Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Petycja do polityków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 31 grudzień 2013 - 14:17

Witam
Tak sobie siedzę i myślę ze warto byłoby w nowym roku skrzyknąć się na forum i wysłać list, petycje, prośbę do polityków z każdej partii (może i liderów)z pytaniem czy maja w planach zrobić coś z naszymi bezrybnymi wodami. Trzeba byłoby opisać co według nas (ewentualnie podparte opinia ichtiologów) jest przyczyną takiego stanu naszych wód oraz to ze dużo Polaków wyjeżdza po za granice kraju żeby sobie powędkować (ile to kasy mogłoby zostać w kraju, ile osób mogłoby żyć z turystyki wędkarskiej). Można byłoby też i na innych forach wędkarskich powielić wątek i jasno dać do zrozumienia ze jest nas około 1 mln i jesteśmy potencjalnymi wyborcami tych którzy chcą pomóc nam w tej patowej sytuacji.
Mamy jeszcze trochę czasu więc zapraszam do dyskusji lub ewentualnie przedstawienia innych pomysłów bo tak jak jest to nie może dalej być.
Można byłoby np. na próbe na paru jeziorach np. na 3 lata wyrzucić rybaków i zrobić dwa odłowy w tych samych miejscach np. przed wyrzuceniem rybaków i po tych 3 latach i porównać wyniki, dodatkowo dopłata do składki w kwocie x dla chętnych, cała składka idzie na ochronę, zarybianie i ewentualnie może jakąś rekompensatę dla związku(kto czytał styczniowy Świat Wędkarski wie o co chodzi)

Użytkownik kapi81 edytował ten post 31 grudzień 2013 - 14:35

  • fish28 lubi to

#2 OFFLINE   Tomus

Tomus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Janik

Napisano 31 grudzień 2013 - 14:20

Bardzo fajny pomysł, myślę że warto próbować... ;)



#3 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 31 grudzień 2013 - 14:39

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka ...powodzenia. Cel szczytny i słuszny ale nie w Polsce 



#4 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 31 grudzień 2013 - 14:44

Napisano dziś, 14:39


A świstak siedzi i zawija je w te sreberka ...powodzenia. Cel szczytny i słuszny ale nie w Polsce


No z takim podejściem na pewno nic nie wskóramy.
Wiem ze będzie ciężko i pewnie nic nie wskóramy ale...... trzeba spróbować może komuś z polityków spadną klapki z oczu i coś dla nas zrobi
  • fish28 lubi to

#5 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1901 postów
  • Imię:Robert

Napisano 31 grudzień 2013 - 14:47

Dlaczego wszystko ma być gdzieś ale nie u NAS.

WOŚP jest u nas i możliwe do zrobienia przez 1 człowieka.

W styczniu zaczynają od nowa.

Pomysł j.w. dobry tylko trzeba wędkarskiego Owsiaka do tego.



#6 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 31 grudzień 2013 - 15:05

Ja jako postanowienie noworoczne mam umowic się na spotkanie z politykami z Warmii i Mazur i porozmawiać na temat tu poruszony trudno może mnie wyśmieją może oleją ale ja mam to wszystko w 4 literach do odważnych świat należy o efektach będę na bieżąco informował w wątku.
  • fish28 lubi to

#7 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 31 grudzień 2013 - 15:06

Przyłącze się do tej petycji jak powstanie. Wiadomo trzeba się starać, działać bo inaczej się nic nie zrobi. Bardziej mi chodzi o całokształt tego co się dzieje w naszym kraju 



#8 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 31 grudzień 2013 - 17:21

Pomysł ciekawy, tylko będzie trzeba trochę się napocić, żeby dotrzeć do zamkniętych uszu związkowców i polityków. Po drugie, żeby cokolwiek chociażby zostało położone na biurku urzędnika musi zawierać dane jednoznaczne a nie subiektywne przekonanie "my, wędkarze, rzeczemy, że to nie tak..." (niestety chyba bez kilku ichtiologów się nie obejdzie), itd, itd. Ale takie rzeczy są raczej do dyskutowania na priv.

 

Nie mniej, każda inicjatywa jest na wagę złota i powinniśmy dołożyć wspólnych starań do jej realizacji! :)



#9 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 31 grudzień 2013 - 17:38

Prędzej Jurek Owsiak z WOSPEM zarybią za nazbieraną kasę nasze wody , niż cokolwiek się uda z tymi PANAMI z Wiejskiej.



#10 OFFLINE   Welski

Welski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGdansk

Napisano 31 grudzień 2013 - 18:08

Witam
Tak sobie siedzę i myślę ze warto byłoby w nowym roku skrzyknąć się na forum i  coś z naszymi bezrybnymi wodami.

 

tzn PZW; wystarczy wyegzekwowac to co stoi Statucie 



#11 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 31 grudzień 2013 - 20:22

Pomysł ciekawy, tylko będzie trzeba trochę się napocić, żeby dotrzeć do zamkniętych uszu związkowców i polityków. Po drugie, żeby cokolwiek chociażby zostało położone na biurku urzędnika musi zawierać dane jednoznaczne a nie subiektywne przekonanie "my, wędkarze, rzeczemy, że to nie tak..." (niestety chyba bez kilku ichtiologów się nie obejdzie), itd, itd. Ale takie rzeczy są raczej do dyskutowania na priv.

 

Nie mniej, każda inicjatywa jest na wagę złota i powinniśmy dołożyć wspólnych starań do jej realizacji! :)

Pomysł oczywiście ciekawy ale tak jak któryś z Was napisał nie do realizacji. Znaczy nie przez Was/Nas ale przez polityków.

Ważniejszy jest budżet, NFZ, długi ZUS, współpraca z UE, brzoza w Smoleńsku, odsunięcie Schetyny, wsunięcie Maciarewicza a generalnie utrzymanie/dorwanie się do koryta. Który z nich zajmował by się takimi pierdołami jak bezrybne wody?

Na działania ZG PZW wpływu niestety żadne forum, ankieta, petycja nie ma, a bardziej dosadnie odnoszę wrażenie że ZG ma szeregowych wędkarz w dupie :angry: .

Co by nie było że czarno widzę to tak sobie myślę, no dobra symuluje myślenie :P .

Współpraca lokalnych kół/okręgów z samorządami np. gmina czy powiat. Ukazanie im że (szczególnie Warmia/Mazury/Suwalszczyzna/Kaszuby czy każde inne pojezierze) że dochód z turystyki wędkarskiej może być wyższy dla większej ilości rodzin niż dochód jednego czy dwóch rybaków ze sprzedaży ryb.



#12 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 31 grudzień 2013 - 20:56

Tu można przesyłać wszelkie petycje: http://www.sejm.gov....ZESPOL&Zesp=194



#13 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisano 01 styczeń 2014 - 16:06

Prędzej Jurek Owsiak z WOSPEM zarybią za nazbieraną kasę nasze wody , niż cokolwiek się uda z tymi PANAMI z Wiejskiej.

 

Czyli wybieramy chwilę relaksu i dobrego samopoczucia, przy piwku lub popcornie, może nawet w multikinie - niż trwałe nas uleczenie.., zarybianie wód nie ma sensu dopóki są one rozkradane w majestacie prawa i poza nim.



#14 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 01 styczeń 2014 - 17:46

Odpowiedź jest krótka trzeba stworzyć więcej alternatywnych stowarzyszeń dla PZWałkarskiego, mających w opiece inne wody.

#15 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 styczeń 2014 - 12:51

  W Polsce wszyscy znają się na polityce, medycynie, piłce nożnej i gospodarce rybackiej (kolejność dowolna). 

   Z tego co mi wiadomo to np. PZW jest dzierżawcą sporej powierzchni wód i na większości z nich nie prowadzi się odłowów gospodarczych. I co? Narzekania wędkarzy są prawie powszechne. Nie wiem czy pomysł "wyrzucenia" rybaków dotyczy tych których zatrudnia PZW czy też chodzi o innych, z ewentualnym podtekstem przejęcia dzierżawionych przez nich wód. A może w ramach eksperymentu "wyrzucić" wędkarzy i zobaczyć jakie będą tego efekty? A co będzie po kilku takich próbach gdy już nie będzie kogo "wyrzucić"?

  Dobrze, że jeszcze są rybacy, bo choć jest ich niewielu to zawsze można wskazać winnego. Później winnego trzeba będzie szukać już wśród nas.

 Ci, którzy tak dobrze wiedzą jak należy gospodarować mogą to pokazać i właśnie w majestacie prawa samodzielnie lub przez zakładane stowarzyszenia brać udział w organizowanych przetargach na dzierżawę wód. Przypominam, że PZW też jest takim, tylko większym, stowarzyszeniem. 

  Tak sobie siedzę i myślę... Tak, takich dziedzin na których się znają wszyscy jest u nas z pewnością więcej. 



#16 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 02 styczeń 2014 - 13:35

   Z tego co mi wiadomo to np. PZW jest dzierżawcą sporej powierzchni wód i na większości z nich nie prowadzi się odłowów gospodarczych. I co? 

Chyba właśnie na większości się prowadzi, niestety. I w/g mnie na wodach związku gdzie jest w nazwie WĘDKARSKI rybaków być nie powinno. No chyba że trochę nazwę rozszarzyć i będzie WĘDKARSKO-RYBACKI i wtedy nawet się nie zająknę, niech sobie będą.

Tyle że wq.....i to niezmiernie te ponad 600tys. wędkarzy. Oczywiście że do wód które dzierżawią Spółki czy Spółdzielnie Rybackie nie mamy prawa się wtrącać, mogą sobie robić co chcą a to że wędkarz psioczy że pojechał nad jezioro i nie połowił to problem wędkarza. Wątpię czy jakieś małe lokalne stowarzyszenie byłoby nawiązać walkę o dzierżawę z PZW który na woda płynących jest monopolistą (no, prawie). 



#17 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 02 styczeń 2014 - 14:20

Wątpię czy jakieś małe lokalne stowarzyszenie byłoby nawiązać walkę o dzierżawę z PZW który na woda płynących jest monopolistą (no, prawie). 

 

A jak się mają Godulici??


Użytkownik argrabi edytował ten post 02 styczeń 2014 - 14:21


#18 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 02 styczeń 2014 - 14:39

A jak się mają Godulici??

Artur, z tego co czytałem w necie to B.Wyszyński jest teraz szefem  http://www.grolsztyn.pl/ a M.Godula http://www.grwlomza.pl/ .



#19 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 02 styczeń 2014 - 14:40

Odpowiedź jest krótka trzeba stworzyć więcej alternatywnych stowarzyszeń dla PZWałkarskiego, mających w opiece inne wody.


W Polsce wszyscy znają się na polityce, medycynie, piłce nożnej i gospodarce rybackiej (kolejność dowolna). 
   Z tego co mi wiadomo to np. PZW jest dzierżawcą sporej powierzchni wód i na większości z nich nie prowadzi się odłowów gospodarczych. I co? Narzekania wędkarzy są prawie powszechne. Nie wiem czy pomysł "wyrzucenia" rybaków dotyczy tych których zatrudnia PZW czy też chodzi o innych, z ewentualnym podtekstem przejęcia dzierżawionych przez nich wód. A może w ramach eksperymentu "wyrzucić" wędkarzy i zobaczyć jakie będą tego efekty? A co będzie po kilku takich próbach gdy już nie będzie kogo "wyrzucić"?
  Dobrze, że jeszcze są rybacy, bo choć jest ich niewielu to zawsze można wskazać winnego. Później winnego trzeba będzie szukać już wśród nas.
 Ci, którzy tak dobrze wiedzą jak należy gospodarować mogą to pokazać i właśnie w majestacie prawa samodzielnie lub przez zakładane stowarzyszenia brać udział w organizowanych przetargach na dzierżawę wód. Przypominam, że PZW też jest takim, tylko większym, stowarzyszeniem. 
  Tak sobie siedzę i myślę... Tak, takich dziedzin na których się znają wszyscy jest u nas z pewnością więcej.


Nie wierzę w skuteczność petycji do polityków, jednak deklaruję przyłączenie się do tej inicjatywy. Wpływowi, tak zwani politycy, nie maja czasu na "głupoty" gdyż każdego dnia muszą obsłużyć TVN, TVP, TV Trwam, Polsat, kilka rozgłośni radiowych, by podzielić się z elektoratem swoimi "mądrościami", a znają się przecież na wszystkim i bez ich wszechobecności naród pogubiłby się całkowicie nie wiedział jak żyć, co myśleć, co jest dobre, a co złe.
Zgadzam się natomiast całkowicie z wypowiedziami, cytowanych powyżej Kolegów.
Sądzę, że mentalnie staliśmy się wszyscy niewolnikami PZW, nie dopuszczając nawet myśli, że inne stowarzyszenia mogą złamać ich monopol w kwestii dzierżawy polskich łowisk.
Uważam także, że nastała pora na stworzenie poważnej alternatywy w postaci łowisk komercyjnych, opierających się na własności prywatnej, nie bajorek o półtorametrowej głębokości, tylko łowisk, które z czasem upodobnią się do naturalnych ekosystemów. Oczywiście ograniczałoby się to głównie do stawów tworzonych od podstaw bądź na bazie starych, zapomnianych i zaniedbanych zbiorników. Wiem, że większości wędkarzy staw kojarzy się prostokątem 20 na 30 metrów, głębokości 0,7 m i tłoczącymi się tam karpiami. Znam jednak z Lubelszczyzny przykłady dość atrakcyjnych łowisk komercyjnych, a także prywatnego, zamkniętego łowiska niekomercyjnego, bardzo trudnego technicznie, zwłaszcza dla spinningistów (a drapieżnika tam mnóstwo), które tak ja jak i wielu innych kolegów, wśród nich doświadczonych i wymagających wędkarzy, uważa za miejsce rewelacyjne. Oczywiście stworzenie go wymagało chęci i znacznych nakładów finansowych. Niektórzy Koledzy powiedzą, że to żadna alternatywa dla naturalnego zbiornika i możliwości łowienia dzikich ryb, z naturalnego tarła. Warto się jednak zastanowić czy dziś gdziekolwiek w Polsce istnieją naturalne zbiorniki, w których łowimy ryby pochodzące od wielu pokoleń z naturalnego tarła.

Oczywiście łowiska komercyjne postrzegam jedynie jako alternatywę i swoiste uzupełnienie dla naszych rzek i jezior, których z uwagi na ograniczenia prawne, prywatyzować nie wolno (na szczęście bo nasi politycy "dla dobra powszechnego" znowu mieliby okazję dorobić), jednak pomysł na wejście na "rynek wędkarski" innych dzierżawców uważam za bardzo ciekawy. Dla naszych kieszeni i tak nie będzie to mieć większego znaczenia skoro już dziś, by połowić 50 km dalej trzeba wykupować koncesję.

Przepraszam, że nieco odbiłem od tematu petycji, sądzę jednak, że poza główny nurt tematu zbyt daleko nie zdryfowałem.

Pozdrawiam. Robet.

#20 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 02 styczeń 2014 - 16:58

Czy pisanie petycji do kogoś kto ma Cię w dupie ma jakikolwiek sens? Kwestie godności pomijam. 


  • Popej lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych