Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4207 odpowiedzi w tym temacie

#1921 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 30 styczeń 2019 - 18:32

Jakaś z wifi, np deeper pro plus. Te mają ok 100m zasiegu, te do łódek rc maja podobno lepsze wifi

Użytkownik wuran edytował ten post 30 styczeń 2019 - 18:42


#1922 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 05 luty 2019 - 22:05

Garmina echomap z jakim przetwornikiem najlepiej brać ?



#1923 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2019 - 10:15

Garmina echomap znaki przetwornikiem najlepiej brać ?

GT-40.



#1924 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 06 luty 2019 - 11:08

jeżeli można spytać to czym się różni od GT51

#1925 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2019 - 11:14

Wszystko jest napisane w temacie o garminie.

 

Tak na skróty podstawowa wada to brak szerokiego stożka, nie wiadomo dlaczego bo nawet echa za 500 zł go mają od lat. Wg. mnie wymysł.

Oprócz tego mniejsza moc w 2D i krótszy kabel.  



#1926 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 06 luty 2019 - 12:29

to dlatego nie mogłem ustawić mniej niż 140khz

#1927 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2019 - 12:38

to dlatego nie mogłem ustawić mniej niż 140khz

I to jest straszne. Wybór miedzy wąskim a węższym stożkiem tylko czyli praktycznie brak wyboru.



#1928 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 06 luty 2019 - 12:52

Wszystko jest napisane w temacie o garminie.

 

Tak na skróty podstawowa wada to brak szerokiego stożka, nie wiadomo dlaczego bo nawet echa za 500 zł go mają od lat. Wg. mnie wymysł.

Oprócz tego mniejsza moc w 2D i krótszy kabel.  

 

Czy na pewno? Ja zrozumiałem, że kolega pytał o najnowszy GT51M-TM a nie standardowy GT52 o którym jest dużo w tym wątku

https://buy.garmin.c...-PL/PL/p/537004



#1929 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 06 luty 2019 - 13:55

nie ma mnie teraz w domu ale na 99% to GT51 a Sonda to echo map 9sv ale czy warto teraz inwestować w nowy przetwornik ktury kosztuje 1tys do 2tys lepiej sprzedać zestaw i kupić coś nowego

#1930 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 06 luty 2019 - 14:06

To zależy czego oczekujesz. Ja mam EchoMap plus 92sv z GT 40 i jestem zadowolony zwłaszcza, że model plus ma gniazdo do podłączenia panoptixa.

 

Jeśli Twój model ma też to gniazdo to masz 2 wyjścia albo kupić Panoptix Livescoope - KurnikFishing na Rybomani miał promocję jeśli dobrze pamiętam 7'700zł i wtedy masz zupełnie nową jakość albo kupić GT 40 za ok 1'100zł aby mieć szerszy stożek

 

Jeśli zmieniać sonar to już musisz zmienić firmę bo EchoMap 9 to już wysoki model w Garminie



#1931 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 06 luty 2019 - 14:26

Dzięki za podpowiedź no właśnie zastanawiam się nad Lawrance carbonem albo Raimarine Axsion pro .Cały czas pływalem na lowrensach a tu to trochę inaczej wygląda może kwestia przyzwyczajenia jednak brakuje 83khz bo łowię głównie w morzu albo na Żarnowcu .

#1932 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 06 luty 2019 - 15:09

jak w morzu to przydało by sie coś przez kadłub , nawet tak taniej np. tm 150M, rewelka !!! w ślizgu igła obrazowanie , i oczywiście nie ma znaczenia czy płyniesz 5 czy 45 na godzine obraz igła, idealnie w ślizgu namierzasz wszystkie rybki , mega jestem zadowolony z takiego rozwiązania

 

długo sie zastanawiałem czy 185 hw airmara , na pawęż będzie słusznym wyborem  , ale teraz wiem że też fajnie wybrałem na morze , (aczkolwiek żałuje że nie wziąłem 2 w 1 przez kadłub czyli 275 airmara  )

 

a lowrance jak ci sie znudził ? weż simrada , niby to samo , ale jakby ciut lepiej , evo 3 śmiga aż miło , jakby było mało weż 2 dwunastki jak ja i wtedy naprawde masz komfort , wszystko czytelnie i radar i autopilot i namiary z ais , wszystko ładnie widać i jest pan zadowolony , innych czujników na morze chyba nie potrzeba


Użytkownik inter edytował ten post 06 luty 2019 - 15:11

  • Sonary i mapy lubi to

#1933 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 luty 2019 - 15:30

jak w morzu to przydało by sie coś przez kadłub , nawet tak taniej np. tm 150M, rewelka !!! w ślizgu igła obrazowanie , i oczywiście nie ma znaczenia czy płyniesz 5 czy 45 na godzine obraz igła, idealnie w ślizgu namierzasz wszystkie rybki , mega jestem zadowolony z takiego rozwiązania

 

długo sie zastanawiałem czy 185 hw airmara , na pawęż będzie słusznym wyborem  , ale teraz wiem że też fajnie wybrałem na morze , (aczkolwiek żałuje że nie wziąłem 2 w 1 przez kadłub czyli 275 airmara  )

 

a lowrance jak ci sie znudził ? weż simrada , niby to samo , ale jakby ciut lepiej , evo 3 śmiga aż miło , jakby było mało weż 2 dwunastki jak ja i wtedy naprawde masz komfort , wszystko czytelnie i radar i autopilot i namiary z ais , wszystko ładnie widać i jest pan zadowolony , innych czujników na morze chyba nie potrzeba

Bogato u Ciebie na mostku ;)

Po prawdzie to od 12 cali zaczyna się zabawa w mutlifunction, ale wiadomo- nie każdy może sobie na to pozwolić. Poza tym duża łajba jest potrzebna na te wszystkie kable, moduły no i ekran. A to na śródlądziu nie jest taki częsty widok.

No i pokręcajka w EVO3 zawsze na propsie.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 06 luty 2019 - 15:30


#1934 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 06 luty 2019 - 15:46

No tak ale cena evo3 powiem szczerze trochę zacna za bardzo nie chce wydawać więcej niż 10tys poza tym nie zmieszczą 12tki a teraz oglądałem Lawrance HDS LIVE 7 NO I CENA 7TYS Ż przetwornikiem ale rzeczywiście prawie tak samo wyglądają w sumie to nie miałem okazji się jeszcze pobawić simradem jeszcze trochę zostało do rozpoczęcia sezonu. Pomęcze jeszcze Garmina a puzniej się zobaczy teraz i tak tylko trolling a tu tylko mapa jest potrzebna praktycznie .

#1935 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 luty 2019 - 17:02



jak w morzu to przydało by sie coś przez kadłub , nawet tak taniej np. tm 150M, rewelka !!! w ślizgu igła obrazowanie , i oczywiście nie ma znaczenia czy płyniesz 5 czy 45 na godzine obraz igła, idealnie w ślizgu namierzasz wszystkie rybki , mega jestem zadowolony z takiego rozwiązania

długo sie zastanawiałem czy 185 hw airmara , na pawęż będzie słusznym wyborem , ale teraz wiem że też fajnie wybrałem na morze , (aczkolwiek żałuje że nie wziąłem 2 w 1 przez kadłub czyli 275 airmara )


Jest GT15;z Garmina . 600W CHIRP. Za rozsądne pieniadze. Jak chcesz, to mam w dobrej cenie GT51 600W CHIRP i z Side Vu 260KHZ - na morze idalny. Ale to pisz na priv.



Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#1936 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 06 luty 2019 - 17:03

bogato to jest jak idziesz w trolu we mgle i nagle przed tobą wyskakuje tankowiec albo jeszcze większa cholera , ty 3/h a on 30/h i wtedy jest problem co zrobić , a za wiele nie można bo zestawów trolingowych nie sciągniesz na szybko i za bardzo gazu też nie dodasz , kolega pytał sie na morze to mu doradziłem

 

powiem tak , radar super sprawa - 4g pokazuje wszystko nad wodą - fajnie przy portach bojki itd.. , autopilot masakra jak fajne urządzenie w trolingu w końcu masz czas na troling i wszystko z tym związane  , nieraz cały dzień kiery sie nie dotyka , ale wszystko przebija AIS , to rozwala cały system masz wystarczająco dużo czasu na korekte kursu bo te cholery duże to nie za bardzo przejmują sie twoim losem  , no i oczywiście windy elektryczne ,  koniec z poceniem sie na mrozie

 

mapa jak najbardziej potrzebna a w szczególności trza uwage zwracać na wraki ,bo nieraz można sięgnąć takie cudo kulami , no a wtedy lipa

 

co do garmina też męczyłem sie kiedyś z 91sv ale bardzo miło to wspominam , bardzo fajnie i czytelnie wszystko rozwiązane , chyba jedne z lepszych ploterów w średniej półce cenowej


Użytkownik inter edytował ten post 06 luty 2019 - 17:05


#1937 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 06 luty 2019 - 19:19

To napewno będzie problem z tym tankowcem łosie łapie już jakieś 5-6 lat i tylko raz mi się zdarzyła sytułacija z mgłom jednak moze zdazyć sie zawsze nie zaprzeczam i fajnie aisa mieć w tym sporcie .Statki zazwyczaj idą torami lowie w okolicach Helu zazwyczaj wypływa kilka jednostek albo prawie wszyscy szczególnie teraz jak w miesiącu jest dosłownie kilka dni pogody Sąda napewno zostanie zmieniona zobaczymy jeszcze tylko na jaką oczywiście wszystko zależy od budżetu ja nie chce więcej wydawać jak 10tys tak jak pisałem

#1938 OFFLINE   alex71

alex71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 07 luty 2019 - 11:51

Witam ,pytanko do znawców czy echosonda Raymarine Dragonfly 4 Pro ,będzie dobra do verticala  czy lepsze będzie Garmin Striker 4dv?.

 

#1939 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 07 luty 2019 - 12:12

Witam.
Szanowni koledzy mam do Was pytanko. Czy inne modele Garmina Echomap Plus niż 92SV , czyli 93Sv , 95Sv będą działały w naszym kraju i miały polskie menu ? Mam szwagra w U.K. i może mi tam kupić 95SV za dobre pieniądze , tylko nie wiem jaka jest różnica poza oznaczeniem . Podejrzewam , że różnica jest spora, bo cena sporo niższa .

Użytkownik sum23 edytował ten post 07 luty 2019 - 12:13


#1940 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 07 luty 2019 - 12:34

Witam.
Szanowni koledzy mam do Was pytanko. Czy inne modele Garmina Echomap Plus niż 92SV , czyli 93Sv , 95Sv będą działały w naszym kraju i miały polskie menu ? Mam szwagra w U.K. i może mi tam kupić 95SV za dobre pieniądze , tylko nie wiem jaka jest różnica poza oznaczeniem . Podejrzewam , że różnica jest spora, bo cena sporo niższa .

Jeśli różnica w cenie jest spora, może nie wynikać z symbolu (bo te różnią się jedynie mapami w pakiecie), a np. faktem, że te droższe to wersje CHIRP (powinno być w nazwie), a ta tańsza nie (starszy model). Może, ale nie musi, tym niemniej zwróciłbym na to uwagę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 10

0 użytkowników, 10 gości, 0 anonimowych