Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4207 odpowiedzi w tym temacie

#1721 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 październik 2018 - 08:18

Dotyk ma swoje zalety ale mnie nie przekonał. Szczególnie nie lubiłem tego w Garminach i Lowrance. Działanie w warunkach obniżonej temperatury po prostu mi nie leżało. W rękawiczkach nie zawsze chciały reagować ekrany na dotyk. Zostawiłem sobie natomiast dotykowego Axioma, tutaj jednak przemawia do mnie dobre skanowanie SI/DI blisko dna. Chodzi mi wprawdzie po głowie wymiana Helixa Mega SI na Solixa Mega SI ale dla samego dotyku...



#1722 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 23 październik 2018 - 10:40

Witam

Mam pytanie do Was odnośnie wyboru echo z funkcję obrazowania struktury dna w 3D ,na rynku jest kilka modeli,ja jednak nie miałem z żadnym do czynienia w warunkach "polowych" na co zwrócić uwagę,którego modelu unikać który jest najbardziej dopracowany  ,jest teraz sporo promocji,czy może poczekać na nowości w Lowrance ,widziałem obraz poprawił się znacznie,no chyba ,że to "demo" pod marketing i nie warto ? Echo głownie na duże zbiorniki do 15 m głębokości. co jakiś czas Wisła.

 

może ktoś już używał dłuższy czas modeli z 3D i może coś podpowiedzieć..

z góry dziękuję.

 

hasior.



#1723 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 październik 2018 - 10:54

Trudno będzie znaleźć kogoś kto miał możliwość posiadania różnych echosond 3D. W zasadzie możemy oczekiwać opisu wrażeń z użytkowania jakiegoś konkretnego modelu 3D. Dzisiaj na rynku najpopularniejsze to w zasadzie Lowrance z StructureScan 3D oraz Raymarine Axiom RV 3D. Dla mnie Raymarine Axiom bardzo przypadł do gustu. Płynne działanie, wysoka jakość wykonania, bardzo dobry tryb skanowania bocznego. 



#1724 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2018 - 11:39

Witam

Mam pytanie do Was odnośnie wyboru echo z funkcję obrazowania struktury dna w 3D ,na rynku jest kilka modeli,ja jednak nie miałem z żadnym do czynienia w warunkach "polowych" na co zwrócić uwagę,którego modelu unikać który jest najbardziej dopracowany  ,jest teraz sporo promocji,czy może poczekać na nowości w Lowrance ,widziałem obraz poprawił się znacznie,no chyba ,że to "demo" pod marketing i nie warto ? Echo głownie na duże zbiorniki do 15 m głębokości. co jakiś czas Wisła.

 

może ktoś już używał dłuższy czas modeli z 3D i może coś podpowiedzieć..

z góry dziękuję.

 

hasior.

Popatrz trochę chociażby na Youtube, jest tam sporo filmów gdzie możesz porównać sobie różne echa w trybie 3D. Ten obraz taki jakiś komiksowy jest jeszcze. Ja zdecydowałem że na chwilę obecną wstrzymam się z 3D dopóki nie będzie czegoś bardziej realistycznego w przystępnej cenie.



#1725 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 23 październik 2018 - 13:06

Ja pewnie poczekam na targi,i może coś pomacam,generalnie mam podobne wrażenie ,ze ten obraz jest jeszcze taki „ nieociosany” fora i filmiki mam obalane i im więcej czytam tym więcej pytań i kombinowania . Axiom przyznam jest moim faworytem ale przynam te najnowsze Lowrance tez ciekawe.

#1726 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2018 - 13:10

Panowie,

 

krótkie pytanie bo zaraz łeb mi pęknie od analiz... parametry parametrami ale odczuć użytkownika nic nie zastąpi - zwłaszcza osób co zmieniały echosondy jak w dyskusji powyżej Lowrenc na HB...

Pływam po Zegrzu, Sulejowie, Wiśle na dużym pontonie - map w zasadzie nie potrzebuję - dla mnie liczy się przede wszystkim jakość detekcji tego co pod wodą (DI, SV etc...) i GPS na pokładzie.

 

Budżet 5-6 tys zł (jeśli uznam, że warto to 7k też udźwignę) . Chcę 9 cali. Sercem najbliżej mi do Lowrance (używam obecnie starego modelu mono) ale słyszałem że soft w Lowrance lubi się zwiesić a tego bardzo nie lubię...

 

Reasumując, który z poniższych i dlaczego:

 

Lowrance Elite 9ti Total Scan czy Garmin Echomap Plus 92sv z GT52 czy Helix 9'' ??? 

 

Raymarine Axiom to nie ten budżet a muzyki nad wodą nie słucham ;-)

 

Pomożecie?

 

Pozdrawiam

Tomek


  • Szogo636 lubi to

#1727 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 23 październik 2018 - 13:12

za 7K to już HDS Carbona możesz szukać w wersji 9 cali



#1728 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2018 - 13:31

za 7K to już HDS Carbona możesz szukać w wersji 9 cali

 

No właśnie - a co od praktycznej strony da więcej HDS? (podłączanie dodatkowych akcesoriów, integracja z silnikami etc... mnie nie interesują) Czy to tylko structure scan 3d czy coś więcej? A może właśnie za to 3d warto zapłacić bo ta opcja zmienia jakość wędkowania? Jak uważasz - ale od praktycznej strony.


Użytkownik gladki edytował ten post 23 październik 2018 - 13:37


#1729 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 23 październik 2018 - 13:49

w 7k nie kupisz zmodułem 3D, ale Carbon to obsługuje, pytanie jak długo chcesz użytkować echo, bo jak 2-3 lata to nie ma sensu kupować Carbona, tylko teraz Ti a potem wymienić lub kupić HDS Live lub jeszcze coś innego



#1730 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2018 - 13:59

w 7k nie kupisz zmodułem 3D, ale Carbon to obsługuje, pytanie jak długo chcesz użytkować echo, bo jak 2-3 lata to nie ma sensu kupować Carbona, tylko teraz Ti a potem wymienić lub kupić HDS Live lub jeszcze coś innego

 

ok - osobiście uważam, że technologia obrazowania 3d ma jeszcze sporo przed sobą więc chyba nie ma sensu się teraz na to napalać gdyż dobre DI oraz SV dają już bardzo wysoki komfort rozeznania sytuacyjnego na łowisku. Obecnie faktycznie Elitki mają dobrą cenę. A co na temat Garmina ev HB? 



#1731 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2018 - 14:33

ok - osobiście uważam, że technologia obrazowania 3d ma jeszcze sporo przed sobą więc chyba nie ma sensu się teraz na to napalać gdyż dobre DI oraz SV dają już bardzo wysoki komfort rozeznania sytuacyjnego na łowisku. Obecnie faktycznie Elitki mają dobrą cenę. A co na temat Garmina ev HB? 

Na temat Garmina się nie wypowiem, ale w cenie 7000zł możesz mieć HM Helixa 10 Mega.



#1732 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 październik 2018 - 14:39

Jestem dokładnie tego samego zdania. Mega SI da lepsze obrazowanie.


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 23 październik 2018 - 14:39


#1733 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2018 - 14:59

Ja pewnie poczekam na targi,i może coś pomacam,generalnie mam podobne wrażenie ,ze ten obraz jest jeszcze taki „ nieociosany” fora i filmiki mam obalane i im więcej czytam tym więcej pytań i kombinowania . Axiom przyznam jest moim faworytem ale przynam te najnowsze Lowrance tez ciekawe.

Mam SS3D wpięte  w 9 cali Simrad NSS evo3, . Praktycznie nie używam. Nie daje tyle informacji co sonar boczny. Zwróć uwagę na jedną rzecz w branży echosond. Teraz idzie się w nowe kryształy sonaru bocznego, akcelerację graficzną, dodatkowe palety kolorystyczne. W połączeniu z dobrym zasięgiem daje to o wiele dokładniejsze informacje niż obecne generacje 3D. sonar boczny wymaga trochę więcej doświadczenia, ale daje dużo więcej. 3D nie obrazuje małych detali na dnie

 i możesz jeszcze "trochę" poczekać na wydajność - bo tu trzeba pewnie sporo CPU, RAM i nie wiem jeszcze czego. Z matematycznego punktu widzenia, to jest masa danych do obróbki.

Nawet nie ma czytelnego potwierdzenia zza wielkiej wody, czy i kiedy będzie nowy ducer do 3D- jest duże zamieszanie z tym.

 

Co do zasady 3D- chodzi o szybkie rozpoznanie miejscówek, trolla na żywo? Czy ogólną świadomość nowych terenów?



#1734 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 23 październik 2018 - 16:16

Szybkie rozpoznanie ,szybkie preloty, gotowiec na żywo . Ot takie w moim mniemaniu pójście na łatwiznę , obetnie używam bocznego w garrminie 91sv i daje rade. Chciałbym sprawdzić czy to 3 d usprawni szybkie namiary, wtedy obmacać dokładnie .

#1735 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2018 - 16:41

 Nie wiem, czy nie powinieneś iść w zwiększony zasięg bocznego, bo ten z SS3D przy 15m wody porobi czytelne 50m na stronę spokojnie dla 455khz, i możesz to wrysować do echa jako overlay do mapy, zapisać na SD i po dwóch przejazdach mieć zeskanowane 200m wody. 3D da ci łatwiejszy w interpretacji obraz uskoku dna, rowu, itp. Nie ma w tym mocy obecnie na nic więcej - jeżeli chodzi o szczegóły



#1736 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 23 październik 2018 - 19:14

Maciej twarde logiczne argumenty , myśle te 3D to raczej na szybkie obrazowanie ,nie liczę na mega detale , raczej właśnie strukturę jako taką,górka wzg Łodzi szybki way point i następna. Potem powrót dokładnie na te miejsca.czyli jak najszybciej znaleść i ustawić sie jak trzeba,ryb i patyków nie musi pokazywać.w weekend może uda się coś potestować , może uda mi się załatwić coś i konfrontować z moja 91sv.

#1737 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2018 - 20:03

3D nie pokaże ci struktur twardych na dnie, podobnie jak roślinności - StrukturSkan - jak najbardziej.

Musisz z tym popływać, ocenić sam. Innej rady nie ma.

Bo to jest jakbyś miał buty kupować bez przymierzania- każdy mówi że wygodne, ale jak co do czego przyjdzie, to palce bolą.



#1738 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 październik 2018 - 20:14

twardosc jakas tam na 3d zobaczysz, sa jasniejsze kontrasty, jednak nie jet to jakosc si


Użytkownik siarq edytował ten post 23 październik 2018 - 20:15


#1739 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 październik 2018 - 20:24

3D nie pokaże ci struktur twardych na dnie, podobnie jak roślinności - StrukturSkan - jak najbardziej.

 

Maciek znaczy sie ten StrukturSkan da mi obraz podwodnych łąk i pokaże gdzie dołki pomiędzy tą roślinnością się znajdują oraz np. konary leżą ?



#1740 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2018 - 21:07

Tak. Generalnie spokojnie to zobaczysz. Ale myk polega na tym, by jak najmniej pływać, a jak najwięcej widzieć i tu przydaje się StrukturScan najbardziej.

W ogóle to teraz mają wejsć nowe przetworniki dla 800khz, które dają zasięg czytelny po 30m/strona i bardzo wyraźne obrazowanie obiektów na dnie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych