Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4168 odpowiedzi w tym temacie

#4121 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 18 marzec 2024 - 21:17

Panowie mam dylemat...
Mam na łodzi HDS Pro 12.
Naszło mnie na live.

Co według was będzie najlepszym rozwiązaniem, cena też ma znaczenie.

Czy ewentualnie Lowrance nie będzie zakłóceń dawał dla Panoptix?

Lsv 34 plus ultra 122sv
Czy Active target 2 plus ekran 9 cali (live wtedy na pro a na starszej wersji reszta).
Cena wtedy zestawów jest zbliżona, ze względu na promocję ultra.

Użytkownik karbusd edytował ten post 18 marzec 2024 - 21:19


#4122 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4685 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 marzec 2024 - 07:02

Moje pierwsze echo, ktorę aktualnie mam to Lowrance Elite Ti2, nie jest zła, ale wiadomo apetyt rośnie. I teraz chciałbym mieć live. No i ogólnie, aby echo było jeszcze lepsze. Moje pytania to:

1. W razie nowa (odpukać) by się popsuła, to jak wygląda serwis? Jestem z okolic Gdańska, czy są gdzieś u mnie serwisy? Jaka marka ma najlepsze wsparcie w tej kwestii?

2. Jeśli byłaby możliwość bardziej rozwinięcia jakie są plusy i minusy echosond wskazanych przez Pana: garmin, lowrence, HB?

3. Jak wygląda kwestia tworzenia map w tych echo, bo słyszałem, że w garmin problematyczne?

Prosiłbym o rzetelną wyczerpującą odpowiedź, gdyż już długo zbieram pieniądze na zakup lepszej. A nikt z znajomych nie ma echa, abym miał okazję zobaczyć inne echa na wodzie jak się sprawują.

Pytaj tam, gdzie zamierzasz kupić. Ja nie mam już czasu na wyczerpujące doradztwo.  Po to jest mój kanał YT Treści na kanale - YouTube Studio , Sonary i mapy na FB Facebook Tam znajdziesz bardzo dużo kontentu, filmów, porównań. W kwietniowych Wiadomościach Wędkarskich także znajdziesz co nieco odnośnie wyboru echosondy - bo tam również publikuję.  W grudniu na FB publikowałem łowienie ryb na 2 livesystemy różnych firm jednocześnie- na tej samej rybie i można dla siebie wnioski wyciągnąć samemu. 


  • godski i siarq lubią to

#4123 OFFLINE   kozak24

kozak24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaKaszuby
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 marzec 2024 - 22:03

Z tego co rozumiem, to lowrence HDS Live 9 + AT1 będzie miał lepszy boczny od garmina, i lepszy live od HB? Ale gorszy boczny od HB i gorszy live od garmina? Czyli można powiedzieć takie uniwersalne parametry?

#4124 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 19 marzec 2024 - 22:56

Trochę materiałów przejrzałem i moim zdaniem live z HB lepiej obrazuje niż AT1. Do tego boczny nr 1 w tej stawce.

#4125 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 marzec 2024 - 18:04

Ktoś tutaj kiedyś pisał że kupił echo Garmina za granicą i musiał odsyłać na serwis do sprzedawcy. Więc chce poinformować wszystkich że jeśli kupimy echo od oficjalnego sprzedawcy Garmina który znajduje się w poniższym linku to echo na serwis odsyłamy do Garmin Polska w Warszawie.
Listę oficjalnych sprzedawców znajdzie Pan w poniższym linku:

https://www.garmin.c...ct=010-01995-02

#4126 OFFLINE   elvis

elvis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów

Napisano 21 marzec 2024 - 08:48

Potwierdzam to co mówi kolega wyżej, nieważne czy Kupisz elektroniką Wędkarska czy zegarek do biegania w przypadku reklamacji, awarii zawsze wysyłasz do Garmina.

Swoją drogą czy ktoś może polecić jakąś sprawdzoną folię ochronną na echomap ultra która pozwala na komfortowe używanie w okularach polaryzacyjnych?

#4127 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 marzec 2024 - 12:08

Ja kupowałem na ebayu folię antyrefleksyjną firmy Brotect. Są różne rodzaje. Ceny zaczynają się od 13 euro plus wysyłka ok.1 euro. Nie wiem tylko jak one się sprawdzą przy okularach polaryzacyjnych.

#4128 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2162 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2024 - 08:44

Ktoś tutaj kiedyś pisał że kupił echo Garmina za granicą i musiał odsyłać na serwis do sprzedawcy. Więc chce poinformować wszystkich że jeśli kupimy echo od oficjalnego sprzedawcy Garmina który znajduje się w poniższym linku to echo na serwis odsyłamy do Garmin Polska w Warszawie.
Listę oficjalnych sprzedawców znajdzie Pan w poniższym linku:

https://www.garmin.c...ct=010-01995-02

A Garmin Polska wie o tym?



#4129 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 marzec 2024 - 09:52

Szanowny Panie Andrzeju,



Dziękujemy za skontaktowanie się z Garmin Polska.



Jeśli produkt zostanie zakupiony od naszego oficjalnego sprzedawcy Garmin, to wówczas będzie mógł Pan reklamować produkt w Polsce.
Proszę pamiętać o tym, aby zachować dowód zakupu urządzenia.

Listę oficjalnych sprzedawców znajdzie Pan w poniższym linku:

https://www.garmin.c...ct=010-01995-02



Jeśli ma Pan więcej pytań, proszę dać mi znać.



Pozdrawiam serdecznie,



Malgorzata



Marine Technical Support



Garmin Europe

#4130 OFFLINE   kozak24

kozak24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaKaszuby
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 marzec 2024 - 10:30

Zamierzam zmienić moja echosondę Lowrance Elite TI2 na coś jesczszcze lepszego. Mam trochę przeszukane internet oraz przeanalizowane, i moje 2 faworyty to:
1. HDS Live 9" Active Imaging 3 w 1 za 7500 zł

2. GARMIN ECHOMAP ULTRA 102sv + PRZETWORNIK GT56 UHD-TM za 6900 zł

I teraz pytanie która będzie lepsza? I dlaczego? Podpowiedziałby ktoś rzetelnie?

Biorąc pod uwagę to, że za kilka miesięcy prawdopodobnie bym dokupił sobie przetwornik do live.

#4131 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 535 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 25 marzec 2024 - 20:00

Zamierzam zmienić moja echosondę Lowrance Elite TI2 na coś jesczszcze lepszego. Mam trochę przeszukane internet oraz przeanalizowane, i moje 2 faworyty to:
1. HDS Live 9" Active Imaging 3 w 1 za 7500 zł

2. GARMIN ECHOMAP ULTRA 102sv + PRZETWORNIK GT56 UHD-TM za 6900 zł

I teraz pytanie która będzie lepsza? I dlaczego? Podpowiedziałby ktoś rzetelnie?

Biorąc pod uwagę to, że za kilka miesięcy prawdopodobnie bym dokupił sobie przetwornik do live.

Ilu użytkowników, tyle opinii. Umów się z kimś, popływaj i sam wybierz. Jedna i druga jest dobra, choć moim zdaniem 9 cali do mało do live


  • kozak24 lubi to

#4132 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 535 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 25 marzec 2024 - 20:02

Może ktoś mi podpowie - który model Lowrance ma najlepszy boczny sonar? 



#4133 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 marzec 2024 - 20:17

Potwierdzam to co mówi kolega wyżej, nieważne czy Kupisz elektroniką Wędkarska czy zegarek do biegania w przypadku reklamacji, awarii zawsze wysyłasz do Garmina.

Swoją drogą czy ktoś może polecić jakąś sprawdzoną folię ochronną na echomap ultra która pozwala na komfortowe używanie w okularach polaryzacyjnych?


Ja kupowalem na ebay.de z firmy Brotect - super folie i wszystko widac w polaryzacji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4134 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 marzec 2024 - 20:20

Ja kupowałem na ebayu folię antyrefleksyjną firmy Brotect. Są różne rodzaje. Ceny zaczynają się od 13 euro plus wysyłka ok.1 euro. Nie wiem tylko jak one się sprawdzą przy okularach polaryzacyjnych.

Dobrze sie sprawdzają, milem na hb i wszystko bylo super. Teraz kupilem takie same na garminy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • elvis lubi to

#4135 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 25 marzec 2024 - 20:26

Może ktoś mi podpowie - który model Lowrance ma najlepszy boczny sonar?

Elite Ti2, Elite FS, HDS wszystkie mają ten sam przetwornik więc boczny podobny. Jedynie HDS mając większą rozdzielczość, lepiej pokaże szczegóły.
  • golenia lubi to

#4136 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4685 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 marzec 2024 - 22:10

Może ktoś mi podpowie - który model Lowrance ma najlepszy boczny sonar? 

Niezmiennie od ładnych kilku lat najlepszy jest zestaw Structurescan3D od Lowrance, do tego zdobądź wyprzedażowego HDS live12 i nic więcej nie potrzebujesz. Pływałem trochę z tym nowym Pro i 1075KHz na bokach od niego i pozostanę przy opinii o tym SS3D. Będę robił materiał na kanał o tych wypustach Lowrance nowych, bo jakoś nikt tego nie pokazał, część nagrywek mam z grudnia, a nowe dodam jak ktoś mi pożyczy ekran. 


  • golenia lubi to

#4137 OFFLINE   kozak24

kozak24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaKaszuby
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 marzec 2024 - 00:03

Ilu użytkowników, tyle opinii. Umów się z kimś, popływaj i sam wybierz. Jedna i druga jest dobra, choć moim zdaniem 9 cali do mało do live


Problem w tym, że nie mam żadnych znajomych którzy by posiadali tak drogi sprzęt. Dlatego muszę się dopytywać na forum ;)

#4138 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4685 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 marzec 2024 - 06:26

Problem w tym, że nie mam żadnych znajomych którzy by posiadali tak drogi sprzęt. Dlatego muszę się dopytywać na forum ;)

Mariusz jest jak pisałem powyżej- Jak dla mnie Lowrance ma lepszy ekran, jaśniejszy w słońcu, prostszy w obsłudze. Garminowski LVS34 jest lepszy od AT1 A Ultra bardzo wygodna instalacyjnie, bo podstawa z kablami może być cały czas na łodzi a sam ekran wypinasz. Na moim kanale sonary i mapy są od prawie 3 lat porównania przetworników gt56 i 3in1. Musisz po prostu ocenić czy live jest priorytetem- jeśli tak, to każdy cal ekranu pomaga, bo detale są większe.  Zanim pójdziesz w live te czy inne - pomyśl o dziobówce, o ile jeszcze nie masz. To według mnie powinno być przed systemem live. 



#4139 OFFLINE   kozak24

kozak24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaKaszuby
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 marzec 2024 - 09:59

Mariusz jest jak pisałem powyżej- Jak dla mnie Lowrance ma lepszy ekran, jaśniejszy w słońcu, prostszy w obsłudze. Garminowski LVS34 jest lepszy od AT1 A Ultra bardzo wygodna instalacyjnie, bo podstawa z kablami może być cały czas na łodzi a sam ekran wypinasz. Na moim kanale sonary i mapy są od prawie 3 lat porównania przetworników gt56 i 3in1. Musisz po prostu ocenić czy live jest priorytetem- jeśli tak, to każdy cal ekranu pomaga, bo detale są większe. Zanim pójdziesz w live te czy inne - pomyśl o dziobówce, o ile jeszcze nie masz. To według mnie powinno być przed systemem live.


Maciej, a jakie dokładnie wykorzystujesz tutaj na tym filmie filtry ferrytowe? - https://youtu.be/Zvy...?feature=shared Skąd je kupiłeś?

#4140 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4685 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 marzec 2024 - 10:03

Maciej, a jakie dokładnie wykorzystujesz tutaj na tym filmie filtry ferrytowe? - https://youtu.be/Zvy...?feature=shared Skąd je kupiłeś?

Są w zestawie z  GPSmap, czy w Ultrach- nie wiem. Generalnie nic nie wnoszą - z moich obserwacji, możesz sobie je kupić na allegro pod hasłem filtry ferrytowe.