Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie na casting - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 kwiecień 2008 - 07:43

Cześć,
Poranne powietrze, słońce powoli zaczyna przebijać się przez chmury. Klimat istnie marsjański. Czerwona łuna nad rzeką, właściwie nad wszędobylską zieloną wikliną informuje nas o nadchodzącym nowym dniu. Niby nic w tym nadzwyczajnego, ale jednak. Wiele osób jeszcze śpi, inni zbudzeni dzwonkiem budzika powoli prostują swoje rozleniwione kości, rozciągają mięśnie, pławią się w zapachu parzonej kawy. W tym samym czasie stoję na rzecznej główce, przyczajony, pochylony, z rzadka rzucający przynętą w wyznaczony punkt. Bolenie na casting czy to możliwe?

W przeddzień rozpoczęcia sezonu boleniowego zapraszam do lektury artykułu Bolenie na casting.

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   radomado

radomado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 08:23

Przeczytałem jedząc sniadanie :mellow: Kapitalny artykuł ;)

#3 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 30 kwiecień 2008 - 10:28

gratulacje dla autora, także za interesującą kompozycję tekstu :D

#4 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 30 kwiecień 2008 - 12:26

Moje marzenie sie spelnilo ! :D)
Wreszcie wiem jaki sprzet jest mi potrzebny do polowu bolkow :D

Dzieki !

pzdr
wzrd

#5 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 30 kwiecień 2008 - 14:14

witam
a ja mam pytanie o przynęte
na ostatnim zdjęciu, górna przegródka druga od lewej, jest tam wobek o niespotykanym kształcie
czy coś więcej mogę się o nim dowiedzieć??

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 14:25

dziekuje za znakomity tekst, remek, ten artykul ze zdjeciami czyta sie calkiem inaczej
tekst wchlania sie dobrze nawet takiemu boleniowemu analfabecie jakim jestem ja :mellow:

#7 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 30 kwiecień 2008 - 15:19

Remku gratuluję formy i treści (choć na tym się nie znam zupełnie, ale mam nadzieję, że kiedyś pojedziemy razem na połowy tejże właśnie ryby).

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 kwiecień 2008 - 15:23

Cześć,
Dziękuję za dobre słowa. Może komuś przyda się tych kilka :D słów na temat castingu boleniowego. O boleniach napisano już w sumie wiele więc nie starałem się powielać wiedzy na temat łowienia tej ryby a jedynie dodać coś o podstawach doboru sprzętu. Moim zdaniem nie jest to trudne, ale na można wpaść w pewne pułapki, o których wspomniałem. Jutro startujemy więc pewnie zaczną napływać pierwsze zdjęcia z boleniami - fajnie byłoby, żeby od czasu do czasu pojawił się i złowiony na casting.

Ta przynęta to rzeczywiście ciekawostka. Dostałem ją od naszego forumowicza (jak będzie chciał to się przyzna). Jest to przynęta z okolic odrzańskich.

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 15:44

Fajny artykuł.

Bardzo mi sie przyda parę wiadomości z tego tekstu (w sumie wszystko) na moje początki castingowe.Ciągnie mnie do wody aby złowić bolka na casting a zestawu jeszcze nie mam :wacko: :lol: w przyszłym tygodniu dopiero będę miał wszystko skompletowane :(

Pozdrawiam
Slider

#10 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 30 kwiecień 2008 - 16:53

A mnie najbardziej podoba się ten węzeł łączący plecionkę z fluorocarbonem.Już próby w domu wykonałem.Jest łatwy,i z pewnością mniej będzie z nim problemów niż z najmniejszymi,smukłymi agrafkami Kostala,jakie używałem.
Jutro będzie czas,aby sprawdzić go w praktyce.

#11 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 30 kwiecień 2008 - 17:15

Remku B) supcio artykuł plus zdjęcia rewelka.

#12 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 18:10

tak artykuł znakomity. czuć w nim, że autor wiedział oczym pisze B) Co do proponowanych przez Remka wedzisk na bolenie to mógłbym dodać od siebie dwie kwestie. Kij 17 lbs zbudowany na amerykańskim blanku ma mocy wystarczająco wiele do wycholowania nawet okazałej rapy Co do długości polecanych wedzisk to na średnich i mniejszych rzekach kij 6,8 pozwala na wyrzucenie pokazanego w tekście Salmo Thrilla pod drugi brzeg bez żadnych ceregieli, czy jakiejś multiplikatorowej ekwilibrystyki.
Długie kija castingowe pewnie z czasem będą równie popularne jak w chwili obecnej króciaki w okolicach 2 metrów. To naturalne. Długi casting ma sporo większy zakres wyrzutowy i jak wspomniał autor tekstu także pozwala z dużą łątwoscią rzucać mniejsze i lżejsze wabiki. Taki kij ma tez najczesciej bardziej spolegliwą szczytówkę ( przy relatywnie sporej mocy) co pozwala na spokojny hol silnej ryby przy zastosowaniu cieńszych linek. Jak widać jest w castingu mozliwość łowienia sporych i silnych ryb na cienkie linki i małe wabiki bez uciekania się do jakis zupełnie niepraktycznych wędzisk o mikroskopijnej mocy i długosci.

czekam na następne artykuły na takim poziomie.

pozd JW :D

p.s okonie w thrilla walą bardzo chętnie zwąłszcza w czerwcu

#13 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 30 kwiecień 2008 - 20:56

Znakomity artykul Remku! Dziekuje za poswiecony czas :D Tez mam ochote w tym roku polowic troche na Menie, wiec moze i jakis bolen sie trafi :D

#14 OFFLINE   brati

brati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • Lokalizacjawidły Wisły i Pilicy

Napisano 30 kwiecień 2008 - 21:10

Ta przynęta to rzeczywiście ciekawostka. Dostałem ją od naszego forumowicza (jak będzie chciał to się przyzna). Jest to przynęta z okolic odrzańskich.

Pozdrawiam
Remek


Czy inicjały wykonawcy tego woblera to K.Ch.... ? :D


#15 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 01 maj 2008 - 00:40

Hej, swietny artykuł. Niespotykane połączenie wędkarskich opowieści wplecionych w rady doświadoczonego boleniowca :D
No to jutro zaczynamy i na pewno upragnione rybki znajdą niedługo miejsce w kadrze obiektywu, a następnie tutaj :mellow:
Pozdrawiam
PS. Pierwszy boleń jest najlepszy...odkręcajcie hamulce... <_< <_< <_<

#16 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 01 maj 2008 - 02:15

Świetny artykuł - super się czyta, szczególnie przy porannej kawie, tuż przed wyjazdem na bolenie(ze spinningiem oczywiście :mellow: )

#17 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 02 maj 2008 - 08:44

Świetny artykuł Remka. Autor poznał sprawę od podszewki i jak słusznie napisał jerzy@ wie o czym pisze. Autor łowi bolenie na casting i uważa to za zupełniwe normalne. Ma świetne wyniki.
Jestem przekonany, że coraz więcej forumowiczów będzie próbować zmierzyć się z tą sportową rybą właśnie z castingiem w ręku. Mimo wielu propozycji innego podejścia sprzętowego lansowanego na forum.
Kolejny artykuł Remka okraszony jest bardzo ładnymi zdjęciami z nd wody co jeszcze bardziej podnosi wartość artykułu.
Czyli boleń okazuje się kolejną sportową rybą, którą można łowić z zastosowaniem sprzętu castingowego. Gratuluję rRemku i czekam na kolejne Twoje teksty.

pozdrawiam :D

#18 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 04 maj 2008 - 15:14

Remek bardzo ciekawy artykuł super zdjęcia. Jestem pewien,że jak będę budował zestaw castingowy dużo ułatwi. Poza tym bardzo przystępnie i ciekawie napisany dzięki.

#19 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 12 maj 2008 - 17:27

Fajnie się czytało, ładne zdjęcia, dużo wiedzy, dzięki że się nią dzielisz.

#20 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 23 maj 2008 - 20:16

A tak przy okazji (bo przedchwila czytalem artykul jeszcze raz :lol:) to co to za Megabass?

http://jerkbait.pl/art/images/00173/b001.jpg

Pozdrawiam, Tomek

EDIT: Chyba Jabberwock Evolution, nieprawda?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych