Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Belony 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4947 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 05 maj 2008 - 21:19

Żona mnie znów zabrała nad morze, do Ustki . Słabo sie broniłem i dosć dobrze na tym wyszedłem . Ponieważ nie mam warunków na króla deptaków , wylądowałem na pustej o tej porze roku plaży . Zazwyczj w długi weekend są już belony , ale tym razem nie zdążyły sie ze mną zobaczyć . Taka szkoda , następny raz wstriecza dopiero za rok . Latem już ich tylu nie ma ..
Drugiego maja wylądowałem więc na Słupii . Okazało się że rzeka to smolcie królestwo , chociaż byłem dziesięć kilometrów w górę od Charnowa .Coś niechętnie spływają do morza . Po godzinie pozbawiły mnie chęci machania wędką . Pocieszyłem się w barze po lewej stronie portu . Kanclerzem ..
Pzychodzą tam spawacze , rybacy i my , porażeni nieuleczalnie .
Trzeciego dnia znów stałem w Bałtyku . Belon dalej nie było .Dla zabicia czasu wziąłem ze sobą dwa zestawy spinn i cast . Trochę dla zabicia czasu , trochę dla odświeżenia dawno nie uprawianej metody . Pierwszy do ciskania starym Trampem . Drugim natomiast łowiłem nieczęsto w kraju widywanej technice , zwanej w Skandynawii casting dub . To banalnie prosty sposób łowienia . Rzuca się pływakiem , a przed albo za nim na boczniku wiesza się muchy . Rzuca się bardzo łatwo i daleko , holuje dowolnie , szybciej lub wolniej . Mix castingu i fly fishingu .
Cały zestaw to po kolei - pływak , mucha , przypon strzałowy 4-5 m , 8 lbs główna żyłka , RCN , i stary ABU jako miotacz . Kij jest na szklanym rdzeniu , czyli do siłowych rzutów sposobny ..
Oryginalne ABU - owskie pływaki ważyły około uncji . Niestety żaden mi nie ocalał . Wszystkie odleciały w stronę ojczyzny , z szybkościa kosmicznej ucieczki . Używam w ich miejsce protezy wyturlanej z woskowej świecy i śrutu .
I tak sobie śmigałem pszczelim dziwadłem aż ku mojemu zdziwieniu siadła mi ryba . Trotka około kilograma , a w przeciągu kilkudziesięciu minut trzy dalsze . Kilówki , okołokilogramowe . W piruetach , saltach , wyskokach .. Wszystkie na garbie drugiej rewy , do której nie byłem w stanie dojść . Całą czwórka na białą muchę z Antropika oczami . Biała i srebrna to kanon na wiosenne belony ..
Nigdy wiosną nie złowiłem trotki tak blisko . Pewnie się słabij starałem . Tak na wszelki wypadek podaję dane producenta świec . W ramach koegzystencji i żeby mnie nie zj...ł ..
Wytwórnia Wyrobów Woskowych - Lumen 1852 - 63 700 Krotoszyn , Rawicka 45 ..





#2 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 05 maj 2008 - 22:31

Polak potrafi, ha. :o Ta świeca, sam Sławku na to wpadłeś? Ciekawe rozwiązanie, bo kupić odpowiednie spirolino ciężko. Czy masz może zdjęcie owego woskowego pływadła?
A tytułowe belony...

Gratuluję trotek z drugiej rewy :D

#3 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4947 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 maj 2008 - 16:07

..a belony złowie w lipcu , Jokerze . Wybacz , ale foto tego babuna wywołałoby zgorszenie i dasy estetów .
Uturlam lepszy model .
Majowe belony to piękny epizod w mom wędkarskim cyklu . To nieczęsty okres szczęśliwości i mnogości holi , tak rzadko u nas spotykanej . Są pod samym brzegiem , nie trzeba łachać się u cwanych skiperków , na łódkach do wynajęcia . Spiochy załatwiaja sprawę i w miarę normalna waga ciała . Cały dzień można stać na rewce i zbierać je muchą , spinningiem i castem . Kumpla kumpel ma na to takie sytuacje dziwne określenie . Rzecze tak - Dałem Eldorado ...



#4 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 10 maj 2008 - 11:00

Oryginalne powiedzenie :D

#5 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 10 maj 2008 - 13:20

Rzecze tak - Dałem Eldorado ...



Określenie równie ciekawe jak i opis, zresztą jak się nad owym określeniem zastanowić to wcale nie jest ono takie dziwne- Dałem Eldorado w zupełnym przeciwieństwie do Dałem D..y. I w tym kontekście to mi się podoba :lol: :lol: :lol:

#6 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 12 maj 2008 - 00:18

ciekawie prawisz... ale nie mogę sobie wyobrazić patentu z pływakiem.. :mellow:

#7 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 12 maj 2008 - 16:40

Sezon na belony otworzyłem w okolicach Ustki.Brały na różne przynęty:wahadła,muchy,obrotówki i wszelkiej maści bezsterowe przynęty.

Załączone pliki



#8 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 12 maj 2008 - 17:04

Gratuluje ! Ladne belony
Belony 2008 (4).JPG <---- co to za wobek na tym zdjeciu

pozdr
wzrd

#9 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 12 maj 2008 - 17:53

gratuluje rybek, ale... mam ale do dwóch zdjęć... ostatnia fotka wygląda jak by belona trafiła do piaskowej panierki :unsure: i 2 zdjęcie wygląda mi na stalowy uścisk :unsure: oczywiście moge się mylić.. jeśli tak to przepraszam i jeszcze raz gratuluje bo jest czego :mellow:

#10 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 12 maj 2008 - 18:56

Piękne belony i zdjęcia :o
Taps
Długo jeszcze można łowić je z brzegu nim wrócą na pełne morze?

#11 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 maj 2008 - 20:09

Ja również otworzyłem w niedzielę sezon na belony bardziej w zachodniej części Bałtyku Ryby brały wyśmienicie, kilkadziesiąt brań w ciągu kilku godzin łowienia, jednak skutecznych holi zdecydowanie mniej, jak to z belonami bywa...

Załączone pliki



#12 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 maj 2008 - 20:34

Gratuluje super ryb i wrazen
@Taps, @Daniel

Jak daleko rzucacie ?

Zylka czy plecionka ?

Ciekawy jestem takich lowow :D


Pozdrawiam

Guzu

#13 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 maj 2008 - 20:45

U mnie plecionka 0,10 - jakoś żyłką już chyba nie umiem łowić- zestawiona z parabolicznym kijem... Z rana killerem był wobler kolegi @Tapsa a jak zaczeło troszkę falowac to zdecydownie skuteczniejsze były wydłużone wahadłowki. Ryby brały w zasadzie z płytkiej wody, większość brań tuż pod nogami.No i ta pusta plaża o poranku, kompletnie nikogo w zasięgu wzroku do 9 rano i pierwszych spacerowiczów zdziwonych naszym widokiem...

Jutro lub w środę jadę z muchówką, zobaczymy co się będzie działo.

Pozdr


#14 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 maj 2008 - 20:46

Super klimaty...choc pewnie wieje

Rob wiecej fotek :D


Guzu

#15 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 12 maj 2008 - 20:47

A w jaki sposób prowadzicie przynęty ?

#16 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 maj 2008 - 20:53

wstawiłbym więcej fotek ale boję się że zostanę spanierkowany przez fanatyków C&R - to taki żarcik Więc następne ewentualnie po wypadzie z muchówką. Samo łowienie rewela, szybkie , boleniowe, emocjonujące hole z wyskokami - co widać na zdjęciach Tapsa. Szkoda że tylko przez kilka tygodni w roku mozna się tak pobawić..

Pozdr

#17 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 12 maj 2008 - 20:57

@Wizard jest to przynęta River2sea Rover.
Bardzo hałaśliwy wabik.Ale rybki biorą.
Ja używam plecionki 0,15 z przyponem fluorocarbonowym 0,33mm
Ryb należy szukać na plaży z kamieniami.Rano belony były pod samym brzegiem,później troszkę dalej.Ogólnie wchodzi sie do pasa i ciska się przynętę jak najdalej.
Na muchę używałem przypon 0,20 i ciemne mokre muszki na 10 i 8.
Ale łowią na wszystko,streamery,imitację krewetek.
Młody chłopak (6lat) ze zdjęcia złowił dwie belony całkiem pod brzegiem,jedną nawet za moimi plecami.




#18 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 12 maj 2008 - 21:01

ciekawy wątek :D zastanawiałem się nad wypadem na drugi, długi majowy weekend do Ustki, napiszcie coś więcej o sprzęcie, przynętach i opłatach. Będę wdzięczny :mellow:

#19 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 12 maj 2008 - 21:07

Mnie w tym roku znowu belonki ominą, ktoś wie do kiedy można je łowić w Zatoce Puckiej?

#20 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 maj 2008 - 21:25

w Zatoce z tego co wiem juz ostro łowią belony od paru dni, zresztą nasz kolega z forum @Robert.Bart organizuje wyjazdy łodzią na te ryby na Zatoce Gdańskiej, myślę że warto spróbować choć przez jeden dzień...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych