać helixy, bo jak ktoś ci nagada, że sonar boczny w Garminie jest słaby, to powrócisz z pytaniami....

Chyba że gadasz ?



#2779 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 czerwiec 2020 - 12:59

Chyba że gadasz ?

Ja miałem helixa,  mam simrada i garmina - najbardziej w obsłudze i jakości leży mi simrad- choć nie rysuje bezpłatnie mapek- a to ta sama korpo co Lowrance. 

Boczny w Garminie echomapie  w rozdzielczośći 800x400 - nie mam zdania, patrząc na demówki- są lepsze rozwiązania- mam na myśli i obsługę tegoż i palety kolorów, które dają dobre odwzorowanie dna, obiektów. Nie kupiłem ducera SI/2D dla echomapa. Tak samo z mapowaniem- jest QD, dużo ludzi pływa, uploaduje- pokrycie mapkami jest pewnie najlepsze spośród brandów echowych.No ale znowu są lepsze rozwiązania- także w Lowrance- ale jak Sławek napisał powyżej- wszystko zależy co zamierzasz i czego oczekujesz. 

Generalnie czy weźmiesz Strikera, czy Reveala- będziesz zadowolony. Nie używam praktycznie nakładki fish reveal ,bo dla mnie to sonar boczny to podstawowe narzędzie do lokalizowania ryb, obławiania struktur dna - nie wypowiem się jak z przydatnością tego łączonego widoku. 



#2780 OFFLINE   Etahetakombajna

Etahetakombajna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiebrza
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 14 czerwiec 2020 - 13:10

Ja miałem helixa,  mam simrada i garmina - najbardziej w obsłudze i jakości leży mi simrad- choć nie rysuje bezpłatnie mapek- a to ta sama korpo co Lowrance. 

Boczny w Garminie echomapie  w rozdzielczośći 800x400 - nie mam zdania, patrząc na demówki- są lepsze rozwiązania- mam na myśli i obsługę tegoż i palety kolorów, które dają dobre odwzorowanie dna, obiektów. Nie kupiłem ducera SI/2D dla echomapa. Tak samo z mapowaniem- jest QD, dużo ludzi pływa, uploaduje- pokrycie mapkami jest pewnie najlepsze spośród brandów echowych.No ale znowu są lepsze rozwiązania- także w Lowrance- ale jak Sławek napisał powyżej- wszystko zależy co zamierzasz i czego oczekujesz. 

Generalnie czy weźmiesz Strikera, czy Reveala- będziesz zadowolony. Nie używam praktycznie nakładki fish reveal ,bo dla mnie to sonar boczny to podstawowe narzędzie do lokalizowania ryb, obławiania struktur dna - nie wypowiem się jak z przydatnością tego łączonego widoku. 

Nie oczekuje od echo za 3 niewiadomoczego wiadomo, ale jak czytam  ze hook reveal komus klatkuje i ludzie pisza ze lepiej striker 9 na gt-40 to taki wybor . Chyba ze cos zaproponujesz za okolo 3  - 3,5  lepszego niz ten striker, łowie tylko na biebrzy i zaporowce do 8m (ogolnie płytko)  Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych