Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Muchówka Laser 8`1/2 #5-7-odświeżanie

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   xionc83

xionc83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie/North Yorkshire
  • Imię:grzegorz

Napisano 18 listopad 2013 - 18:58

Witam

Chcę odświeżyć ją ale nigdy wcześniej takich rzeczy nie robiłem.Myslałem nad budową własnej wędki ale najpierw chcę sprawdzić jak pójdzie mi z gotową.Kupiłem ją trzy lata temu za £6.Wędka o wolniutkiej akcji.Mam zamiar wymienić przelotki i lakier na całym blanku.Nie wiem czy wymieniać rękojeść bo wygląda dobrze,tylko te plastikowe siedzisko mi nie pasuje.Widziałem w galerii projekt2 @Rhyacophila i raczej tego będę się trzymać.Nie wiem jakich mam użyć przelotek-english pattern czy american plus jaki rozmiar.Zaznaczam,że jestem jeszcze zielony w tych tematach.Za pomoc bardziej niż dzięki :)

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 18 listopad 2013 - 20:21

Ostry nożyk i do boju najpierw zdejmij przelotki potem zeskrob stary lakier i papierem wodnym poleruj blank może obejdzie się bez lakierowania.
  • xionc83 lubi to

#3 OFFLINE   Rhyacophila

Rhyacophila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjabamboosfera.blogspot.com/

Napisano 19 listopad 2013 - 22:04

Cześć,

 

Ja bym zostawił także i ten oryginalny uchwycik kołowrotka. Jest fajny jak na mój gust, a z drugiej strony, to na co go wymienisz? W wędce za 6 funtów raczej rec'a czy struble nie założysz, tandetnej chińszczyzny też nie zakładaj. Wymień przelotki na nowe, załóż 9 + szczytowa. Rozmiar dobierz sam - poszukaj tablic w sieci albo weź suwmiarkę i pomierz średnice przelotek na podobnej wędce.

 

Powodzenia.


  • xionc83 lubi to

#4 OFFLINE   xionc83

xionc83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie/North Yorkshire
  • Imię:grzegorz

Napisano 19 listopad 2013 - 22:28

Bardzo dziękuje za odpowiedzi.Nie będę ruszał korka i siedziska bo tragedii nie ma a po drugie to byłoby za dużo jak na pierwszy raz  :) .Już nie długo zacznę dłubać i wstawię jakieś fotki.

 

ps.Ma ktoś może jakieś info o tych wędkach?Udało mi się wyszukać tylko,że to lata osiemdziesiąte i podobno jedne z pierwszych węglówek na rynku w UK.



#5 OFFLINE   xionc83

xionc83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie/North Yorkshire
  • Imię:grzegorz

Napisano 10 styczeń 2014 - 17:23

Witam.Czasu brak ale coś tam zawsze znajdę.Ściągnąłem przelotki i potraktowałem blank papierem 800,1200,2000.I teraz mam pytanie:czy koniecznie trzeba lakierować blank?Bardzo podoba mi się efekt jaki jest po szlifowaniu.Spróbuje jeszcze poprawić calość papierem 2500.

PozdrawiamZałączony plik  WP_20140110_001.jpg   41 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20140110_004.jpg   29,78 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20140110_002.jpg   46,4 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20140110_005.jpg   33,16 KB   2 Ilość pobrań



#6 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 10 styczeń 2014 - 20:02

Jeśli Ci się ten efekt podoba to nie lakieruj. W wypadku nieudanego lakierowania omotek zawsze możesz zedrzeć i zacząć od nowa. W przypadku lakierowanego blanku ciężko poprawiać omotki. Wtedy musiałbyś drzeć całość do żywego i od nowa lakierować. Gdy nie polakierujesz nie będziesz miał problemów z zarysowaniami powłoki.



#7 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 10 styczeń 2014 - 20:08

Lakierować nie trzeba. Na rynku jest od cholery blanków, które są bez żadnej dodatkowej powłoki. Co do przelotek, to możesz ewentualnie pomyśleć nad jednostopkowymi z cienkiego drutu (kijek może wyjść ciut szybszy, jeśli tego chcesz). Na pierwszą od kołowrotka sugerowałbym Seymo albo PacBaya dwustopkowego, ale wyglądającego trochę, jak druciane wężykowe. Fajnie wygląda :)

O takie, na przykład: http://www.guidesnbl...09/category/261

 



#8 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 22:32

Jak radzi Fatso nie lakieruj jak nie musisz.

Z mojej strony mogę doradzić polerowanko  pastą samochodową o wysokiej gradacji,zniweluje delikatne ryski ,które mimo wszystko będą widoczne nawet po wodnym 250.Tylko koniecznie odtłuść po paście blank spirytem lub acetonem,aż zacznie piszczeć :)



#9 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 11 styczeń 2014 - 13:10

Lepiej acetonem ... spirtu szkoda ;) :lol:



#10 OFFLINE   xionc83

xionc83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie/North Yorkshire
  • Imię:grzegorz

Napisano 28 kwiecień 2014 - 11:50

Witam

Żeby nie było,że sobie odpuściłem.Trochę czasu udało mi się wyskrobać.Jak uda mi się nałożyć drugą warstwę to przetestuję to cudo w ten weekend.

Pozdrawiam

Załączone pliki


Użytkownik xionc83 edytował ten post 28 kwiecień 2014 - 11:54


#11 OFFLINE   xionc83

xionc83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie/North Yorkshire
  • Imię:grzegorz

Napisano 22 maj 2014 - 16:34

Wędka gotowa i przeszła chrzest nad wodą.Moim zdaniem teraz to jest maksymalnie klasa 6 bo sznur klasę wyżej wydaje się być za ciężki.

Wiem,że ze mnie fachowiec jak z koziego tyłka trąba i nie mam do czego porównać ale jak ktoś by szukał lakieru to polecam http://www.ebay.co.u...=item43c527d6ed trafiłem na niego na angielskim forum.

Dzięki raz jeszcze za wskazówki 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb