Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakość kołowrotków - JDM vs International


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 17 grudzień 2013 - 20:08

Gdzieś już ten tekst widziałem :lol:  :lol:  :lol:

No ja tez....to ten co go szlak trafia ,że na jeziorze Tarnobrzeskim nie może sobie popływac i połowic...nie po to kupował daiwy ,zeby leżały....to postanowił sprzedac :lol: :lol: :lol:


  • Karol Krause i Negra lubią to

#102 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 17 grudzień 2013 - 20:43

To mam pytanie. Od kolegi forumowego kupiłem TP 4000 ( dokupiłem szpulkę 3000 ) model 98 JDM  i jestem "Pan będzie zadowolony" ;)  ale tak skrótowo wytłumaczcie mi : materiałowo  , jakość , spasowanie różni się od późniejszych wersji ?

Czytam że niby tak ale czy będzie to w całokształcie odczuwalne.


Użytkownik staszek edytował ten post 17 grudzień 2013 - 20:44


#103 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 17 grudzień 2013 - 21:23

Czasami troszkę się różnią, a jak się trafi na dobrze utrzymanego używańca, to raczej tylko na plus... :)



#104 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 18 grudzień 2013 - 09:04

Mam Stelle '10 JDM i na EU i jakoś mega wielkiej różnicy nie widzę .
  • popper lubi to

#105 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3559 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 18 grudzień 2013 - 09:52


Ja też mam obie i potwierdzam spostrzeżenia Patryka.
  • popper lubi to

#106 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 18 grudzień 2013 - 10:59

Ja mam kołowrotek z napisem na stopce " made in japan ", a i tak w środku ma plastik tam gdzie powinien być metal.

Innymi słowy sześć stron onanizmu do zawieszonej na ścianie białej flagi z czerwonym kołem.



#107 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 18 grudzień 2013 - 11:02

Mam Stelle '10 JDM i na EU i jakoś mega wielkiej różnicy nie widzę .

 

Ja też mam obie i potwierdzam spostrzeżenia Patryka.

Powiem Wam tak, trafne spostrzeżenia macie :) .Nie podejrzewam, aby shimano stella miała 3 linie produkcyjne:

1.JDM

2.USA.

3.Pół Europy i reszta chołoty.

Reasumując mają 1 linię tylko przeglądają je dokładnie i te z większymi luzami prawdopodobnie trafiają na ten trzeci rynek.


  • Guzu i popper lubią to

#108 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 18 grudzień 2013 - 11:04

Innymi słowy sześć stron onanizmu do zawieszonej na ścianie białej flagi z czerwonym kołem.

 

Przynajmniej wiadomo, w co celować :D


  • Guzu, krzychun i Zwierzu lubią to

#109 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3559 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 18 grudzień 2013 - 11:09

Powiem Wam tak, trafne spostrzeżenia macie :) .Nie podejrzewam, aby shimano stella miała 3 linie produkcyjne:

1.JDM

2.USA.

3.Pół Europy i reszta chołoty.

Reasumując mają 1 linię tylko przeglądają je dokładnie i te z większymi luzami prawdopodobnie trafiają na ten trzeci rynek.

 

 

Wg tej kategorii mam 1szt. z pkt. 1 i 1szt. z pkt. 2, więc może dlatego nie mam luzów :P :D



#110 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 18 grudzień 2013 - 11:45

Wg tej kategorii mam 1szt. z pkt. 1 i 1szt. z pkt. 2, więc może dlatego nie mam luzów :P :D

Teraz napiszę prawdę którą Wam objawiłem.

1. Więc stella 2007rok- 4000 zakupiona od kolegi z forum, zakupił ją u Mefisto i żadnej ingerencji nie wymagała.

2.Stella 2007rok- 2500 sprowadzona z USA wymagała nieznacznej podkładki pod napęd i kręci jak JDM :) .

3.Stella 2010rok-1000 prawdopodobnie  wersja na Europę kupiona na allegro bo gość nie wiedział co jej dolega.Po konkretnej rozmowie z nim(zrobiłem mu serwis sepii bo miała podobne luzy jak stelka) przyznał, że jego kolega miał ją w używaniu coś ze 2 razy na rybach i stwierdził, że ma jakiś feler bo nie kręci dobrze.Gość jak dostał sepię po serwisie był zdziwiony i wniebowzięty jak mu maszynka kręci :lol: .Ja tylko mu powiedziałem, że stelka jeszcze lepiej kręci-gość tylko przełknął ślinę.Ingerencji wymagał tylko luz na kole zębatym i nic więcej.Obecnie mam na warsztaccie stellę SW na europę i ma luz na pinionie i to znaczny jak na SW.Czekam na pewne części aby zabrać się za nią celem osiągnięcia statusu JDM, mam nadzieję że się uda cel osiągnąć, kolega też czeka i podobną nadzieję ma.Takie moje spostrzeżenia na 3-ch egzemplarzach moich, kilka stellek przeszło przez moje ręce i porażających odstępstw nie zauważyłem, ale jest pewnie tak jak kolega Tomasz pisał-trafiają się złosliwe przypadki.



#111 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 11:48

Reasumując mają 1 linię tylko przeglądają je dokładnie i te z większymi luzami prawdopodobnie trafiają na ten trzeci rynek.

 

powazna firma nie produkuje towaru zaliczajacego sie na trzeci rynek, a jezeli taki odchyl sie zadarzy, to widzi tylko prase, czesto hydrauliczna :)

 

 

no i nie ma to jak prawda, najchetniej objawiona ^_^



#112 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 18 grudzień 2013 - 17:31

Ciekaw jestem czy jakbyśmy dali przypadkowemu Japończykowi np. pierwsze rarenium to czy dostrzegłby różnicę?  ;) 
Moje zdanie jest takie, że modele JDM są po prostu najlepsze, jakby dopieszczone bardziej, a szczególnie te starsze np. TP PG/HG, TP FA, Sustain FD- tutaj dobrze widać różnicę.
@Jozi nie miałem nigdy stelli więc od środka jej nie znam ale wydaje mi się, że obojętnie czy to stella czy nie to kołowrotek nie powinien być ustawiony na ciasno (czyt. bezluzowo). Miniamalny luz powinien być, który w pracy jakby zanika bo w innym przypadku dużo szybciej zjedziemy tryby napędu.

Z drugiej strony to kto zwracałby uwagę czy kołowrotek jest JDM czy nie jeśli łowiłby na wymarzonej rybnej Polskiej wodzie?



#113 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 18 grudzień 2013 - 18:54

Ciekaw jestem czy jakbyśmy dali przypadkowemu Japończykowi np. pierwsze rarenium to czy dostrzegłby różnicę?  ;) 
Moje zdanie jest takie, że modele JDM są po prostu najlepsze, jakby dopieszczone bardziej, a szczególnie te starsze np. TP PG/HG, TP FA, Sustain FD- tutaj dobrze widać różnicę.
@Jozi nie miałem nigdy stelli więc od środka jej nie znam ale wydaje mi się, że obojętnie czy to stella czy nie to kołowrotek nie powinien być ustawiony na ciasno (czyt. bezluzowo). Miniamalny luz powinien być, który w pracy jakby zanika bo w innym przypadku dużo szybciej zjedziemy tryby napędu.

Z drugiej strony to kto zwracałby uwagę czy kołowrotek jest JDM czy nie jeśli łowiłby na wymarzonej rybnej Polskiej wodzie?

Rarki miałem na warsztacie europejski i japan-żadnej różnicy nie stwierdziłem, nawet europejski płynniej kręcił :) .

Że luz musi być w przekładni, doskonale o tym wiem :) .


  • kotwitz lubi to

#114 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 18 grudzień 2013 - 19:38

 

Że luz musi być w przekładni, doskonale o tym wiem :) .

No,ale taki ,że komar.......to wszyscy wiemy :D


  • pitt i Jozi lubią to

#115 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 19 grudzień 2013 - 07:20

...a jak trafisz na "nigga mosquito" ... i co wtedy??? przekladnia do wymiany?
  • krzychun i haja1978 lubią to

#116 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 grudzień 2013 - 07:28

...a jak trafisz na "nigga mosquito" ... i co wtedy??? przekladnia do wymiany?

 

nie, po prostu daje sie podkladki kolejowe :lol:


  • krzychun lubi to

#117 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 grudzień 2013 - 08:50

Wg Pana Grzeszczyka długoletniego serwisanta w shimano, co by nie mówić goscia z dużym doświadczeniem, który pracował w wytwórni maszyn precyzyjnych luz przekładni winien być taki aby smar się zmiescił, lecz przekładnia powinna pracować płynnie bez żadnych oporów.

Jeżeli przebierając podkładkami udaje się uzyskać taki stan, ewentualnie minimalny luz jest superowo dla ucha użytkownia  i kołowrotka również :) .



#118 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 grudzień 2013 - 09:04

@jozi

nie chce cie krytykowac, czy tez serwisanta i co by nie mowic, goscia z duzym doswiadczeniem, ale ja zawsze myslalem, ze mechanika polega na liczbach ... luz przekladni powinien byc taki aby smar sie zmiescil ... no a jak ktos bedzie chcial 25 gram smaru zmiescic? ;)


  • Jozi i krzychun lubią to

#119 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 grudzień 2013 - 10:21

@jozi

nie chce cie krytykowac, czy tez serwisanta i co by nie mowic, goscia z duzym doswiadczeniem, ale ja zawsze myslalem, ze mechanika polega na liczbach ... luz przekladni powinien byc taki aby smar sie zmiescil ... no a jak ktos bedzie chcial 25 gram smaru zmiescic? ;)

@Pitt

Nie chcę się mądrzyć, można 25g smaru włożyć do morskiej bestii, ale do tych od 1000-4000 powiedzmy to na całą batalię do smarowania.

Obecnie jak smaruję smarem shimano to wykałaczką nakładam smar między zęby koła napędowego i piniona, bo bezsensem jest nakładanie większej ilosci smaru, która jest odrzucana na obudowę.

Ale "napchać" zawsze można, prawdopodobnie poprawi to samopoczucie :lol: .



#120 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 19 grudzień 2013 - 18:17

 można 25g smaru

Ale "napchać" zawsze można, prawdopodobnie poprawi to samopoczucie :lol: .

 

Napchac to sobie mozna te 25gram ale w d_ _ę :lol: :lol: to sie moze samopoczucie poprawi ,ale nie praca kołowrotka....... :D :lol:


  • suli102 lubi to