Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak dobrać się do zimowych okoni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 grudzień 2013 - 18:08

Na lodzie łapałem dopiero kilka razy, z raczej średnimi efektami, zazwyczaj na to co polecili mi w sklepie i podejrzewam, że częściowo w tym tkwił problem, bo efekty miałem tylko na mormyszki, przerzucałem kilka blach i bez efektów.

Chciałbym abyście się podzielili (o ile to nie tajemnica) swoimi kilerami okoniowymi i tym bez jakich przynęt nie ruszacie się z domu. Miłym dodatkiem byłyby wskazówki, gdzie szukać ryb na lodzie, jakich technik używacie, jaki sprzęt, sprawdzone żyłki lub FC itp.


Użytkownik MateuszDDZ edytował ten post 01 grudzień 2013 - 18:09


#2 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 01 grudzień 2013 - 19:20

Sprzęt:

Wędkę mozesz zamówić u Piotrka Matusiaka. On działa w dziale o budowie wędek. Potrzebujesz dwie. Jedna pod mormyszkę  a drugą pod blaszkę.

Przynęty możesz zamówić równiez na forum. U kolegi Termosa

Żyłka  w rozmiarze 0,12- 0,16 do blaszki.  Do mormyszki 0.10-0,08 Jakaś mało rozciągliwa.  Jak jest szczupak w łowisku to  fajnie jest dać FC.

 

 

Niżej masz efekt użycia przynęty Termosa i wędeczki od Matusiaka  :)

( może dadzą mi jakiegoś bonusika za reklame :P )

 

dvgy.jpg



#3 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 09 grudzień 2013 - 20:34

Przyznam ze mialem matusiaka w reku -tak tak od Migotki -bardzo fjana wedeczka .Uchwyt barzdo wygodny i do reki .Polecam goraco.

Z tym okoniem zima to roznie bywa i kazdy z nas sie pewnie przekonal ze jak nie gryzie to mozna i dni kilka spedzic przy przereblu i nic .

Relacje z kraju ktore otzrymalem a mialem dopiero jednego pana ktory startuje regolarnie w zawodach i ma kolbe na ponkcie wedkarstwa podlodowego .Wynika ze mormyszka w kolorach pomaranczy i zolty zarowkowy najlepiej sie sprawdzaly.Kilka balszek ktore napewno dostaniesz na miejscu to np modele kussamo z pojedynczym hakiem na lancuszku .Finowie w orginale zakladaj nan dwa, trzy biale robaki .Maja tez co bardziej ponetnego i skutecznego ale o tym moze nie bede wspominal .Nie mniej jednak np. na sandala i mietusa stosuja kawalki stynki .Ale to juz inna bajka . 

Z tego co piszesz blaszki chetnie zobacze -prosze o fotke moze pomoge doradzic jak podmalowac ewent.wygiac .

Sam dlobie czesto i cos przerabian ,najlepsze blaszki wychodza z lyzek nie bede dodawal ze srebrnych .Znam takich ktorzy poprzerabiali cale serwisy na piekne podlodowki czy tez dostojne balchy okoniowo-szczupakowe .Zycie i dusza blaszki to nie zawsze blaszka ta ktora w sklepie na polce lsni i ktora sprzedawca poleci dlatego goraca polecam zerknij na lyzeczki od cherbaty w domu a zuwaszysz ze masz w domu niezly arsenal blach .Tak powstaja te najlowniejsze .Prosimy wiec fotke dla orjentacji czym lowisz .

ps. marek faktycznie Aragon sie klania ,zadroszcze Ci tego lodu .

pozdr Termos 



#4 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 11 grudzień 2013 - 08:28

W ubiegłym roku na pewnym łowisku duże okonie brały zaraz po zachodzie słońca. W ciągu dnia 10 czasem 20 wędkarzy nie złowili nawet jednego okonia powyżej 30 cm, a po zachodzie brał jak głupi, ale krótko.



#5 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 11 grudzień 2013 - 18:28

Przyznam ze mialem matusiaka w reku -tak tak od Migotki -bardzo fjana wedeczka .Uchwyt barzdo wygodny i do reki .Polecam goraco.

Z tym okoniem zima to roznie bywa i kazdy z nas sie pewnie przekonal ze jak nie gryzie to mozna i dni kilka spedzic przy przereblu i nic .

Relacje z kraju ktore otzrymalem a mialem dopiero jednego pana ktory startuje regolarnie w zawodach i ma kolbe na ponkcie wedkarstwa podlodowego .Wynika ze mormyszka w kolorach pomaranczy i zolty zarowkowy najlepiej sie sprawdzaly.Kilka balszek ktore napewno dostaniesz na miejscu to np modele kussamo z pojedynczym hakiem na lancuszku .Finowie w orginale zakladaj nan dwa, trzy biale robaki .Maja tez co bardziej ponetnego i skutecznego ale o tym moze nie bede wspominal .Nie mniej jednak np. na sandala i mietusa stosuja kawalki stynki .Ale to juz inna bajka . 

Z tego co piszesz blaszki chetnie zobacze -prosze o fotke moze pomoge doradzic jak podmalowac ewent.wygiac .

Sam dlobie czesto i cos przerabian ,najlepsze blaszki wychodza z lyzek nie bede dodawal ze srebrnych .Znam takich ktorzy poprzerabiali cale serwisy na piekne podlodowki czy tez dostojne balchy okoniowo-szczupakowe .Zycie i dusza blaszki to nie zawsze blaszka ta ktora w sklepie na polce lsni i ktora sprzedawca poleci dlatego goraca polecam zerknij na lyzeczki od cherbaty w domu a zuwaszysz ze masz w domu niezly arsenal blach .Tak powstaja te najlowniejsze .Prosimy wiec fotke dla orjentacji czym lowisz .

ps. marek faktycznie Aragon sie klania ,zadroszcze Ci tego lodu .

pozdr Termos 

Mam i ja Aragorna w kolekcji szkoda że jest jedynakiem ale usilnie pracuję nad tym żeby tę sytuację zmienić .

Niestety nie miałem czasu żeby go przetestować , blaszki dojechały do mnie pod koniec zimy  :(

Na pierwszy i ostatni lód biorę urlop tak że nastawienie mam bojowe .

Łyżeczki od herbaty poddałem obdukcji dodatkowo wnikliwie spojrzałem na widelce i łyzki do zupy .

Rozumiem ze z jednej łyzeczki mozna miec dwie blaszki , jedna z uchwytu a drugą wachadłówkę z z części wklęsłej .

 

 

W ubiegłym roku na pewnym łowisku duże okonie brały zaraz po zachodzie słońca. W ciągu dnia 10 czasem 20 wędkarzy nie złowili nawet jednego okonia powyżej 30 cm, a po zachodzie brał jak głupi, ale krótko.

chyba łowisz za granicą , bo po zachodzie słońca jest zakaz łowienia pod lodem .



#6 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 grudzień 2013 - 18:53

 

chyba łowisz za granicą , bo po zachodzie słońca jest zakaz łowienia pod lodem .

 

A nie przypadkiem po zmierzchu czyli godzinę po zachodzie słońca?



#7 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 11 grudzień 2013 - 22:47

Moim zdaniem przy łowieniu okoni z lodu najważniejsze są dwie rzeczy.

 

Znaleźć okonie w łowisku i użyć dobrej przynęty.

Nie ma chyba lepszej przynęty na dużego okonia w zimie niż mormyszka z pęczkiem świeżutkich ochotek.

 

Może poza pierwszym i ostatnim lodem wtedy ryby są mniej wybredne i łatwiej je złowić.

 


Użytkownik Pszemo edytował ten post 11 grudzień 2013 - 22:59


#8 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 12 grudzień 2013 - 05:29

Moim zdaniem przy łowieniu okoni z lodu najważniejsze są dwie rzeczy.

 

Znaleźć okonie w łowisku i użyć dobrej przynęty.

Nie ma chyba lepszej przynęty na dużego okonia w zimie niż mormyszka z pęczkiem świeżutkich ochotek.

 

dobrze jest mieć dwie wędki , jedna na blaszkę a druga mormycha , 

niejednokrotnie bez skutku łowiłem blaszką a wystarczyło zapuścić mormychę + ochotki = branie natychmiastowe

Ech te okonie trudno zrozumieć  ;)

 

A nie przypadkiem po zmierzchu czyli godzinę po zachodzie słońca?

Ok zwracam honor , za szybko wklepałem , oczywiście masz rację 

jest nawet definicja 

Zmierzch astronomiczny – określenie tej fazy zachodu Słońca, w której środek tarczy słonecznej znajdzie się pomiędzy 12 a 18stopniem kątowym poniżej horyzontu (tarcza słoneczna oglądana z Ziemi ma średnicę ok. pół stopnia, tj. 0°30'). Koniec zmierzchuastronomicznego jest początkiem nocy astronomicznej.

Polsce w miesiącach wiosenno-letnich, przez pewien okres nie ma nocy astronomicznej, gdyż po zmierzchu astronomicznym następuje bezpośrednio świt astronomiczny (Słońce nie schodzi poniżej 18 stopnia pod horyzont). W zależności od szerokości geograficznej trwa to od 23 do 88 dni.


Użytkownik j-23 edytował ten post 12 grudzień 2013 - 05:33