Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniowe powierzchniowce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 27 grudzień 2013 - 23:01

Cześć

 

Czy ktoś z Was próbował robić okoniowe powierzchniowce? Bardzo podoba mi się praca mass maraudera od Salmo. Czy ktoś podjąłby się próby zmniejszenia go do wersji 7cm nie tracąc przy tym na pracy? Jeśli ktoś z Was robił lub nadal robi woblery powierzchniowe to bardzo chętnie zobaczyłbym zdjęcia :)

 

Pozdrawiam.



#2 OFFLINE   ferrox

ferrox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • Lokalizacjapolaniec
  • Imię:karol
  • Nazwisko:************

Napisano 27 grudzień 2013 - 23:10

Jak chcesz to mage sprubować zrobić 7 cm bo robiłem takie po 4 cm i 6;-)

#3 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 27 grudzień 2013 - 23:46

Robiłem okoniowe mikrojerki

hpim1853d.jpg

Tej zimy chcę zrobić minipoppery i małe powierzchniowce.

Jerki mają po ok.2,5 cm.


Użytkownik proraf edytował ten post 27 grudzień 2013 - 23:47


#4 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 28 grudzień 2013 - 00:01

Ostatnio zainspirowany kolegami z zachodu troszeczkę podziałałem w tym temacie. Zszedłem do 4,5cm i było ok, niżej nie schodziłem



#5 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 28 grudzień 2013 - 14:03

Ja osobiście próbowałem robić małe slidery mierzące 3-4cm i udało mi się, chodzą na boki tak jak salmowskie i lusterkują w opadzie. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to estetyka bo ani talentu nie mam ani narzędzi. Ślizgaczy powierzchniowych nikt nie robił? Nie wierzę :)



#6 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 grudzień 2013 - 14:55

Pytanie jest takie. Czy praca a'la mass maruder spodoba się okoniom? Wiele jerków okonie po prostu ignorują.



#7 OFFLINE   ferrox

ferrox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • Lokalizacjapolaniec
  • Imię:karol
  • Nazwisko:************

Napisano 28 grudzień 2013 - 16:55

Jak powiedziałem tak jest

Załączone pliki



#8 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 grudzień 2013 - 17:03

Dobra.Mikro jerki  to nie są trudne konstrukcje.Poblem tkwi w doborze wędki.Rozmieszczenie jak w typowym jerku np.slider tylko proporcjonalnie mniej.Żeby łowienie sprawiało frajdę a mini slider dobrze chodził wędka musi być krótka 1,50m i szybka.Przy tym odpowiednio delikatna.Wtedy zniknie drapanie się po głowie-jak to kurna ugryźć i jak to poprowadzić.To samo mini poppery.


Użytkownik Tomy edytował ten post 28 grudzień 2013 - 17:03


#9 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 28 grudzień 2013 - 17:10

Pytanie jest takie. Czy praca a'la mass maruder spodoba się okoniom? Wiele jerków okonie po prostu ignorują.

Mass maruder nie jest jerkim.

Złowiem pewnie ponad 200 okoni z powierzchni.

Cholernie dużo godzin spędziłem polując na nie.

Okonie pływają rocznikami i takimi rocznikami atakują.Na dużych akwenach jak robi się krwawa jatka ,to bardzo rzadko te najwieksze atakują powierzchniowo.Z reguły hałas robią średniaki do 35 cm,natomiast te wieksze są głebiej.No chyba,że wszystkie roczniki idą na płyciznę.

Można też szukać okoni powierzchniowo w ciemno.Pod trzcinami,grążelami,na rzecznych burtach.Ale złowienie dużego okonia jest prawie niemożliwe.A brania są bardzo sporadyczne.

Jak znaleźć okonie? w okolicach drobnicy.Trzeba wyczuć kiedy i jaką pogodę żerują.Jak sie chce mieć dobre wyniki i łowić systematycznie,niestety trzeba być nad wodą kiedy żerują okonie ,a nie wtedy kiedy się ma czas.Ja 2-3 lata temu w okresie kiedy brały byłem elastyczny.Wpadałem w miejscówkę i określonej porze,godzina może dwie i potrafiłem złowić 15 okoni od 30 cm w górę.Mniejszych nie liczę.

Co do przynet.Klasyczne poppery nie są najlepsze.Na te chlapacze wieksze okonie nie reagują.Albo małe albo szczupaczki.Znacznie lepsze są te jak to nazywam "ślizgacze" czyli walk the dogi.Jest tego cała masa. Jak używałem swoich uklejek 7 i 9cm,yo-zuri,wynalazków z cabelasa,różnych dziwolągów japońskich,niektórych świetnych.

Unikaj najtańszych bezsterowców,chińskich, kup  dobrą markową przynętę.Tych przynęt raczej sie nie urywa,częściej ją odstrzelisz,wiec nawet kilkadziesiąt złotych za przynętę zaowocuje.

wysyłam foto z beloną.Tam jest przynęta rover chyba firmy river 2 sea.rewelacja.

Okonie lubią przynęty spore.

 

ps; @ Milupa wyluzuj,pokazałem małe okonki na spore przynęty,po to by ludzie nie bali sie wiekszych przynęt.Małe ryby są tak samo ładne jak duże.Jak byś wyczytał tekst,to byś zakumał,że nie chwale sie tutaj okazami.Foty nie były drastyczne.Takie normalne moim zdaniem,przywykliśmy do kotwic w pysku.Wrzuciłem je po to by zaprezentować przynęty powierzchniowe.Czasem warto myślą wyjść poza regulamin.Urzędnikiem jesteś ? Jak już usuwasz,to usuń te czarne.

Załączone pliki


Użytkownik Taps edytował ten post 28 grudzień 2013 - 22:11
Zdjęcia niezgodne z regulaminem

  • joker lubi to

#10 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 28 grudzień 2013 - 17:14

foto

Załączone pliki



#11 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 28 grudzień 2013 - 19:26

Dobra.Mikro jerki  to nie są trudne konstrukcje.Poblem tkwi w doborze wędki.Rozmieszczenie jak w typowym jerku np.slider tylko proporcjonalnie mniej.Żeby łowienie sprawiało frajdę a mini slider dobrze chodził wędka musi być krótka 1,50m i szybka.Przy tym odpowiednio delikatna.Wtedy zniknie drapanie się po głowie-jak to kurna ugryźć i jak to poprowadzić.To samo mini poppery.

Ja swoimi "sliderami" łowiłem kijem którego zazwyczaj używam na okonie czyli XLNT 18g, przynęta mierząca ok. 4cm jej waga to ok. 4-5g,a łowiłem nimi na płyciznach prowadząc je podczas jednostajnego zwijania żeby miały ruch taki jak ma wahadłówka. Przykładowy:

imag0084j.jpg

 

Całkiem niezłe były też sliderki oklejone folią alu. Co do łowienia okoni z powierzchni to jest tak jak pisze Taps, najczęściej trafiają się średniaki w granicy 30cm. Złowiłem ich setki w tym sezonie... najlepiej biorą na spittin rovery i 3d pop od sg. Miejscówki letnich(bo brania na popki są głównie latem) okoni znam na wylot także ich zlokalizowanie to nie problem. Chciałem spróbować połapać na powierzchhiowce właśnie w stylu massa żeby sprawdzić jak okonie na nie zaregują, łowiąc na popy i rovery w stylu walk the dog myślę że i tak 99% sukcesu to właśnie wgłębienie na pysku które bulgocze. Za massem 13cm miałem wyjścia garbów ale nie atakowały, przynęta jednak jest chyba za duża jak na nie. Jak zmieniłem kotwy na mniejsze to jedynie podczepiałem okonie które za blisko podpływały i praktycznie same się zapinały trącając jedynie massa od tyłu, dlatego chciałem to wypróbować na mniejszych modelach. Jak znacie jeszcze inne ciekawe powierzchniowce dostępne na rynku to podajcie modele ;)