Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sea Bass - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 kwiecień 2008 - 10:46

Cześć,
Minął już drugi rok moich zmagań z irlandzkimi, morskimi bassami (albo jak ktoś woli labraksami). To bardzo silna, waleczna i przebiegła morska ryba. Łowienie bassów pochłonęło mnie do tego stopnia, że zaniedbałem inne morskie drapieżniki, przede wszystkim rdzawce. Cały 2006 rok łowiłem bassy na pomarańczowe twistery Mann’sa. Przeglądając irlandzką i brytyjską prasę oraz strony internetowe stwierdziłem jednak, że najlepszą sztuczną przynętą na bassy są jednak woblery. Musiały być to jednak stosunkowo ciężkie przynęty powierzchniowe. Okazało się, że takie woblery produkuje Michał Osiński.

Zapraszam do lektury artykułu o połowie Sea Bassów w Irlandii. Jednocześnie chciałbym podziękować autorowi artykułu za cierpliwość :D przy okazji mam coś dla Ciebie TPE :D w sprawie bassów morskich.

Pozdrawiam
Remek



#2 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 02 kwiecień 2008 - 12:31

Po przeczytaniu ciekawego skądinąd artykułu doszedłem do wniosku, że łowienie morskich bassów niewiele różni się od łowienia boleni.

#3 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 02 kwiecień 2008 - 14:00

Po przeczytaniu ciekawego skądinąd artykułu doszedłem do wniosku, że łowienie morskich bassów niewiele różni się od łowienia boleni.


ja tez, co ciekawe niewiele się to różni od łowienia bluefishów w Oceanie indyjskim.. Tesame przynety, takie same miejsca tylko temperatura inna :lol:

Tomek napisałeś że łowiełeś na żyłkę i zminiłeś linkę na plecioną. Moze wiecej info na ten temat?? Nam ze Słoniem żyłka wytrzymuje jeden wypad nad wodę a plecionka wydaje mi sie za sztywna do łowienia bardzo mocno atakujacych wabik ryb. Jak to jest u was?

a tak BTW to czemu z Tomaszkiem macie takie smutne miny na zdjeciach z rekordowymi rybami ? :huh: :o

pozd JW

#4 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 02 kwiecień 2008 - 14:44

Po przeczytaniu ciekawego skądinąd artykułu doszedłem do wniosku, że łowienie morskich bassów niewiele różni się od łowienia boleni.

Tiaa...tylko obiekt polowu jest wprost wysmienity kulinarnie, w przeciwienstwie do bolka. Gdybym tam lowil, na pewno bralby w leb raz kolo razu.


#5 OFFLINE   traker

traker

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaokolice Stargardu Szcz.

Napisano 02 kwiecień 2008 - 15:23

Ciekawy artykuł o ciekawej rybie - niedawno też czytałem artykuł o tych rybkach, tam autor też łowił na wobki oraz na tobiasze (jak dobrze pamiętam).

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 kwiecień 2008 - 15:27

Ciekawy artykuł, zawodowa mina Tomaszka :mellow:
Wybieram się już drugi rok na te bassy i ciągle niepodrodze. Ale nu pagadi czy jakoś tak i jeszcze pożałują że się z ikry wykluły

#7 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 02 kwiecień 2008 - 20:43

Fajny artykulik.Piękne rybki.Jak widzę ukleje Tapsa sprawdzają się bardzo dobrze na bassach, na bolkach też :mellow:

#8 OFFLINE   Kuros

Kuros

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 02 kwiecień 2008 - 21:49

Witam serdecznie!
Na początek musze przyznać, że musiałeś zszkokować anglików swoimi poczynaniami - dla wielu z nich bass nie dopływa az tak daleko na północ i nie ma co próbować..
Jeśli chodzi omnie to mieszkam przy Morecambe Bay. Od Irlandi dzieli mnie wyspa Isle of man. Czy tu dorwe Bassa? Nie wiem, ale spróbuje. Wędkowanie jest za darmo, a sprzet na coarse fishing leży na szafie i kuzem obrasta, bo to zawsze trzeba dzien cały poswiecic by gdzies dojechac, i połapac - a tym czasem do zatoki mam rzut beretem..
Tylko jak nabyc te ciekawe woblery uklejowe?
Jeśli ma Pan jakies namiary do P Michała Osińskiego to byoby miło :D
Pozdrawiam i życzę połamania kija
http://www.fishing-uk.net/
Konrad.

Załączone pliki



#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 kwiecień 2008 - 21:59

Michał to nasz forumowicz - Taps.

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 02 kwiecień 2008 - 22:35

Ciekawe opowiadanie :D te wobki Tapsy sa dobre też na bolki i na szczupaczki fajnie się gibają na boki w opadzie :D

Z tymi rybkami miałem tylo styczność w TV SeaSons ale podoba mi sie łowienie ich na Topwatery.branie zapewne jest widowiskowe :D

słyszałem że niektórzy łowia je na muszkę z kulą wodną,tylko wtedy niewidać tak brania jak to jest przy łowieniu na powieżchniowce :D

generalnie fajne klimaty :D

#11 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 kwiecień 2008 - 23:14

Przeczytalem z ciekawoscia ...bardzo mi sie podobalo . Widze ze mocno sie przylozyles TPE i dlatego sa i wyniki i zaobserwowane szczegoliki ktorych postronny nie zauwazy . Tia ...mina Tomaszka mowi wiele ...zadna fish mu nie podskoczy :lol: . Gratuluje Wam wynikow . Macie tam dobra paczke w Irlandii i to jest najwazniejsze :D

#12 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 02 kwiecień 2008 - 23:29

Żżżżżadna!

#13 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 02 kwiecień 2008 - 23:34

witam!
fajny artykulik, co prawda okolicy Galway o bassa trudno, ale jest jedna zatoczka :-)podobno pojawiają się tam te rybki.
więc za tydzień wyruszę chyba. oczywiście z castem.
co prawda nie mam za bardzo tego rodzaju przynęt, ale jakieś yo-zuri się znajdzie. czy używaliście może klasycznych wahadeł, lub bass bulettów? były jakieś wyniki na to?
pozdrawiam!




#14 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 kwiecień 2008 - 23:45

[quote]
Po przeczytaniu ciekawego skądinąd artykułu doszedłem do wniosku, że łowienie morskich bassów niewiele różni się od łowienia boleni.
[/quote]

ja tez, co ciekawe niewiele się to różni od łowienia bluefishów w Oceanie indyjskim.. Tesame przynety, takie same miejsca tylko temperatura inna :lol:

Tomek napisałeś że łowiełeś na żyłkę i zminiłeś linkę na plecioną. Moze wiecej info na ten temat?? Nam ze Słoniem żyłka wytrzymuje jeden wypad nad wodę a plecionka wydaje mi sie za sztywna do łowienia bardzo mocno atakujacych wabik ryb. Jak to jest u was?

a tak BTW to czemu z Tomaszkiem macie takie smutne miny na zdjeciach z rekordowymi rybami ? :huh: :o

pozd JW
[/quote]

Myslę, że łowienie bassów to coś pośredniego między dziennym łowieniem boleni i nocnym łowieniem sandaczy

Jerzy, w przyszłym roku postaram się sprawdzić czy faktycznie łowienie sea bassów różni się od łowienia bluefishów :mellow:

Co do plecionki, tak jak pisałem hamulec kołowrotka ustawiam dość luźno, a na dodatek luzuję go zaraz po zacięciu ryby. Żyłka starczała mi na 5-10 wieczorów, 8 lbs PP łowiłem prawie cały sezon.
w tym roku będę polował na okazy, więc nawinąłem PP 10 lbs :lol:

Nasze miny nie są smutne, to duma malująca się na naszych twarzach.

#15 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 kwiecień 2008 - 23:56

witam!
fajny artykulik, co prawda okolicy Galway o bassa trudno, ale jest jedna zatoczka :-)podobno pojawiają się tam te rybki.
więc za tydzień wyruszę chyba. oczywiście z castem.
co prawda nie mam za bardzo tego rodzaju przynęt, ale jakieś yo-zuri się znajdzie. czy używaliście może klasycznych wahadeł, lub bass bulettów? były jakieś wyniki na to?
pozdrawiam!




Głębokość łowiska na plaży zmusza nas do używania woblerów powierzchniowych. Na wahadełka z cypla brały tylko makrelki i małe rdzawce. Ale słyszałem o jednym Francuzie, który kilka lat temu złowił w zatoce bassika na wahadłówkę

#16 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 03 kwiecień 2008 - 00:03



słyszałem że niektórzy łowia je na muszkę z kulą wodną,tylko wtedy niewidać tak brania jak to jest przy łowieniu na powieżchniowce :D

generalnie fajne klimaty :D


W tym roku oprócz spinningu postanowiłem złowić bassa na muchę. Linka, muchy i przypony koniczne są już w drodze
Wpiszcie na youtube sea bass fly fishing, po prostu coś niesamowitego!!!



#17 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 03 kwiecień 2008 - 00:08

@Kuros, bassy łowili Luko i Wiśnia w Szkocji, więc ze znalezieniem bassów w Twoich okolicach nie powinno być problemu.

#18 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 03 kwiecień 2008 - 01:25

Obejrzyjcie jeszcze proszę filmik z końcówki holu bassa:



#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 03 kwiecień 2008 - 07:08

noto Tomku nie mogę się doczekać kiedy wieczorem przy grilu na plaży opowiesz mi jakie sa róznice miedzy łowieniem BF a Sea bassów.. Tu raczej o PP 10 lbs nalezy zapomnieć. UL casting zaczyna się od linki 20 funtów i 25 funtowego kija :angry:

pozdrawiam i do zobaczenia... :mellow:

#20 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 03 kwiecień 2008 - 09:51

Witam,

Gratuluje polowow ladnych rybek. Ilosciowo jestem pod wrazeniem :D :D :D

Zdarzylo mi sie kilkukrotnie zlapac bassy w UK ale bardziej przy okazji wypraw na dorsze. Zawsze bralem jednak lekki zestaw i czekalem az cos sie ruszy z bassami.

Pozdrawiam,

Bujo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych