Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakość kołowrotków - JDM vs International


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 grudzień 2013 - 20:04

Może sprowadza. Może dystrybucja. Kto wie? Ja nie.

http://bialaryba.pl/...pan-p-5917.html


Użytkownik popper edytował ten post 15 grudzień 2013 - 20:05


#22 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 grudzień 2013 - 20:06

Jozi .. zgodze sie z Toba spasowanie jest w obu idealne.. to blizniacze konstrukcje, by nie pisac identyczne.. ale jednak 10` ma nieco wieksze kolo i jakby tym samym wieksze poczucie mocy.

Ps. pisze wylaczenie o rozmiarach 4000 ;]

Na większą moc mam TP SW a tak na poważnie to mało znacząca różnica :) .



#23 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 15 grudzień 2013 - 20:08

Może sprowadza. Może dystrybucja. Kto wie? Ja nie.

http://bialaryba.pl/...pan-p-5917.html

Sklepów, w samej Polsce, gdzie można kupić kołowrotki JDM jest kilka, co nie zmienia faktu, że na próżno szukać np.Luviasa w ofercie Daiwy, poza Japonią i o dziwo, Australią. Zresztą, język, w jakim jest napisana instrukcja, mówi sam za siebie. A innych wersji językowych nie ma i nie będzie.



#24 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 grudzień 2013 - 20:11

OK Radosławie. Tylko... Czy to nie kłóci sie z opisem JDM?

No dobra. Dla mnie dosyć. I nie o racje tu chodzi. Zima idzie faktycznie a my wciąż o wyższości...


  • blackabyss lubi to

#25 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 20:12

Jozi ta 07 to JDM jest ze złotymi wstawkami na koszu i z tyłu na korpusie?

04 to  jdm a na swiat byla FB

07 to jdm ale na swiat byla jako FD

Ceny tych stelli czy jdm czy nie zawsze byly zblizone, co sugeruje, ze jakosc spasowania byla podobna lub nawet taka sama..

w 10` i FE juz sprawa ma sie jakby nieco inaczej 

temat rzeka..



#26 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 grudzień 2013 - 20:14

04 to  jdm a na swiat byla FB

........................

Mam i jestem bardzo zadowolony. Z FB oczywiście ;) Spasowanie JDM-mom nie ustępuję w żaden sposób a, czy materiały? czas pokaże....... Za parę ładnych lat może  :lol:



#27 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 15 grudzień 2013 - 20:15

@ Popper: Moim zdaniem nie, nie kłóci. Produkt JDM to coś, wyprodukowanego z myślą o rynku japońskim. Wyłącznie. O czym świadczy np. instrukcja sporządzona li tylko w języku japońskim i brak partykularnego produktu w ofercie konkretnego producenta na rynku np. Wielkiej Brytanii, czy USA. To, czy za sprawą prywatnego importu dana rzecz dostępna jest w innych częściach świata nic tu nie zmienia.


Użytkownik Dienekes edytował ten post 15 grudzień 2013 - 20:15


#28 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 grudzień 2013 - 20:27

No zobacz. http://www.daiwa.de/...ovs_prdrows2=10

A Niemcy mają w katalogu to JDM? Z tłumaczeniem polskim?

http://www.daiwa.de/...DAIWA2014PL.php

Tak nawiasem, to JDM raczej Siemano tyczyło, niźli Daiwy. Chyba  ;)


Użytkownik popper edytował ten post 15 grudzień 2013 - 20:31


#29 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 15 grudzień 2013 - 20:38

@ Popper: Miałeś rację, a ja się myliłem.

Luvek nie jest w takim razie JDM. Myślałem inaczej, bo nie znajdowałem go na innych stronach niź japońska i australijska. No i u Niemców nie szukałem ;)

#30 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 grudzień 2013 - 20:45

.................nie o racje tu chodzi. Zima idzie faktycznie a my wciąż o wyższości...

;)

Swoją drogą mam JDM-kę, o której wspomniał Jozi. Tą z 2010 roku. Ma minimalny luzik.

Ja uważam, że tak powinno być.  On się ze mną co najmniej różni w ocenie. 

Myślę jednak, (mechaniki liznąłem raczej budowli tylko), że żadna przekładnia nie powinna być pasowana, bez minimalnego luzu.

Tzw. tolerancji.

Może się mylę ale....   Inaczej, gdzie smar się podzieje jak nie wyciśnięty, na zewnątrz zębów przekładni :ph34r:


Użytkownik popper edytował ten post 15 grudzień 2013 - 20:46

  • kotwitz i Wagner lubią to

#31 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 15 grudzień 2013 - 21:05

4000 07 i 4000 FD nie maja na pinionie od strony tyłu,łożyska,to spory minus jak na najwyższy top.późniejsze modele wróciły do starego rozwiązania i jest łożysko.w 95 było w 98 było w milenie było 01 było.



#32 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 21:12

4000 07 i 4000 FD nie maja na pinionie od strony tyłu,łożyska,to spory minus jak na najwyższy top.późniejsze modele wróciły do starego rozwiązania i jest łożysko.w 95 było w 98 było w milenie było 01 było.

w 04` i FB tez nie bylo lozyska, ale jeszcze byla wolna oscylacja... i jeszcze stara powloka black altime czy jak to sie tam fachowo zwie.. dlatego cenie ja bardziej od 07 ;) 10` juz podparta jak nalezy.. ale w sumie niczym sie konstrukcyjnie nie rozni od 07..

sw 13` niby ma wszystko jak nalezy i super ship(choc super ship to zwykly belkot  - poprostu bardzo korzysten przeniesienie napedu - odpowiednio nazwane ;)) i wolna oscylacje.. konstrukcyjnie do stellek troszke zblizona jest do millenki ( szegolnie super ship i wolna oscylacja w jednym mlynku, zadna inna stella tego nie laczy).. choc tak na dobra sprawe koncepcja posowu  szpuli jest niemal identyczna co TP 02` lub stelli 04 bo jednak millenka ma bardziej zaawansowane/unikatowe rozwiazanie.. Wizualnie to taki stradic FG/biomaster 98 w ciemnej szacie - ogolnie bardzo bardzo ladna. Tylko jak sie czyta recenzje to nie ma powtarzalnosci.. no i co gorsze poki co nie ma wersji slodkoowodnej.. a jak juz sie pojawi to pewnie tez nie bedzie jdm.. eh


Użytkownik blackabyss edytował ten post 15 grudzień 2013 - 21:31


#33 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 grudzień 2013 - 21:27

Jozi .. zgodze sie z Toba spasowanie jest w obu idealne.. to blizniacze konstrukcje, by nie pisac identyczne.. ale jednak 10` ma nieco wieksze kolo i jakby tym samym wieksze poczucie mocy.
Ps. pisze wylaczenie o rozmiarach 4000 ;]


...a to nie 2500 2010 ma większe koło od poprzedniczek?

#34 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 21:34

Masz Patryk racje.. juz sie gubie w tych bzdurach.

Umiescilem 10` przed FD.. bo  mialem takie porownanie 10` 4000 ss i gwiazda FD 4000

10` krecilo mi sie jakby stabilniej.. nie wiem juz sam czy to byla magia jdm czy poprostu w FD brak lozyska na podparciu piniona..


Użytkownik blackabyss edytował ten post 15 grudzień 2013 - 21:42


#35 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 15 grudzień 2013 - 21:36

Czytając Wasze posty przypomina mi się to jak dawno temu Corona Fishing posiadała wyłączność na sprzedaż kolowrotków Pennaw Polsce  np. Slammer . Wciskała kit że Slammer jest produkowany na rynek amerykański i europe . Model europejski miał być rzekomo gorszy , zrobiony z gorszych materiałów itd. Sprzedawali zarówno amerykańskie jak i europejskie . Później okazało się że nie było żadnych europejskich. Slammer czy to inny Penn zawsze był jeden. Kiedyś USA.. teraz Chiny...


Użytkownik meth666 edytował ten post 15 grudzień 2013 - 21:37


#36 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 grudzień 2013 - 21:40

Czytając Wasze posty przypomina mi się to jak dawno temu Corona Fishing posiadała wyłączność na sprzedaż kolowrotków Pennaw Polsce  np. Slammer . Wciskała kit że Slammer jest produkowany na rynek amerykański i europe . Model europejski miał być rzekomo gorszy , zrobiony z gorszych materiałów itd. Sprzedawali zarówno amerykańskie jak i europejskie . Później okazało się że nie było żadnych europejskich. Slammer czy to inny Penn zawsze był jeden. Kiedyś USA.. teraz Chiny...

A tak z czystej ciekawości. skąd wiesz, że to był kit?



#37 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 grudzień 2013 - 21:43

Od zawsze kombinuję, że podział na JDM i modele A, B, C, D, E... wymuszony został li tylko, na potrzeby rynku europejskiego, USA i ............. japońskiego.

Zabieg marketingowy, który miał utwierdzić rodowitych Japończyków, że firma dba o rodzimy rynek lepiej, niż o "zachód". Też mu uległem :lol:

No ale to tylko mój domysł.


Użytkownik popper edytował ten post 15 grudzień 2013 - 21:46


#38 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 21:53

Nie masz drogi Waldku racji.

Roznice przynajmniej mi znane sa i to bardzo wyrazne..

Stella 98` F-swiat a H - jdm tu juz dostrzega sie roznice w postaci powloki na glownym kole w jdm. W F-ce wodzik jakos szybciej sie zblizy do glownego kola i zacznei napieerdzielac niz w H mimo ze F-ka ma mneijsze przelozenie..

Co prawda przez kolejne generacje stellek 00-01-04-07 razacych roznic miedzy jdm a swiatem nie ma poza innymi napisami na rotorze/szpuli to tak dla przykladu 10` od FE rozni sie kilkoma dodatkowymi napisami na korpusie, zupelnie innym uchwycie i w koncu co jest zagadka spasowaniem.. jest mnostwo skarg na stelle FE skad to sie bierze ??  nikt wczesniej nie skarzyl sie na stelle FB i FD.. ale cena 10` i FE tez jakos zawsze byla "rozna" dlaczego ??

 

Ale patrzac na modele np: TP to roznice sa juz na poziomi uzytych materialow, chocby na glowne kolo czy brak lozyska pod szpula, lub slizg na podparciu.. to sa fakty i z tym sie nie dyskutuje ;)


Użytkownik blackabyss edytował ten post 15 grudzień 2013 - 22:02


#39 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 grudzień 2013 - 22:10

Być może.

A może, to tylko kosmetyka, by Japończyk z Kiusiu, czy Honsiu uwierzył, że firma bardziej "dba o rynek wewnętrzny" a pośrednio i o Niego?

Nie zapominajmy. To potężny rynek wędkarski.

No, akurat FE nie do końca wpisuje się w ten obraz. Tu racja na pewno Twoja :)


Użytkownik popper edytował ten post 15 grudzień 2013 - 22:11


#40 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 15 grudzień 2013 - 22:13

A tak z czystej ciekawości. skąd wiesz, że to był kit?

 

Skoro otwierasz wersje amerykańską i europejską i jest wszystko to samo , przekładnia , rotor to samo, z tego samego materiału więc? Obrazuje tylko jak łatwo wycyckać z kasy polaczków  <_<