Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt "na spróbowanie"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 listopad 2013 - 14:04

Cześć, 

Łowię nie od wczoraj, ale jestem spławikowcem i chciałbym spróbować łowienia  z multiplikatorem. Nie uważam nawet, żeby było to specjalnie skuteczniejsze od zwykłego spinningu, ale mam słabość do "nowych" rzeczy i chciałbym się przekonać :)

 

Szukałem po forach i jak zazwyczaj znajduję interesujące mnie informację, tak teraz nie za bardzo ;/ tzn. okazało się, że sprawa nie jest tak prosta, jak mi się wydawało.

 

Konkrety: chciałbym niedrogi zestaw (wędka + niskoprofilowy multik) pozwalający mi rzucać przynętami z przedziału wagowego 10-30g. I jeszcze, żeby najbliższy sklep z takim czymś, był bliżej niż w Tokio czy NY...

 

Cały budżet pochłania spławik, więc niedrogi, w moim przypadku oznacza ok. 300-350zł za multik no i jakiś podstawowy kij do tego, może trochę bardziej delikatny niż taki od mopa. Wiem, że nie będzie szału, ale uwierzcie, nie spodziewam się tego. Chciałbym, żeby po prostu działało i dawało przyjemność z łowienia, nauki, jak się coś złowi to dobrze, jak nie to też dobrze :D

 

Będę miał możliwość kupienia kilku rzeczy z oferty Abu Garcia lub Daiwy, więc jeśli możecie, delikatnie w tą stronę coś zaproponować, to będę wdzięczny. Celuję raczej w sprzęt nowy, jednak jeśli ktoś wie, albo może ma na zbyciu, coś co będzie dla mnie odpowiednie, to bardzo miło :)

 

i jeszcze jedno pytanie, co sądzicie o taki sprzęcie: http://bass-sklep.pl...o-baitcast.html

 

Majkel



#2 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 23 listopad 2013 - 20:17

Ten euforyczny opis multika jest zbyt piękny żeby był prawdziwy. Tutaj wszyscy łowią bardziej badziewnym sprzętem i z reguły nieco droższym.
Gdyby nie ten DAM to zasugerowałbym ci zakup banalnego AbuGarcia Revo SX z 2012r ( lub starszego ) albo faktycznie jakiejś przaśnej Daiwy lub Shimano.
Co do kija , to kup jakiegoś Dragona TD. Ludzie jak połowią nimi jeden sezon to potem szukają czegoś lepszego i wystawiają je na giełdzie za dobrą cenę.

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 listopad 2013 - 20:57

Tego DAM raczej bym nie brał pod uwagę. W dziale giełdowym wisi lub wisiała fajna daiwa za jakieś 350pln. Możesz brać w ciemno. Szalu nie będzie ale rzuca całkiem przyzwoicie...
  • michu20 lubi to

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 listopad 2013 - 21:10

Ew dorzuc kilka zlotowek i weź

http://jerkbait.pl/t...n/#entry1330372

#5 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 listopad 2013 - 22:34

Kupiłem Daiwę Exceler 100HL a mocno ekonomiczny kijek złoży mi osoba budująca wędki z tego forum (nie podam nicka, bo nie wiem czy sobie życzy). Widziałem jego wędki na forum i bardzo mi się podobały, z tym, że oczywiście były to droższe, markowe produkcje. Myślę, że na początek mi wystarczy i już niedługo będę mógł przetestować kilka fajnych przynęt a efektami testowania pochwalić się na zdjęciu i potem wypuścić z powrotem do wody :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych