Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakość kołowrotków - JDM vs International


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 20:46

Z handlem mam mało do czynienia ale czy to nie dziwne, że często hurtowe ilości kręćków JDM oferują sprzedawcy z rynków takich jak Malezja, Indonezja, Singapur. (nie spotkałem handlowca bezpośrednio z Japonii) czy to nie dziwne? A może to tylko moja niewiedza?

 

japantackle.com, bass.jp, plat.co.jp ... wymieniac dalej?



#82 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 grudzień 2013 - 20:48

Teraz moje spostrzeżenie (teoria). Rynek niestety podzielony jest na Japonie, International gdzie trafia większość solidnych kołowrotków oraz tzw. kołowrotkowy trzeci świat (niestety w tym Polska gdzie pchany jest najgorszy - najtańszy sprzęt czyli okrojona oferta topowych firm). Po drugie nie jestem przekonany czy sprzęt JDM jest produkowany tylko i wyłącznie w Japonii jak to niektórzy myślą. Owszem jest on produkowany na rynek japoński a nie w Japonii ale gdzie nie wiadomo (napisem na stopce nie sugerował bym się). Prawdopodobnie tam gdzie reszta czyli tam gdzie najniższe koszty produkcji. Z handlem mam mało do czynienia ale czy to nie dziwne, że często hurtowe ilości kręćków JDM oferują sprzedawcy z rynków takich jak Malezja, Indonezja, Singapur. (nie spotkałem handlowca bezpośrednio z Japonii) czy to nie dziwne? A może to tylko moja niewiedza?

 

Dru. Twoje spostrzeżenia odzierają z marzeń :angry:  Marzeń o "NAJ....." :D

 

JDM = Jak Dobrze Marzyć

:P


  • popper i Jozi lubią to

#83 OFFLINE   dru

dru

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaNieporęt
  • Imię:Darek

Napisano 16 grudzień 2013 - 20:59

popper    A może by tak reaktywować Prexer-a i zrobić takie polskie "Naj". W końcu jest tu nas spora grupa specjalistów i zapaleńców od kreciołów :).

Fajne blanki potrafimy robić to może i kręcioły by wyszły OK.



#84 OFFLINE   dru

dru

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaNieporęt
  • Imię:Darek

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:01

japantackle.com, bass.jp, plat.co.jp ... wymieniac dalej?

To raczej durze sklepy nie hurtownicy, raczej detal z tego co wiem?



#85 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:08

przepraszam, zle przeczytalem post ... ja nigdy nie kupowalem kolowrotkow hurtem, nie mam zapotrzebowania :)



#86 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 16 grudzień 2013 - 22:46

blackabyss tarcia wystąpił u Ciebie w modelu 4000F czy w modelu z rynku Japan 98 JDM?

Problem z modelami stelli 98,jest raczej niestety z modelami JDM ale tylko z modelem o niskim przeł NIE z H czy F,jeśli przekładnia jest dojechana i nie odpowiednio usztywniona podkładkami,może wystąpić ten problem,gdy

-na w środku jest sól lub jakieś iłki które podszlifują koło przekładni,w miejscach podpierania się koła

gdy kołowrotek jest stosowany przez osobę kręcącą prawą ręką wtedy koło naciskane jest w znacznym stopniu w stronę podkładek,oraz działa na nie siła która "odsuwa" je od piniona. po kilku latach takiego łowienia na prawo i potem zmianie na łowienie korba po lewej może wpłynąć na luzy a potem,oranie,wodzika posuwu,

wprawdzie nie wystapiło to nigdy w żadnych z moich stelli,ale miałem przypadek z zajechana przez kolege ultegra.brat lewa ręka drugi brat prawa,

 

-druga sprawa to też niedokręcony wodzik na ośce  z czasem zacząć może się luzować,co też spowoduje zwiększenie luzu w otworach stabilizujących wodzik,a jak już jest  luz na wodziku ,oraz luz na przekładni to w końcu się spotkają na "tarło".

 

 

 

jak pisałem mi osobiście to się nigdy nie przytrafiło,a widziałem kilkadziesiąt stelli JDM, F i H od środka.To samo w TP F4000 czy TPH czy TP 98 JDM

 

co do różnic,tak jak w daiwach Tournament zdarzały sie koła bez powłoki zależnie od wypustu. tak i w stellach 98 H4000 były z powłoka lub bez,może akurat to mieli na stanie w magazynie i to pakowali.w tpH400098 było podobnie.

Ja wiem wiem że wszystkie stelle to "czopki" :D  ;)  ale naprawdę modele F i jej krewne JDM dają radę,myślę że to tarcie u Ciebie to był nieszczęśliwi zbieg okoliczności.


Użytkownik hasior edytował ten post 16 grudzień 2013 - 22:49


#87 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 17 grudzień 2013 - 10:51

Przepraszam, ale przyznaje, ze przegapilem kiedy ten watek przestal byc o kolowrotkach....

Jak mawiał Kwinto, "trzeba było uważać"... :rolleyes:

 

A tak swoją drogą, to piąta strona pisania, a czymże w ogóle jest ta "jakość kołowrotków"..? 

Bo to wychodzi, że dla każdego co innego. Jak ma "czarne kółko", to lepszy od tego co ma "złote", ten z łożyskiem gdziestam musowo jest lepszy od tego bez, ten co przypadkiem komuś "szura", to już gorszy od wszystkich innych nieszurających...

A może tak najpierw trza by ustalić jakieś w miarę niezmienne kryteria "lepszości i gorszości" i potem sobie rankingować i porównywać, i dzielić na Japonię i Resztę Świata...


Użytkownik zorro edytował ten post 17 grudzień 2013 - 11:09


#88 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 10:58

 

A może tak najpierw trza by ustalić jakieś w miarę niezmienne kryteria "lepszości i gorszości" i potem sobie rankingować i porównywać, i dzielić na Japonię i Resztę Świata...

 

albo reaktywowac walese, bedzie druga japonia i w efekcie koncowym PDM :)  i cala reszta swiata bedzie wiedziala co jest najlepsze


  • Guzu, tpe i popper lubią to

#89 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 17 grudzień 2013 - 11:54

albo reaktywowac walese, bedzie druga japonia i w efekcie koncowym PDM :)  i cala reszta swiata bedzie wiedziala co jest najlepsze

 

Blanki PDM już mamy , ciekawe czy ktoś odważy się produkować kołowrotki?

 

Nigdy nie miałem takich samych kołowrotków rasy europejskiej i japońskiej. Aż do teraz ;) Niedługo będę mógł porównać Stellki SFE i 10' 4000S.



#90 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 17 grudzień 2013 - 12:09

Tak po prawdzie, to prawdziwie porównać można jak kto ma po 5 czy 10 takich stellek... Pojedyncze egzemplarze mogą się wszak cechować jakimi przypadłościami osobniczymi i całe porównanie o kant tyłka...



#91 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 17 grudzień 2013 - 12:12

Tak po prawdzie, to prawdziwie porównać można jak kto ma po 5 czy 10 takich stellek... Pojedyncze egzemplarze mogą się wszak cechować jakimi przypadłościami osobniczymi i całe porównanie o kant tyłka...

 

No niby tak, ale od czegoś trzeba zacząć ;)



#92 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 17 grudzień 2013 - 12:42

No wiem... Tak trochę dla draki napisałem, nie żeby tam zara coś... :)

Ale tak czy siak im szersze pole do badań tym wyniki miarodajniejsze, no nie...? A znowuż z jeszcze innej strony, to na co komu, kto jest przy zdrowych zmysłach, 10 jednakowych kołowrotków..? :rolleyes:

 

Ale jak już doszliśmy do pewnych ułomności umysłowych i związanych z tym "posiadań", to mam taki przykładzik... Parę jednakich, przypadkowo czerwonych młynków i jeden od nowości "szumiący z oporówki" (cuda wyczyniałem i ni cholery, jak szumiała tak szumi). I gdyby się komu innemu ta maszyna trafiła, to mogłaby powstać szybka portalowa legenda, że "te maszyny są do bani bo im szumią łożyska"... A ja się znowuż mogę upierać, że "to dobre maszyny" bo wiem, iż tylko jeden taki przypadkowo ułomny "rodzyn" się trafił... I druga "legenda" gotowa...

 

No i tak powoli dochodzimy do tego, że spora część portalowych opinii i rankingów opiera się na legendach, bajkach, zasłyszeniach, doświadczeniach kolegi wuja i mitologi celtyckiej...


Użytkownik zorro edytował ten post 17 grudzień 2013 - 12:47


#93 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 grudzień 2013 - 12:48

Tak po prawdzie, to prawdziwie porównać można jak kto ma po 5 czy 10 takich stellek... Pojedyncze egzemplarze mogą się wszak cechować jakimi przypadłościami osobniczymi i całe porównanie o kant tyłka...


I tak i nie. To jest ich flagowy model a to samo w sobie zobowiązuje. Natomiast zastanawiam się ile osob miało możliwość czy też okazję dokładnie porównać dwa fabrycznie nowe egzemlarze.

#94 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 17 grudzień 2013 - 12:58

No niby flagowość zobowiązuje Panie Wojtusiu ale przecie zawsze może się jakie nieszczęście trafić... To w końcu tylko maszyny i tylko człowiek je do kupy składa, a potem też tylko człowiek użytkuje...



#95 OFFLINE   bronzo

bronzo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowa Zarzyna

Napisano 17 grudzień 2013 - 14:24

Trzeba przyznać że JDM-y trzymają cenę, a nawet cena rośnie. Ta japońska maszyna była niedawno sprzedana przez @Hasiora za jakieś 4 i pół stówki:

http://tablica.pl/of...html#6f47044455


Użytkownik bronzo edytował ten post 17 grudzień 2013 - 14:33


#96 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 17 grudzień 2013 - 14:55

Trzeba przyznać że JDM-y trzymają cenę, a nawet cena rośnie. Ta japońska maszyna była niedawno sprzedana przez @Hasiora za jakieś 4 i pół stówki:

http://tablica.pl/of...html#6f47044455

Teraz taka moda. :)

Tanio kupić drożej sprzedać  :P a jak się jeleń znajdzie to wydusić z niego ile się da  :(

Niestety takie osoby są i tu na forum  :angry: niby koleżeńskim  :blink:



#97 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 grudzień 2013 - 15:03

 

( przelew , zaksięgowanie , wysyłka na podany adres )

Gdzieś już ten tekst widziałem :lol:  :lol:  :lol:



#98 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 17 grudzień 2013 - 15:07

Trzeba przyznać że JDM-y trzymają cenę, a nawet cena rośnie. Ta japońska maszyna była niedawno sprzedana przez @Hasiora za jakieś 4 i pół stówki:

http://tablica.pl/of...html#6f47044455

może farbą z płatkami złota pomalowali  :D .albo na choinkę komu waluty potrzeba 


  • Karol Krause lubi to

#99 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 grudzień 2013 - 15:47

Ciekawe kto to taki. Możecie podać jak wiecie... Szczera prawda obroni się.


  • Wagner lubi to

#100 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 17 grudzień 2013 - 15:50

Trzeba przyznać że JDM-y...

A od kiedyż to Emblemy były maszynami określanymi jako JDM..? :rolleyes:

Ja to myślę, żeś Pan świadomie tak napisał, dla draczki tylko..? I że dobrze Pan wiesz, że Made in Japan nie oznacza JDM, i odwrotnie też niekoniecznie...

A w ogóle, to cóż to za debilne określenie, swoją drogą, jakieś... :rolleyes:  Od razu kojarzy mi się z ADM (gdzie niekoniecznie oznacza Amerykę...)