Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Solidna łódź do 460 cm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
194 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   JacekS

JacekS

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 20:37

Bring OAnother Thousand

 

co byś nie kupił pływającego 



#162 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 15 lipiec 2016 - 21:05

Które to już wcielenie na tym forum ? Pytałeś administrację czy tak wolno ?

#163 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 lipiec 2016 - 08:33

Tak jak kot, siedem żyć :)



#164 OFFLINE   lukasz2223

lukasz2223

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 lipiec 2016 - 20:57

A czy firma Boatbuilding robi dobre lodzie ? bo planuje zakup :)

Mam Romane z boatbuilding,, jednopłaszczowa- jest okej,daje rade . Jak chcesz coś dopytac to wal na prv-tyle ,że rzadko zaglądam ale postaram się zerkac :)



#165 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 06 wrzesień 2016 - 10:24

Witam koledzy, czytam Was w tym temacie już od dłuższego czasu bo też rozglądam się za pływadłem dla siebie. Generalnie bliski jestem jednopłaszczowej Romanie z Boatbuilding albo od p. Kozy ale też być może kupię łódkę używaną od kolegi. Niestety, obaj nie mamy pojęcia co to za łódka i kto ją wyprodukował.. Wymiary 430x160cm, teraz łódź ma wzmocnione grodzie i zapierdziela aż miło.( na 6km Yamce we 3chłopa ca 12km/h). Jedyne in minus to ciut za  niska burta i na większej fali chlapie do środka ale łódka jest mega stabilna i nie wygina się. Spining na stojąco we dwóch super wygodny, we trzech nie próbowaliśmy ale też pewnie zbytnio byśmy sobie nie przeszkadzali a i stabilności by to nie ujęło. Wklejam zdjęcia, może ktoś coś podpowie co to za łódź..

 

1fb631239700d003m.jpg

 

0b6963fb2e261a40m.jpg da2079c07c522d32m.jpg


Użytkownik r.t. edytował ten post 06 wrzesień 2016 - 10:28

  • covent lubi to

#166 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 06 wrzesień 2016 - 12:12

Wklejam zdjęcia,....

 

 

 

Znaczki pocztowe są większe, niż Twoje foty.

Popraw lub wczuć większe pliki.



#167 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 06 wrzesień 2016 - 16:01

Dawno nie korzystałem z fotosika i coś namieszali teraz po zmianie serwisu.

Już nie mogę edytować poprzedniego posta więc wklejam jeszcze raz miniaturki, teraz po kliknięciu zdjęcie powinno się powiększyć 

 

pozdr

Art

 

 

1fb631239700d003med.jpg

 

da2079c07c522d32med.jpg 0b6963fb2e261a40med.jpg


Użytkownik r.t. edytował ten post 06 wrzesień 2016 - 16:08

  • @Brig lubi to

#168 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1380 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 06 wrzesień 2016 - 17:37

Myslalem o zakupie podobnej lodzi jakies 10 lat temu,ale kupilem Romane.Moim zdaniem to przedluzona przez producenta konstrukcja z popularnej lodzi 3,9m,ktora jest produkowana pod kilkoma nazwami . Nie kupilem ze wzgledu na niska burte boczna.


Użytkownik Darek64 edytował ten post 06 wrzesień 2016 - 17:39


#169 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 06 wrzesień 2016 - 19:11

Dzięki Darek, No jest to już jakiś trop a ja już gdzieś widzialem u jakiegos producenta łódkę 3,9m z dwoma ławkami po środku...

Faktycznie, burta trochę niska jednak koledze zbytnio nie przeszkadza, to może i mi nie będzie..On pływa po Bełdanach na niej już kilka lat, ja będę pływał głównie po Narwi, Bugu i ZZ, no i czasem Mazury. U tu jest pytanie, bo o ile w okolicach Rucianego, gdzie najczęściej przebywam łódka da radę na każdej wodzie, to Śniardwy już mogą być bardziej wymagające.. Z drugiej strony mój wujek pływa po Śniardwach wydmuszką 3,30m+4hp i jest mega zadowolony bo mu mało pali😅 a moje argumenty do niego w ogóle nie trafiają-ot takie pokolenie..

Miesiąc temu przymierzałem się do Michała+15hp, ogromnie zaluje, że go nie wziąłem..
Teraz mam dylemat, bo łódka od kolegi jest kompletna, plandeka transportowa, portową, daszkiem etc. jak na zdjęciach i w sumie dla mnie było by to ok, tylko niestety nie szeroka na 1,8m(ma 1,6) i burta o jedna wręgę za niska.. i tu dylemat..

Btw. Szukam silnika 9,9-15hp w rozsądnej cenie, może ktoś coś wie o jakimś leżaku garazowym..

Użytkownik r.t. edytował ten post 06 wrzesień 2016 - 19:39


#170 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1380 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 06 wrzesień 2016 - 21:34

Ta lodz moim zdaniem ma takie samo dno jak Michal,bo wlasnie z podobnej konstrukcji zostala przedluzona. Ta szerokosc na plus jezeli bedziesz plywal po rzekach na ZZ tez spokojnie sobie poradzi. Tylko jezeli moj tok myslenia jest wlasciwy,ze to przedluzona wersja 3,90m to nie wiadomo jak bedzie plywac z wiekszym silnikiem. Ja mialem taka 3,90 m z 15KM i bylo b. dobrze.



#171 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 06 wrzesień 2016 - 21:52

Znam tą skorupę dosyć dobrze, kolega sporo nad nią pracował. Wzmocnił grodzie i pawęż, pływa się nią jak czołgiem 😉. Na 30hp we dwóch chłopa z klamotami, czyli jakieś +250kg do masy łodzi zasuwała 39km/h. Faktem było, że silnik dogorywal i kolega mówił, że w jego odczuciu jest o ok. 20-25% słabszy.. ale i tak było przyjemnie...

Ja planuje założyć 15hp a najlepiej 9,9hp przerobione na ile tam się da...
Będę pływał w dużej mierze z żoną i szodnikami więc póki co aż takiej petardy nie potrzebuje. Obędę się z wodą to zmienię silnik na większy, pawęż powinna wytrzymać jakieś 40hp...

#172 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 07 wrzesień 2016 - 11:53

Faktycznie, burta trochę niska jednak koledze zbytnio nie przeszkadza, to może i mi nie będzie..On pływa po Bełdanach na niej już kilka lat, ja będę pływał głównie po Narwi, Bugu i ZZ, no i czasem Mazury. U tu jest pytanie, bo o ile w okolicach Rucianego, gdzie najczęściej przebywam łódka da radę na każdej wodzie, to Śniardwy już mogą być bardziej wymagające.. Z drugiej strony mój wujek pływa po Śniardwach wydmuszką 3,30m+4hp i jest mega zadowolony bo mu mało pali a moje argumenty do niego w ogóle nie trafiają-ot takie pokolenie..
 

Na Bełdanach duże fale występują zwykle po przepłynięciu większej jednostki na średniej prędkości, w razie czego możesz szybko dopłynąć do brzegu. Natomiast na Śniardwach będziesz musiał dostosować się do pogody i brać pod uwagę możliwość szybkiej zmiany pogody, w razie czego do brzegu nie dopłyniesz tak jak na Bełdanach -bo może być dalej, brzeg zarośnięty trzciną, po drodze mielizny a fale bywają po 1,5m (między szczytem a dołem) -pompa zęzowa konieczna ;)  



#173 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1380 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 07 wrzesień 2016 - 11:59

Pawez moze wytrzyma,ale nautyka tej lodzi moze nie dac rady z 40KM, mysle ze byla dedykowana max. do 20KM. I nie ma co przesadzac jak sie chce bezpiecznie plywac ze szkodnikami.



#174 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 07 wrzesień 2016 - 18:13

Jasne, wszystko jest kwestią zdrowego rozsądku, i pływanie po Śniardwach i pływanie z rodziną, czy nawet samemu..

 

Co do Bełdan, ostatnio 2motorówki, jedna z prawej na lewo a druga z lewej na prawo - przepłynęły obok nas z prędkością światła tak, że fale spotkały się akurat pod naszą łódką, hehe, trochę mieliśmy w majtkach.. ale łódka dała radę ;P Nie jestem pewien ale Bełdany to chyba najbardziej zaplewione motorówkami jezioro na Mazurach..

 

Na razie 40ho to abstrakcja, wystarczy mi 9,9hp, tylko niech ktoś znajdzie taki w garażu.. :P



#175 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1380 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 08 wrzesień 2016 - 23:07

Ta lodz z postu 165 i 167 to prawdopodobnie Marine Boat 450.



#176 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 09 wrzesień 2016 - 11:55

Dzięki Darek, przekopałeś cały internet czy trafiłeś na nią w połowie?  :P Faktycznie łódka wygląda identycznie, tylko nie jestem pewien czy to dobrze, czy źle? Producent pisze, że burta ma 45cm wys. ale hmm, tak się przypatrzyłem prywatnym zdjęciom i kiedy siedzę na rufie to mam burtę na wysokości kolana czyli jakieś 55cm...

 

Łódka prawie kupiona, generalnie jestem dogadany z kolegą - Nie chciał zjechać z ceny ale dorzuca mi do łódki przyczepkę :o

Potrzebuję jeszcze silnik.. no i hak do auta :P


Użytkownik r.t. edytował ten post 09 wrzesień 2016 - 12:11


#177 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1380 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 09 wrzesień 2016 - 14:13

Szukalem 5min. bo wiedzalem w jakim zakresie cenowym byla.Mialem w ciagu 14 lat chyba 14 lodek i 2 riby to troche w ogloszeniach sie przesiedzalo.



#178 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 05 październik 2016 - 18:17

ok. Minęło trochę czasu, jak zamierzałem, tak zrobiłem. Łódka od kolegi kupiona, faktycznie to Marine Boat 450. W komplecie otrzymałem przyczepkę (będę nad nią musiał sporo popracować), plandekę transportową/portową, i cały wpinany foliowy namiot, jak na zdjęciach powyżej. W międzyczasie trafiła się (moim zdaniem) okazja, kupiłem silnik Yamaha 15HP, dwusuwowy z rozrusznikiem, ładowaniem i manetką w komplecie.

Mankamentem jest długa stopa silnika gdyż mam w łódce krótką pawęż. Na niewytrymowanym silniku we dwóch, z klamotami (Torba ze sprzętem, silnik, 20l paliwa) udało się rozwinąć 27km/h.. Spalanie - zrobione ok. 35km, (od dzikiego slipu na Zegrzu przed rondem do 49km w stronę Pułdupska) pływanie na pełnym gwizdku non stop ale też sporo spiningowania, niecałe 5h - 12litów mieszanki. Zastanawiam się jak podniesienie pawęży wpłynie na zachowanie się łódki na wodzie? Gdyby nie obawa, że przypierdzielę w jakiś korzeń albo wypłycenie na Bugu, to bym tego nie ruszał... Zobaczymy. 

 

https://drive.google...RkVnN3pJc0VKRGM


Użytkownik r.t. edytował ten post 05 październik 2016 - 18:25


#179 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 wrzesień 2018 - 19:28

https://www.olx.pl/o...tml#227c0c714c 

 

pływał ktoś taką łódeczką lub może się wypowiedzieć na jej temat ? Jak z awaryjnością silnika 2-suw na wtrysku o ile dobrze kojarzę ?? 



#180 OFFLINE   Tadziu.W

Tadziu.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPomorskie Mokradła
  • Imię:Tad

Napisano 23 wrzesień 2018 - 20:48

Wraz ze znajomym planujemy zakup łodzi. Sprzęt głównie pod Żarnowiec i zatokę Pucka. Mamy dylemat co wybrać, co będzie bardziej stabilne -Dream Line 430 czy Romana 430/460?

Silnik 9.9 Mariner jest do dyspozycji