Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na troć z rzeki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
247 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 październik 2020 - 22:45

Co do Blaasa Slim gdzieś na forum Jerkbait były zdjęcia ugięć tych kijów pod różnymi obciążeniami (nie koniecznie modeli "pod troć") i wyglądały one tak jakby w okolicach złącza występowało przesztywnienie. Jeśli wszystkie modele tak mają to jest to trochę zniechęcające. Zastanawiam się czy ktoś używa może analogicznych modeli trociowych Blaasa F? F-ki są rozsądniej wycenione od Slimów, a i ugięcie na zdjęciach wydaje się być płynniejsze. We wrześniu machałem chwilę taką F-ką w wersji 2,7m, 25 lb, do 45 g i przyznam, że dało mi to do myślenia. Przede wszystkim kij był bardzo lekki w porównaniu np. z Talonem VI Plus, a i długość 2,7 m wydawała się być wystarczająca (przynajmniej na ciepłe pory roku). Kolega złowił na drugi dzień tym kijem odpasioną wrześniową rybę 5 kg + i z jego relacji wynika, że blank pięknie pracował łącznie z dolnikiem. Właściciel kija jest zarejestrowany na tym forum, więc może zabierze głos i powie coś więcej. 


Użytkownik SzymonP edytował ten post 28 październik 2020 - 22:47


#222 OFFLINE   ninja05

ninja05

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • Lokalizacjapomorskie
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Czapiewski

Napisano 09 listopad 2020 - 21:57

Witam zastanawiam się nad kupnem wędki Dragon ProGuide X 2,9m 14-35 cw Ktoś używał? Nada się na rzeczne trocie???



#223 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 09 listopad 2020 - 22:09

Osobiście nie posiadam i nie używałem. Znajomy miniony sezon nim machał i był zadowolony, twierdził, że nawet na mniejszych siurkach dobrze trzymał rybę. 


  • ninja05 lubi to

#224 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 10 listopad 2020 - 00:24

Osobiście nie posiadam i nie używałem. Znajomy miniony sezon nim machał i był zadowolony, twierdził, że nawet na mniejszych siurkach dobrze trzymał rybę. 

To bardzo ciekawe. Czy dałbyś radę wypytać Znajomego jak się ma "wielkość siurka" do trzymania ryby przez wędkę. Pomijając delikatny podtekst dotykający męskiego ego, to byłaby rewolucyjna teoria wędkarska łącząca "ilość wody" z możliwościami kijków spinningowych :rolleyes:
 



#225 OFFLINE   Panluks

Panluks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 listopad 2020 - 18:01

Czy używał ktoś może którejś z tych dwóch wędek?

https://mikado.pl/ka...-hellish-h-spin (3m)   

https://mikado.pl/ka...cellence-salmon

 

Głównie chodzi mi o akcje i czy wędką przechodzi w parabolę oraz jak to wygląda z czuciem małych przynęt,zamierzam dosłownie raz/dwa razy do roku jeździć na troć także postanowiłem kupić coś z "seryjniaków" za rozsądne pieniądze.



#226 OFFLINE   noisiAAAA

noisiAAAA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 04 grudzień 2020 - 18:18

Zastanawiam sie nad Avs96mhf2 lub hf2. Ktory kij bedzie bardziej odpowiedni do łowinia w morzu przynetami 28-40g przy silowych rzutach oraz w rzece około 5 m szerokosci i nizbyt głebokiej przy użyciu obrotowek nr 4 i woblerow płytko schodzacych? Mieszkam na pólnocy Danii 200m od morza , kilka kilometrow od rzeki z pieknymi trociami i pstragami i nad wodą jestem kilka razy w tygodniu. Szukam kija ktory zastapi mi SG Custom Coastal 274 cm do 30g.


  • Jarek lubi to

#227 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 04 grudzień 2020 - 22:46

Zastanawiam sie nad Avs96mhf2

Z czystym sumieniem mogę Ci polecić ten kij na plażę. Świetna wędka, moja ulubiona. Zastanawiam się tylko po co Ci tam aż takie ciężkie przynęty jak 28-40g? Tym kijem opędzisz spokojnie przynęty do 30g (cięższych nie używam). Na małą rzekę do troci na lekko też się nada (wobki do max 6 cm, obrotówki long max 3 lub inne nr 2). Na rzece trzeba przy tym Avidzie trochę mocniej przykręcić hamulec w młynku, żeby dobrze wciąć rybę w nurcie.
Jeśli faktycznie chcesz łowić tak ciężko jak piszesz to chyba jednak wersja HF2 będzie lepsza...

Użytkownik SzymonP edytował ten post 04 grudzień 2020 - 22:52


#228 OFFLINE   noisiAAAA

noisiAAAA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 18 marzec 2021 - 18:18

Z czystym sumieniem mogę Ci polecić ten kij na plażę...

Na rzece to woblery trociowe 6-8 cm, aglia 4 w gore,  long 3. W morzu 28 g a nawet jak dobrze bedzie lecial to SG seeker 40g, zalezy mi na zasiegu. Trudny wybor.



#229 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 marzec 2021 - 18:32

AVID 9,6" MHF2 nie bardzo podoła w rzece obrotówkom nr 4 , a w morzu przynętom powyżej 30 gr i siłowych rzutach ... jednym słowem szkoda kija narażać , a już ich nie produkują  ;)  :(

To dobry i dość mocny blank , ale do takiego łowienia jednak proponuję rozejrzeć się za czymś o oczko mocniejszym ...


Użytkownik miramar69 edytował ten post 18 marzec 2021 - 18:35


#230 OFFLINE   zbyszekp

zbyszekp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Ustka

Napisano 18 marzec 2021 - 19:39

AVID 9,6" MHF2 nie bardzo podoła w rzece obrotówkom nr 4 , a w morzu przynętom powyżej 30 gr i siłowych rzutach ... jednym słowem szkoda kija narażać , a już ich nie produkują  ;)  :(

To dobry i dość mocny blank , ale do takiego łowienia jednak proponuję rozejrzeć się za czymś o oczko mocniejszym ...

 

Polecam FA NanoSlim 10" do 25 lbs, kolejne testy praktyczne w terenie potwierdziły słuszność wyboru :)



#231 OFFLINE   noisiAAAA

noisiAAAA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 27 marzec 2021 - 08:09

AVID 9,6" MHF2 nie bardzo podoła w rzece obrotówkom nr 4 , a w morzu przynętom powyżej 30 gr i siłowych rzutach ... jednym słowem szkoda kija narażać , a już ich nie produkują  ;)  :(

To dobry i dość mocny blank , ale do takiego łowienia jednak proponuję rozejrzeć się za czymś o oczko mocniejszym ...

 

Z czystym sumieniem mogę Ci polecić ten kij na plażę. Świetna wędka, moja ulubiona. Zastanawiam się tylko po co Ci tam aż takie ciężkie przynęty jak 28-40g? Tym kijem opędzisz spokojnie przynęty do 30g (cięższych nie używam). Na małą rzekę do troci na lekko też się nada (wobki do max 6 cm, obrotówki long max 3 lub inne nr 2). Na rzece trzeba przy tym Avidzie trochę mocniej przykręcić hamulec w młynku, żeby dobrze wciąć rybę w nurcie.
Jeśli faktycznie chcesz łowić tak ciężko jak piszesz to chyba jednak wersja HF2 będzie lepsza...

 

Tez tak mysle i chyba wezme HF2.



#232 OFFLINE   Dżagiel

Dżagiel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 03 styczeń 2022 - 12:28

Witam

Wybieram się pierwszy raz nad Inę na Trocie.

Nie mam wędki trociowej. Chcę zabrać swoją boleniówkę SG Custom Costal 274cm 7-23 g. Będę łowił tylko na woblery do 7cm.

Czy to ma rację bytu?



#233 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 03 styczeń 2022 - 13:07

Kijka nie znam, ale patrząc po gramaturze, to prędzej na większego pstrąga, ale i z niedużą trocią też powinienneś sobie poradzić. 



#234 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 03 styczeń 2022 - 13:22

W morzu OK. Z rzeki może być trochę słabo, choć kelta +/- 70 cm powinien ogarnąć. 



#235 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 03 styczeń 2022 - 13:50

Witam
Wybieram się pierwszy raz nad Inę na Trocie.
Nie mam wędki trociowej. Chcę zabrać swoją boleniówkę SG Custom Costal 274cm 7-23 g. Będę łowił tylko na woblery do 7cm.
Czy to ma rację bytu?

Ja używam na troć kijka do 20gram 2.6m i 7kg rybki wyjeżdżają na nim jak złoto.. wiadomo jak są zaczepy I duży nurt czasem przydałoby się więcej mocy,ale twój kijek naprawdę ogarnie trotki..

#236 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9537 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 styczeń 2022 - 20:09

W morzu OK. Z rzeki może być trochę słabo, choć kelta +/- 70 cm powinien ogarnąć. 

 

Ja używam na troć kijka do 20gram 2.6m i 7kg rybki wyjeżdżają na nim jak złoto.. wiadomo jak są zaczepy I duży nurt czasem przydałoby się więcej mocy,ale twój kijek naprawdę ogarnie trotki..

Zapewne macie rację. Nie mam wielkiego doświadczenia w łowieniu rzecznych troci, jednak...

Po co ryzykować?

Moja pierwsza, letnia troć została złowiona w Słupii, tym kijaszkiem http://jerkbait.pl/t...-cuma/?p=964920

Mimo, że kijek dzielny i spisał się bardzo dobrze, to jednak był moment, kiedy poczułem niepokój o całość wędki.

Troka, niby nie za wielka, 66-67 cm,  https://photos.app.g...gC4ZUG6q6KGntQ7   w pewnym momencie przygięła blank do tego stopnia, że poczułem to w uchwycie kołowrotka i pod rear ripem. Później, poszło już łatwiej. To był taki jeden, mocny zryw ale, po co się narażać gdy weźmie taka 75+ w trudniejszym terenie?

Teraz wybieram kijek o cw. minimum 35 -40g
 

7kg, troć na 20g kijek... SZACUN 


  • salmon1977, Sławek77 i Luckyguliver lubią to

#237 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 03 styczeń 2022 - 20:34

Jaki wniosek - kij kijowi nierówny, kelt a srebrniak to też inna moc ryby. Próbuj na to co masz, a w momencie konfrontacji  sam wyciągniesz wnioski, czy wystarczy czy jednak szukać czegoś innego.  :)


Użytkownik Delbanka edytował ten post 03 styczeń 2022 - 20:34

  • popper lubi to

#238 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 03 styczeń 2022 - 20:52

@popper największego swojego srebrniaka (+10 kg) złowiłem na Redzie używając Dragona Moderate 2.90 do 35g. Nawet przez chwilę nie czułem, że mi brakuje mocy.
  • popper lubi to

#239 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 03 styczeń 2022 - 21:30

Łowiłem na Inie trocie Team Dragonem 2.9 m do 28 gram i wędkę sprzedałem bo zdecydowanie brakowało jej mocy. Marek Szymański z tego co pamiętam, na trocie polecał BeastMastera do 50 gr.

Może na wczesne wychudzone kelty kijki do 20 gr wystarczają ale te wiosenne potrafią już popalić, a co dopiero srebro.



#240 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 04 styczeń 2022 - 09:19

Kij na troć wg mnie to 20 lb i wyżej (srebrniaki). Długość od 290 do 305 cm. Zależnie od warunków a głównie od poziomu wody.

Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 04 styczeń 2022 - 09:25

  • popper i Luckyguliver lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych