Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rozmieszczenie obciążenia help


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jak6b

jak6b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 28 grudzień 2013 - 14:55

Witam

pytanie do doświadczonych twórców jerków 

Załączony plik  DSC_0523.jpg   24,37 KB   9 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0524.jpg   22,68 KB   6 Ilość pobrań

 

korpus z fotek ma 14cm długości 4,5cm wysokości i 2cm grubości w tym momęcie z oczkami do kotwic i przednim waży 34g

z eksperymentó w wiaderku wiem że zeby był suspending trzeba dołożyć 32g ołowiu .

I teraz mega ważne pytanie ?  jak widać ma 2  dziury na ołów już wywiercone ale ile ołowiu do której dziury ?????

prosze o jakieś rady niemusi byc odrazu co do grama ale jakoś mniejwięcej  

np: 50/50  lub 75% przód reszta tył 



#2 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 grudzień 2013 - 15:00

Chętnie bym podpowiedział, jednak z takim rozstawem balastu nie robiłem nigdy. Taką konstrukcję opisuje Siudak w jednym z artykułów na stronie głównej.



#3 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 28 grudzień 2013 - 15:13

Witam

pytanie do doświadczonych twórców jerków 

 

 

korpus z fotek ma 14cm długości 4,5cm wysokości i 2cm grubości w tym momęcie z oczkami do kotwic i przednim waży 34g

z eksperymentó w wiaderku wiem że zeby był suspending trzeba dołożyć 32g ołowiu .

I teraz mega ważne pytanie ?  jak widać ma 2  dziury na ołów już wywiercone ale ile ołowiu do której dziury ?????

prosze o jakieś rady niemusi byc odrazu co do grama ale jakoś mniejwięcej  

np: 50/50  lub 75% przód reszta tył 

 

Skąd masz pewność, że właśnie w tych miejscach, (gdzie znajdują się nawierty ) należy dociążyć jerka ? Jeżeli są to miejsca właściwe, to ja radziłbym , byś przede wszystkim nad wyraz dokładnie zainpregnował drewno ! Kilkakrotnie w takim stanie jak prezentujesz jerka. Po to, by zapobiec całkowitemu wchłanianiu przez drewno wody. Jeżeli tak zrobisz, będziesz spokojnie mógł dobierać wagę na dociążenia przodu i tyłu - sprawdzając jego pracę, np. w wannie. Poprzez próby dojdziesz do właściwego doboru obciążenia przynęty i ustawienia jej akcji. ! Możesz tak postępować, ale tylko, jak pisałem powyżej, jeżeli drewno nie będzie zupełnie piło wody. Impregnacja, aż do skutku ;)

Pozdrawiam



#4 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 28 grudzień 2013 - 16:15

Tak jak napisał kolega Harjer, bez wcześniejszej impregnacji zawsze wyjdzie błędne wyważenie.

W tym kształcie jerków troszeczkę zbliżył bym do siebie to obciążenie, tak po 1cm.

Ja nie zalewam ołowiu tylko mam odlane wałki i pocięte na odcinki, różnej długości, z opisaną wagą.

Wkładam wałki próbne i kombinuję. Jak już wyważysz jerka, według swojego upodobania.

Zapisz sobie jaką długość wałka wkładałeś w otwory, to póżniej pomaga na oko, szybciej oszacować ile ołowiu wsadzić.

Albo na jaką głębokość wywiercić otwory i później je zalewać



#5 OFFLINE   jak6b

jak6b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 28 grudzień 2013 - 17:01

ok dzieki za rady

czekam na więcej sugestii



#6 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 29 grudzień 2013 - 00:13

To ja zaproponuje może coś konkretnego....20g. z przodu i 12g. z tyłu....u mnie to działa przy założeniu że otwór z przodu jest w odległości 3-3,5cm od "początku jerka" i około 1,5cm od "końca jerka"



#7 OFFLINE   jak6b

jak6b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 29 grudzień 2013 - 07:42

konkretna rada 

stestuje takie obciążenie napewno