Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 lipiec 2016 - 13:52

Witajcie, potrzebuję małej pomocy przy wyborze pierwszej echosondy.

Jako,że właśnie będzie to moja pierwsza budżet w zestawie 1000-1300. Wiem, będą głosy dołoż 500/1000 na tą i na tą. Wiem,że lepiej kupić raz a porządnie ale w tym przypadku chcę przeznaczyć na pierwsze echo daną kwotę, w razie czego taki towar można szybko sprzedać z niewielką stratą i pójść półkę wyżej. Akceptuje to,że w tym przedziale cenowym będzie mały ekran, tym bardziej,że chce go dzielić na zwykły i "dolny" podgląd. Pływam po małych jeziorach 50-200ha, więc GPS niepotrzebny.

 

Wymogi:

- Chcę "dolny skan". Pływam po niezbyt "czystych dnach" i z pewnością ułatwi mi to i zapobiegnie myleniu roślinności z rybami i łatwiejsze czytanie struktury dna.

- Do użytku głównie na płytkich zbiornikach 2,5-5m, sporadycznie 7-15m.

- Najchętniej kolor..

- Budżet 1000-1300 zł najlepiej w zestawie, może być nowa jak i używka.

 

Coś oprócz  Lowrance Elite 4x Chirp spełni moje kryteria?

 

Pozdrawiam



#382 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 29 lipiec 2016 - 15:18

Garmin striker 4dv, raymarine 5DVS, rayamrine 4Pro, rayamrine 4DVS, Lowrance Elite 3x


  • NERO HTF lubi to

#383 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 lipiec 2016 - 16:01

W tej cenie to co kolega wyżej napisał. Jest jakaś mega promocja na aledrogo na humminbird helix 5 za 1450zl jak by nie patrzył 5 cali
  • NERO HTF lubi to

#384 OFFLINE   cometopudge

cometopudge

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 29 lipiec 2016 - 16:25

Panowie proszę ja również o pomoc. Chce wymienić mojego dobrego Lowrenca Elite 4x DSI na coś nowego. Zastanawiam się nad serją Elite TI 5 oraz na czymś z Garmina. Jakieś podpowiedzi? Budżet około 4 tysięcy ale nie chodzi o pieniądze. Chciał bym na przykład mieć możliwość tworzenia map samemu itp. Proszę o sugestie.



#385 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 lipiec 2016 - 17:48

Jeśli chodzi o jakość map to bezkonkurencyjny Lowrance. Porównaj sobie wątki dotyczące map tworzonych przez Lowrance i Garmina.

Za 4 tys. z małym kawałkiem wyrwiesz nową 7 Ti z Totalscan, o ile masz choćby odrobinę żyłki do handlu.

Późną jesienią kupisz sobie za 300 parę ReefMaster Lite i przez długie zimowe wieczory na podstawie zebranych do tej pory logów tworzysz mapy.
  • Jaroch lubi to

#386 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2016 - 17:57

Jeśli chodzi o jakość to zgoda. Ale Garmin tworzy je w czasie rzeczywistym. Nie potrzebujesz żadnych dodatków za 300 papierów.

Nie ma dotyku ale za to jest mniej prądożerny.

Cena za 71SV z GT40 podobna do Elitki.



#387 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 29 lipiec 2016 - 18:26

za Lowrance przemawiają dodatkowe funkcje jeśli masz silnik, który można podpiąć pod echo itp, ale jak pisze Godski w Garminie robisz mapy od razu. Jest też łyżka dziegciu w tej beczce miodu Garmina, to kolory map (choć to westia gustu), póki co soft do Garmina to raczkujący produkt. W Lowrancie masz dostęp do światowej bazy map w tym z Polski,- Insight Genesis, w Garminie jest podobny portal ale znacząco mniej map i chyba żadnej z  Polski. 71sv to taki odpowiednik Lowrance Elite HDI ale z bocznym sonarem, 7Ti rzekłbym że jest trochę wyżej jeśli chodzi o funkcjonalność ale nie każdemu te funkcje są potrzebne. Do tego Lowrnace 7Ti to tegoroczna nowość a 71sv jest już trochę na rynku. żeby nie było nie jestem neutralny bo mam 7Ti :)


Użytkownik wuran edytował ten post 29 lipiec 2016 - 18:27


#388 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2016 - 19:00

za Lowrance przemawiają dodatkowe funkcje jeśli masz silnik, który można podpiąć pod echo itp, ale jak pisze Godski w Garminie robisz mapy od razu. Jest też łyżka dziegciu w tej beczce miodu Garmina, to kolory map (choć to westia gustu), póki co soft do Garmina to raczkujący produkt. W Lowrancie masz dostęp do światowej bazy map w tym z Polski,- Insight Genesis, w Garminie jest podobny portal ale znacząco mniej map i chyba żadnej z  Polski. 71sv to taki odpowiednik Lowrance Elite HDI ale z bocznym sonarem, 7Ti rzekłbym że jest trochę wyżej jeśli chodzi o funkcjonalność ale nie każdemu te funkcje są potrzebne. Do tego Lowrnace 7Ti to tegoroczna nowość a 71sv jest już trochę na rynku. żeby nie było nie jestem neutralny bo mam 7Ti :)

Fakt , kolory porażka. Szablony głębokości też by się przydały.

Garmin stworzył taki portal ale niewielu z PL wyśle mapy. Wiadomo dlaczego.

Na plus Garmina niewątpliwie jest łatwość zdobycia map Topo Pl i BlueChart.

 

Niewątpliwy plus to to że Garmin 9 calowy 92Sv 3 dni chodzi na aku 18 Ah. Więc ten mniejszy pochodzi dłużej.

Mam 92SV chirp, poprzednio 71SV a jeszcze wcześniej HDS5 Gen 2.

 

Fakt, nawet HDS5 miał więcej funkcji ale nigdy z nich nie korzystałem.



#389 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 lipiec 2016 - 19:01

@godski, bez urazy ale te mapy z Garmina tworzone na bieżąco wyglądają jak malowane kredkami bambino... RM wyrzeźbione wszystko co chcesz . Przejrzysz logi . Pełen podgląd w 3d. Pointy. Trasy . Struktura. Zdiecia w dużych rozmiarach. Garmin kusi cena . Niczym więcej. Jak komercyjne firmy stworzą oprogramowanie do map pod nich, to w tedy możemy pogadać o mapach.póki co są w szczerym polu.
  • Intro lubi to

#390 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2016 - 19:19

@godski, bez urazy ale te mapy z Garmina tworzone na bieżąco wyglądają jak malowane kredkami bambino... RM wyrzeźbione wszystko co chcesz . Przejrzysz logi . Pełen podgląd w 3d. Pointy. Trasy . Struktura. Zdiecia w dużych rozmiarach. Garmin kusi cena . Niczym więcej. Jak komercyjne firmy stworzą oprogramowanie do map pod nich, to w tedy możemy pogadać o mapach.póki co są w szczerym polu.

A czy napisałem coś innego??? Czy wychwalam je pod niebiosa?



#391 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 29 lipiec 2016 - 19:39

to porównywalne echa różnią je szczegóły, to co pisał Andrzej o 7Ti to prawda odnośnie zasilania. Mi 16Ah wystarczało na 10h,a le jak masz łódź z podłączonym zasilaniem od silnika to nie zrobi Ci to różnicy, ale jak musisz nieść cover z dwoma aku aby popływać więcej niż 6 godzin to już inna sprawa. Do dużej łodzi dobrze wyposażonej Lowrance lepszy, do zwykłej łódki ciężko ocenić, bo jednemu będą przeszkadzać kolory w Garminie a drugiemu prądożerny Lowrance, czy fakt że mapy zrobisz w domu gdy Garmin tworzy jest sam w urządzeniu.


  • ralfik lubi to

#392 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 12 sierpień 2016 - 14:19

Witam jak można to proszę o pomoc bo ja się w sumie nie znam a chce kupić pierwsze echo.  Budżet za zestaw z aku torbami itp max 3000  pln   raczej 5cali ekran , kolor , gps raczej waypointy.  Po głowie mi chodzi raymarine dragonfly 5pro   .  



#393 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 12 sierpień 2016 - 20:29

za tyle kupisz Lowrance Elite 5 Chirp lub Lowrance Hook 5 Chirp, jak gdziesz trafisz to jeszcze Garmin 50DV. Możesz poszukać i za granicą, (ebay) poniżej 3000 Lowrance 5Ti z bocznym sonarem (totalscan), wybór duży w tych pieniądzach jeśli się upierasz przy 5 calach, można też wskoczyć w 7 cali np Garmin Striker 7DV (lub SV jeśli się dobrze zakręcisz choć te modele sa z przetworikiem GT40, a to nie jest ten najlepszy  przetwornik, choć działa i pokazuje co trzeba, ale ma wąski stożek w porównaniu do innych) jeśli chcesz tylko wyapointy. Jak masz kogoś w USA to te Strikery kupisz po 400 i 500 USD


Użytkownik wuran edytował ten post 12 sierpień 2016 - 20:32


#394 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 12 sierpień 2016 - 21:04

Wąski ma GT52 czyli przetwornik dodawany fabrycznie do Strikera 7SV. GT40 ma szeroki i wąski.


  • ManieQ i miętus lubią to

#395 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 12 sierpień 2016 - 21:14

Jeszcze chlopaki tak wtrące się , a co myślicie o garminie 5dv ( czy lepiej hook5) Warto ?



#396 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 sierpień 2016 - 21:31

Na + dla hook to tylko mapy na - aktualizacje w serwisie . 

Garmin  pokaże to samo  i masz pointy i drogi zamiast map. Twój wybor.

Wersje TI można aktualizować przez wifi i zostaje język Pl ale cena wyższa 



#397 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2016 - 22:31

można też wskoczyć w 7 cali np Garmin Striker 7DV (lub SV jeśli się dobrze zakręcisz choć te modele sa z przetworikiem GT40, a to nie jest ten najlepszy  przetwornik, choć działa i pokazuje co trzeba, ale ma wąski stożek w porównaniu do innych) jeśli chcesz tylko wyapointy. Jak masz kogoś w USA to te Strikery kupisz po 400 i 500 USD

Zupełnie się z tym nie zgadzam. GT40 jest dużo lepszy niż dodawany do kompletu GT52.



#398 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 13 sierpień 2016 - 07:08

Andrzej, masz rację, moja pomyłka



#399 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 13 sierpień 2016 - 08:16

Jeszcze chlopaki tak wtrące się , a co myślicie o garminie 5dv ( czy lepiej hook5) Warto ?

Striker 5 DV vs Hook 5: Garmin ma lepszy wyświetlacz, Hook obsługuje mapy, a Garmin tylko waypointy i trasy. Gpsy podobne. Przetworniki mają podobne kąty i moce, ale HDI 83/200 455/800 od Lowrance podobno skanuje w CHIRP w widoku 2D, GT20 Garmina tylko w widoku Downview. Cena na korzyść Garmina - w DE można go wyrwać za 315 EUR, a język PL jest fabrycznie i z tego co wiem to nie ma żadnych blokad gps.



#400 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 13 sierpień 2016 - 12:59

Mogę zmienić na 7 cali   /    brak gps mogę przełknąć bo w sumie to tyle pływam że chyba mi się nie przyda.   Z usa mi się nie chce szukać więc raczej u nas kupywana.    3000 granica nie przekraczalna bo tak w kołko można .    






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych