Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

1-skład z 2-składu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 13:23

Pytanie z rodzaju "dziwne" ;)

Mam 2-częściowego MHX P843-2, którym mi się rewelacyjnie łowi. Z racji bezpieczniejszego transportu przewożę go w całości złączonego w tubie, razem z drugim 1-częściowym kijem.

Zastanawiałem się, czy sklejenie elementów w kiju 2-częściowym nie byłoby dobrym pomysłem? ;) Odpadnie ryzyko rozłączenia sie elementów lub obrócenia się ich względem siebie. Klej "uszczelni" złącze i możliwe, że poprawi transmisję drgań. Możnaby ew równiez spróbować ścieniować szczytowy element, aby zmniejszyć ewentualne przesztywnienia na złączu.

To tylko takie hipotetyczne dywagacje. Co o tym sądzicie?

Wiem wiem, zaraz padnie hasło "sprzedaj 2-skład i uzbrój sobie 1-skład". Tez o tym myślę ale ten P843-2 mi bardzo leży w ręku ;)

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 listopad 2013 - 13:36

Głupi pomysł
Zestaw ja taka jaka jest

#3 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 listopad 2013 - 13:48

Te "cieniowanie: to raczej nie za dobry pomysł, bo osłabisz w tym miejscu wędkę i istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia. Akurat w tym miejscu wędka jest wyjątkowo mocno narażona na uszkodzenia, wiec raczej bym sobie odpuścił taką operację. Jeśli Ci się dobrze łowi, to zostaw, możliwe że będziesz jechał z kimś, kto nie jest w stanie przewieść wędki jednoczęściowej i będziesz miał kijaszka jak znalazł. Ze sprzedażą też będzie problem, bo nie wiem jak niektórzy, ale ja na pewno bym nie kupiła takiego kija. Kupujesz albo dwie części, żeby było wygodnie w transporcie, albo w jednym kawałku, bez przesztywnień i całkowicie inną pracą. 



#4 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 24 listopad 2013 - 14:58

Głupi pomysł
 

a nawet bardzo...

 

Sklejenie nie zmieni akcji kija a to to cieniowanie - tylko czekać aż strzeli w tym miejscu :rolleyes:



#5 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 24 listopad 2013 - 16:35

Ja też chyba w swoim samochodzie zaspawam tylne drzwi. Może uzyskam sportowe zacięcie ;)


  • w.d.wobler lubi to

#6 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 16:35

Zaczyna sie... ;)

Dlatego napisalem, ze to tylko hipotetyczne dywagacje i chcialem poznac zdanie ludzi, ktorzy sie na tym znaja.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 24 listopad 2013 - 16:42


#7 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 24 listopad 2013 - 16:49

Gdyby było tak fajnie jak piszesz, producenci dostarczaliby do sklepów dwuskłady "z możliwością sklejenia", a na razie - i nie zapowiada się, żeby coś się w tej kwestii miało zmienić - tego nie robią ;) Ścieniowanie i sklejenie może sprawić, że z 2składu zrobi Ci się 2 1/8 składu, bo kijas może się sypnąć nawet troszkę powyżej łączenia....



#8 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2270 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 24 listopad 2013 - 17:01

To pomysł delikatnie mówiąc nie mądry :huh: .A pomyślałeś o gwarancji :wacko:



#9 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 listopad 2013 - 17:03

Skleić można, pod warunkiem, że nic poza tym nie będziesz robił. praca kija sie nie zmieni, jak Ci tak pasuje, to możesz spróbować, choć nie widzę w tym sensu. W razie czego możesz wykorzystać odrobinę kleju, takiego w pistolecie na gorąco, który zawsze będziesz mógł rozłączyć zwykłą suszarką do włosów.

#10 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 17:48

Nie mam gwarancji, bo nie mam paragonu na ten blank, a z tego co przeczytalem na stronie mudhole, trzeba miec paragon zakupu.

Wciaz powtarzam, ze to byl tylko hipotetyczny pomysl, o ktorym bardziej chcialem sie dowiedziec niz wykonac. Kij wykonany przez Skałka spisuje sie wysmienicie i nie bede go przerabial. Ciekawila mnie po prostu taka kwestia.

Ok, zamykamy temat, bo zaraz zaczna sie wpisywac kolejni kierowcy samochodow 5-drzwiowych ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 24 listopad 2013 - 17:49


#11 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 listopad 2013 - 20:04

Ja bym chętnie ciął na 2 niektóre mono, a Ty chcesz łączyć 2 składy. Wot narod.

#12 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 listopad 2013 - 10:08

a nawet bardzo...


...a nawet bardziej niż bardzo...nic nie zyskasz oprócz utrudnienia sobie żywota w i tak trudnych wędkarsko czasach :P...
Dwuskład nie jednoskład, nawet super,hiper mega glu nie zbliży ich charakterystyki

#13 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 25 listopad 2013 - 10:38

a ja tam skleiłem kolegom kilka 2 częściowych krótkich castów na żywicę,po co nie wiem ale klient ma zawsze rację..



#14 OFFLINE   Jacosław

Jacosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Jacek

Napisano 25 listopad 2013 - 10:46

Pytanie rzeczywiście, co najmniej dziwne.

 

To tak jakby ktoś zakleił na stałe przednią szybę w VW Passacie ( no przecież i tak nie otwiera bo jest klima), licząc, że ten zyska na dynamice i stanie się Porsche.

 

Moim zdaniem nie zyskasz nic poza zepsutym blankiem.



#15 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 15:22

Panowie, zakończylismy temat. Zostałem uświadomiony, że to głupi pomysł i przyjąłem do wiadomości ;)

 

Dla mnie jedynym "plusem" sklejenia elementów było wyeliminowanie ryzyka obracania się elementów względem siebie (i ew ryzyka rozłączenia się elementów). Wożąc kij ciągle złączony w długiej tubie razem z drugim 1-skladowym kijem, nie sprawdzam za często połączenia, czy się przypadkiem nie poluzowało albo nie obróciło.

 

To tyle, dostałem odpowiedź i dziękuję!

 

Jacosław, nie znalazłem porowniania do tej sytuacji w podanym przez Ciebie przypadku z Passatem. Co ma wspólnego "zaklejenie przedniej szyby" z podniesioną aerodynamiką auta?


Użytkownik Żbiku edytował ten post 25 listopad 2013 - 15:24


#16 OFFLINE   Jacosław

Jacosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Jacek

Napisano 28 listopad 2013 - 08:14

Żbiku, już wyjaśniam;):

 

Zaklejenie przedniej szyby w Passacie poprawia aerodynamikę auta dokładnie w taki sam sposób w jaki sklejenie obu części składu wędziska "poprawia transmisję brań" - czyli w żaden sposób.

Porównanie miało na celu ukazanie bezcelowości obu tych operacji.



#17 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 15:19

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 20:58


#18 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 29 listopad 2013 - 09:52

Sklejenie wędziska niczego nie poprawi oprócz jednego przypadku: szczytówka "wylata" podczas wyrzutu (różne zbieżności łączenia dolnika i szczytu) i nie pomagają żadne smary grafitowe itp, a wędka jest zbyt tania by ją wysyłać do pracowni i poprostu w nią inwestować

Miałem taką sytuację w latach 90'tych, skleiłem i bez żadnych problemów użytkowałem, ba nawet woziłem bez tuby (2,15m) maluchem.

 

Nie dziwię się radom Kolegów że nie warto, bo nie warto

Dziwię się natomiast takim opiniom że w miejscu sklejenia wędka się połamie ???  skąd taki pomysł ???


Użytkownik stugrzeg edytował ten post 29 listopad 2013 - 09:53


#19 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 listopad 2013 - 13:21

Możnaby ew równiez spróbować ścieniować szczytowy element, aby zmniejszyć ewentualne przesztywnienia na złączu.

 

Dlatego by strzeliła



#20 OFFLINE   mar233

mar233

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 29 listopad 2013 - 13:37

Ja w tych rozważaniach pozwolę się posunąc dalej. A mianowicie mam wędkę w dwóch składach sklejam ją i rozcinam tak aby była w 3 składach. Chodzi tu o transport gdzie długość  1,2m czy 1,4m jest  nie korzystna. Czy ktoś ma takie doświadczenia.