Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4178 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 20 wrzesień 2014 - 06:52

Spełni.mam,uzywam i chwale. W tej klasie i podobnej cenie mysle,że garmin robi robote najlepiej. Co do łuków-sa łuki. A czas nad wodą jest dla mnie relaksem,kontaktem z ryba,z przyrodą a nie czasem na zabawe z tysiącem funcki,pomiarów,logów i innych cudów.Chłopaki! Do czwgo ma wam słuzyć echo,-odpowiedzcie sobie sami na to pytanie.Nie chce nikogo urazic ale uśmiecham sie w momentach kiedy widze posiadaczy sond z górnych półek którzy nic nie łowią a obok dziadka w obdrapanej łódce którzy wyciąga rzut za rzutem rybkę... Jak tak dalej pójdzie to będzie jak w myslistwie-bez optyki za 10.000 nie masz co iśc na polowanie bo jak?-bez podświetlanego krzyża?bez zeissa? (swoją drogą nie lubie myśliwych-ale tych egzekutorów ;) ) To samo na rybach,głębokośc,ukształtowanie,górki,spady ,blaty-ew.temperatura wody.Co wam więcej trzeba? +pkt dla lansu ?? Jeszcze pare lat i będą gumy z kamerką...... masakra. Nie zapominajmy o idei wędkarstwa,...-sorry,wygadałem się ale jak na pierwsze echo down scany,kolory i inne logi są zupełnie nie potrzebne.. a zaoszczędzone pieniądze na inny sprzęt można spożytkować.

pozdr

Zmarwię Cię; ludzie którzy kupują echa z górnej półki najczęściej nie muszą oszczędzać na inny sprzęt. Jeżeli Tobie nie jest potrzebna echosonda z bajerami to jej nie kupuj. Do tego mężczyźni to duże dzieci i kochają dalej zabawki - im bardziej skomplikowana tym większa radość; ryby są przy okazji ;).


  • dolot lubi to

#122 OFFLINE   lukasz2223

lukasz2223

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 wrzesień 2014 - 07:58

Nie zmartwiłeś mnie.Nie siedze w niczyim portfelu więc nie moje talary są do wydania. Dalej.. nie potrzebowałem więcej bajerów-lepszej nie kupiłem :) To co ma pokazać echo to pokazuje i jestem bardzo zadowolony.Masz racje co do zabawek,rzecz oczywista ale większośc tematów na forum tym czy innym zaczyna się od przedmiotu A , zaraz omawiamy prfzedmioty B i C podobnej klasy a na końcu się okazuje ,że jek chcesz coś kupic to tylko górna półka.

Dlaczego? Tu nie chodzi o mnie, sam staram się kupować sprzet ze średniej półki chociaż mógł bym wyżej ale jest przecież szerokie grono nowych,świeżych fajnych młodych ludzi którzy zarabiają po nie wiem...1200-1300 zł ? i pomimo załozonej jakiejś kwoty wpychany zostaje im Tylko produkt który jest oczywiście poza ich zasięgiem. Mysle,że trzeba to uszanować i pomóc w tym zakresie w jakim lawirują. :)

Co do ryb przy okazji to pewnie :) ! ale wtedy grill i % sa tematem przewodnim albo cos w ten deseń a nie wędkowanie.Każda sroczka swóje chwali  i przy swoim będe się trzymał,że sama idea kontaktu z wodą z rybą to coś co cieszy mnie,powtarzam mnie i moich wielu znajomych bardziej niż skomplikowane urządzonko :)



#123 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 20 wrzesień 2014 - 10:29

Mając budżet max 1000 zł:

Którą byście wybrali Garmin Fishfinder 350c czy Mark-5x Pro:

W załączeniu specyfika obydwu. Mark ma troszkę lepszą rozdzielczość, Garmin jest kolorowy.

Jest również różnica w częstotliwościach: Mark - 83/200 kHz, Garmin - 77/200 kHz

 

 

 

 

Załączone pliki



#124 OFFLINE   sandokan

sandokan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Sławek

Napisano 14 grudzień 2014 - 20:29

Witam

Przymierzam się do zakupu pierwszej echo na ponton z przeznaczeniem na rzekę

Wybór raczej przesądzony, zastanawiam

się tylko nad ładowarką czy nie wybrać jakiejś lepszej

Echosonda   Garmin Echo 151 (533 zł z przetwornikiem )

akumulator SSB serii SBL 12V 7,2Ah (75 zł)

i do tego bez firmowa ładowarka akumulatorów żelowych 12V 7-14Ah (75 zł)

http://allegro.pl/la...4849195893.html

 

co myślicie o takim zestawie jak dla początkującego użytkownika?

Może macie jakieś propozycje zarówno echa jak i osprzętu

Jestem zielony w tym temacie i wszelki rady mile widziane



#125 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 grudzień 2014 - 21:39

Do tego potrzebujesz cover i uchwyt do mocowania przetwornika.

 

Ja bym wybrał jednak w tej cenie Elite 3. Wieksza rozdzielczość i kolor. 2 częstotliwości do tego .Tylko ekran 0,5 cala mniejszy.

I zestaw ze wszystkim możesz za 8 stówek kupić. A tutaj masz 680,00. A gdzie cover i sztyca?

 

http://allegro.pl/ec...4889950656.html

 

http://www.jula.pl/c...hosonda-953150/


  • kubaS 1 i sandokan lubią to

#126 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 14 grudzień 2014 - 23:38

Mając budżet max 1000 zł:

Którą byście wybrali Garmin Fishfinder 350c czy Mark-5x Pro:

W załączeniu specyfika obydwu. Mark ma troszkę lepszą rozdzielczość, Garmin jest kolorowy.

Jest również różnica w częstotliwościach: Mark - 83/200 kHz, Garmin - 77/200 kHz

A doczytałeś , że do echa Garmin 350 nie dają wszystkiego  :

Akcesoria
UWAGA Akcesoria nie wliczają się w cenę produktu

Centrum obsługi klienta

 

Dostajesz tylko ( a co z ładowarką ) za 649zł :

 

Zamawiając otrzymujesz:
  • Fishfinder 350c,
  • Uchwyt uchylno-obrotowy z mechanizmem zwalniającym ekran echosondy,
  • Przewód zasilający,
  • Przetwornik pawężowy z uchwytem montażowym.


#127 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 grudzień 2014 - 14:28

Ta pierwsza echosonda. to niekiedy kilka dobrych lat. Ja też mam tą pierwszą, sprawuje się ok., śmigam z nią chyba już ósmy sezon ( Eagle 480). Oczywiście ładuję na czas, w zimię rownież używam na lodzie, fajna zabawa jak "coś" podchodzi do oblanki parę razy i dopiero zmiana tempa powoduje branie. Także zastanów się czy echosonda jest Ci potrzebna i jeżeli stwierdzisz, że jest potrzebna, to kup sprawdzoną markę. I jeszcze jedno echo uzależnia musisz to wziąć po uwagę.     


  • sandokan lubi to

#128 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 grudzień 2014 - 14:43

Ta pierwsza echosonda. to niekiedy kilka dobrych lat. Ja też mam tą pierwszą, sprawuje się ok., śmigam z nią chyba już ósmy sezon ( Eagle 480). Oczywiście ładuję na czas, w zimię rownież używam na lodzie, fajna zabawa jak "coś" podchodzi do oblanki parę razy i dopiero zmiana tempa powoduje branie. Także zastanów się czy echosonda jest Ci potrzebna i jeżeli stwierdzisz, że jest potrzebna, to kup sprawdzoną markę. I jeszcze jedno echo uzależnia musisz to wziąć po uwagę.     

Zgadzam się z tą opinią na 100%



#129 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 15 grudzień 2014 - 15:21

Do tego potrzebujesz cover i uchwyt do mocowania przetwornika.

Ja bym wybrał jednak w tej cenie Elite 3. Wieksza rozdzielczość i kolor. 2 częstotliwości do tego .Tylko ekran 0,5 cala mniejszy.
I zestaw ze wszystkim możesz za 8 stówek kupić. A tutaj masz 680,00. A gdzie cover i sztyca?

http://allegro.pl/ec...4889950656.html

http://www.jula.pl/c...hosonda-953150/

Ta z juli to pełny zestaw z przetwornikiem? Bo w opisie w zestawie szybkozłączka i kabel zasialania, długość kabla do czujnika 6m... ? Wie ktoś coś?

#130 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 grudzień 2014 - 16:52

Trzeba by było podjechać i obadać. Te ich opisy są fatalne. Postaram się jutro zajrzeć.


  • kubaS 1 lubi to

#131 OFFLINE   sandokan

sandokan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Sławek

Napisano 15 grudzień 2014 - 18:04

Ten cover to tylko taka torba z podstawą czy coś jeszcze?

Jakiej marki stosujecie ładowarki do aku, czy ta wymieniona przeze mnie jest ok?

Do tego potrzebujesz cover



#132 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 grudzień 2014 - 18:16

Torba z podstawką w której umieścisz aku a nawet dwa można zmieścić. Ma wyjście do ładowania. Można coś rzeźbić np.ze skrzynki narzędziowej. ale moim zdaniem nie ma sensu. Ważne, aby mieć nakładkę na ekran z plastiku. 

 

Ja mam pewnie z 10 lat ładowarkę polskiej firmy Tatarek czy Tatarex i jest OK. 


  • sandokan lubi to

#133 OFFLINE   sandokan

sandokan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Sławek

Napisano 18 grudzień 2014 - 19:45

Po doradzeniu kolegi godski ładowarka do zestawu będzie Tatarek 12LA 6/12/1,5 (T625) - "Przeznaczona do ładowania akumulatorów żelowych 6V/4÷12Ah, oraz 12V/3,3÷20Ah"



#134 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 10 lipiec 2015 - 10:57

Witam przymierzamy się z ojcem do zakupu echo. Coś tam poczytałem poszukałem i poza bólem głowy niewiele wywnioskowałem :)

Na razie mam takie typy :

 

 Hummibird Fishfinder 596 Cx HD DI    1500pln

LOWRANCE ELITE 4x CHIRP  1400 zestaw

RAYMARINE DRAGONFLY 4PRO  1400pln

 

Do pierwszej i trzeciej trzeba chyba dokupić aku i uchwyt  co daje ok 150pln dodatkowo 

Czy coć innego to tych 1700 wartego kupię. Raczej kolor. chyba że używka.



#135 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 10 lipiec 2015 - 11:06

przy Lowrance Elite 4 Chirp sprawdź jaki ma przetwornik bo trafiają się z przetwornikiem 83/200 a ten nie obsłuży DSI, do tego potrębujesz przetwornika 83/200/455/800 lub 50/200/455/800 (ten drugi bardziej na morze). Koszt przetwornika to dobre kilkaset złotych więc warto się upewnić z jakim kupujesz. I tego Lowrance widziałem w zestawie za trochę mniej, ale to już szczegół.



#136 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 10 lipiec 2015 - 11:55

Na morzu nie łowię :)

http://allegro.pl/ec...5511829560.html    coś takiego ?

Nie wiesz jak się sprawdza 4.3 cala ekran bo piszą że mały ale 5" to żadna różnica prawie :) a na większy już kasy sporo. 


  • mrowa lubi to

#137 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 10 lipiec 2015 - 12:22

miałem do tej pory 4" i było ok ale tylko echo bez GPS i DSI, pływałem też na 5" i 7" kolor, oczywiście większy zwykle lepszy szczególnie jak używasz dwóch lub trzech okien, np. GPS i echo równocześnie.Wtedy im więcej miejsce na ekranie tym dokładniej zobaczysz to co w poszczególnych oknach jest wyświetlane. Napisz czym kierowałeś się, oprócz ceny w wyborze echa


Użytkownik wuran edytował ten post 10 lipiec 2015 - 12:25


#138 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 10 lipiec 2015 - 13:23

Czym się kierowałem :)  ?  Hmm  ceną  :) i tym co mogę kupić dobrego w tej cenie.   Tym żeby dwa stożki miała bo nie gdzie pływał będę łódkę dopiero rok mam. Gps mi w sumie nie potrzebny. Kolorowy display .  Hummibird miał 5cali display i rozdziałkę dużą i moc. A dragonfly jako ostatecznoć choć bajer z wyświetlanie na telefonie jest :)   .  Tak naprawdę to sam nie wiem co kupić a te mi tak jakoś wpadły w oko. Patrzyłem za używka  jakąś wyższy model ale jakieś same stare modele są .



#139 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 10 lipiec 2015 - 18:41

teraz całkiem fajną odertę ma garmin.

ważna w ekranie echo jest rozdzielczość,

ważny pobór prądu zarówno w trybie pracy jak i na stand by,

gps niby nie potrzebny na znanych zbiornikach ale waypointy wbite w ulubionych miejscach ułatwiają dotarcie kiedy mgła na wodzie jest taka że ledwo widać dziób łodzi,

zdecydowanie kolor - łatwiej czyta się to co pokazuje ekran,

nie znam echo które miały by jeden stożek (może nie szukałem tego specjalnie),

i co dla mnie jest istotne wielkość samego przetwornika....

czasem lepiej jest dodać 3 stówki i kupić coś lepszego niż zrobić "a bo wystarczy"....



#140 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2015 - 21:39

W dziale sprzedam mam HDS-a 5 gen 2. Jedno z najlepszych ech z 5 calowym ekranem.