Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4207 odpowiedzi w tym temacie

#1701 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 październik 2018 - 15:57

Ja przesiadłem się z Helix na dotykowego Simrada - miód jest, ale używam cały czas fizycznych przycisków : pokrętło, programowany klawisz, waypoint. Nie sprawdzałem w deszczu jak to działa, może jeszcze tej jesieni uda się.


  • bartekm lubi to

#1702 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 21 październik 2018 - 16:09

No właśnie ten ekran dotykowy. Jest wiele opinii na minus. Ja kupiłem w ty roku Humminbirgd Helix7 SI GN2


Gdzie można poczytać te opinie na minus?
  • bartekm lubi to

#1703 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 październik 2018 - 16:11

Ekrany w ti szwankuje w domu, jak się chce pobawić. Na lajbie tego efektu nie ma. Ogólnie jak ktoś popływać trochę na dotyku to ciężko wrócić na klawisze... sam dotyk można wyłączyć i przejść w tryb klawiszy. Ekran dotykowy upraszcza sterowanie i tu nie ma.dyskusji. jest szybsze..nie trzeba klikac jak w starej Nokii
...

Użytkownik siarq edytował ten post 21 październik 2018 - 16:12

  • MajKar lubi to

#1704 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 21 październik 2018 - 16:16

A warto brac z ebaya czy lepiej doplacic i zpolski? 9sv z gt52 to koszt okolo 2300zl a w pl 3600...zas elite 9 w polsce 4900 a ebay 3900zl.

#1705 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 21 październik 2018 - 16:16

Gdzie można poczytać te opinie na minus?

Opinie na minus w wątku o Elite TI

w skrócie nt dotyku w Ti

- jest to dotyk jednopunktowy a nie wielopunktowy

- jeśli używasz samego ekranu bez przetwornika, np w domu to musisz go uziemić bo nie będzie działał dotyk, jedni podłączają pod duży akumulator a nie mały 9Ah, lub dotykają kabla "minus" odizolowanego. Sposobów jest wiele. Ważne że takie zachowanie jest tylko bez podłączonego przetwornika, a więc zwykle nie dzieje się to na wodzie bo tam mamy podłączony przetwornik i problem nie istnieje



#1706 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 październik 2018 - 16:16

System z przyciskiem nawigacyjnym jest dużo wolniejszy np. przy wstawianiu waypointów na bocznym, gdzie ekranem dotykowym jest dużo szybciej.

 

Ebay jakiś europejski dla pozyskania lowrance, bo te z USA mają blokadę gps na terenie Europy, blokują się.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 21 październik 2018 - 16:21

  • wuran lubi to

#1707 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 październik 2018 - 16:19

.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 21 październik 2018 - 16:20


#1708 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 384 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 październik 2018 - 16:19

A warto brac z ebaya czy lepiej doplacic i zpolski? 9sv z gt52 to koszt okolo 2300zl a w pl 3600...zas elite 9 w polsce 4900 a ebay 3900zl.


Doliczyłeś cło i VAT?

#1709 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 21 październik 2018 - 16:23

Doliczyłeś cło i VAT?

ze Europy nie masz ani cła ani VAT, dopiero import z norwegii lub USA może być problemem


Użytkownik wuran edytował ten post 21 październik 2018 - 16:24


#1710 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 21 październik 2018 - 16:26

To już lepiej od giermańców......

#1711 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 październik 2018 - 16:39



Pawle,
ELite Ti ma już robienie map w locie, http://ww2.lowrance....-Upgrade-v-182/
zaś kabel w Garminie wychodzi w kierunku przodu przetwornika a nie ku tyłowi, gdzie jest montowana np. sztyca a tym samym albo robisz pętlę albo zostawiasz luźno
Zgadzam się, że Garmin Striker Plus jest tańsza opcją, pytanie do czego ma być używana echosonda i czy łódź będzie doposażana o kolejne gadżety
GT52HW-TM.jpg


To akurat nie jest wada, tylko na pierwszy rzut oka wygląda dziwnie. Takie wyprowadzenie zostawia luz na składanie przetwornika i kabel się tak nie łamie. Ja przed wodowaniem składam przetwornik do pionu, żeby przypadkiem nie oparł się o dno. Gdybym mial dobity bez pętelki, kabel bo się mocno przeginał i naciągał za każdym razem.

@Maciej_K - pełna zgoda, ja nie twierdzę, że Garmin jest zawsze najlepszą opcją, ale też kupowanie urządzenia na zapas mija się z celem. Elektronika szybko tanieje i nie opłaca się dorzucać za to, czego nie jesteśmy w stanie wykorzystać od razu - typu pinpoint i NMEA - lepiej sobie doinwestować coś innego. Mi mapowanie z Garmina wystarcza, a chęci i czasu do jakiejś edycji map po prostu nie mam. A mapy darmowe czy tworzone w darmowych narzędziach są w obu opcjach podobne jakościowo. Żeby nie było - używam GPSMap, ale ze względu na inną potrzebę. A za ekran dotykowy dziękuję, na otwarty pokład wolę gałeczki, działają zawsze i są bezawaryjne.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#1712 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 październik 2018 - 16:55

Gdzie można poczytać te opinie na minus?

Nie wiem gdzie można poczytać. Jestem przeciętnym, amatorskim wędkarzem. Elektronika to nie moja bajka choć od na prawdę wielu lat pływam z echosondami i obecnie nawet trudno mi sobie wyobrazić powrotu do "echa" z ciężarka i linki. Więc rozważając zakup brałem pod uwagę najbardziej dostępne i popularne w Polsce urządzenia. Przy okazji podpytywałem dystrybutorów. Dwukrotnie usłyszałem negatywne opinie. Co ważne byli to sprzedawcy oferujący sprzęt różnych firm a im powinno "strzykać" co kupi klient (byle kupił) ;) To jeden z powodów...


Użytkownik BOB1 edytował ten post 21 październik 2018 - 17:10


#1713 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 październik 2018 - 17:00

Spoko, Paweł. Poza RM Axiom dotykowce mają obok tego tradycyjny panel nawigacyjny-tak mi się wydaje.

Overall- każdy niech wybiera to na co ma, do czego wykorzysta i z czym mu będzie wygodniej. I masz 100% racji- inwestycja w elektronikę to nie jest dobry pomysł ...


  • BOB lubi to

#1714 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 październik 2018 - 17:29

Jak już porownujecie to może by wypadalo do hook2 niż do Ti. Mniej funkcji . Bez dotyku proste echo

#1715 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 22 październik 2018 - 22:36


To akurat nie jest wada, tylko na pierwszy rzut oka wygląda dziwnie. Takie wyprowadzenie zostawia luz na składanie przetwornika i kabel się tak nie łamie. Ja przed wodowaniem składam przetwornik do pionu, żeby przypadkiem nie oparł się o dno. Gdybym mial dobity bez pętelki, kabel bo się mocno przeginał i naciągał za każdym razem.

@Maciej_K - pełna zgoda, ja nie twierdzę, że Garmin jest zawsze najlepszą opcją, ale też kupowanie urządzenia na zapas mija się z celem. Elektronika szybko tanieje i nie opłaca się dorzucać za to, czego nie jesteśmy w stanie wykorzystać od razu - typu pinpoint i NMEA - lepiej sobie doinwestować coś innego. Mi mapowanie z Garmina wystarcza, a chęci i czasu do jakiejś edycji map po prostu nie mam. A mapy darmowe czy tworzone w darmowych narzędziach są w obu opcjach podobne jakościowo. Żeby nie było - używam GPSMap, ale ze względu na inną potrzebę. A za ekran dotykowy dziękuję, na otwarty pokład wolę gałeczki, działają zawsze i są bezawaryjne.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Psulek, Ty chyba nie korzystałeś z ekranu dotykowego. Mam elite Ti , używam od prawie 2 lat i nigdy mnie ekran nie zawiódł. Nieraz pływałem w deszczu. W ostatnią sobotę też padało. Ekran cały mokry, nie kilka kropelek tylko kropla na kropli na ekranie. Działa perfekcyjnie. Zgadzam się z Siarq. To jak porównywanie starej, klawiszowej nokii do smartfona. Ten kto raz spróbuje , nigdy do bezdotykowego nie wróci. Np. Jednym przeciagnieciem palca cofasz historię sonaru, zaznaczasz waypointa momentalnie. Ile to zajmie czasu bez dotyku?

Użytkownik sajdol1 edytował ten post 22 październik 2018 - 23:12


#1716 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2018 - 05:12

Psulek, Ty chyba nie korzystałeś z ekranu dotykowego. Mam elite Ti , używam od prawie 2 lat i nigdy mnie ekran nie zawiódł. Nieraz pływałem w deszczu. W ostatnią sobotę też padało. Ekran cały mokry, nie kilka kropelek tylko kropla na kropli na ekranie. Działa perfekcyjnie. Zgadzam się z Siarq. To jak porównywanie starej, klawiszowej nokii do smartfona. Ten kto raz spróbuje , nigdy do bezdotykowego nie wróci. Np. Jednym przeciagnieciem palca cofasz historię sonaru, zaznaczasz waypointa momentalnie. Ile to zajmie czasu bez dotyku?

Dotyk usprawnia obsługę echa, wszystko robimy dużo szybciej. Natomiast miałem HDS-a i dotyk potrafił się zbuntować i pomagał tylko restart urządzenia.
„Ten kto raz spróbuje, nigdy do bezdotykowego nie wróci”, no ja spróbowałem a i tak przesiadłem się na Helixa 10 Mega
Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • sajdol1 lubi to

#1717 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2018 - 05:39

Pokręcajka jest też na ogromnych propsach- ta z Simrada. Szybki dostęp do regulacji.  Solix też to ma.

A co do Mega, to konkurencja odrobiła lekcje. Pytanie, czym zaskoczy HB i czy można czymś jeszcze zaskoczyć.



#1718 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2018 - 05:48

Pokręcajka jest też na ogromnych propsach- ta z Simrada. Szybki dostęp do regulacji.  Solix też to ma.

A co do Mega, to konkurencja odrobiła lekcje. Pytanie, czym zaskoczy HB i czy można czymś jeszcze zaskoczyć.

Solix ma dotyk :), natomiast ja przesiadając się z HDS-a 9 na wspomnianego Helixa zobaczyłem dużą różnicę w jakości skanowania bocznego.

Pozdrawiam.


Użytkownik xeniowy edytował ten post 23 październik 2018 - 05:53


#1719 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2018 - 05:52

Też.



#1720 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 23 październik 2018 - 07:57

Dotyk usprawnia obsługę echa, wszystko robimy dużo szybciej. Natomiast miałem HDS-a i dotyk potrafił się zbuntować i pomagał tylko restart urządzenia.
„Ten kto raz spróbuje, nigdy do bezdotykowego nie wróci”, no ja spróbowałem a i tak przesiadłem się na Helixa 10 Mega
Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak widać usterka na dobre Ci wyszła 😊.
Myślę, że echo może się zepsuć z wielu powodów. Mnie do tej pory dotyk ani razu nie zawiódł. Mam nadzieję, że nie będę musiał za jakiś czas tego odszczekać 🤔.Twój przypadek to tak jak u mnie z ładowarką yato15A. Wszyscy chwalili , kupiłem i na dzień dobry była uwalona. Zrazilem się i już tej firmy nie kupię.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych