Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Amerykański teleskop ; złącze put in w blank


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 30 listopad 2013 - 13:24

Witam,

 

Mam pewien dylemat odnośnie budowy wędziska o łączeniu z blankiem wchodzącym w rękojeść. Nic konkretnego nie znalazłem korzystając z szukajki i dlatego postanowiłem założyć temat i spytać bardziej doświadczonych kolegów o przemyślenia i doświadczenia z tym związane. Prostszym rozwiązaniem na pewno jest jednoskład, ale planuje wędzisko o długości całkowitej 2,3-2,4 do opadu jednak max długości transportowej jak dla mnie to ~207cm. Ktoś powie zrób sobie krótszą, jednak będę uparty i upierał się przy swoim, każdy ma jakieś osobiste preferencje ;)



#2 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 listopad 2013 - 14:22

No proszę , jaka wspaniała okazja ..Nie ma wędzisk do opadu . Postawię skrzynkę browara każdemu , kto mnie przekona że takie są , a jeśli nie to chłopcy opadowcy stawiają .. Nie , żartowałem , nie zakładam się , bo wiem że bym wygrał .. :) Bo opad to tandeta , imitacja i neologizm dla fatalnie  wyedukowanych osobników z PSS , których jest od .. :)

Ten sposób składania wyszedł z wytwórni w Woodland jako element technik zwanych pitching i flipping . Stary Dee Thomas był ojcem tego rodzaju .  Rzucasz blisko , cicho i celnie , holujesz siłowo i maksymalnie krótko . Ten zamysł konstrukcyjny wzmacniał zdecydowanie dolnik , upraszał też produkcję blanków . Nie chodziło w tym pomyśle o wygodę w transporcie . Teraz blanki do flippingu miewają nawet po 9'0 stóp . Są to blanki dość wszechstronne , w zależności od mocy nadają się również do jerkowania , jigowania , pływania , itd etc ..

 

Są przecież  równe dwuskłady , stworzone do łatwego transportu , a wybór jest w nich naprawdę oszałamiający ..



#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 listopad 2013 - 14:34

Tomek,

 

chyba dobrze by było gdybyś trochę doprecyzował swoje pytanie. Czy masz już jakis konkretny blank z teleskopową, względnie asymetrycznie dzieloną rękojeścią na  którym będziesz budował wędkę ?  Czy szukasz takiego blanku? Czy zastanawiasz się jak blank jednoczęściowy przerobić na dwuczęsciowy (np. przez spigot) ? Trudno rozeznać o co dokładnie chodzi z tego co napisałeś :)


  • igdrasil lubi to

#4 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 30 listopad 2013 - 14:59

Pewnie o coś takiego mu chodzi:

Załączony plik  z1.jpg   18,92 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  z2.jpg   20,15 KB   7 Ilość pobrań



#5 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 30 listopad 2013 - 16:19

Pozwolę sobie pominąć wywody kolegi Sławka ;)

Tomek,

 

chyba dobrze by było gdybyś trochę doprecyzował swoje pytanie. Czy masz już jakis konkretny blank z teleskopową, względnie asymetrycznie dzieloną rękojeścią na  którym będziesz budował wędkę ?  Czy szukasz takiego blanku? Czy zastanawiasz się jak blank jednoczęściowy przerobić na dwuczęsciowy (np. przez spigot) ? Trudno rozeznać o co dokładnie chodzi z tego co napisałeś :)

 

Blank mam póki co na myśli jest kilka typów, które jeszcze będą podlegać weryfikacji m.in. dzięki temu tematowi. Spigot nie wchodzi w grę, mam też wędziska na spigocie i się spisują, ale dłuższe pomijając to zamysł jest dokładnie taki jak na zdjęciu przedstawił "robbox4". Pytanie brzmi więc, czy ktoś ma wędziska z takim łączeniem, co o tym sądzi i jak się sprawują:)

Pewnie o coś takiego mu chodzi:

attachicon.gifz1.jpgattachicon.gifz2.jpg

Dzięki za pomoc dokładnie o takim złączeniu jak na zdjęciu myślę. Przechodzi mi też przez głowę taka kwestia czy poprawne jest przedłużanie blanku rękojeścią czy lepiej ciąć blank od dołu przy takim łączeniu. Kwestia akcji raczej nie będzie problemem, bo to będzie sandaczówka, a więc i tak sztywny dolnik tylko czy takie łączenie nie wpłynie negatywnie na czułość, przenoszenie rezonansu.



#6 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 grudzień 2013 - 21:43

Gdybym ich nie znał albo ich nie używał , nie zabierałbym głosu .. :) Mam tego typu wędki w stojaku i używam ich z reguły , zgodnie z przeznaczeniem , tzn do technik dla których zostały stworzone . Można je oczywiście adaptować do różnych pożytków - w tym również tak lubego opadu , a choć akurat nie wiem jak wygląda kanon kija sandaczowego , ba , nawet nie jestem pewien czy takie coś istnieje , to da się tym typem łowić sandacze na duże swimmbaity , na jerki , wahadłówki , bezsterowce , bo sam tak często łowię ..

Dolnik w tych blankach jest mocy potwornej , bo włóczy się tymi kijami nie tylko rybę , ale częstokroć sterty wodnego zielska , z miejsc trudnych i niewygodnych . A ten na pozór dziwny skład całą konstrukcję bardzo upraszcza . Flippingowe jednoskłady mają już nieco inne ugięcie i charakterystykę .  Świetne blanki tego typu , zwłaszcza z lżejszego przedziału , z tych które znam , robił kiedyś Talon , dziś robi St Croix I Loomis .  Lamiglas to cięższa klasyka ..Phenixa 1+ na oczy nie widziałem , ale też są w ich ofercie ..

Reszty pytania nie zrozumiałem .. :)



#7 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 02 grudzień 2013 - 22:45

Pytanie brzmi więc, czy ktoś ma wędziska z takim łączeniem, co o tym sądzi i jak się sprawują :)

 

ad.1. Mam takie wędziska.

ad.2. Sądzę, że są super.

ad.3. Sprawują się super.

:D



#8 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 03 grudzień 2013 - 12:34

ad.1. Mam takie wędziska.

ad.2. Sądzę, że są super.

ad.3. Sprawują się super.

:D

Hehe ok, dzięki całe szczęście najważniejsze mamy za sobą :)

Marzy mi się, aby popełnić własnoręcznie tego typu patyka, jednoskładu się nie boję, ale co to zdejmowanej rękojeści to mam brak technicznej wiedzy jak to zrobić żeby dobrze służyło przez lata. Może masz coś z tego typu wersji customowej, kto Ci robił, a może sam, miło by było zobaczyć jakieś zdjęcia jeśli tak ;)



#9 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 03 grudzień 2013 - 13:19

Tomku, ale ja piszę o gotowych takich blankach/wędkach w takim składzie, a nie o jakichś "przeróbkach" typu cięcie, dorabianie, itd...



#10 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 03 grudzień 2013 - 21:05

W porządku, mimo to dzięki za zainteresowanie Pawle.