Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakość kołowrotków - JDM vs International


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 grudzień 2013 - 15:07

Jakby chodziło o patriotyzm - to wszyscy jesteśmy Chińczykami. ;)

 

Chyba Ty :D


  • pitt lubi to

#62 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 16 grudzień 2013 - 15:42

Będzie z pół roku temu wymieniłem sworzeń w samochodzie, bo zaczął stukać. W sklepie obok warsztatu kupiłem pierwszy lepszy czyli chiński, bo tylko taki był, a samochód miałem na podnośniku ze zdemontowanym wahaczem. Zapłaciłem 50 złotych. Tymczasem lepszy, niemiecki kosztuje 70 a oryginał 110. Różnica w cenie żadna, biorąc pod uwagę koszty robocizny i teoretyczną żywotność tego elementu.

Kilka dni temu robiłem przegląd i oczywiście na chińskim sworzniu jest luz. Wczoraj zacząłem go słyszeć, stuka. Pytam zatem, po cholerę komu chińskie sworznie???

Z drugiej strony lapek na którym to piszę, też w Chinach wyprodukowany a działa już kilka lat i, mam nadzieję, podziała jeszcze trochę. Choć misie prawy Alt wytarł :)



#63 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:11

Chodzi mianowicie o napis na stopce "Made in Japan".

Przydałaby się też dołączana do kompletu specjalna boja , z napisem "łowię z JDM" , tak by wrzucona do wody mogła wzbudzać szacunek i zachęcać ryby do ataku. ;)  ;)  :lol:  :lol:

Może by się dało wygrawerować taki napis na szpuli a jubiler by w to oprawił cyrkonię (brylanty jednak za drogie) :P .

Jako osoba upośledzona ........... technicznie nie bardzo kumam różnice o których piszecie ale chyba coraz bardziej się te róznice zacierają. 

Jeśli zaś chodzi o ceny. 

4-5 lat temu w jednej z chińskich fabryk pakowano spiningi firmy "Browning" dla odbiorcy w USA. Na przelotce był kartonik z przekreśloną ceną 129,99$, dużym napisem SALE i ceną 99,99$. No przecież grzech nie kupić przy takiej obniżce  :P .

Na życzenie klienta na tych samych blankach można było sobie napisać np. Zebco, YAD, Ouantum,Robinson czy Jaxon-co kto chce. Przy zakupie więcej niż 1000szt. cena była 12,45 a powyżej 10 000 sztuk coś niewiele ponad 10$.

W tym samym mniej więcej czasie trafił mi się kołowrotek tylko nie pamiętam czy DAM czy Quick z napisem na stopce GERMANY.

Przyznaję że prawie kupiłem  :unsure: . Na pudełku też było GERMANY ale drobnym drukiem było słówko design.

Popytałem wśród znajomych co to znaczy i mnie uświadomili że to spora fabryka na płd. od Pekinu  ;) .



#64 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:13

4000 07 i 4000 FD nie maja na pinionie od strony tyłu,łożyska,to spory minus jak na najwyższy top.

Mam okazję kopić ten młynek za dobre pieniądze i zastanawiam się czy ten brak łożyska to rzeczywiście taki duży minus :unsure: 



#65 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:25

Nie odcinać metek, nie zdejmować folii, zostawić jak jest. Śmieszne? Niemożliwe?

Nieprawda...

Widuję od dawna wędkarzy z folią na korku, a raz widzieliśmy jak pan machał spinningiem przy którym na przelotce majtała się wielka papierowa ulotka z napisem "SIC". Niczym raper. :D

Jest coś w tym szpanie, widać to chociażby na przedwiośniu w dużych sklepach wędkarskich gdzie kolejka rozkłada się po równo w stronę sterty NEW Catalogue i do stoiska z gadżetami firmowymi.

Taki bzik po zimie. ;)

Co do kołowrotków JDM to mam, używam i chwalę za niezawodność, ale mam też Shimano z Malezji, chyba kilkunastoletnie i też działa jak dawniej, mam Ticę i Penna, oba chińskie i też działają sprawnie, nie mam z nimi problemów, mam w końcu jakiegoś Pfluegera na rynek USA, ma jakieś 6-7 lat i do dzisiaj daje się rozpędzić rotor korbką, trzymając tylko za stopkę.

Jedyne na co zwracam uwagę, dzisiaj, przy zakupach, to opinie użytkowników, nie internetowych testerów co to ładne zdjęcia robią, ale ludzi łowiących sprzętem, któremu wystawiają opinię.

A co on ma na stopce, blanku, hafcie to już mi lotto. :)


  • zorro i Zwierzu lubią to

#66 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:27

Może w dłuższym użytkowaniu ,dużych przeciążeniach w stabilności konstrukcji może to dać się odczuć,być może japońce myśląc ,że to jest nie potrzebne zrezygnowali z tego łożyska na chwilę modelach 04-07.ale później ,może sprawdzili ,że jest ono jednak istotnym ruchomym podparciem mechanizmu i teraz a aktualnych modelach jest,ale wiedzieć musisz też,iż starsze super GT X czy stradicki nie miały tych łożysk i zanim złapały tam luz,tokilkanaścielat trzeba było kręcić



#67 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:30

 

Na pudełku też było GERMANY ale drobnym drukiem było słówko design.

 

to jednak nie to samo co made, nieprawdaz?  ;)



#68 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:30

mow za siebie B)

 

 

Chyba Ty :D

 

Dobra,dobra.

Już widzę jak nad wodę chadzacie w gajerach z Pruchnika ,w kapciach z "Befado" i z sakwojażem od krajowej , choć zagranicznie brzmiącej "Vanessy". ;)



#69 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:32

Mam okazję kopić ten młynek za dobre pieniądze i zastanawiam się czy ten brak łożyska to rzeczywiście taki duży minus :unsure:

I to jest poniekąd odpowiedź na 99% pytań wartościujących nasze graty...  Otóż "dobrość pieniędzy" potrafi zasłonić nie tylko duże i małe minusy ale także całkowicie, a często i nieodwracalnie, spowodować utratę wzroku...


  • pitt lubi to

#70 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:33

moglbys sie bardzo mocno zdziwic, co w czlowieku potrafi niechec, do chinszczyzny, wywolac ... oprocz przypraw nie uzywam (swiadomie i z wlasnego wyboru) nic chinskiego, bo nie lubie sie sam kastrowac :)


  • Dienekes lubi to

#71 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:35

Dobra,dobra.

Już widzę jak nad wodę chadzacie w gajerach z Pruchnika ,w kapciach z "Befado" i z sakwojażem od krajowej , choć zagranicznie brzmiącej "Vanessy". ;)

 

Przepraszam, ale przyznaje, ze przegapilem kiedy ten watek przestal byc o kolowrotkach....



#72 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:39

A ja nie wiedziałem ,że patriotyzm dotyczy tylko używanych kołowrotków. ;)



#73 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:52

Nie odcinać metek, nie zdejmować folii, zostawić jak jest. Śmieszne? Niemożliwe?

Nieprawda...

Widuję od dawna wędkarzy z folią na korku, a raz widzieliśmy jak pan machał spinningiem przy którym na przelotce majtała się wielka papierowa ulotka z napisem "SIC". Niczym raper. :D

(...)

To raczej nie szpan. To tzw. żyłka handlowca, takiego od "kijek nowy, z metkami, jeszcze folia na korku" ;)

 

A kołowrotki JDM są po prostu fajniejsze, nawet jak się niczym nie różnią od "naszych". A może szczególnie wtedy.


Użytkownik chub norris edytował ten post 16 grudzień 2013 - 16:56


#74 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:57

...


Użytkownik cristovo edytował ten post 14 styczeń 2014 - 12:30


#75 OFFLINE   ryba1981

ryba1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 16 grudzień 2013 - 19:06

Witam

Czy sprzęt sygnowany jako "na rynek międzynarodowy" i "JDM" różni się od siebie jakością, trwałością i tp.?

Chodzi tu szczególnie o kołowrotki bardziej topowe typu Daiwa Certate HC.

Czy Koledzy mają jakieś przemyślenia i spostrzeżenia w tym temacie?

Za wszelkie info z góry dziękuję.

Kiedyś kolego miałem dylemat Daiwa Infinity QXP na Europę czy jej odpowiednik Daiwa Certate HC JDM , wybrałem ten drugi-- lepsze łożyska, korba wkręcana w przekładnie, niestety w JDM też trafiają się wadliwe egzemplarze ....Teraz mam ,,zwykłą'' granatową Cerate, praca nie ta sama ale jest  przyjemność z łowienia bezstresowego, podsumowując jak trafisz



#76 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 19:42

 

Widuję od dawna wędkarzy z folią na korku, 

 

Taka folia przy wysokiej wilgotności, albo w deszczu przy w miarę wysokiej temp. powietrza potrafi nieźle odparzyć korek. Wyglądam to potem jak  "G" w lesie. 



#77 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 grudzień 2013 - 20:12

Nigdy nie testowałem, zdejmuję co jest do zdjęcia, czy to z kija czy z telefonu/zegarka (a widziałem, też zegarek na nadgarstku z piękną, złażącą po rogach folijką  ;) ).

Ludzie może się boją faktycznie utraty wartości sprzętu, jego uszkodzenia, jak inaczej takie dziwactwo wytłumaczyć?

I wcale nie jest to jakaś rzadkość, często widywałem, widuję i pewnie widywał będę podobne widoki, ale miało być o kołowrotkach JDM.... ;)


Użytkownik Dagon edytował ten post 16 grudzień 2013 - 20:12


#78 OFFLINE   dru

dru

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaNieporęt
  • Imię:Darek

Napisano 16 grudzień 2013 - 20:25

Teraz moje spostrzeżenie (teoria). Rynek niestety podzielony jest na Japonie, International gdzie trafia większość solidnych kołowrotków oraz tzw. kołowrotkowy trzeci świat (niestety w tym Polska gdzie pchany jest najgorszy - najtańszy sprzęt czyli okrojona oferta topowych firm). Po drugie nie jestem przekonany czy sprzęt JDM jest produkowany tylko i wyłącznie w Japonii jak to niektórzy myślą. Owszem jest on produkowany na rynek japoński a nie w Japonii ale gdzie nie wiadomo (napisem na stopce nie sugerował bym się). Prawdopodobnie tam gdzie reszta czyli tam gdzie najniższe koszty produkcji. Z handlem mam mało do czynienia ale czy to nie dziwne, że często hurtowe ilości kręćków JDM oferują sprzedawcy z rynków takich jak Malezja, Indonezja, Singapur. (nie spotkałem handlowca bezpośrednio z Japonii) czy to nie dziwne? A może to tylko moja niewiedza?



#79 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 16 grudzień 2013 - 20:38

Nie masz drogi Waldku racji.

Roznice przynajmniej mi znane sa i to bardzo wyrazne..

Stella 98` F-swiat a H - jdm tu juz dostrzega sie roznice w postaci powloki na glownym kole w jdm. W F-ce wodzik jakos szybciej sie zblizy do glownego kola i zacznei napieerdzielac niz w H mimo ze F-ka ma mneijsze przelozenie..

 

Troszke sie z toba Piotrze nie zgodzę,bo koła w obu (F-H) sa identyczne bez zadnych powłok,poza wybitymi na nich literami,a jedna róznica jaka zauwazyłem,to w F małe kółeczko przed wormem, napedzające pinion jest plastikowe a w  wersji H jest alu... ;)



#80 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9511 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 grudzień 2013 - 20:41

Dru. Twoje spostrzeżenia odzierają z marzeń :angry:  Marzeń o "NAJ....." :D


Użytkownik popper edytował ten post 16 grudzień 2013 - 20:51