Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 30 październik 2017 - 08:17

No cartography - bez map.


  • timons5 lubi to

#1142 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 listopad 2017 - 22:29

Hej, zamierzam kupić sobie pierwsze w życiu echo. Mój budżet to 1500 zł, czy ten zestaw jest godny polecenia: http://allegro.pl/ec...7028832890.html ? Zbiorniki po których zamierzam pływać mają przeciętnie od 2 do 15 m głębokości. Polecicie jakąś alternatywę? 



#1143 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 13:44

za tą kwotę nie kupiłbym tego mam raymarine dragonfly 4 może z zestawem wyjdzie 200zł drożej ale o wiele większe możliwości niż to małe co coś...



#1144 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 listopad 2017 - 14:11

A jakież dragon fly to ma większe możliwości od hook 4? 



#1145 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 15:25

podłączenie każdego sprzetu co ma wifi i może wyświelać to co wyświetla echo aktualnie.



#1146 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 listopad 2017 - 15:46

Chyba jednak zdecyduje się na Garmin Striker 5cv, co sądzicie o tym sprzęcie? Opłaca się dołożyć trochę kasy względem Lowrance Hook 4? 



#1147 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 listopad 2017 - 15:54

I ? Ż perspektywy czasu, powiem Ci , że ta funkcja jest przydatna w domu. Powalic się jak lania w fotelu, sparować echo z tabletem i sie pobawic. Parowanie na lajbie  z tabletem to ambaras... chyba że masz.uchwyt do niego.typu ram xgrip...dwa to lagi w przesyłaniu. Trzy jakość obrazu...takze moim zdaniem tj taki bajer wsumie zbędny.  Testowałem to wzdłuż i wszez ,poza uzytkiem domowym nie stosuje wcale


Użytkownik siarq edytował ten post 03 listopad 2017 - 16:05


#1148 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 listopad 2017 - 16:06

Zawsze to cal wiecej. A im wiecej tym lepiej :)


Użytkownik siarq edytował ten post 03 listopad 2017 - 16:07


#1149 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 21:38

tablet mam podłączony nad echo. Na echo mam tryb echosondy, na tablecie rysuje mi trase, a na telefonie mam tryb downvision. Jak to mówią każda coś tam swoj ogonek chwali ;) Kolega idzie w dobrym kierunku bo ten hook4 to porażka, co wybierze jego wybór.



#1150 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 listopad 2017 - 21:59

jeszcze raz bo czegos nie zatrybilem. na kazdy z sparowanych urzadzen masz ustawiony inny tryb z echa? ogolnie wifi strumieniuje obraz i jest opcja sterowania. Nie spotkalem sie z czyms takim ,aby na ekranie echa bylo obrazowania tradycyjne a na tablecie smarfonie obrazowanie z DI czy Si. mi jest bez roznicy co kolega wybierze. czy to hook ,drago,hm itp. testowalem osobiscie w mediamarkt wifi na tabletach po 12cali...na wodzie ze swoim 10,1. zaden tablet ani telefon nie odda tego co ekran echa. bez roznicy na cene czy to 2000 czy 5000 zl bedzie ow urzadzenie kosztowac (tablet/tel) strumieniowanie jest ograniczone jakosciowo....do tego dochodzi jeszcze sama moc operacyjna echa.... zbyt duzo skutkuje komiksami itp. mozna miec i 5 tabletow i 3 telefony sparowane , tylko po co i gdzie ? na lodce 4m? czy pontonie 3,3m?taka opcja moze byc gadzetem na jachcie gdzie jest full miejsca i ludzi sporo , badz na kutrze jak by szyper chcial pokazac zalodze co tam sie pod woda dzieje....kazdy cos lubi , ale osobiscie jeszcze nie spotkalem nigdy uzytkownikow tabletow na lodkach...


  • Dano. lubi to

#1151 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 03 listopad 2017 - 22:23

Z tym streamingiem to kiedyś dowiadywałem się w Raymarine i każda kolumna w pionie ma 1024 pikseli, więc nie najgorzej. Sam jestem ciekaw, jak to wygląda w praktyce. 1024 to by było bardzo dobrze

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#1152 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 22:42

 

 

tak to mniej wiecej wygląda to moje początki, sa jeszcze 2 filmy, na dysku mam troche zdjeć jakbys chciał zobaczyc jak to z tabletem wygląda fakt w pełnym słońcu trzeba tablet do cienia chować bo widoczność spada, teraz plywam w trybach jak wyzej pisałem ale nic nie nagrywałem bo skupiałem sie na szukaniu łuków.... bo wyłączyłem tryb pokazywania ryb ;)


  • godski lubi to

#1153 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 listopad 2017 - 22:48

to lowrance ma inaczej. tam poprostu przesylasz obraz zecha z mozliwosci sterownia. nie masz mozliwosci wyboru okien na tablecie co bys chcial. tu jest lepsze rozwiazania , bo na tablecie mozna zdefiniowac widok. reszte swoje teorii podtrzymuje :)



#1154 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 23:02

ano nawet na tablecie moge sobie ustawić wzmocnienie, kontrast, i filtr zakłóceń ale ustawienie tego idzie tez na echo. Fajnie ze na tablecie mozna dodawac punkty trasy. Po ich zapisaniu jednym kliknieciem na wybrany widze jak mam na niego plynac ;) w przyszłości chce pozyczyc tablec 10 cali i zobaczyc czy jest pixelioza czy nie. Rozdzielczość samego tabletu tez duzo daje. Każdy wybiera co chce, mnie skloniło właśnie to streamowanie.



#1155 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 04 listopad 2017 - 00:41

Rzekłbym, że wygląda bardzo ładnie i nawet laga bardzo nie ma.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 04 listopad 2017 - 00:43


#1156 ONLINE   padmix

padmix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Paweł

Napisano 05 listopad 2017 - 21:01

Pytanie do posiadaczy echosond Lowrance Hook najlepiej 5. Czy echo posiada bolączki serii elite tj, zawieszki systemu czy samoczynne wyłączanie się. Mam Garmina 350C, ale chciałbym się przesiąść na coś trochę lepszego z GPS i możliwością tworzenia map. Wydaje mi się, że najciekawszą opcją na tę chwilę jest Lorance HOOK 5 z GPS i DI którego można kupić już za około 1600 zł w Polsce. Proszę o opinie użytkowników tych sonarów czy warto brać czy może zastanowić się na czymś innym.



#1157 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 06 listopad 2017 - 06:44

Pytanie do posiadaczy echosond Lowrance Hook najlepiej 5. Czy echo posiada bolączki serii elite tj, zawieszki systemu czy samoczynne wyłączanie się. (...)

skąd takie informacje o Elite Ti? miałem dwa urządzenia 7Ti a teraz 9Ti i nie widzę tych bolączek

Hook 5 jest dobra echosondą,tylko ze zamieniasz echosdondę 5 calową bez GPSu  na 5 calową z GPSem. zawsze to postęp, jednak dzielenie ekranu na mapę i sonar na 5 calowym echu nie jest najbardiej ergonomiczne. Kiedyś pływałem na 4 calowym Elite 4 DSI i tez dawało radę, ale tylko jeden sezon, i zmieniłem na większe



#1158 ONLINE   padmix

padmix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Paweł

Napisano 06 listopad 2017 - 12:14

Nie chodziło mi o Elite TI. Tj. to skrót od "to jest" ;) ale dzięki za odpowiedź.

#1159 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 listopad 2017 - 13:52

seria hook to jest to samo co elite , nic dodac nic ujac. weszla Seria TI ktora ma dotyk i boczny sonra



#1160 ONLINE   padmix

padmix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Paweł

Napisano 06 listopad 2017 - 14:25

Miałem nadzieję, że poprawili te mankamenty na które narzekali użytkownicy serii Elite. Chociaż podobno po aktualizacjach było lepiej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych


    Facebook (1)