Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 11 styczeń 2009 - 13:05

A możesz Fish podać konkluzję? :D Idę trochę na łatwiznę ale ... chętnie dowiem się jakie jest Twoje zdanie na ten temat .... i ... może trochę odtajnij siebie ... bo piszesz o fotografii ale ... na razie nic o Tobie nie wiemy (tzn. skąd pochodzi Twoja wiedza na temat foto - bo zdjęcia Twojego na tym forum nie widziałem a chętnie się dowiem skąd Twoja pasja i wiedza :D)

Moja konkluzja.
Co jest potrzebne do wykonania dobrych zdjęć?Przyjmijmy że warunki ekspozycji są takie same.
1.Fotograf
2.obiektyw
3.aparat
I te 3 punkty powinno się wymieniać w tej kolejności jeżeli coś nam nie pasuje w naszej fotografii.
Ja lustrzankę kupiłem 4 miesiące temu i od tego czasu moją pasją stała się fotografia.Wiedzę mam z forum pentaxa i artykułów z netu.Po zastosowaniu odpowiedniego filtru,aby to przebrnąć,przebicia się przez galerie i forumowe foty do oceny z komentarzami można się dowiedzieć wszystkiego.Pasja powstała głównie z powodu tego że widzę dobrą fotę a nie umiem jej zrobić.
Przez te 4 miesiące odkąd mam aparat nie pstryknąłem nic wędkarsko wybitnego,takie pstryki podczas nauki.

mroczno iso800 :wacko:

http://lh4.ggpht.com/__cPNyne5qA4/SWnHhmrogCI/AAAAAAAAAPk/eucrC75nwzI/s800/JPG1140_1.JPG
Trochę zabrakło modela ale temat ma potencjał
http://lh3.ggpht.com/__cPNyne5qA4/SWnHojqbUVI/AAAAAAAAAPs/Yyw75WwYfr4/s800/IMGP1320k.jpg
Tego ładnego dnia sfotografowałem niestety asfalt Embarassed
http://lh3.ggpht.com/__cPNyne5qA4/SWnUlEhxKMI/AAAAAAAAASU/VvYv3puq7YA/s800/IMGP3230.JPG
Mój najlepszy portret nie prywatny
http://lh5.ggpht.com/__cPNyne5qA4/SWnH5dcmxBI/AAAAAAAAAP4/d3wHAZd16-k/s800/saba.jpg
Generalnie wszystko przedemną

#462 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 styczeń 2009 - 22:07

Dzięki FISH za informację. Entuzjastów, miłośników fotografii nam potrzeba na portalu.


Podaję dla tych którzy są zainteresowani zakupem kompaktu dobrej jakości -> http://www.seriouscompacts.com jest o czym czytać :D Generalnie dobre recenzje zbiera Panasonic G1.

Pozdrawiam
Remek


#463 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 11 styczeń 2009 - 22:17

Postaram się coś wstawić jak pstryknę w temacie wędkarskim.
Poważnie myślę o szerokim kącie 10-20mm do nadburzańskich krajobrazów ,sample bez budynków wyglądają bardzo zachęcająco.Ciekawe jak reagują starsi wędkarze brzegowi na reporterkę :wacko:


#464 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 11 styczeń 2009 - 23:20

Jakiś czas temu pisałem tutaj, że mam dylemat w wyborze aparatu. Szukałem bardziej zaawansowanego kompaktu, w grę wchodziły zatem aparaty tupu: Nikon P80, OLYMPUS SP-565, Canon SX 10 IS, Sony H50 i wybór po bardzo wielu godzinach myślenia, czytania, testów i porównań padł właśnie na Sonego H50. Aparat wybierałem ponad pół roku i myślę że dokonałem dobrego wyboru jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena.
Wybór padł właśnie na ten model głównie ze względu na dwie rzeczy: pierwsza to - naprawdę działająca stabilizacja obrazu (u konkurencji było gorzej) oraz cena która jest niska.
Póki co niestety nie mam możliwości sprawdzenia sprzętu na prawdziwych rybach, ale kilka fotek juz strzeliłem. Staram się zapoznać ze sprzętem, bo do tej pory robiłem zdjęcia kompaktem o bardzo prostej obsłudze (wybierało się tylko ISO i balans bieli z gotowych 5 opcji )
Aparatem tym będe robił głównie zdjęcia nad wodą typowo wędkarskie, oraz mam zamiar skorzystać z zoomu i spróbować pofocić przyrodę ożywioną, np. ptaki.

Jak dotąd ptaki wypatrywałem tylko przez okno Fotka przedstawia Kwiczoła któremu zrobiłem zdjęcie z 15x zoomem przez szybę w domu:

http://www.2and2.net/files/496a6fe6d5a88.jpg

Drugie zdjęcie to portrecik mojej siostry zrobiony dziś podczas wyjazdu na łyżwy, na zalane łąki Bugu:

http://www.2and2.net/files/496a6db9bbfa4.jpg

Ostatnia fotka to pierwsze próby robienia makro i przy okazji nadrabianie zaległości w fotografowaniu moich dzieł ;)

 <a href='http://www.2and2.net/files/4969120722374.jpg' class='bbc_url' title='Zewnętrzny odnośnik' rel='nofollow external'>http://www.2and2.net...69120722374.jpg</a>


Póki co z aparatu jestem zadowolony i myślę, że jak naucze się jego poprawnej obsługi, oraz jak podszkolę się w samej sztuce robienia zdjęć to efekty będą zadowalające :D

#465 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 styczeń 2009 - 23:29



#466 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 11 styczeń 2009 - 23:35

oraz cena która jest niska.



Czy ja wiem,czy taka niska?Za niewiele wiecej mozna kupić Nikona d40x.
Ps.Zdjecia są ładne :D

#467 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 12 styczeń 2009 - 00:00

Nie chcę się wdawać w żadne dyskusje, bo najczęściej do niczego to nie prowadzi, ale do końca się z Tobą nie zgodzę co do podobności ceny Sonego H50 i Nikona D40X

bo:

sony http://www.ceneo.pl/1331282

nikon http://www.ceneo.pl/524436

a oczywiście żeby robić zdjęcia to trzeba dokupić jakiś obiektyw czyli kolejne pare stów, dlatego myślę, że cena nie jest niewiele większa, ale sporo większa :D i że jest to już zupełnie inny przedział.


PS dzięki że pochwaliliście moje zdjęcia :D szczególnie cieszą mnie słowa pochwały (a raczej pochwalny gest Remka), bo ten to dopiero zna sie na fotografi... :D

#468 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 12 styczeń 2009 - 00:09

No dobra no to d40 bez x,chociaz będe się upieral,ze ceneo to słaby wyznacznik ceny i można go kupic taniej,i to do tego w zwykłym slepie a nie z netu,sporo taniej.Nie mówię,że dokonałeś złego wyboru,dałem tylko w pewnym sensie jakąś alternatywę.Pozdrawiam


#469 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 12 styczeń 2009 - 00:13

Jako podsumowanie napiszę, że mój serdeczny przyjaciel i towarzysz wypraw wędkarskich ma Nikona D40 także lusterkiem tym będe mógł sobie pofocić :D Zresztą tak sie z nim umówiliśmy, że on ma te lustro do ogólnego fotografowania, a mój będzie lepszy do wszelkich zoomów (on nie ma obiektywów), oraz np. do kręcenia filmików z akcji :D nasze sprzęty będą się jakby uzupełniały :mellow:



#470 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 12 styczeń 2009 - 00:19

Bardzo fajny prezęcik na 18-tkę,mam nadzieję,że niedlugo wrzucisz kilka fotek z rybkami :D


#471 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 12 styczeń 2009 - 00:23

również mam taką nadzieję, choć trudno mi jest złowić rybę która spełnia wymiary na jerkbaicie :D

A z tą ceną i osiemnastką edytowałem, bo w pierwszej chwili źle zrozumiałem Twój post (nie wiem dlaczego), a później przeczytałem go jeszcze raz i uznałem, że to co napisałem jest bez uzasadnienia ;)


sorry za chwilowy off-topic

#472 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 12 styczeń 2009 - 00:28

Z aparatem jak z wedka,trzeba ochrzcić :mellow: Aparat masz dobry,więc kolej na jeszcze lepsza rybkę :D

#473 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2009 - 13:18

Jesli chodzi o aparat...ogladalem Panasonica G1 i juz bez wlaczania, na pdst. ogledzin zewn. stwierdzilem, ze nie kupie tego aparatu. Jest wykonany z plastiku, ktory bedzie sie scieral i to bez specjalnych problemow.
Po zdjeciu obiektywu matryca jest na samym wierzchu, czyli trzeba by miec obiektyw w rodzaju 18-200, zeby tego nie zdejmowac. W przypadku zanieczyszzcenia matrycy to mozna juz zdaje sie tylko do serwisu z tym isc.
A takiego obiektywu do tego systemu poki co brak, mozna wziac z syst 4/3, ale trzeba zakupic pierscien posredni za ok. 180$ i przyzwyczajac sie do recznego ostrzenia.

Jesli chodzi o kompakty takie, zeby sie udalo z tego sporo wycisnac (dobry obiektyw, duza matryca) to koszt takowego waha sie kolo 1500zl. Za ta cene mozna juz kupic mala lustrzanke wielkosciowo bardzo zblizona (zalezy to przede wszystkim od rodzaju zalozonego obiektywu)
Lustrzanka to wiadomo, kilkukrotnie nieraz wieksza niz w kompakcie matryca i duze pole do popisu, jesli chodzi o wybor obiektywu.

Gumo



#474 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 styczeń 2009 - 13:54

Gumo masz dużo racji jednak to wygląda trochę na biadolenie. Dziś praktycznie wszystkie popularne aparaty są z plastiku lub jeżeli nawet mają metalową ramę to są pokryte plastikiem. Takie już czasy.
Matryca prawie na wierzchu. Tu można wybrać kompakt z niewymiennym obiektywem i nie będziesz jej widział ani nie zakurzysz. To musisz sam wybrać.
Brak obiektywu 18-200 to prawda ale dwa podstawowe chyba pokrywają ten zakres. A będzie ich więcej. Jeszcze w tym roku.

pozdrawiam :D

#475 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2009 - 14:31

Andrzej, jesli chodzi o ta powloke z G1 to proponuje przejsc sie do najblizszego blaszaka (Euro AGD, media markt, saturn) gdzie mozna obejrzec ten aparat organoleptycznie. Zeby aparat dobrze trzymal sie dloni swiecacy plastik pokryto natryskiem z takiej szorstkawej substancji.
Sciera sie ona i mozna to wlasnie zaobserwowac tam, gdzie sa te aparaty macane przez ludzi. Dla porownania mozna obejrzec inne, poddane takiemu samemu macaniu.
Nic prostszego - porownanie jest blyskawiczne i dowodzi jednego: korpusy chyba wszystkie byly plastikowe ale...plastik plastikowi nie rowny... B)
To prawda, ze to ja musze wybrac...i wybralem (chyba).Bo nie przygladalem sie tylko wygladowi zewnetrznemu. Niestety drogi zmierzaja ku malej lustrzance. I calej upierdliwosci stad plynacej (aczkolwiek jak napisalem wielkosc porownywalna z G1, za to obiektywow skolko ugodno i nie trzeba na nie czekac, jak i na ich recenzje)

Gumo

#476 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 styczeń 2009 - 14:43

Pawle ja nie ukrywam, że nie macałem jeszcze G1. Czytałem tylko wrażenia Remka z oględzin gdzieś na forum.
Zgadzam się, że plastik plastikowi nie równy. To masz rację. A co do małej lustrzanki. ja nie wiem. Osobiście mam malutką lustrzankę Nikona D60 i jest dobrze. ale ja nie jestem żaden przykład do naśladowania. Do tego mam zamocowany wyskokiej klasy obiektyw Tamrona 18-50/2,8 AF i jest dobrze. Mam jeszcze inne obiektywy ale ten jest podstwowy. Do tego lampa SB-600. Można jeszcze dokupić pilota. fajne rozwiązanie jak jesteś sam na rybach i nie ma kto ci zrobić fotki, a ryba cały czas się wierci.

pozdrawiam :D

#477 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2009 - 20:11

Jesli chodzi o nasladownictwo to staram sie byc wolny od tej przypadlosci...
Obiektyw, ktory podales to jeden z bardziej popularnych zamiennikow dla kitow. Podobno bardzo dobry jakosciowo i nie kosztuje kilku tys. zl.

Gumo

#478 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 styczeń 2009 - 20:36

Jest dokładnie tak jak piszesz Pawle. Jest to nowa wersja z własnym napędem AF bo D60 nie ma t.z. śrubokręta i powinien mieć obiektyw z własnym napędem AF. Natomiast jest bardzo jasny bo ma stałe światło 2,8 w całym zakresie.
A większe sandacze i inne drapieżniki najlepiej biorą wieczorem więc to jest ważne. W tym roku ma się ukazać następca D60 z jeszcze lepszą matrycą i możliwością nagrywania filmów. A to może się przydać na rybych. :D

#479 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 12 styczeń 2009 - 20:56

A czyim następcą jest D90?

#480 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 styczeń 2009 - 20:57

D80




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych