Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Światełko w tunelu...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 maj 2008 - 16:13

Normalnie SZOK!

właśnie widziałem wzmiankę o rozpoczęciu sezonu szczupakowego w Telexpresie... Może nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie jak dla mnie niespodziwana wzmianka o coraz to większej modzie C&R, która to ponoć przyszła do nas z Anglii...

może jeszcze dożyjemy czasów, gdy w naszych wodach będzie trochę więcej ryb

#2 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 maj 2008 - 16:14

Tez to widziałem :huh:

Pozdrawiam
Slider

#3 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 01 maj 2008 - 16:23

Równierz byłem świadkiem naocznym :mellow: . Jeśli chodzi o moje zdanie to dopóki nie wyginie pokolenie tzw. dziadków - kilerów to stan ryby w wodzie nie zmieni się. Pozdrawiam.

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 maj 2008 - 17:32

\Mifek - to pociąg :mellow:
Jeszcze z 10-15 lat i... można wracać :mellow:

#5 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 01 maj 2008 - 17:38

nad wod są tacu którzy wiedzą co to C&R ale dzissiaj nad jednym ze starorzecz widziałem i takich dla których szczytem marzeń jest magiczne 50cm i te rozmowy miedzy nimi,że nic więcej nie chce niech tylko wezmie komplet po 2 szt wymiarków i happy :angry: z mozliwością dania w łeb :angry: fak że wiekszośc to dziadki

ale zanosi sie ze bedzoe lepiej :D


#6 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 01 maj 2008 - 17:51

Kolego Mifek,

Wiadomość cenna, lecz światełko w tunelu kojarzy mi się z innymi zdarzeniami:

1. Ekspres nadjeżdża.
2. Spirytus metylowy został zastąpiony etylowym.
3. Przejście do świata równoległego.

:lol: :lol: :lol: <_< <_< <_<

C&R to mrzonka nad naszymi wodami i nie zgadzam się z jednym z przedmówców, że dziadki muszą odejść, to się poprawi. Gdyby wszyscy młodzi brali ze sobą tyle ryb, co ja - dziadek, to mielibyśmy wędkarskie eldorado.

#7 OFFLINE   dobry

dobry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Danek

Napisano 01 maj 2008 - 18:00

Włączając się do dyskusji na temat C&R, chciałbym zwrócić uwagę właśnie na starszą część łowiących (gruntowców i spławikarzy); mianowicie kiedy spinningowałem przed 1-szym maja, ciągle i bez końca spotykałem się z uwagami a nawet obelgami; co ja tutaj robie?! A że to nie maj, że kalecze im ryby jako cytuje OBCY. Każdy starszak pozwolił sobie zwrócić mi uwagę, że jestem kłusolem czy poprostu hu... Niestety ale takie są realia. Sytuacja osiągnęła swoje apogeum kiedy to strażnik SSR, zaraz na początku kontroli oznajmił mi, że za chwilę otrzymam mandat za łowienie metodą spinningową przed 1 maja (...) ja oznajmiłem uprzejmie, że nie poddam się kontroli a Pana proszę o zaznajomienie się z przepisami; poczym opuściłem łowisko. Bardzo przykro z powodu takiego stanu rzeczy.. Oczywiście nie chcę mówić o wszystkich wędkarzach, są tacy którzy łowią tylko białoryb.. Chciałbym poruszyć także inną kwestię ale to chyba inny temat; mianowice dlaczego jakikolwiek staw czy zbiornik zostaje zamknięty dla ogólu wędkarzy po wpuszczeniu karpia?? Spinningistów powinno to chyba nie dotyczyć.. Podrawiam.

#8 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 01 maj 2008 - 18:20

Niestety ale takie są realia. Sytuacja osiągnęła swoje apogeum kiedy to strażnik SSR, zaraz na początku kontroli oznajmił mi, że za chwilę otrzymam mandat za łowienie metodą spinningową przed 1 maja (...)


Za rok na moich wodach pojawi się nowy szeryf xD (ja :mellow: o ile mi się uda :wacko: ) te dziadki powoli będą znikać <_< a na ich miejsce pojawią się świeżaki ;) (a takich strażników to trzeba by legitymować i zgłaszać w ich okręgu o to że nie znają przepisów albo coś, bo tak być nie może ! :wacko: )

#9 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 maj 2008 - 18:56

@Mifciu, nie wiem czy zauważyłeś. Ten krótki reportaż, o C&R, był wystarczająco długi, żeby poza wypuszczanym śledzikiem, można było zobaczyć parkę, nieco większych zębaczy, dostających zadyszki, od nadmiaru świeżego powietrza :angry:
A może ja nie uważnie oglądałem?
Co do dziadków prosiłbym ostrożnie w osądach. I nie chodzi tu, bynajmniej, o moją szacowną acz skromną osobę ;)

#10 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 01 maj 2008 - 19:37

Mówiąc o dziadkach miałem na myśli osoby (dziadków :mellow: ), które stoją nad rzeką z kijem o szcytówce grubości kciuka i rzucają algą 2 albo kopytem na główce 30g i nie łowią dla przyjemności bo co to za przyjemność holować rybę takim sprzętem, tylko myślą o tym ile będzie mięsa w domu. Nie mówie oczywiście o forumowiczach, którzy poprzez swój wiek uważają siebie za dziadków bo oczywiście wiadomo, że podchodzą oni do łowienia jak wyborni wędkarze traktujący łowienie jako hobby, sport, i obchodzą się z rybami jak mało kto. Pozdrawiam.

#11 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 maj 2008 - 19:45

@Zulus. Miód Ci się wylewa :o
Jeśli się dobrze przyjrzysz, nad wodą ale nie dziadkom, tylko ogółowi wędkujących, zozumiesz, że to nie o dziadków chodzi. Stosunek do idei C&R, ma wymiar i sens o wiele głębszy niżby się wydawało.


#12 OFFLINE   dobry

dobry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Danek

Napisano 01 maj 2008 - 20:11

@Zulus
w sumie fajnie napisał, patrząc na przeciętnego wędkarza (pomijając spinningistów i wytrawnych łowców karpi) który posługuje się targowym sprzętem; mogącym wytargać z wody Czarnobylskiego suma; nigdy nie widziałem żeby złowiona ryba trafiła spowrotem do wody. Pamiętam jak dzisiaj moment kiedy to na Pławniowicach wypuściłem swojego pierwszego szczupaka, skwituje to tak: wędka 100zł kołowrotek 80zł żyłka 15zł wobler 20zł - spojrzenie wędkarza widzącego mnie, wypuszczajacego szczupaka - BEZCENNE. Do dziś dnia zwracając należytą wolność każdej rybie, chce pokazać, że można. Dla takich wędkarzy należało by stworzyć zbiornik 5ha z milionem karpi, albo pobierać opłatę na składki i wydawać talony na żywego, świeżutkiego karpia z Auchan'a B) Nieuchronnie doczekaliśmy się czasów w których dla większości (z akcentem na dla większości) ryba to pływające pare złotych które trzeba na siłe wytargać z wody. My spinningiści jesteśmy dla nich zagrożeniem i dużym nieporozumieniem.. tylko dlaczego?? Jeśli miałbym jakąkolwiek władzę w PZW, wprowadził bym dwie, radykalnie różniące się opłaty: jedną dla ludzi wyznających zasadę C&R, drugą dla.. mięsiarzy. A żeby ładnie zakończyć powiem moją małą tajemnicę, z tyłu na koszulce mam napis: ŁOWIĘ BO LUBIĘ, MIĘSO KUPUJĘ W SKLEPIE...

#13 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 01 maj 2008 - 20:38

Nie jest to tak do końca fajnie, na moim zalewie juz siedzą całe chordy nocą i to nie za białorybem a za sandałami siedzocymi na gniazdach :(

#14 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 01 maj 2008 - 20:50

@zulus i damian8 ileś tam ......


Panowie trochę więcej dystansu do ludzi łowiących tak jak mogą i na co im pozwalają warunki finansowe w domu, uwierzcie tak nie jest tak i nie oceniajcie tak ludzi bo zaczną was oceniać.

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 maj 2008 - 23:01

Co prawda nie ogladalem programu w telewizji ale mialem spektakl na zywo, co wiecej przeznaczony tylko dla mnie. Niestety zwiazany ze sp... mi niezlej miejscowki.
Podplynalo do mnie 2 smutnych panow...tak smutnych nie widzialem dawno nad Wisla. Podplyneli w celu kontroli, rekompensata za ich kiepski humor bylo to, ze po raz 1 zazadali ode mnie karty wedkarskiej (do tej pory chodzilo glownie o stawanie w torze wodnym i o inne papiery ale nigdy karte wedk.)
I takie mialem mieszane odczucia, bo mi bolki zaczynaly tam gryzc, a z drugiej strony tak mi zaswitalo, ze tak powinno w sumie byc.

W wypowiedziach faktycznie pojawilo sie chyba za duzo cyfr.
Ja napisze tylko tyle, ze obojetnie jaki kto ma status materialny, dobrze jak jego dzialaniem powoduja jakies zasady. I dobrze, jak to nie sa zasady sprowadzajace sie do: i tak mi g... zrobia. A najpierw musza mnie zlapac...

Gumo

#16 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 02 maj 2008 - 09:26

Odnośnie dziadków to przypomniał mi się kawał:
Na zebraniu Młodzieży jeden z mówców poruszył temat dziadków.
Że są niepotrzebni,trzeba na nich płacić,nic nierobią i co z tą sytuacją zrobić?
Na końcu sali wstał jedyny starszy pan i powiedział:
-Sprawa jest prosta,trzeba wybić wszystkich dziadków jeszcze przed ukończeniem 18-go roku życia.

#17 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 02 maj 2008 - 12:05

Ha!

#18 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 03 maj 2008 - 10:50

-Sprawa jest prosta,trzeba wybić wszystkich dziadków jeszcze przed ukończeniem 18-go roku życia.


Powiem więcej Hahahaa.
Posunięcie radykalne i nad wyraz skuteczne, w rezultacie prowadzi do tego, że nie będzie nie tylko dziadków ale i wnuków. Efekt dla ryb - rewelacja, nie będzie komu ich łowić.
:huh: :lol: :lol:

#19 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 03 maj 2008 - 13:49

Podplynalo do mnie 2 smutnych panow...tak smutnych nie widzialem dawno nad Wisla. Podplyneli w celu kontroli, rekompensata za ich kiepski humor bylo to, ze po raz 1 zazadali ode mnie karty wedkarskiej

Mundurowi czy tajnos agentos?


#20 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 maj 2008 - 17:39

Jak zwykle, policja rzeczna...podobno zmienil sie komendant i pewnie dobral sobie inny zespol. Ani dzien dobry ani pocaluj mnie w d... tylko od proga jeden zapytal: GASNICA JEST!?
W mundurach polowych...
1go maja to dobrze jakby pogonili kota tym siedzacym na brzegu...taka hurma wylegla, zaloze sie ze co drugi z karta wedkarska...

A co do toczacej sie dyskusji to cokolwiek znaczy:wybijanie <_< to jednak jest przesada. Jednak faktem jest, ze to najczesciej wedkarze starszej daty maja najczesciej problemy ze zrozumieniem pdst. kanonow.
A sa srodowiska, ktore produkuja calkiem mlodych ,ktorzy mysla po staremu.
I tu m.in. rola naszego portalu, kierowac na to swiatlo w tunelu (nie w sensie przejscia do swiata rownoleglego :D)

Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych