Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4180 odpowiedzi w tym temacie

#3321 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4703 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 listopad 2021 - 21:16

Wita serdecznie kolegów, w końcu nadszedł czas na zakup echosondy, stoję przed trudnym wyborem, między lowrance hds 9 a garminem gpsmap 8410xsv, czy ktoś mógł by mi pomóc w wyborze?

Prostsza obsługa i bardzo dobre opcje mapowe vs. ekran full hd i mega hz przetwornik o bardzo dobrym obrazowaniu. To tak najszybciej jak się da. 


  • kostom63 lubi to

#3322 OFFLINE   Patris

Patris

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 listopad 2021 - 06:17

Czyli garmin gpsmap 8410xsv ma ekran w full hd nowocześniejszy przetwornik, sam ploter też posiada mocno rozbudowana gamę przyłączy.

#3323 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4703 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 listopad 2021 - 06:23

Czyli garmin gpsmap 8410xsv ma ekran w full hd nowocześniejszy przetwornik, sam ploter też posiada mocno rozbudowana gamę przyłączy.

Tak, Garmin ma najwięcej na rynku przetworników do wyboru- zarówno tych tradycyjnego - historycznego obrazowania jak i live. 84xx oferuje możliwość pracy dwóch przetworników live w jednym czasie, ponieważ posiada dwa złącza network. Oprócz tego oczywiście nmea2000- jak każdy szanujący się sprzęt niezależnie od brandu, hdmi, i jeszcze kilka innych ;) 

W każdym razie, na tym poziomie finansowym nie ma rozczarowań, każdy brand oferuje swoje topowe rozwiązania i tylko indywidualne preferencje decydują o wyborze. U mnie na kanale Sonary i mapy - YouTube   znajdziesz porównanie funkcjonalne hds 9 live i GPSmap 923 xsv, które robiłem latem. 


  • Mordeo i Patris lubią to

#3324 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 03 listopad 2021 - 14:21

GPSmap ma jeszcze dodatkową zaletę o której nie wspomniał Maciej. Za pomocą aplikacji Helm mozna wyświetlić obraz i sterować ploterem na smartfonie lub tablecie. Ja dość często używam tej funkcji, szczególnie jak łowię z Kolegą.


Użytkownik maniolo edytował ten post 03 listopad 2021 - 14:21


#3325 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4703 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 listopad 2021 - 15:10

GPSmap ma jeszcze dodatkową zaletę o której nie wspomniał Maciej. Za pomocą aplikacji Helm mozna wyświetlić obraz i sterować ploterem na smartfonie lub tablecie. Ja dość często używam tej funkcji, szczególnie jak łowię z Kolegą.

HDS live też to ma, także tutaj równo ;) 



#3326 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 03 listopad 2021 - 15:41

aha, tego nie wiedziałem :)


  • Maciej_K lubi to

#3327 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1378 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 listopad 2021 - 18:07

Pytanie Garmin 9 Sticker przy jakim napięciu się wyłącza? 

Pytam z ciekawości na razie do wiosny musi starczyć aku 9 żel. Dziś o 7 włączyłem było 12,7 przez ok minutę spadło do 12,5 a najdłużej stało na 12,4. O godzinie 14,00 gdy spływałem do portu miałem 12,1. Rzadko kiedy pływam dłużej no ale zaraz będą minusy, stąd pytanie.



#3328 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 03 listopad 2021 - 18:12

Tak czytam jak zachwalacie  garmin gpsmap 8410xsv , ale cena powala   :blink:  trzeba poczekać jak cena spadnie  ;) 



#3329 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów

Napisano 03 listopad 2021 - 18:21

Mówiłem, że lubi prąd :D wciskajac przycisk zasilania obraz się sciemnia.
W ustawieniach masz alarmy, tam możesz ustawić przy jakim napięciu ma się włączyć.
Jak oszczędzam baterię to i przetwornik wyłączam. Szkoda ze po wyłączeniu echo ustawienia są kasowane.

Użytkownik Bartek1989 edytował ten post 03 listopad 2021 - 18:24


#3330 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 03 listopad 2021 - 18:28

Pytanie Garmin 9 Sticker przy jakim napięciu się wyłącza? 

Pytam z ciekawości na razie do wiosny musi starczyć aku 9 żel. Dziś o 7 włączyłem było 12,7 przez ok minutę spadło do 12,5 a najdłużej stało na 12,4. O godzinie 14,00 gdy spływałem do portu miałem 12,1. Rzadko kiedy pływam dłużej no ale zaraz będą minusy, stąd pytanie.

Ja teraz kupiłem 9 , sprzedaje 7  ale aku do  mojej  9 szykuje  22 Ah  , jak masz mniejszy aku to on się szybciej wyczerpie  zwłaszcza jak przyjdą  zimne dni . Taka moja podpowiedz  zajrzyj do serwisu gdzie ludzie wymieniają aku  a muszą zostawić stary  można w nie złym stanie wyrwać NIEZŁĄ SZTUKĘ  do wiosny starczy na pewno , a takie aku 30 zł  cena złomowania 



#3331 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4703 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 listopad 2021 - 19:44

Tak czytam jak zachwalacie  garmin gpsmap 8410xsv , ale cena powala   :blink:  trzeba poczekać jak cena spadnie  ;) 

Wiesz, prędzej włosy mi odrosną na głowie, niż obecnie ceny spadną. Kolega zapytał się o topowe tiery ech i tyle. Nie mam ani jednego ani drugiego na własność ,miałem w testach- jak to u mnie na kanale i stąd taka a nie inna odpowiedź. 



#3332 OFFLINE   Patris

Patris

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 listopad 2021 - 20:16

Dziękuję wszystkim kolegom a w szczególności Panu Marcinowi za rzetelną odpowiedź, film naprawdę profesjonalne obrazuje różnice między urządzeniami, choć nie jest to omawiany sprzęt klasy 84xx,. Natomiast bogatość złączy w tej klasie urządzenia i możliwość pracy na dwóch przetwornikach, przemawia za garminem. Rozdzielczość ekranu też ma ogromne znaczenie przy obrazowaniu.
Tak wiem że cena powala, ale taki sprzęt kupuje się na lata, dwa lata oszczędzałem pieniążki i chciał bym wydać je rozsądnie.

#3333 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 03 listopad 2021 - 20:33

Zawsze nowości są drogie , ale za 2 lata cena spadnie i to sporo bo są  nowości znacznie lepsze od obecnych , ale na razie te wykorzystują na statkach , filmiki były pokazane tu na forum  ,  tylko każdy chce mieć coś najleprzego a to zawsze jest drogie ,   garmin gpsmap 8410xsv cena 11 000 włosy nie odrosną a cena spadnie   :D  . Jadę po towar i nikt nie wie jaka cena będzie z nową dostawą  to fakt 



#3334 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4703 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 listopad 2021 - 20:35

Kolego, w elektronice- zwłaszcza wędkarskiej nie istnieje pojęcie zakupu na lata, nowości są co 2-3 lata i tak już jest. Każda nowa generacja jest w czymś lepsza, choć nie ukrywajmy, że obecne parametry ekranów, przetworników są mocno wyżyłowane i do spełnienia roli w wędkarstwie zupełnie wystarczą. Ot marketingowe pranie mózgu, by wyciągnąć od nas pieniądze. Realia są takie, że nie policzysz łusek na rybie, by ją złowić nie pomoże najlepszy sonar- jeśli jej nie ma w wodzie lub nie chce po prostu wziąć przynęty. 



#3335 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4703 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 listopad 2021 - 20:39

Zawsze nowości są drogie , ale za 2 lata cena spadnie i to sporo bo są  nowości znacznie lepsze od obecnych , ale na razie te wykorzystują na statkach , filmiki były pokazane tu na forum  ,  tylko każdy chce mieć coś najleprzego a to zawsze jest drogie ,   garmin gpsmap 8410xsv cena 11 000 włosy nie odrosną a cena spadnie   :D  . Jadę po towar i nikt nie wie jaka cena będzie z nową dostawą  to fakt 

Paweł, na przestrzeni ostatniego roku jedynie Lowrance czyściło magazyny mocno z Elite Ti2 i cena była znacznie obniżona w stosunku do tej sprzed nastania modelu FS. Patrząc na ceny topowych modeli- naprawdę rzadko są jakieś przeceny, prędzej gratisa dostaniesz w postaci map navionics czy czapki ze sklepu- niż obniżka cen w sytuacji gdy nie ma następcy jeszcze. Mówię o topowych brandach, bo jak sam pewnie wiesz, np. cena Elementa mocno spadła na przestrzeni roku, no ale Ray u nas nie jest w top popularności, może kolejne wypusty pozwolą dojechać do czołówki brandowej. 



#3336 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1378 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 listopad 2021 - 21:04



W ustawieniach masz alarmy, tam możesz ustawić przy jakim napięciu ma się włączyć..


Ale ja go sam nie chce wyłączać, interesuje mnie kiedy samo padnie. Może doić aku do 0. Wiem ze tego nie lubi ale te 2mc musi znieść i nic mu nie będzie.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#3337 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 03 listopad 2021 - 21:13

To w tych alarmach ustaw najmniejszą wartość jaką się da  , tylko są wartości jak będzie za mała  na aku to ech samo się wyłączy bo nie  będzie mogło dalej pracować 



#3338 OFFLINE   Patris

Patris

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 listopad 2021 - 21:24

Zdaję sobie sprawę z tego że nie sprzęt łowi ryby, ale znacznie ułatwia jej namierzenie, sprawdzenie czy ryba w ogóle tu jest, szczególnie na nie znanych i dużych wodach. A czy ryby będą brała to juz kompletnie inna bajka.

#3339 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4703 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 listopad 2021 - 21:41

Zdaję sobie sprawę z tego że nie sprzęt łowi ryby, ale znacznie ułatwia jej namierzenie, sprawdzenie czy ryba w ogóle tu jest, szczególnie na nie znanych i dużych wodach. A czy ryby będą brała to juz kompletnie inna bajka.

Jak głębokie są twoje łowiska? Bo mega khz nie będa użyteczne głębiej niż 25m tak realnie,bo zalane kamieniołomy, betony raczej na Mazurach ci nie grożą. Czyli jak głęboko to i tak 455khz zostaje,bo 800 jest ziarniste niezależnie od brandu. Czyli wcale nie musi być taki top absolutny. Natomiast najwyższe tiery mają tą zaletę, że obsługują najwięcej przetworników i będą obsługiwały przetworniki kolejnej generacji- bo tak jest zazwyczaj. Generalnie poszukaj sklepu z towarem fizycznym na stanie i pojedź tam obejrzeć, poprosic o uruchomienie symulacji, byś sprawdził, czy ci pasuje menu itp. 



#3340 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 03 listopad 2021 - 21:46

W tym roku udało mi się powędkować 

 

Zdaję sobie sprawę z tego że nie sprzęt łowi ryby, ale znacznie ułatwia jej namierzenie, sprawdzenie czy ryba w ogóle tu jest, szczególnie na nie znanych i dużych wodach. A czy ryby będą brała to juz kompletnie inna bajka.

W tym roku 8 dni na wodzie i dzięki temu że było echo łowiliśmy ryby . W jeden  dzień ryby  a na drugi  dzień pustynia  a miejsca nęcone przez kolegę z 3 miesiące , płyniemy dalej są i tak pływałem kilka dni  . Ważne żeby echo robiło swoją mapę to bardzo mi pomogło namierzyć kilka górek koło siebie , a tam piękne okonie